Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

X Dzielnicowy Turniej Klas Integracyjnych

We wtorek 13 marca po raz dziesiąty w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II został zorganizowany Dzielnicowy Turniej  Klas  Integracyjnych. Do rywalizacji sportowej przystąpiło pięć szkół, w tym dzielna i waleczna reprezentacja naszej szkoły.
Uczestnicy Turnieju po krótkiej wspólnej rozgrzewce przystąpili do sportowych zmagań. Drużyna naszej szkoły dzielnie pokonywała kolejne konkurencje, dopingując i wspierając się nawzajem. Turniejowi towarzyszyła dobra zabawa i uśmiech w duchu zdrowej rywalizacji.
Zwieńczeniem Turniejowych zmagań było wręczenie pucharów, dyplomów oraz uroczyste rozdanie medali.
W X Dzielnicowym Turnieju  Klas  Integracyjnych wzięli udział:
Magdalena Maj z klasy I C
Aneta Chomontowska z klasy I C
Edward Janus z klasy I C
Artem Kovalenko z klasy I C
Grzegorz Potrzeba z klasy II C        
Antoni  Gadomski  z  klasy II C
Klaudia Kacperowska z klasy II C
Radosław Sieradz  z klasy II C
Tomasz  Cichy  z klasy III A
Nina Sawicka z klasy III A
Maja Ziemnicka  z klasy III A

Tekst i zdjęcia: K.Kozaczyńska, K.Szczepańska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Śniadanie daje moc w klasie 1c i 2c

W dniach 6 -10 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Zdrowego Jedzenia. Z tej okazji 8 listopada w przypadający na ten dzień Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w klasie 1c i 2c przerwa śniadaniowa zamieniła się w kolorową biesiadę - śniadanie z mocą. Dzieci pod okiem wychowawczyń przygotowywały pełne witamin, zdrowe kanapki. Nie zabrakło na kanapkach warzyw oraz zdrowych produktów i pieczywa pełnoziarnistego.
Dzieci wykonały pyszne kolorowe kanapki, które zjadły ze smakiem.

Tekst: K.Szczepańska

Zdjęcia: K.Szczepańska, K.Kozaczyńska, P.Pikulińska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Święto chleba w klasach integracyjnych

W dniach 16-20.10.2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Chleba.
Uczniowie klasy 2c przygotowali plakaty przedstawiające etapy pracy, które należy wykonać by powstał chleb, a uczniowie klasy 1c stworzyli piękny jesienny bukiet.
Uczniowie klas integracyjnych uczestniczyli również w warsztatach "Od ziarenka do bochenka", przeprowadzonych przez Panie ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Nasze Ostrowy. Podczas zajęć dzieci oglądały różne rodzaje zboża i ich ziarna, poznały różne rodzaje mąki, młóciły cepami zboże, mielili mąkę na żarnach, formowali figurki (z wcześniej przygotowanego ciasta), które następnie wypiekane były w piecu. Warsztaty wzbudziły wśród uczniów wiele radości.
Uczniowie klasy 2c i 3a oglądali przedstawienie pt. "Od ziarenka do bochenka" w wykonaniu koleżanek i kolegów z klasy 2b.

Tekst: K.Dzwonowska, A.Masłocha

Zdjęcia: P.Pikulińska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Klasa 2c w Dyniolandzie

24.10.2017 r. uczniowie klasy 2c wraz z pozostałymi uczniami klas drugich pojechali na wycieczkę do DYNIOLANDU w Wieliszewie.
Dzieci z zainteresowaniem obejrzały interaktywny pokaz o dyni, jej historii, pochodzeniu, właściwościach zdrowotnych, zastosowaniu kulinarnym.  Oglądały dyniowe kompozycje i degustowały zupę dyniową.
Odbyły też spacer po polu dyniowym, podczas którego oglądały gatunki dyń z całego świata. Porównywały ich wielkość, kolorystykę  i ciężar. Mogli każdej dyni dotknąć.
W programie była również wizyta w mini zoo, podczas której dzieci karmiły zwierzęta. Wielką radość sprawiły dzieciom zabawy w labiryncie oraz ...  lekcja tańca! Dzieci, pod okiem instruktora, nauczyły się układu tanecznego i wykonały wspólny taniec.
Na pamiątkę pobytu w DYNIOLANDZIE każdy uczestnik wycieczki dostał dynię.  Na zdjęciach widać, jak wspaniale wszyscy się bawili!

Tekst: A.Masłocha

Zdjęcia: P.Pikulińska

Aby obejrzeć galerię klasy 2c, należy kliknąć w zdjęcie.

Wszystkie zdjęcia

 


 

Obchody Tygodnia Integracji w 2017 r.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tegorocznych obchodów Tygodnia Integracji, który odbył się w naszej szkole w dniach 29.05-2.06.2017 r.:

 


 

Konkurs „Niepełnosprawność nie wyklucza”

W ramach obchodów Tygodnia Integracji, który w tym roku szkolnym odbył się w dniach 29.05 – 2.06.2017 pod hasłem „Integracja to rewelacja”, został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Niepełnosprawność nie wyklucza”, dla uczniów klas 0 – VI. Konkurs miał na celu propagowanie idei integracji, tolerancji i otwartości. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce Antoni Gadomski z klasy I c
I miejsce Jakub Kacprzyk z klasy I c
I miejsce Wiktor Lagierski z klasy I b
I miejsce Mateusz Marczak z klasy II f
I miejsce Milena Czaplicka z klasy VI b
I miejsce Dorota Kimus z klasy VI b
I miejsce Michał Jastrzębski z klasy VI c
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Zdjęcia i tekst: K.Kozaczyńska, K.Szczepańska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Uczniowie klasy 1c na lotnisku

W ramach programu Praca Naszych Rodziców, klasa 1c odwiedziła Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Dzieci zobaczyły, jak wygląda lotnisko na Bemowie. Widziały szybowce wzbijające się w powietrze. Zobaczyły, jak wygląda ratowniczy śmigłowiec. Miały szansę usiąść na miejscu pilota lub ratownika. Oglądały ćwiczących ratowników.
Dzień spędzony w LPR upłynął nam szybko i przyjemnie, zwłaszcza, że dopisała nam pogoda!

Tekst: A.Masłocha

 


 

"Witamy Wiosnę"

Po długiej zimie miło jest poczuć nadchodząca wiosnę. Dzieci z klasy 1 integracyjnej postanowiły przywitać ją ... zabawą w teatr. 10 kwietnia klasa 1c zaprosiła klasę 0C oraz klasę 0F na inscenizację wiersza Witolda Ostrowskiego "Witamy Wiosnę". Mali aktorzy włożyli wiele serca i energii w przygotowanie przedstawienia.

Zdjęcie: A.Masłocha

 

 


 

Światowy dzień wiedzy o autyzmie

3 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy światowy dzień wiedzy o autyzmie. Bardzo dziękuję wszystkim uczniom i rodzicom, którzy zadbali tego dnia o niebieski element ubioru. Mamy nadzieje, że świadomość dotycząca tego zaburzenia będzie ciagle wzrastać, a osobom zmagającym się z tym problemem będzie łatwiej uzyskać akceptację społeczną.

Zdjęcia: P.Pikulińska

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wędrując po Układzie Słonecznym

7 lutego dzieci z grupy 0 „c” wraz z wychowawcami wzięły udział w zajęciach w Mobilnym Planetarium. Mali podróżnicy udali się na krańce Galaktyki. Obserwowali wędrówkę Słońca po niebie, poznały konstelacje gwiazd. Poznały z bliska i szczegółowo każdą planetę Układu Słonecznego. Po wizycie w Mobilnym Planetarium dzieci wzięły udział w warsztatach astronomicznych. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jakie obiekty tworzą rodzinę Słońca, jak powstał Układ Słoneczny i dlaczego Słońce świeci. Poznały planety Układu Słonecznego. Stworzony model Układu Słonecznego zdobi salę. Była to niesamowita przygoda.

Zdjęcia: K.Kozaczyńska, K.Szczepańska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie. 

 


 

Tuesday the 31st. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |