5d na wystawie "Przytul Polskę"

6.12.2019 r. uczniowie klasy 5d uczestniczyli w wystawie „Przytul Polskę”.
W Kąciku Kibicowania Polsce można było przebrać się w stroje związane z tym, co dla naszego kraju jest ważne i zastanowić się, co dla nas jest powodem do dumy z Polski.
W sekcji Kuchnia Polska rozmawialiśmy o smakach i tradycjach kulinarnych i głosowaliśmy na ulubioną zupę wigilijną. Jednogłośnie wygrał barszcz czerwony.
Gigantyczna książka “Kto ty jesteś?” przedstawiała ilustracje, dzięki którym odkryliśmy, jak wiele twarzy ma patriotyzm.
Przeczytaliśmy fragment wstępu do Konstytucji i zapisaliśmy jakie wg nas powinny obowiązywać w Polsce zasady.
W grze podłogowej znajdowała się seria pytań, które pozwoliły nam dotrzeć do prawdy o tym, czy jesteśmy jak wszyscy Polacy. Z całą pewnością łączy nas wspólny język i kultura.
W Galerii Sztuki Polskiej – znajdowało się wiele obrazów. Sprawdziliśmy czy kojarzymy dzieła i artystów. Tu posłuchaliśmy Poloneza As-dur Chopina.
Po obejrzeniu wystawy był czas na słodkie co nieco w kawiarni Wedel.
To były mile spędzone wspólne Mikołajki :)

Tekst i zdjęcia: K.Dzwonowska

Monday the 24th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM