Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Wydajemy własną książkę

Jak co roku nasza biblioteka brała udział w XXII edycji konkursu literacko-edytorskiego organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury „Muranów” pod tytułem „Wydajemy Własną książkę”. Zadaniem konkursowym było napisanie własnej powieści przygodowej o dowolnej tematyce, gdzie bohaterami są dziewczyna, chłopak oraz zwierzak.
Uczniowie mieli czas na przygotowanie książki od grudnia 2014 roku do 23 marca 2015. Uczestnicy konkursu mogli konsultować tekst swojej pracy z nauczycielami języka polskiego, a oprawę graficzną (ilustracje, okładkę) z nauczycielem plastyki. Najciekawsze książki zostały wysłane do Młodzieżowego Domu Kultury „Muranów”. Prace były oceniane w 3 kategoriach: plastycznej, literackiej i edytorskiej.
Jedna z naszych uczennic Zofia Matysiak uzyskała wyróżnienie w kategorii literackiej.

Podziękowanie

Dyplom dla Zosi

 


 

Zbiórka płyt CD

W dniach 08 - 24 kwietnia 2015 r. została przeprowadzona przez biblioteki, świetlicę i  Samorząd Szkolny zbiórka płyt CD i DVD. Za otrzymane pieniądze ze sprzedaży płyt zakupiliśmy książki do  biblioteki, które uzupełniły brakujące numery w seriach wydawniczych.
Naszym planem jest oczyszczenie naszej planety ze śmieci. Wiele z tych płyt już po jednym czy dwukrotnym użyciu nie jest już potrzebna i - niezgodnie z przepisami - ląduje na śmietniku.  Pomimo, że dane na nośnikach znikną już po stuleciu, sama płyta istnieć będzie jeszcze ponad tysiąc lat! Tymczasem materiał z którego wykonane są CD i DVD  można bardzo łatwo przetworzyć i wykorzystać do konstrukcji komputerów, monitorów, szklarni, zderzaków, reflektorów samochodowych i wielu innych rzeczy.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

Zdjęcia: bibliotekarze

 


 

"Słoneczna zakładka"

Zapraszamy dzieci klas I-VI do udziału w konkursie plastycznym „Słoneczna Zakładka” .
Tematem konkursu jest „MOJA MAŁA OJCZYZNA”
„Mała ojczyzna” - to wyjątkowe miejsce (miasta, miasteczka, osiedla, wsie), lokalne społeczności, grupy rówieśnicze lub osoby, które miały istotny wpływ na wybór szkoły, przyjaciół lub zawodu. Małą ojczyzną może być też świat pasji i zainteresowań, które odegrały ważną rolę w kształtowaniu osobowości i tożsamości.
Projekty zakładek mogą być wykonane z różnych materiałów, w dowolnej technice (np.: ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki, wyklejanki, decoupage, masa solna, origami)
Projekty składamy w głównej bibliotece szkolnej, jej filii lub u pani Małgorzaty Przewłockiej, nauczycielki plastyki w terminie od 01 czerwca 2015 do 18.09.2015 roku.
Najładniejsze prace wezmą udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Słoneczna Zakładka 2015 i zostaną wysłane do organizatora – Czytelni Naukowej nr XIX Biblioteki Publicznej w Ursusie.
Organizatorzy: Monika Tomaszek, Beata Skwarska, Aneta Dziedzic (biblioteka) i Małgorzata Przewłocka (plastyka).

Zdjęcia: bibliotekarze

 


 

Zbiórka książek

Biblioteka zaprasza do udziału w zbiórce książek dla dzieci i młodzieży.
Zebrane książki zostaną przekazane do wybranych placówek takich jak: szpitale, domy dziecka, przychodnie pediatryczne.  Dzięki tej ogólnopolskiej kampanii  społecznej  zorganizowanej przez fundację Zaczytani.org stworzymy biblioteki w szpitalach, domach dziecka i hospicjach, a mali pacjenci będą mogli zapomnieć o chorobie. Książki nie powinny być zniszczone, czyli w idealnym stanie i przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku 0-18.
Książki przynosimy do biblioteki szkolnej i filii oraz do świetlicy (sala nr 060).
Czas trwania zbiórki 04.05-31.05.2015r.
Część darów zostanie przekazanych do naszej świetlicy szkolnej. Lista szpitali i innych instytucji, do których trafią książki dostępna jest na stronie internetowej Fundacji.
Organizatorzy: Monika Tomaszek, Aneta Dziedzic, Beata Skwarska (biblioteka), Anna Warda (świetlica), Agnieszka Kossakowska –Lewaszow, Joanna Kostewicz (samorząd szkolny).

Zdjęcia: organizatorzy zbiórki

 


 

Ogólnopolskie Wybory Książek

Biblioteka naszej szkoły bierze udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek, które organizuje miesięcznik "Biblioteka w szkole". Patronat objęła Minister Edukacji Narodowej.
W naszej szkole wybory odbędą się w dniach 16-27.02.2015 roku. Głosują uczniowie klas I-VI.
Klasy IV-VI wraz z nauczycielem historii przyjdą w tych dniach do biblioteki i wrzucą karty wyborcze z tytułami książek (od 1 do 3) do urny. Klasy I-III głosują w bibliotece na filii.
Na karcie do głosowania kandydatami będą książki. Należy wpisać tytuł i autora książki, którą warto przeczytać (polecić innym) lub którą ktoś bardzo chce przeczytać. Nie wpisujemy tytułów lektur szkolnych.
Harmonogram dla poszczególnych klas jest dostępny w bibliotece szkolnej i u nauczycieli historii.
Zapraszam do wspólnej zabawy.
Komisja w składzie: Monika Tomaszek, Aneta Dziedzic (biblioteka główna), Beata Skwarska (filia), Agnieszka Kossakowska- Lewaszow (historia), Ewa Łochowska (historia), Beata Jankowska (język polski), Joanna Kostewicz (pedagog).

Zdjęcia: M. Tomaszek

 

 


 

Spotkanie z pisarką

W dniu 11 i 17 grudnia  w naszej bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z panią Hanną Niewiadomską. W  spotkaniach uczestniczyły cztery  klasy: IIIF i IIIG i IIIB i IIIC.
Pani Hanna pisze poezję dla najmłodszych od kilkunastu lat. Wydała  3 pięknie ilustrowane  książki pod  wspólnym tytułem „Bajczytanki Pani Hanki”. Hanna Niewiadomska pisze poezję dla najmłodszych od kilkunastu lat.  Jej wiersze zostały wydrukowane w dwóch zbiorach  "Wielkiej księdze wierszy" i "Najpiękniejszych wierszach dla dzieci". Utwory te znalazły się w kanonie poezji dziecięcej obok najwybitniejszych poetów polskich.
Jako twórczyni wierszy dla dzieci, odbyła setki spotkań. Zostały jej nadane tytuły "Przyjaciel Przedszkolaka" i "Przyjaciela Dzieci".
Autorka bardzo ciekawie opowiadała o swojej pracy. Opowiadała jak się pisze wiersze, skąd bierze pomysły, jak to się dalej dzieje, że wiersz powstaje. Namawiała dzieci do czytania, przedstawiała im korzyści wynikające z sięgania po książkę. Dzieci szukały różnic między opowiadaniem, wierszem i piosenką. Poznawały budowę wiersza, terminy: rym, rytm, zwrotka. Oczywiście odbywało się to na ich poziomie, podczas swobodnej rozmowy i zadawania pytań. Dzieci pomagały dokończyć autorce rozpoczęty wiersz, wyszukując rymujące się wyrazy, razem zastanawiały się nad tytułem wiersza. Odgadywały również rymowane zagadki.Mówiła również, skąd bierze pomysły na nowe opowiadania i wiersze. Dzieci zadawały pisarce sporo pytań, na które uzyskały wyczerpujące odpowiedzi. W trakcie trwania spotkania autorka zachęcała dzieci do tworzenia własnego wiersza i nadania mu tytułu.
Na koniec uczestnicy spotkania otrzymali zakładkę do książki z autografem poetki. Była również możliwość nabycia książki wraz z autografem autorki.

 


 

Friday the 19th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |