Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Pisanki w Fabryce Bombek

8 marca klasa 2c pojechała na wycieczkę do Fabryki Bombek. Tak, tak, to nie pomyłka! Właściciele, idąc z duchem czasu, przed Wielkanocą produkują wielkanocne szklane jajka.
Dzieci oglądały proces formowania i dmuchania szkła do formy jajka. Przyglądały się, jak gotowe formy są farbowane na jeden kolor. Potem każdy ozdabiał szklane jajko według własnego pomysłu. Gdy jajka schły, uczniowie zdobili wiklinowe koszyczki. Nie zabrakło w nich zajączka.
Dzieci wróciły zadowolone, z kolorowymi pisankami i zajączkami w koszyczkach.

Tekst i zdjęcia: A.Masłocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

X Dzielnicowy Turniej Klas Integracyjnych

We wtorek 13 marca po raz dziesiąty w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II został zorganizowany Dzielnicowy Turniej  Klas  Integracyjnych. Do rywalizacji sportowej przystąpiło pięć szkół, w tym dzielna i waleczna reprezentacja naszej szkoły.
Uczestnicy Turnieju po krótkiej wspólnej rozgrzewce przystąpili do sportowych zmagań. Drużyna naszej szkoły dzielnie pokonywała kolejne konkurencje, dopingując i wspierając się nawzajem. Turniejowi towarzyszyła dobra zabawa i uśmiech w duchu zdrowej rywalizacji.
Zwieńczeniem Turniejowych zmagań było wręczenie pucharów, dyplomów oraz uroczyste rozdanie medali.
W X Dzielnicowym Turnieju  Klas  Integracyjnych wzięli udział:
Magdalena Maj z klasy I C
Aneta Chomontowska z klasy I C
Edward Janus z klasy I C
Artem Kovalenko z klasy I C
Grzegorz Potrzeba z klasy II C        
Antoni  Gadomski  z  klasy II C
Klaudia Kacperowska z klasy II C
Radosław Sieradz  z klasy II C
Tomasz  Cichy  z klasy III A
Nina Sawicka z klasy III A
Maja Ziemnicka  z klasy III A

Tekst i zdjęcia: K.Kozaczyńska, K.Szczepańska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Śniadanie daje moc w klasie 1c i 2c

W dniach 6 -10 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Zdrowego Jedzenia. Z tej okazji 8 listopada w przypadający na ten dzień Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w klasie 1c i 2c przerwa śniadaniowa zamieniła się w kolorową biesiadę - śniadanie z mocą. Dzieci pod okiem wychowawczyń przygotowywały pełne witamin, zdrowe kanapki. Nie zabrakło na kanapkach warzyw oraz zdrowych produktów i pieczywa pełnoziarnistego.
Dzieci wykonały pyszne kolorowe kanapki, które zjadły ze smakiem.

Tekst: K.Szczepańska

Zdjęcia: K.Szczepańska, K.Kozaczyńska, P.Pikulińska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Święto chleba w klasach integracyjnych

W dniach 16-20.10.2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Chleba.
Uczniowie klasy 2c przygotowali plakaty przedstawiające etapy pracy, które należy wykonać by powstał chleb, a uczniowie klasy 1c stworzyli piękny jesienny bukiet.
Uczniowie klas integracyjnych uczestniczyli również w warsztatach "Od ziarenka do bochenka", przeprowadzonych przez Panie ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Nasze Ostrowy. Podczas zajęć dzieci oglądały różne rodzaje zboża i ich ziarna, poznały różne rodzaje mąki, młóciły cepami zboże, mielili mąkę na żarnach, formowali figurki (z wcześniej przygotowanego ciasta), które następnie wypiekane były w piecu. Warsztaty wzbudziły wśród uczniów wiele radości.
Uczniowie klasy 2c i 3a oglądali przedstawienie pt. "Od ziarenka do bochenka" w wykonaniu koleżanek i kolegów z klasy 2b.

Tekst: K.Dzwonowska, A.Masłocha

Zdjęcia: P.Pikulińska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Klasa 2c w Dyniolandzie

24.10.2017 r. uczniowie klasy 2c wraz z pozostałymi uczniami klas drugich pojechali na wycieczkę do DYNIOLANDU w Wieliszewie.
Dzieci z zainteresowaniem obejrzały interaktywny pokaz o dyni, jej historii, pochodzeniu, właściwościach zdrowotnych, zastosowaniu kulinarnym.  Oglądały dyniowe kompozycje i degustowały zupę dyniową.
Odbyły też spacer po polu dyniowym, podczas którego oglądały gatunki dyń z całego świata. Porównywały ich wielkość, kolorystykę  i ciężar. Mogli każdej dyni dotknąć.
W programie była również wizyta w mini zoo, podczas której dzieci karmiły zwierzęta. Wielką radość sprawiły dzieciom zabawy w labiryncie oraz ...  lekcja tańca! Dzieci, pod okiem instruktora, nauczyły się układu tanecznego i wykonały wspólny taniec.
Na pamiątkę pobytu w DYNIOLANDZIE każdy uczestnik wycieczki dostał dynię.  Na zdjęciach widać, jak wspaniale wszyscy się bawili!

Tekst: A.Masłocha

Zdjęcia: P.Pikulińska

Aby obejrzeć galerię klasy 2c, należy kliknąć w zdjęcie.

Wszystkie zdjęcia

 


 

Obchody Tygodnia Integracji w 2017 r.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tegorocznych obchodów Tygodnia Integracji, który odbył się w naszej szkole w dniach 29.05-2.06.2017 r.:

 


 

Konkurs „Niepełnosprawność nie wyklucza”

W ramach obchodów Tygodnia Integracji, który w tym roku szkolnym odbył się w dniach 29.05 – 2.06.2017 pod hasłem „Integracja to rewelacja”, został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Niepełnosprawność nie wyklucza”, dla uczniów klas 0 – VI. Konkurs miał na celu propagowanie idei integracji, tolerancji i otwartości. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce Antoni Gadomski z klasy I c
I miejsce Jakub Kacprzyk z klasy I c
I miejsce Wiktor Lagierski z klasy I b
I miejsce Mateusz Marczak z klasy II f
I miejsce Milena Czaplicka z klasy VI b
I miejsce Dorota Kimus z klasy VI b
I miejsce Michał Jastrzębski z klasy VI c
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Zdjęcia i tekst: K.Kozaczyńska, K.Szczepańska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Uczniowie klasy 1c na lotnisku

W ramach programu Praca Naszych Rodziców, klasa 1c odwiedziła Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Dzieci zobaczyły, jak wygląda lotnisko na Bemowie. Widziały szybowce wzbijające się w powietrze. Zobaczyły, jak wygląda ratowniczy śmigłowiec. Miały szansę usiąść na miejscu pilota lub ratownika. Oglądały ćwiczących ratowników.
Dzień spędzony w LPR upłynął nam szybko i przyjemnie, zwłaszcza, że dopisała nam pogoda!

Tekst: A.Masłocha

 


 

"Witamy Wiosnę"

Po długiej zimie miło jest poczuć nadchodząca wiosnę. Dzieci z klasy 1 integracyjnej postanowiły przywitać ją ... zabawą w teatr. 10 kwietnia klasa 1c zaprosiła klasę 0C oraz klasę 0F na inscenizację wiersza Witolda Ostrowskiego "Witamy Wiosnę". Mali aktorzy włożyli wiele serca i energii w przygotowanie przedstawienia.

Zdjęcie: A.Masłocha

 

 


 

Światowy dzień wiedzy o autyzmie

3 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy światowy dzień wiedzy o autyzmie. Bardzo dziękuję wszystkim uczniom i rodzicom, którzy zadbali tego dnia o niebieski element ubioru. Mamy nadzieje, że świadomość dotycząca tego zaburzenia będzie ciagle wzrastać, a osobom zmagającym się z tym problemem będzie łatwiej uzyskać akceptację społeczną.

Zdjęcia: P.Pikulińska

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wędrując po Układzie Słonecznym

7 lutego dzieci z grupy 0 „c” wraz z wychowawcami wzięły udział w zajęciach w Mobilnym Planetarium. Mali podróżnicy udali się na krańce Galaktyki. Obserwowali wędrówkę Słońca po niebie, poznały konstelacje gwiazd. Poznały z bliska i szczegółowo każdą planetę Układu Słonecznego. Po wizycie w Mobilnym Planetarium dzieci wzięły udział w warsztatach astronomicznych. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jakie obiekty tworzą rodzinę Słońca, jak powstał Układ Słoneczny i dlaczego Słońce świeci. Poznały planety Układu Słonecznego. Stworzony model Układu Słonecznego zdobi salę. Była to niesamowita przygoda.

Zdjęcia: K.Kozaczyńska, K.Szczepańska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie. 

 


 

Pierniczki klasy 1c

Przed nami święta pełne niespodzianek i magii. Postanowiliśmy dodać do nich odrobinę słodyczy. A było to tak:
Mama Daniela i Mama Kamila upiekły pierniczki o różnych kształtach i przyniosły je do szkoły. Były aniołki, księżyce, gwiazdki, wiewiórki, ludziki, serduszka. Dzieci udekorowały je kolorowym lukrem. Czy nie wyglądają pięknie? A jak będą smakować ...

Zdjęcia: A.Masłocha

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie. 

 


 

Jasełka w grupie 0 „c”

21 grudnia dzieci z grupy 0 „c” wraz z wychowawcami zorganizowały krótki występ jasełkowy dla Rodziców i najbliższych. Mali aktorzy profesjonalnie wcielili się w swoje role. Na scenie pojawiły się przepiękne Aniołki, Pasterze oraz Diabełek. Wszyscy podążali przywitać nowonarodzonego Jezuska. Było bardzo przyjemnie i sympatycznie. Wszyscy poczuliśmy zbliżające się święta. Gra małych aktorów została nagrodzona gorącymi brawami. Po występie dzieci obdarowały Rodziców własnoręcznie wykonanymi bombkami.

Zdjęcia: K.Kozaczyńska, K.Szczepańska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie. 

 


 

Paczka dla Bohatera

Dzieci z grupy 0 „c” włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Paczka dla Bohatera”, która  polegała na zbiórce darów dla kombatantów. Akcja Paczka dla Bohatera wspiera żołnierzy polskich walczących na wszystkich frontach II wojny światowej, żołnierzy podziemia niepodległościowego w kraju w czasie wojny jak i po jej zakończeniu, osoby represjonowane przez PRL. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały kartki świąteczne. Za rok na pewno włączymy się w tą akcję.

 


 

Kartka dla Bohatera

Równolegle ze zbiórką darów Paczka dla Bohatera odbywała się również zbiórka kartek świątecznych dla Bohaterów. Grupa 0c włączyła się w tę akcję, wykonując piękne kartki świąteczne dla kombatantów.

 


 

Marzycielska Poczta

Dzieci z grupy 0 „c” włączyły się do ogólnopolskiej akcji Marzycielska Poczta. Polega ona na wysyłaniu kartek z życzeniami świątecznymi do ciężko chorych dzieci. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i starannością wykonywały kartki do swoich rówieśników. Wspólnie z wychowawcami poszyliśmy wysłać kartki na pocztę. Za rok na pewno też włączymy się w tą wspaniałą akcję.

 


 

Klasa integracyjna w teatrze

2 grudnia klasa 1C pojechała do teatru LALKA na przedstawienie "Szopka krakowska". Dla niektórych dzieci było to ogromne przeżycie, ponieważ pierwszy raz odwiedziły prawdziwy teatr.  Niektóre troszkę się bały i mocno trzymały wychowawczynie za ręce...  Nasze dzieciaki spontanicznie, ale kulturalnie reagowały na to, co dzieje się na scenie, śpiewały kolędy z aktorami, biły brawa. W drodze powrotnej do szkoły z dumą i radością opowiadały wrażenia z teatru.

Zdjęcia: P.Pikulińska

Galeria - link

 


 

Dzień Górnika

W poniedziałek 2 grudnia dzieci z grupy 0 „c” obchodziły Dzień Górnika. Każde dziecko tego dnia było ubrane na czarno. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci dowiedziały się jak powstawał węgiel, jak się go wydobywa oraz jak ciężka i niebezpieczna jest praca górnika. Na koniec zajęć każde dziecko wykonało prace plastyczną za pomocą węgla. Zabawa była świetna.  Wszyscy po chwili byli cali czarni od węgla.

Zdjęcia: K.Kozaczyńska, K.Szczepańska

Galeria - link

 


 

16 Listopada - Międzynarodowy Dzień Tolerancji

30 listopada 2016 roku obchodzony był w naszej szkole Dzień Tolerancji. Z tej okazji na lekcjach wychowawczych rozmawialiśmy o tym, jak pięknie się różnić i co zrobić, by to, co nas różni, bardziej nas zbliżało do siebie niż oddalało. 
Dzień Tolerancji obchodzony jest corocznie 16 listopada. W 1996 roku Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych zachęciło państwa członkowskie do obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji, któremu towarzyszyć mają działania skierowane zarówno do szkół, jak i całego społeczeństwa. Rezolucja Zgromadzenia Ogólnego była następstwem Roku Tolerancji ogłoszonego przez Zgromadzenie Ogólne w 1993 roku z inicjatywy Konferencji Generalnej UNESCO. 
16 listopada 1995 roku państwa członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji oraz Plan Działań po zakończeniu obchodów Roku. 
Czym jest więc TOLERANCJA? Tolerancja (od łac. tolerare = znosić, wytrzymywać) oznacza cierpliwość i wyrozumiałość dla odmienności. Jest poszanowaniem cudzych uczuć, poglądów, upodobań, wierzeń, obyczajów i postępowania choćby były całkowicie odmienne od własnych albo zupełnie z nimi sprzeczne. Współcześnie rozumiana tolerancja to szacunek dla wolności innych ludzi, ich myśli i opinii oraz sposobu życia. Szacunek ten przybiera formy wyrozumiałości i życzliwości dla tego, co nie musi być naszym udziałem, ale co cieszy się naszą akceptacją istnienia w imię demokratycznej wolności 
Czego od nas wymaga tolerancja? Tolerancja wymaga aktywnego zaangażowania w ochronę praw człowieka i podstawowych wolności, przyznania, że to, co nas łączy, jest silniejsze od tego, co nas dzieli. Tolerancja jest niezbędna dla pokoju, demokracji i zrównoważonego rozwoju. 
Świat jest wciąż pełen fanatyzmu i ignorancji, a ludzie wciąż obawiają się inności - napisał sekretarz generalny ONZ - Kofi Annan w specjalnym przesłaniu z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji. 
Dzień Tolerancji - jest dniem szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Powinien stać się okazją do refleksji nad postawami wobec innych. 
Powszechna Deklaracja Praw Człowieka rozpoczyna się stwierdzeniem, iż wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi w godności i prawach. Obdarowani rozumem i sumieniem powinni postępować wobec siebie w duchu braterstwa. Deklaracja Milenijna ONZ potwierdza, iż tolerancja, wolność i równość są fundamentalnymi wartościami niezbędnymi we współpracy międzynarodowej. 
W Deklaracji państwa członkowskie zdefiniowały pojęcie tolerancji. 
Według zapisów tolerancja to:
Respektowanie cudzych praw i cudzej własności; Uznanie i akceptacja różnic indywidualnych; Umiejętność słuchania, komunikowania się i rozumienia innych; Docenianie rozmaitości kultur; Otwarcie na cudze myśli i filozofię; Ciekawość i nie odrzucanie nieznanego; Uznanie, że nikt nie ma monopolu na prawdę. 
W Deklaracji UNESCO państwa członkowskie podkreślają znaczenie różnorodności kulturowej. Dzień Tolerancji jest zatem okazją do refleksji nad naszymi postawami wobec innych. 

Zdjęcia i tekst: E.Oleksiak, M.Strankowski

 


 

Wizyta szermierzy podczas Tygodnia Integracji

Podczas obchodów Tygodnia Integracji 15 marca 2016 roku mieliśmy zaszczyt gościć niezwykłe postacie – szermierzy z Fundacji – Akademia Integracji:

  • pana Arkadiusza Jabłońskiego – trzykrotnego medalistę Igrzysk Paraolimpijskich, dwukrotnego medalistę Mistrzostw Świata oraz czterokrotnego medalistę Mistrzostw Europejskich w szermierce, prezesa Fundacji – Akademia Integracji.
  • pana Radosława Stańczuka – czterokrotnego medalistę Igrzysk Paraolimpijskich,
  • oraz pana Adriana Castro – mistrza świata oraz trzykrotnego zdobywcę Pucharu Świata w szermierce na wózkach, który zakwalifikował się do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

 

Pokaz oglądali uczniowie z klas 03, 2b, 3c, 4f, 4a, 4b oraz 5a. Zaproszeni goście przybliżyli uczniom idee sportu, jakim jest szermierka oraz opowiedzieli czym jest integracja i jak ważne jest, by świata nie dzielić, a łączyć pomimo, iż różnimy się między sobą, czasem nawet bardzo. Pokaz był ubogacony filmami edukacyjnymi oraz ilustracjami, które pozwoliły uczniom lepiej zrozumieć niepełnosprawność oraz ideę integracji. Bo przyjaźnisz się nie z osobą niepełnosprawną, a z kolegą, koleżanką.
Było to niezwykłe doświadczenie. Dzieci oprócz możliwości obejrzenia pokazu walki szermierczej na wózkach, same też mogły wcielić się w rolę szermierza i spróbować swoich sił.
Była to dla nas niezapomniana lekcja. Lekcja szacunku, tolerancji i przyjaźni nade wszystko!

Więcej informacji w zakładce Tydzień Integracji 2015/2016

Zdjęcia: K. Kozaczyńska, K. Szczepańska, K. Dzwonowska

 


 

Friday the 20th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |