Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Rok 2019 był rokiem Stanisława Moniuszki

Drukuj

Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, rok 2019 został ogłoszony Rokiem Stanisława Moniuszki.
W 2019 r. przypadała 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki - wybitnego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, a przede wszystkim twórcy polskiej opery narodowej. Z okazji jubileuszu uruchomiona została strona internetowa www.moniuszko200.pl

W ramach kontynuacji tradycji prowadzenia w naszej szkole zajęć związanych z uhonorowaną w danym roku kalendarzowym przez Sejm RP postacią/wydarzeniem, w szkole zorganizowany został dla uczniów klas 1-8 konkurs fotograficzny „Moniuszko w obiektywie smartfonu”.
Uczniowie wykonali zdjęcia pomników Stanisława Moniuszki, a także miejsc, z którymi był związany i z którymi jest kojarzony. W związku z obchodami 200. rocznicy urodzin kompozytora, 5.01.2019 r. Dworzec Centralny w Warszawie otrzymał imię Stanisława Moniuszki.

Mama jednego z naszych uczniów przekazała nam zdjęcia wykonane w Teatrze Wielkim w korytarzu przy Sali Kominkowej, w którym zamieszczona jest wystawa poświęcona Stanisławowi Moniuszce. Zdjęcia dostępne pod linkim -kliknij

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie fotograficznym otrzymali nagrody, a ich prace można podziwiać przy recepcji w Dużej Szkole i w poniższej galerii.

Tekst: K.Dzwonowska

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Tuesday the 4th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |