Tydzień Integracji 2018 r.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z Tygodnia Integracji, który odbył się w naszej szkole w dniach 11-15.06.2018 r.  - link

Jaś ma medal!

Z radością informujemy, że nasz uczeń Jaś Piasecki z klasy I C zdobył brązowy medal w XX Wiosennym Turnieju  Judo. Jasia  trenuje  p. Wojciech Wasilewski. Serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Tekst i zdjęcia: K.Szczepańska, K.Kozaczyńska

Życzenia świąteczne od klasy 2c

W dniu 27 marca klasa 2c zaprosiła uczniów klas drugich na przedstawienie pt. "Wielkanocne zwyczaje". Dzieci z zainteresowaniem obserwowały występy małych aktorów, którzy na zakończenie złożyli obecnym życzenia świąteczne.
My dołączamy się do nich, życząc wszystkim zdrowych, radosnych Świąt Wielkanocnych oraz mokrego śmigusa-dyngusa :)
P. Pikulińska, A. Masłocha z uczniami klasy 2c

Pisanki w Fabryce Bombek

8 marca klasa 2c pojechała na wycieczkę do Fabryki Bombek. Tak, tak, to nie pomyłka! Właściciele, idąc z duchem czasu, przed Wielkanocą produkują wielkanocne szklane jajka.
Dzieci oglądały proces formowania i dmuchania szkła do formy jajka. Przyglądały się, jak gotowe formy są farbowane na jeden kolor. Potem każdy ozdabiał szklane jajko według własnego pomysłu. Gdy jajka schły, uczniowie zdobili wiklinowe koszyczki. Nie zabrakło w nich zajączka.
Dzieci wróciły zadowolone, z kolorowymi pisankami i zajączkami w koszyczkach.

Tekst i zdjęcia: A.Masłocha

X Dzielnicowy Turniej Klas Integracyjnych

We wtorek 13 marca po raz dziesiąty w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II został zorganizowany Dzielnicowy Turniej  Klas  Integracyjnych. Do rywalizacji sportowej przystąpiło pięć szkół, w tym dzielna i waleczna reprezentacja naszej szkoły.
Uczestnicy Turnieju po krótkiej wspólnej rozgrzewce przystąpili do sportowych zmagań. Drużyna naszej szkoły dzielnie pokonywała kolejne konkurencje, dopingując i wspierając się nawzajem. Turniejowi towarzyszyła dobra zabawa i uśmiech w duchu zdrowej rywalizacji.
Zwieńczeniem Turniejowych zmagań było wręczenie pucharów, dyplomów oraz uroczyste rozdanie medali.
W X Dzielnicowym Turnieju  Klas  Integracyjnych wzięli udział:
Magdalena Maj z klasy I C
Aneta Chomontowska z klasy I C
Edward Janus z klasy I C
Artem Kovalenko z klasy I C
Grzegorz Potrzeba z klasy II C
Antoni  Gadomski  z  klasy II C
Klaudia Kacperowska z klasy II C
Radosław Sieradz  z klasy II C
Tomasz  Cichy  z klasy III A
Nina Sawicka z klasy III A
Maja Ziemnicka  z klasy III A

Tekst i zdjęcia: K.Kozaczyńska, K.Szczepańska

Śniadanie daje moc w klasie 1c i 2c

W dniach 6 -10 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Zdrowego Jedzenia. Z tej okazji 8 listopada w przypadający na ten dzień Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w klasie 1c i 2c przerwa śniadaniowa zamieniła się w kolorową biesiadę - śniadanie z mocą. Dzieci pod okiem wychowawczyń przygotowywały pełne witamin, zdrowe kanapki. Nie zabrakło na kanapkach warzyw oraz zdrowych produktów i pieczywa pełnoziarnistego.
Dzieci wykonały pyszne kolorowe kanapki, które zjadły ze smakiem.

Tekst: K.Szczepańska

Zdjęcia: K.Szczepańska, K.Kozaczyńska, P.Pikulińska

Święto chleba w klasach integracyjnych

W dniach 16-20.10.2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Chleba.
Uczniowie klasy 2c przygotowali plakaty przedstawiające etapy pracy, które należy wykonać by powstał chleb, a uczniowie klasy 1c stworzyli piękny jesienny bukiet.
Uczniowie klas integracyjnych uczestniczyli również w warsztatach "Od ziarenka do bochenka", przeprowadzonych przez Panie ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Nasze Ostrowy. Podczas zajęć dzieci oglądały różne rodzaje zboża i ich ziarna, poznały różne rodzaje mąki, młóciły cepami zboże, mielili mąkę na żarnach, formowali figurki (z wcześniej przygotowanego ciasta), które następnie wypiekane były w piecu. Warsztaty wzbudziły wśród uczniów wiele radości.
Uczniowie klasy 2c i 3a oglądali przedstawienie pt. "Od ziarenka do bochenka" w wykonaniu koleżanek i kolegów z klasy 2b.

Tekst: K.Dzwonowska, A.Masłocha

Zdjęcia: P.Pikulińska

Klasa 2c w Dyniolandzie

24.10.2017 r. uczniowie klasy 2c wraz z pozostałymi uczniami klas drugich pojechali na wycieczkę do DYNIOLANDU w Wieliszewie.
Dzieci z zainteresowaniem obejrzały interaktywny pokaz o dyni, jej historii, pochodzeniu, właściwościach zdrowotnych, zastosowaniu kulinarnym.  Oglądały dyniowe kompozycje i degustowały zupę dyniową.
Odbyły też spacer po polu dyniowym, podczas którego oglądały gatunki dyń z całego świata. Porównywały ich wielkość, kolorystykę  i ciężar. Mogli każdej dyni dotknąć.
W programie była również wizyta w mini zoo, podczas której dzieci karmiły zwierzęta. Wielką radość sprawiły dzieciom zabawy w labiryncie oraz ...  lekcja tańca! Dzieci, pod okiem instruktora, nauczyły się układu tanecznego i wykonały wspólny taniec.
Na pamiątkę pobytu w DYNIOLANDZIE każdy uczestnik wycieczki dostał dynię.  Na zdjęciach widać, jak wspaniale wszyscy się bawili!

Tekst: A.Masłocha

Zdjęcia: P.Pikulińska

Aby obejrzeć galerię klasy 2c, należy kliknąć w zdjęcie.

Wszystkie zdjęcia

Obchody Tygodnia Integracji w 2017 r.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tegorocznych obchodów Tygodnia Integracji, który odbył się w naszej szkole w dniach 29.05-2.06.2017 r.:

Konkurs „Niepełnosprawność nie wyklucza”

W ramach obchodów Tygodnia Integracji, który w tym roku szkolnym odbył się w dniach 29.05 – 2.06.2017 pod hasłem „Integracja to rewelacja”, został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Niepełnosprawność nie wyklucza”, dla uczniów klas 0 – VI. Konkurs miał na celu propagowanie idei integracji, tolerancji i otwartości. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce Antoni Gadomski z klasy I c
I miejsce Jakub Kacprzyk z klasy I c