"Zaczytani" - Wielka Zbiórka Książek 2018 r.

Dziękujemy za udział w akcji "Zaczytani" - w Wielkiej Zbiórce Książek. W dniach 10.05-21.05.2018 r. zbieraliśmy książki dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, które zostały przekazane do placówek medycznych w całej Polsce.

Tekst: K.Dzwonowska

Zdjęcia: P.Szymańska

"Pies na medal"

Dziękujemy za udział w akcji "Pies na medal". Dla czworonogów (psów i kotów) w schonisku w Milanówku przekazaliśmy karmę, posłania i zabawki.

Tekst i zdjęcia: K.Dzwonowska

Zaczytani - Wielka Zbiórka Książek

Zapraszamy do udziału w Wielkiej Zbiórce Książek dla małych i dużych pacjentów. Oddaj książkę w bardzo dobrym stanie, taką którą chciałbyś ofiarować bliskiemu podczas choroby.
Książki można oddawać do 21.05 w Dużej Szkole w salach 105, 106, 107 oraz w Filii w salach 105, 6.

"Pies na medal" - zbiórka darów dla czworonogów w schronisku w Milanówku

Zbiórka makulatury - kwiecień 2018

Zebraliśmy 4672,86 kg makulatury.

Zwycięska klasa 2 D za zebranie 1601,94 kg, zgodnie z tradycją, otrzyma bilety do kina.
Klasy, które zajęły II i III miejsce pójdą na lody.

Największą ilość makulatury zebrały:
1 miejsce - klasa 2 D - 1601,94 kg
2 miejsce - klasa 3 F - 577,89 kg
3 miejsce - klasa 5 D - 303,88
4 miejsce - klasa 2 B - 274,69
5 miejsce - klasa 5 G - 204,7
6 miejsce - klasa 2 A - 172,89

Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę i zapraszamy do udziału w kolejnej akcji, którą planujemy przeprowadzić jesienią 2018 roku.

Lista klas, które wzięły udział w zbiórce - link do wykresu

Tekst: K.Gajewska-Bereza

Zbiórka makulatury, 18-20.04.2018 r.

Wymień elektroodpady na terapię osób z autyzmem

Klasa I C wraz z wychowawcami organizuje zbiórkę elektroodpadów. Wystarczy oddać zużyty sprzęt, a zysk z recyklingu dofinansuje terapię osób z autyzmem i Zespołem Aspergera  w ośrodkach Fundacji SYNAPSIS.
Zbieramy:

• małe AGD np.: żelazka, tostery, frytkownice, miksery, młynki do kawy, suszarki, golarki, zegarki, wagi;
  • sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny np.: komputery, drukarki, laptopy, kopiarki, kalkulatory, faksy, aparaty telefoniczne;
  • mały sprzęt RTV np.: radioodbiorniki, dyktafony, magnetofony, kamery, video, dvd, sprzęty hi-fi;
  • sprzęt oświetleniowy np.:  świetlówki, żarówki energooszczędne;
  • zabawki elektryczne  np.: kolejki elektryczne, tory wyścigowe, gry video.

Odpady można przynieść do sali numer 15 (mała szkoła) a my przekażemy do siedziby Fundacji. Akcja trwa do 27.04.2018 roku.

Tekst i zdjęcia: K.Kozaczyńska, K.Szczepańska

Bożonarodzeniowa zbiórka darów

Grudzień to taki czas, kiedy nasze serca chętniej otwierają się na potrzeby innych ludzi. Mikołaj, Gwiazdka sprawiają, że każdy z nas chociaż na chwilę chce zostać Mikołajem i sprawić radość innym. W naszej szkole odbyła się świąteczna zbiórka darów dla Ośrodka Wsparcia dla Kobiet z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży „Etezja” przy ul. Chlubnej w Warszawie, zorganizowana przez wolontariat biblioteczny oraz świetlicę szkolną. Jak zwykle nasi wspaniali uczniowie i ich rodzice nie zawiedli! Dzięki ich hojności udało się zebrać dużą ilość książek, zabawek, gier planszowych, puzzli, materiałów szkolnych, środków czystości, kosmetyków, odzieży oraz słodyczy. I chociaż to zaledwie kropla w morzu potrzeb, to mamy nadzieję, że choć na chwilę zagościł uśmiech na twarzach obdarowanych.

Tekst: A.Dziedzic

Zdjęcia: organizatorzy B.Skwarska, A.Dziedzic, M.Czerniszewska, A.Warda, M.Krzysztyniak

Świąteczna Zbiórka Darów

Wyniki zbiórki makulatury

Szanowni Państwo,
zebraliśmy 4020 kg makulatury.
Zwycięska klasa 2 D za zebranie 684,87 kg, zgodnie z tradycją, otrzyma bilety do kina.
Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę i zapraszamy do udziału w kolejnej akcji, którą planujemy przeprowadzić w kwietniu 2018 roku.

Lista klas - link

Tekst: K.Gajewska-Bereza