Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Pierniczki klasy 1c

Przed nami święta pełne niespodzianek i magii. Postanowiliśmy dodać do nich odrobinę słodyczy. A było to tak:
Mama Daniela i Mama Kamila upiekły pierniczki o różnych kształtach i przyniosły je do szkoły. Były aniołki, księżyce, gwiazdki, wiewiórki, ludziki, serduszka. Dzieci udekorowały je kolorowym lukrem. Czy nie wyglądają pięknie? A jak będą smakować ...

Zdjęcia: A.Masłocha

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie. 

 


 

Jasełka w grupie 0 „c”

21 grudnia dzieci z grupy 0 „c” wraz z wychowawcami zorganizowały krótki występ jasełkowy dla Rodziców i najbliższych. Mali aktorzy profesjonalnie wcielili się w swoje role. Na scenie pojawiły się przepiękne Aniołki, Pasterze oraz Diabełek. Wszyscy podążali przywitać nowonarodzonego Jezuska. Było bardzo przyjemnie i sympatycznie. Wszyscy poczuliśmy zbliżające się święta. Gra małych aktorów została nagrodzona gorącymi brawami. Po występie dzieci obdarowały Rodziców własnoręcznie wykonanymi bombkami.

Zdjęcia: K.Kozaczyńska, K.Szczepańska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie. 

 


 

Paczka dla Bohatera

Dzieci z grupy 0 „c” włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Paczka dla Bohatera”, która  polegała na zbiórce darów dla kombatantów. Akcja Paczka dla Bohatera wspiera żołnierzy polskich walczących na wszystkich frontach II wojny światowej, żołnierzy podziemia niepodległościowego w kraju w czasie wojny jak i po jej zakończeniu, osoby represjonowane przez PRL. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały kartki świąteczne. Za rok na pewno włączymy się w tą akcję.

 


 

Kartka dla Bohatera

Równolegle ze zbiórką darów Paczka dla Bohatera odbywała się również zbiórka kartek świątecznych dla Bohaterów. Grupa 0c włączyła się w tę akcję, wykonując piękne kartki świąteczne dla kombatantów.

 


 

Marzycielska Poczta

Dzieci z grupy 0 „c” włączyły się do ogólnopolskiej akcji Marzycielska Poczta. Polega ona na wysyłaniu kartek z życzeniami świątecznymi do ciężko chorych dzieci. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i starannością wykonywały kartki do swoich rówieśników. Wspólnie z wychowawcami poszyliśmy wysłać kartki na pocztę. Za rok na pewno też włączymy się w tą wspaniałą akcję.

 


 

Klasa integracyjna w teatrze

2 grudnia klasa 1C pojechała do teatru LALKA na przedstawienie "Szopka krakowska". Dla niektórych dzieci było to ogromne przeżycie, ponieważ pierwszy raz odwiedziły prawdziwy teatr.  Niektóre troszkę się bały i mocno trzymały wychowawczynie za ręce...  Nasze dzieciaki spontanicznie, ale kulturalnie reagowały na to, co dzieje się na scenie, śpiewały kolędy z aktorami, biły brawa. W drodze powrotnej do szkoły z dumą i radością opowiadały wrażenia z teatru.

Zdjęcia: P.Pikulińska

Galeria - link

 


 

Dzień Górnika

W poniedziałek 2 grudnia dzieci z grupy 0 „c” obchodziły Dzień Górnika. Każde dziecko tego dnia było ubrane na czarno. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci dowiedziały się jak powstawał węgiel, jak się go wydobywa oraz jak ciężka i niebezpieczna jest praca górnika. Na koniec zajęć każde dziecko wykonało prace plastyczną za pomocą węgla. Zabawa była świetna.  Wszyscy po chwili byli cali czarni od węgla.

Zdjęcia: K.Kozaczyńska, K.Szczepańska

Galeria - link

 


 

16 Listopada - Międzynarodowy Dzień Tolerancji

30 listopada 2016 roku obchodzony był w naszej szkole Dzień Tolerancji. Z tej okazji na lekcjach wychowawczych rozmawialiśmy o tym, jak pięknie się różnić i co zrobić, by to, co nas różni, bardziej nas zbliżało do siebie niż oddalało. 
Dzień Tolerancji obchodzony jest corocznie 16 listopada. W 1996 roku Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych zachęciło państwa członkowskie do obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji, któremu towarzyszyć mają działania skierowane zarówno do szkół, jak i całego społeczeństwa. Rezolucja Zgromadzenia Ogólnego była następstwem Roku Tolerancji ogłoszonego przez Zgromadzenie Ogólne w 1993 roku z inicjatywy Konferencji Generalnej UNESCO. 
16 listopada 1995 roku państwa członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji oraz Plan Działań po zakończeniu obchodów Roku. 
Czym jest więc TOLERANCJA? Tolerancja (od łac. tolerare = znosić, wytrzymywać) oznacza cierpliwość i wyrozumiałość dla odmienności. Jest poszanowaniem cudzych uczuć, poglądów, upodobań, wierzeń, obyczajów i postępowania choćby były całkowicie odmienne od własnych albo zupełnie z nimi sprzeczne. Współcześnie rozumiana tolerancja to szacunek dla wolności innych ludzi, ich myśli i opinii oraz sposobu życia. Szacunek ten przybiera formy wyrozumiałości i życzliwości dla tego, co nie musi być naszym udziałem, ale co cieszy się naszą akceptacją istnienia w imię demokratycznej wolności 
Czego od nas wymaga tolerancja? Tolerancja wymaga aktywnego zaangażowania w ochronę praw człowieka i podstawowych wolności, przyznania, że to, co nas łączy, jest silniejsze od tego, co nas dzieli. Tolerancja jest niezbędna dla pokoju, demokracji i zrównoważonego rozwoju. 
Świat jest wciąż pełen fanatyzmu i ignorancji, a ludzie wciąż obawiają się inności - napisał sekretarz generalny ONZ - Kofi Annan w specjalnym przesłaniu z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji. 
Dzień Tolerancji - jest dniem szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Powinien stać się okazją do refleksji nad postawami wobec innych. 
Powszechna Deklaracja Praw Człowieka rozpoczyna się stwierdzeniem, iż wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi w godności i prawach. Obdarowani rozumem i sumieniem powinni postępować wobec siebie w duchu braterstwa. Deklaracja Milenijna ONZ potwierdza, iż tolerancja, wolność i równość są fundamentalnymi wartościami niezbędnymi we współpracy międzynarodowej. 
W Deklaracji państwa członkowskie zdefiniowały pojęcie tolerancji. 
Według zapisów tolerancja to:
Respektowanie cudzych praw i cudzej własności; Uznanie i akceptacja różnic indywidualnych; Umiejętność słuchania, komunikowania się i rozumienia innych; Docenianie rozmaitości kultur; Otwarcie na cudze myśli i filozofię; Ciekawość i nie odrzucanie nieznanego; Uznanie, że nikt nie ma monopolu na prawdę. 
W Deklaracji UNESCO państwa członkowskie podkreślają znaczenie różnorodności kulturowej. Dzień Tolerancji jest zatem okazją do refleksji nad naszymi postawami wobec innych. 

Zdjęcia i tekst: E.Oleksiak, M.Strankowski

 


 

Wizyta szermierzy podczas Tygodnia Integracji

Podczas obchodów Tygodnia Integracji 15 marca 2016 roku mieliśmy zaszczyt gościć niezwykłe postacie – szermierzy z Fundacji – Akademia Integracji:

  • pana Arkadiusza Jabłońskiego – trzykrotnego medalistę Igrzysk Paraolimpijskich, dwukrotnego medalistę Mistrzostw Świata oraz czterokrotnego medalistę Mistrzostw Europejskich w szermierce, prezesa Fundacji – Akademia Integracji.
  • pana Radosława Stańczuka – czterokrotnego medalistę Igrzysk Paraolimpijskich,
  • oraz pana Adriana Castro – mistrza świata oraz trzykrotnego zdobywcę Pucharu Świata w szermierce na wózkach, który zakwalifikował się do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

 

Pokaz oglądali uczniowie z klas 03, 2b, 3c, 4f, 4a, 4b oraz 5a. Zaproszeni goście przybliżyli uczniom idee sportu, jakim jest szermierka oraz opowiedzieli czym jest integracja i jak ważne jest, by świata nie dzielić, a łączyć pomimo, iż różnimy się między sobą, czasem nawet bardzo. Pokaz był ubogacony filmami edukacyjnymi oraz ilustracjami, które pozwoliły uczniom lepiej zrozumieć niepełnosprawność oraz ideę integracji. Bo przyjaźnisz się nie z osobą niepełnosprawną, a z kolegą, koleżanką.
Było to niezwykłe doświadczenie. Dzieci oprócz możliwości obejrzenia pokazu walki szermierczej na wózkach, same też mogły wcielić się w rolę szermierza i spróbować swoich sił.
Była to dla nas niezapomniana lekcja. Lekcja szacunku, tolerancji i przyjaźni nade wszystko!

Więcej informacji w zakładce Tydzień Integracji 2015/2016

Zdjęcia: K. Kozaczyńska, K. Szczepańska, K. Dzwonowska

 


 

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych - apel klasy IIIc

3 grudnia klasa IIIC zorganizowała apel z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Oglądając prezentacje multimedialną, dzieci z klas IV – VI dowiedziały się czym jest integracja, poznały historię klas integracyjnych w naszej szkole oraz została zaprezentowana działalność dzieci z klas integracyjnych na terenie szkoły. Uczniowie mieli też możliwość wypowiedzenia się czym dla nich jest integracja. Następnie klasa IIIC przybliżyła historie obchodów oraz przypomniała nam, że są wśród nas dzieci niepełnosprawne, które chcą się z nami bawić, uczyć i pracować, a przede wszystkim przyjaźnić. W tym dniu pojawiła się również na terenie szkoły gazetka dotycząca savoir vivre wobec osób niepełnosprawnych.

Zdjęcia: K. Kozaczyńska, K. Szczepańska

 


 

Monday the 17th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |