Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Przedstawienie jasełkowe – klasa II c

20 grudnia klasa II „c” wraz z wychowawcami zorganizowała występ jasełkowy dla uczniów klas drugich oraz zaproszonych gości. Aktorzy profesjonalnie wcieli się w swoje role. Na scenie pojawiły się piękne Aniołki, Pasterze oraz idący z Dalekiego Wschodu Mędrcy. Wszyscy podążali przywitać nowonarodzonego Jezusa. Było bardzo przyjemnie i sympatycznie, a wspólne śpiewanie kolęd wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Na koniec Pani Dyrektor złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczne. A nas małych aktorów nagrodzono gorącymi brawami.
Po przedstawieniu uczniowie klasy II „c” zgodnie z polską tradycją podzielili się opłatkiem i zasiedli do uroczystego poczęstunku świątecznego.

Tekst i zdjęcia: K.Kozaczyńska, K.Sikora

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

Z wizytą w Zamku Królewskim

4 grudnia klasa II „c” wraz z wychowawcami wybrała się na lekcje pt. „Dziecięce znaki wolności” do Zamku Królewskiego. Pan Przewodnik opowiadał o symbolach narodowych, zasłużonych Polakach w drodze do wolności oraz ważnych wydarzeniach.
Uczniowie podczas zwiedzania muzeum Zamku Królewskiego poznali historię Polski związaną z odzyskaniem wolności, historię symboli narodowych oraz oglądali dzieła malarzy polskich przedstawiające ważne wydarzenia. Lekcja była bardzo interesująca, do Zamku Królewskiego na pewno wrócimy.

Tekst i zdjęcia: K.Kozaczyńska, K.Sikora

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

Niesamowita lekcja

23 listopada klasa II „c” wraz z wychowawcami wybrała się na lekcje do Muzeum Fryderyka Chopina pt. Zaczarowany fortepian. Była to lekcja umuzykalniająca, rozpoczęliśmy od zapisywania swoich imion za pomocą nut, a następnie każdy z nas mógł wysłuchać jak brzmi imię wygrane na fortepianie.  Pani Przewodnik opowiadała nam o życiu młodego Fryderyka jego dzieciństwie i pasji do muzyki. Oprowadzała nas po wystawie, a my z wielką uwagą słuchaliśmy jak młody Frycek stał się sławnym muzykiem. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem słuchali o życiu sławnego Polaka oraz zadawali wiele pytań dotyczących jego życia. Lekcja wszystkim się bardzo podobała.

Tekst i zdjęcia: K.Kozaczyńska, K.Sikora

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

Tydzień Integracji 2018 r.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z Tygodnia Integracji, który odbył się w naszej szkole w dniach 11-15.06.2018 r.  - link

 


 

Jaś ma medal!

Z radością informujemy, że nasz uczeń Jaś Piasecki z klasy I C zdobył brązowy medal w XX Wiosennym Turnieju  Judo. Jasia  trenuje  p. Wojciech Wasilewski. Serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Tekst i zdjęcia: K.Szczepańska, K.Kozaczyńska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Życzenia świąteczne od klasy 2c

W dniu 27 marca klasa 2c zaprosiła uczniów klas drugich na przedstawienie pt. "Wielkanocne zwyczaje". Dzieci z zainteresowaniem obserwowały występy małych aktorów, którzy na zakończenie złożyli obecnym życzenia świąteczne.
My dołączamy się do nich, życząc wszystkim zdrowych, radosnych Świąt Wielkanocnych oraz mokrego śmigusa-dyngusa :)
P. Pikulińska, A. Masłocha z uczniami klasy 2c

 


 

Pisanki w Fabryce Bombek

8 marca klasa 2c pojechała na wycieczkę do Fabryki Bombek. Tak, tak, to nie pomyłka! Właściciele, idąc z duchem czasu, przed Wielkanocą produkują wielkanocne szklane jajka.
Dzieci oglądały proces formowania i dmuchania szkła do formy jajka. Przyglądały się, jak gotowe formy są farbowane na jeden kolor. Potem każdy ozdabiał szklane jajko według własnego pomysłu. Gdy jajka schły, uczniowie zdobili wiklinowe koszyczki. Nie zabrakło w nich zajączka.
Dzieci wróciły zadowolone, z kolorowymi pisankami i zajączkami w koszyczkach.

Tekst i zdjęcia: A.Masłocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

X Dzielnicowy Turniej Klas Integracyjnych

We wtorek 13 marca po raz dziesiąty w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II został zorganizowany Dzielnicowy Turniej  Klas  Integracyjnych. Do rywalizacji sportowej przystąpiło pięć szkół, w tym dzielna i waleczna reprezentacja naszej szkoły.
Uczestnicy Turnieju po krótkiej wspólnej rozgrzewce przystąpili do sportowych zmagań. Drużyna naszej szkoły dzielnie pokonywała kolejne konkurencje, dopingując i wspierając się nawzajem. Turniejowi towarzyszyła dobra zabawa i uśmiech w duchu zdrowej rywalizacji.
Zwieńczeniem Turniejowych zmagań było wręczenie pucharów, dyplomów oraz uroczyste rozdanie medali.
W X Dzielnicowym Turnieju  Klas  Integracyjnych wzięli udział:
Magdalena Maj z klasy I C
Aneta Chomontowska z klasy I C
Edward Janus z klasy I C
Artem Kovalenko z klasy I C
Grzegorz Potrzeba z klasy II C        
Antoni  Gadomski  z  klasy II C
Klaudia Kacperowska z klasy II C
Radosław Sieradz  z klasy II C
Tomasz  Cichy  z klasy III A
Nina Sawicka z klasy III A
Maja Ziemnicka  z klasy III A

Tekst i zdjęcia: K.Kozaczyńska, K.Szczepańska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Śniadanie daje moc w klasie 1c i 2c

W dniach 6 -10 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Zdrowego Jedzenia. Z tej okazji 8 listopada w przypadający na ten dzień Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w klasie 1c i 2c przerwa śniadaniowa zamieniła się w kolorową biesiadę - śniadanie z mocą. Dzieci pod okiem wychowawczyń przygotowywały pełne witamin, zdrowe kanapki. Nie zabrakło na kanapkach warzyw oraz zdrowych produktów i pieczywa pełnoziarnistego.
Dzieci wykonały pyszne kolorowe kanapki, które zjadły ze smakiem.

Tekst: K.Szczepańska

Zdjęcia: K.Szczepańska, K.Kozaczyńska, P.Pikulińska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Święto chleba w klasach integracyjnych

W dniach 16-20.10.2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Chleba.
Uczniowie klasy 2c przygotowali plakaty przedstawiające etapy pracy, które należy wykonać by powstał chleb, a uczniowie klasy 1c stworzyli piękny jesienny bukiet.
Uczniowie klas integracyjnych uczestniczyli również w warsztatach "Od ziarenka do bochenka", przeprowadzonych przez Panie ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Nasze Ostrowy. Podczas zajęć dzieci oglądały różne rodzaje zboża i ich ziarna, poznały różne rodzaje mąki, młóciły cepami zboże, mielili mąkę na żarnach, formowali figurki (z wcześniej przygotowanego ciasta), które następnie wypiekane były w piecu. Warsztaty wzbudziły wśród uczniów wiele radości.
Uczniowie klasy 2c i 3a oglądali przedstawienie pt. "Od ziarenka do bochenka" w wykonaniu koleżanek i kolegów z klasy 2b.

Tekst: K.Dzwonowska, A.Masłocha

Zdjęcia: P.Pikulińska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Monday the 20th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |