Debata ,,Mocne i słabe strony szkoły”

24 lutego w naszej szkole odbyła się debata zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. W debacie wzięła udział Pani wicedyr. M. Lipińska, opiekun SU Agnieszka Kossakowska – Lewaszow, zaproszeni nauczyciele oraz przedstawiciele uczniów klas piątych i szóstych.
Uczniowie i nauczyciele mogli wskazać co im się podoba w szkole i co chcieliby zmienić. Porównywalna była liczba argumentów pozytywnych i negatywnych. Uczniowie umieli dostrzec wiele dobrych rzecz, jakie się dzieją na terenie naszej szkoły.
W czasie debaty zastanawialiśmy się nad trzema obszarami związanymi z naszą placówką:

• Organizacja czasu szkolnego

(lekcja, przerwy, zajęcia pozalekcyjne).

• Baza szkoły, zaplecze dydaktyczne

(budynki, pomieszczenia, korytarze, sale i boiska sportowe, wyposażenie sal lekcyjnych).

• Aktywność na rzecz szkoły

Co sprawia, że jesteśmy zaangażowani w działanie na rzecz szkoły?
Co nam utrudnia realizację aktywności na rzecz szkoły?

Najpierw obecni nauczyciele i uczniowie pracowali przy trzech stolikach eksperckich. Potem była prezentacja wyników pracy grup i czas na dyskusję. W dyskusję aktywnie włączyła się także p. wicedyr . M. Lipińska.
Na koniec wszyscy uczestnicy debaty opracowali wspólne wnioski, które zostały przekazane p. wicedyr. M. Lipińskiej.

Wnioski z debaty:

• zegary na korytarzach
  • otwarcie sali gimnastycznej podczas długich przerw
  • cyfryzacja szkoły
  • ławki na korytarzach
  • uczniowie chcieliby współdecydować, jakie będą nagrody za konkursy
  • pojawienie się skrzynki z pomysłami dla uczniów

Zdjęcia: A. Kossakowska-Lewaszow

Thursday the 21st. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM