Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Tydzień Integracji „Razem być”

Drukuj

Od 14 do 18 marca obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Integracji pod hasłem „Razem być”.
Tydzień Integracji, poprzedzała akcja przeprowadzona w klasach młodszych: warsztaty „Laleczki Integracji”. Zadaniem dzieci było wykonanie swojego wizerunku. „Laleczki” symbolizowały każde dziecko, jako część społeczności szkolnej, w której funkcjonują zarówno dzieci niepełnosprawne jak i pełnosprawne. Było to przybliżenie idei integracji.
Zorganizowana została również akcja informacyjna „Mamo, tato nie parkuj na kopercie”. W klasach starszych odbyły się warsztaty origami „Żurawie szczęcie”. Nauczyciele w klasach młodszych oraz starszych przeprowadzili lekcje wychowawcze na temat integracji.
Tydzień Integracji rozpoczął się słodkim kiermaszem. Nauczyciele uczący w klasach integracyjnych przygotowali zajęcia otwarte, na których można było zobaczyć w jaki sposób nauczyciele i uczniowie pracują podczas zajęć. Swoje gabinety otworzyli również Specjaliści: logopeda, pedagog, psycholog, terapeuta rewalidacji, rehabilitant i terapeuci pedagogiczni.
Z okazji Tygodnia Integracji napisana została piosenka pt. „Razem być”, która towarzyszyłam nam przez cały czas trwania Tygodnia Integracji. Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w pokazie prezentacji multimedialnej pt. „Integracja, jak to działa?”.
Wielkim i niezapomnianym wydarzeniem był pokaz szermierki na wózkach. Wybitnych sportowców z Fundacji „Akademia Integracji – Praca, Edukacja, Sport” gościliśmy na specjalne zaproszenie. Zaproszeni goście przybliżyli nam tajniki sportu jakim jest szermierka oraz zwrócili uwagę, że każdy człowiek potrzebuje akceptacji bez względu na to kim jest, co robi, czy z jaką niepełnosprawnością się zmagał.
Reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Spartakiadzie klas integracyjnych I-III w Szkole Podstawowej nr 82. Zdobywając wspaniały puchar i medale. Trzymaliśmy za naszych kolegów i koleżanki mocno kciuki. W następnym roku z pewnością weźmiemy udział w tej imprezie.
Nasi najmłodsi uczniowie z zerówek uczestniczyli w zabawach Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Była to wspaniała zabawa. Dla uczniów z klas I i II odbyły się zabawy sensoryczne. Uczniowie z klas starszych brali udział w Grze Terenowej, warsztatach „Korzenie Integracji” oraz „Dwie ręce to za mało”. Uczniowie z klasy IA i IIC, zaprezentowali wspaniałą inscenizację „Rozumiemy się i wspieramy mimo różnic” .

Tydzień Integracji był pełen wrażeń, wzruszeń i wspaniałej wspólnej zabawy. Bo ważne jest to co łączy niż dzieli. Nigdy nie wolno się z nikogo śmiać, tylko dlatego, że on czegoś nie rozumie, nie potrafi, czy jest mniej sprawy ruchowo.

O spotkaniu z szermierzami można przeczytać w zakładce Oddział Integracyjny - Wydarzenia.

Zdjęcia: K. Kozaczyńska, K, Szczepańska, K. Dzwonowska, H. Sółkowska, M. Strankowski, M. Bednarek, P. Pikulińska, E. Oleksiak, D. Socha, A. Fuerstenau, D. Kotus, K. Sowa

 


 

Tuesday the 5th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |