Zbiórka makulatury, 18-20.04.2018 r.

Wymień elektroodpady na terapię osób z autyzmem

Klasa I C wraz z wychowawcami organizuje zbiórkę elektroodpadów. Wystarczy oddać zużyty sprzęt, a zysk z recyklingu dofinansuje terapię osób z autyzmem i Zespołem Aspergera  w ośrodkach Fundacji SYNAPSIS.
Zbieramy:

• małe AGD np.: żelazka, tostery, frytkownice, miksery, młynki do kawy, suszarki, golarki, zegarki, wagi;
  • sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny np.: komputery, drukarki, laptopy, kopiarki, kalkulatory, faksy, aparaty telefoniczne;
  • mały sprzęt RTV np.: radioodbiorniki, dyktafony, magnetofony, kamery, video, dvd, sprzęty hi-fi;
  • sprzęt oświetleniowy np.:  świetlówki, żarówki energooszczędne;
  • zabawki elektryczne  np.: kolejki elektryczne, tory wyścigowe, gry video.

Odpady można przynieść do sali numer 15 (mała szkoła) a my przekażemy do siedziby Fundacji. Akcja trwa do 27.04.2018 roku.

Tekst i zdjęcia: K.Kozaczyńska, K.Szczepańska

Bożonarodzeniowa zbiórka darów

Grudzień to taki czas, kiedy nasze serca chętniej otwierają się na potrzeby innych ludzi. Mikołaj, Gwiazdka sprawiają, że każdy z nas chociaż na chwilę chce zostać Mikołajem i sprawić radość innym. W naszej szkole odbyła się świąteczna zbiórka darów dla Ośrodka Wsparcia dla Kobiet z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży „Etezja” przy ul. Chlubnej w Warszawie, zorganizowana przez wolontariat biblioteczny oraz świetlicę szkolną. Jak zwykle nasi wspaniali uczniowie i ich rodzice nie zawiedli! Dzięki ich hojności udało się zebrać dużą ilość książek, zabawek, gier planszowych, puzzli, materiałów szkolnych, środków czystości, kosmetyków, odzieży oraz słodyczy. I chociaż to zaledwie kropla w morzu potrzeb, to mamy nadzieję, że choć na chwilę zagościł uśmiech na twarzach obdarowanych.

Tekst: A.Dziedzic

Zdjęcia: organizatorzy B.Skwarska, A.Dziedzic, M.Czerniszewska, A.Warda, M.Krzysztyniak

Świąteczna Zbiórka Darów

Wyniki zbiórki makulatury

Szanowni Państwo,
zebraliśmy 4020 kg makulatury.
Zwycięska klasa 2 D za zebranie 684,87 kg, zgodnie z tradycją, otrzyma bilety do kina.
Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę i zapraszamy do udziału w kolejnej akcji, którą planujemy przeprowadzić w kwietniu 2018 roku.

Lista klas - link

Tekst: K.Gajewska-Bereza

Zbiórka makulatury - kwiecień 2017

Szanowni Państwo,
zebraliśmy 3860 kg makulatury.
Za zgodą Rady Rodziców kwota uzyskana za makulaturę zostaje przekazana na akcję charytatywną mającą na celu ratowanie życia 13-letniej Julii. Link do strony z portalu się Pomaga.pl https://www.siepomaga.pl/sercejulii.

Zwycięska klasa 1D za zebranie 1468 kg, zgodnie z tradycją, otrzyma bilety do kina.
II miejsce otrzymuje klasa 4D - 391 kg.
III miejsce otrzymuje klasa 6G - 206 kg.
Drugie i trzecie miejsce zostaje nagrodzone wejściówkami na Warszawskie Targi Książki.

Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę i zapraszamy do udziału w kolejnej akcji, którą planujemy przeprowadzić we wrześniu 2017 roku.

Lista klas, które wzięły udział w zbiórce makulatury w dniach 20.04-21.04.2017 r.

Uwaga: Uczniowie z klasy 1D i ich rodzice zrezygnowali ze swojej nagrody za makulaturę i prosili o przekazanie pieniędzy dla Julii.

Wednesday the 23rd. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM