Europejski Tydzień Kodowania w SP 321, 2016 r.

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do obchodów Europejskiego Tygodnia Kodowania, który był obchodzony w dniach 15-23 października 2016 roku
Uczniowie klas IV-VI w programie Scratch tworzyli różne projekty, animacje m.in. projekt Akwarium.
Uczniowie klas II-III po zalogowaniu się na platformie Studio Code pisali swoje pierwsze linie kodu z Angry Birds. Jedna z drugich klas kodowała z Minecraft.
Natomiast uczniowie klas I mieli zajęcia z kodowania pod hasłem „Kodowanie na dywanie”. Uczniowie otrzymali plansze do gry, pionki, klocki ruchu: start, stop, strzałki. Zadaniem była próba dotarcia do celu, zaplanowania drogi i zapisania jej za pomocą symboli strzałek. Uczniowie mieli przy tym zadaniu dużo radości. Kolejnym zadaniem maluchów było wykonanie ćwiczeń dostosowanych do ich umiejętności i możliwości na platformie Studio Code.
20.10.2016 r. w klasie Ic została przeprowadzona lekcja przez Katarzynę Dzwonowską w obecności doradcy metodycznego m.st. Warszawy w zakresie informatyki oraz kilku nauczycieli z warszawskich szkół. Nauczycielom i uczniom lekcja bardzo się podobała. Wszyscy aktywnie w niej uczestniczyli. Dla pierwszaków było to pierwsze spotkanie z kodowaniem.

Zdjęcia: K.Dzwonowska, A.Masłocha

Thursday the 18th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM