Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Lekcja muzealna

18 listopada klasa III C wybrała się do Muzeum Narodowego na lekcję muzealną pt. ”W malarskiej pracowni”. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji np. co jest potrzebne malarzowi do pracy? czym jest talent? gdzie pracuje artysta? Pani przewodnik oprowadzała nas po Muzeum i opowiadała co każdy malarz powinien wiedzieć o sztuce malowania, jak wygląda pracownia malarska oraz jakich narzędzi używa artysta do tworzenia swoich prac.

Zdjęcia: K. Kozaczyńska, K. Szczepańska

 


 

Tydzień Chleba na zakwasie w IIIC

Podczas Tygodnia Chleba nasza klasa zorganizowała konkurs plastyczno-techniczny pt. „Zdrowy chleb”. Wszystkie klasy z poziomu I-III przygotowały wspaniałe plakaty, my również włączyliśmy się do konkursu i do wspaniałej zabawy. Powstało wiele pięknych prac na temat chleba, które dekorowały naszą szkołę podczas obchodów „Tygodnia Chleba na zakwasie”.

Zdjęcia: K. Kozaczyńska, K. Szczepańska

 


 

Tydzień wiedzy o niepełnosprawności

We wrześniu w grupie „0”3 poświęciliśmy tydzień na zajęcia i rozmowy o niepełnosprawności. Dzieci uczyły się podstawowych zwrotów w języku migowym, które prezentował zaproszony do nas surdopedagog. Uczniowie mogli doświadczyć, co czuje osoba niewidząca oraz uczyły się odszyfrowywać swoje imiona napisane alfabetem Braille’a. Przy okazji odkrywania nowości i świetnej zabawy uczniowie poznawali w praktyce, co oznacza być tolerancyjnym.

Zdjęcia: M. Bednarek, P. Pikulińska

 


 

Lekcja przyrodnicza

15 października uczniowie klasy III C wzięli udział w lekcji przyrodniczej pt. „Po co drzewom kora”, która odbyła się w Parku im. Józefa Sowińskiego. Klasa została podzielona na trzyosobowe grupy, które pod opieką Rodziców rozpoznawały różne gatunki drzew. Uczniowie przekonali się, że drzewa różnią się między sobą nie tylko liśćmi, ale także i korą. Dzieci miały za zadanie wykonać doświadczenia, które pomogły im dowiedzieć się po co drzewom kora oraz jakimi cechami charakteryzuje się kora różnych gatunków drzew. Po powrocie do szkoły dzieci podzieliły się swoimi wrażeniami. Wszyscy zgodnie stwierdzili, oby więcej takich lekcji przyrody!

Zdjęcia: K. Kozaczyńska, K. Szczepańska

 


 

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja - apel klas III

30.04.2015 uczniowie klas trzecich naszej szkoły spotkali się na uroczystej prezentacji z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Spotkanie odbyło się w szkolnym patio. Gospodarzem spotkania była klasa 3 f. Uczniowie mieli okazję obejrzeć krótką historię Polski w wersji animowanej. Projekcji towarzyszył komentarz historyczny poprowadzony przez Elżbietę Oleksiak. Uczniowie poznali okoliczności w jakich narodziła się Konstytucja 3 Maja. Dzieci chętnie skomentowały obejrzany materiał. W ślad za dyskusją wspólnie wykonane zostały kotyliony z barwami narodowymi. Pomysł wspólnego wykonywania kotylionów pokazał jak wspólne (międzyklasowe) działanie wzmaga poczucie przynależności i jedności nie tylko szkolnej, ale i narodowej. Na koniec spotkania uczniowie mieli okazje wysłuchać Hymnu Konstytucji 3 maja.

Zdjęcia: E. Fornalik, H. Sółkowska

 


 

Witaj Wiosno!

Przedstawienie z okazji przywitania Wiosny przygotowała klasa II C.
W krótkiej inscenizacji pt. „Witaj Wiosno!” młodzi aktorzy profesjonalnie wcielili się w swoje role. Piękny taniec zaprezentowały Motylki, były również wiosenne Kwiatki oraz Biedronka, Pszczółki, Jeż, Wiewiórka i Kot.
Wiał również wiosenny Wiatr i pokropił Deszcz. Aż w końcu pojawiło się  Słoneczko, które przywitało długo oczekiwaną Wiosnę.

Zdjęcia: K. Kozaczyńska, K. Szczepańska

 


 

Kiermasz ciast

Klasa III integracyjna zorganizowała kiermasz ciast i ciasteczek. Dochód w kwocie 725zł przeznaczony został na pomoc dzieciom z miejscowości Daliowa, które 31 stycznia 2015 straciły w pożarze mamę.
Bardzo dziękujemy za współpracę i zaangażowanie.

Zdjęcia: H. Sółkowska, E. Oleksiak

 


 

Wymień elektoodpady na terapię

Akcja Fundacji Synapsis - Wymień elektoodpady na terapię.
Wystarczy oddać zużyty sprzęt, a zysk z recyklingu dofinansuje terapię autyzmu.
Zbieramy:

  • urządzenia gospodarstwa domowego,
  • sprzęt teleinformatyczny, telekomunikacyjny, audiowizualny i oświetleniowy,
  • zużyte baterie i inne.

 

Zużyty sprzęt przynosimy do sali numer 16 i 18 (duża szkoła). Zbiórka trwa od 23.02.2015 do 13.04.2015 r.

 


 

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Dnia 3 grudnia przypada dzień poświęcony osobom niepełnosprawnym. Apel z okazji tego ważnego dnia przygotowała klasa integracyjna - II C. Naczelne hasło tegorocznego apelu brzmiało „W przyjaźni tkwi siła”. Uczniowie w krótkim montażu słowno – muzycznym przybliżyli historię obchodów oraz przypomnieli nam, że są wśród nas dzieci niepełnosprawne, które chcą się z nami bawić, uczyć i pracować, a przede wszystkim przyjaźnić.
Zwieńczeniem uroczystości było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Bawimy się i uczymy razem”. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia: K. Kozaczyńska, K. Szczepańska

 


 

Tuesday the 31st. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |