Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Witamy w świetlicy!

Wszystkich naszych „Świetliczaków” witamy po wakacyjnej przerwie.
Zapraszamy do udziału w zajęciach świetlicowych i wspólnej zabawie.
W naszym roku szkolnym życzymy Wam samych szóstek i wielu pięknych szkolnych przyjaźni.
Kierownik świetlicy wraz z wychowawcami.

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 23.04.2018

W ramach obchodów światowego Dnia Książki, w kwietniu 2018 roku, odbył się konkurs dla uczniów klas II, uczęszczających do szkolnej świetlicy, na najpiękniejszą zakładkę do książki. Przedmiotem konkursu było wykonanie (w ramach zajęć świetlicowych) zakładki do książki, zaś celem- rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie nawyku dbania o książki poprzez używanie zakładek oraz doskonalenie zdolności manualnych i rozwijanie poczucia estetyki.
Wybór najlepszych prac okazał się bardzo trudny. Przy ich ocenie komisja brała pod uwagę: pomysłowość, różnorodność materiałów wykorzystanych do wykonania zakładki, oryginalność i estetykę.
Wyróżnieni uczniowie dostali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Tekst i zdjęcia: A.Korzeniewska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

15.05.2018r „Sowy Polski”

W połowie maja świetlicę klas II odwiedzili nietypowi goście- sowy ze swoimi opiekunami. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o zwyczajach sów, ciekawostkach z ich życia oraz ochronie tych pięknych i tajemniczych ptaków. Mali przyrodnicy mieli okazję zobaczyć na żywo kilka gatunków sów, a także uzyskać odpowiedzi na dręczące ich pytania. Spotkanie z sowami było niezapomnianym przeżyciem.

Tekst i zdjęcia: A.Korzeniewska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

„Mam Talent”

W kwietniu w świetlicy szkolnej po raz drugi odbył się konkurs  „Mam Talent”. Został on poprzedzony wstępnymi eliminacjami, podczas których wyłoniono 17 finalistów. Zaprezentowali oni swoje talenty podczas gali finałowej, która odbyła się dnia 16 kwietnia. Licznie zgromadzeni widzowie podziwiali umiejętności taneczne, wokalne, gimnastyczne oraz gry na instrumencie. Konkurs przebiegał na bardzo wysokim poziomie, dzieci zachwyciły publiczność, która żywo reagowała po każdym występie. Występy dostarczyły wszystkim zgromadzonym wiele radości. Jury po burzliwych naradach przyznała dwa pierwsze miejsca w kategorii taniec i śpiew. Przed wręczeniem pucharów, medali, dyplomów i nagród wszyscy młodzi artyści wystąpili w ostatnim radosnym tańcu.
Poniżej nasi artyści i ich sukcesy:
I miejsce – Magdalena Główczak kl.IIIf, Gabrysia Paska kl.IIIh
II miejsce – Hania Stanisławska kl.IIIf, Julia Gass kl.IIIb, Ania Florkiewicz kl.IIIb, Staś Pakulski kl.IIIb, Karolina Kuncman kl.III, Zuzia Błażejewska kl.IIId
III miejsce – Zosia Kruszyłowicz kl. IIIa, Ania Mizeńska kl. IIIg, Zosia Zatorska kl.IIIb, Ania Rudnik kl.IIIb, Zosia Ziółkowka kl.IIIe, Zosia Kośnik kl.IIIe
Wyróżnienia: Ida Stefańska kl.IIIh, Julia Sajur kl.IIIh, Asia Jurczuk kl.IIIg, Natalia Gać kl.IIIb, Natalia Gutowska kl.IIIb, Dorian Jarząbek kl.IIIg, Krzysztof Pac kl.IIIg, Szymon Korzeniewski kl.IIIc, Kamil Kaczorek kl.IIIc, Aleksandra Jurkiewicz kl.IIIa, Amelka Pieckowska kl.IIIc
Wszystkim jeszcze raz gratulujemy!
Organizatorzy: Marlena Karkocha, Damian Bartnik, Marzena Marszał, Dawid Kotus

Tekst: M.Karkocha

Zdjęcia: A.Warda, M.Karkocha, D.Bartnik

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Światowy Dzień Zdrowia, 2018 r.

W kwietniu w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Na zajęciach uczniowie wykonali kolorowe plakaty z hasłami reklamującymi zdrowy styl życia. W świetlicy naszym gościem była pani Mirosława Trzaskoma - pielęgniarka szkolna, która uświadomiła nam jak bardzo istotne dla organizmu jest prawidłowe odżywianie. Dowiedzieliśmy się z czego powinny składać się zdrowe posiłki. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na ten temat. Świetliczaki wiedzą, że owoce, warzywa i nabiał należy jeść często, a słodycze ograniczyć i jeść w niewielkich ilościach. Oprócz prawidłowych nawyków żywieniowych; równie ważną rolę odgrywa aktywność fizyczna i higiena osobista. Na podsumowanie uczniowie rozwiązywali test: Sprawdź, czy prawidłowo się odżywiasz? Na koniec w podziękowaniu za spotkanie dzieci wręczyły naszemu gościowi laurkę z życzeniami.

Tekst i zdjęcia: A.Warda, M.Czerniszewska, W.Łukasiak

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Dzień Czekolady, 2018 r.

Z okazji Dnia Czekolady przypadającego na dzień 12 kwietnia uczniowie klasy IIIB pod opieką wychowawców udali się do pobliskiej cukierni Sowa aby skosztować czekoladowych pyszności. Przy okazji tego święta dzieci również mogły spróbować słodkich lodów w pobliskim MCDonald. Na zakończenie wycieczki zadowolone wesoło i aktywnie spędziły czas na pobliskim placu zabaw. Uśmiech tego dnia nie znikał z twarzy żadnego dziecka :-)

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Meksykański Dzień w Świetlicy

Dzień 12.03.2018r. był w świetlicy „Dniem Meksykańskim”. W owym dniu gościliśmy bowiem zespół muzyczny składający się z najprawdziwszych Meksykanów, w najprawdziwszych meksykańskich strojach, grających najprawdziwszą meksykańską muzykę na najprawdziwszych meksykańskich instrumentach. Goście ciekawie opowiadali o swojej kulturze, kuchni i zwyczajach, a skoczna muzyka porywała wszystkich do wspólnej zabawy.

Tekst: A.Korzeniewska

Zdjęcia: M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Lekcja z biologiem: „Małże i ślimaki” i "Żółwie"

20.03.2018r. klasy II uczestniczyły w kolejnym spotkaniu z pracownikami warszawskiego ZOO. Tym razem tematem przewodnim były małże i ślimaki. Dzieci miały okazję obejrzeć ich muszle, dowiedzieć się o cechach charakterystycznych środowisk, w których żyją, o sposobie odżywiania się małż i ślimaków oraz procesie powstawania pereł.

10.04.2018r. klasy IIb i IId uczestniczyły w ostatnim już w tym roku szkolnym spotkaniu z cyklu „lekcji z biologiem”. Tym razem głównymi bohaterami były żółwie. Dzieci wiele dowiedziały się o gatunkach żółwi, środowiskach ich życia, sposobie rozmnażania się oraz ulubionym pożywieniu. Oczywiście największe emocje wzbudziła obserwacja żywego zwierzątka.

Tekst: A.Korzeniewska

Zdjęcia: A.Korzeniewska, A.Warda

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Kiermasz dla Zuzi

Jak co roku świetlica szkolna zorganizowała Wielkanocny kiermasz świąteczny. W tym roku całkowity dochód z kiermaszu przekazany został na rzecz Zuzi Patrycy - uczennicy SP nr 350 chorującej na raka. Świetlica szkolna serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym w zbiórkę. Dodatkowo uczennice klasy 2d przygotowały laurkę dla Zuzi.

Tekst i zdjęcia: E.Moszyńska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wielkanoc w świetlicy, 2018 r.

W naszej świetlicy czuć już zapach Wielkanocy. Tuż przed świętami dzieci pogłębiały wiedzę na temat zwyczajów i tradycji związanych z Wielkanocą, rozwijały swoje umiejętności manualne i dekoratorskie. Na zajęciach powstawały bardzo ciekawe prace plastyczne o tematyce wiosennej i wielkanocnej wykonane różnymi technikami, dzięki którym świetlica wygląda kolorowo.

Tekst: A.Warda

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy klas II i III

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Słodkie warsztaty w kl. 1d

Przed Świętami Wielkanocnymi gościliśmy panią Anię Grzechnik, mamę Hani z naszej klasy, która upiekła nam mnóstwo pysznych ciasteczek oraz przygotowała rożnokolorowy lukier. Dzieci z wielkim zapałem i ochotą ubierały ciasteczka cukrowymi dekoracjami, powstały pisanki, kurczaczki i kwiatki.
Było pysznie i smacznie, dziękujemy :)

Tekst i zdjęcia: M.Krzysztyniak

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Powitanie Wiosny w świetlicy klas I

Dnia 21 marca 2018 roku uczniowie klas pierwszych powitali Wiosnę.
Dzieci z pełnym zaangażowaniem śpiewały wiosenne piosenki, recytowały wierszyki, rozwiązywały zagadki o nowej porze roku, a także skandowały hasła witające Wiosnę i zachęcające do szybkiego zagoszczenia u nas na dobre.
Specjalnie dobrane elementy stroju i rekwizyty podkreślały charakter spotkania. Było wesoło, zielono i kolorowo.
Wiosenny nastrój udzielił się wszystkim.

Tekst: E.Żelazowska

Zdjęcia: M.Krzysztyniak

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wiosenne warsztaty artystyczne

W świetlicy klas IIIb i IIIg metodą decoupage uczniowie bardzo chętnie ozdabiali butelki, puszki i różnej wielkości słoiki. Przy pomocy farb, kleju i pięknych elementów wyciętych z kolorowych serwetek, prawie bezużyteczne przedmioty otrzymały drugie życie.

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

Galeria - link

 


 

W krainie lodu i śniegu

Pod koniec lutego na zajęciach w świetlicy przybliżyliśmy dzieciom obraz życia na Dalekiej Północy. Świetliczaki z zainteresowaniem wysłuchały informacji o warunkach życia Eskimosów, kiedyś i dzisiaj. Chętni uczniowie czytali na głos ciekawostki o zwierzętach. Dzieci dowiedziały się wielu nowych rzeczy o groźnych polarnych niedźwiedziach, zabawnych pingwinach i mniej znanych morsach. Później rozwiązywały krzyżówkę i odszukiwały różnice na zimowych obrazkach. Najwięcej pracy i energii w klasach drugich wymagało wykonanie kilku makiet przedstawiających zwierzęta i Eskimosów z Dalekiej Północy. Nasze prace można było obejrzeć na wystawie promującej naszą szkołę.

Tekst i zdjęcia: A.Warda, M.Czerniszewska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Lekcja z biologiem

27.02.2018r. klasę IIA i II D odwiedził pracownik warszawskiego ZOO. Dzieci dowiedziały się o rodzajach i miejscach występowania koralowców oraz o gatunkach i sposobach oddychania i odżywiania się wielorybów. Wszystkich, prezentowanych przez naszego gościa eksponatów, można było dotykać. Uczniowie mieli okazję wziąć w rękę szczękę rekina i ryby płaszczki oraz kieł, ząb i fragment skóry hipopotama. Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem i zadawały mnóstwo pytań. Najwięcej emocji wzbudziły jednak żywe węże- Kasia i Kubuś, który każdy chętny mógł wziąć na ręce. Początkowo dzieciaki wyglądały na wystraszone, potem jednak chętnych nie brakowało. Godzina spotkania minęła nie wiadomo kiedy. Wkrótce kolejna tego typu lekcja.

Tekst: A.Korzeniewska

Zdjęcia: M.Czerniszewska, A.Korzeniewska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

Fotorelacja z lekcji z biologiem przeprowadzona 20.03.2018r. w klasie II B i II C

Zdjęcia: A.Warda, E.Moszyńska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Walentynki w świetlicy klas III

14 lutego - Dzień Świętego Walentego albo w skrócie Walentynki. Zwyczajowo przypisuje się im miano święta zakochanych. W szerszym kontekście to również dzień, w którym celebruje się więzi rodzinne oraz przyjaźń.
W świetlicy klas trzecich zorganizowana była z tej okazji Poczta Walentynkowa, dzieci obdarowywały się własnoręcznie przygotowanymi kartkami z serduszkiem - symbolem miłości, na których pisały miłe słowa i wierszyki, aby wyrazić w ten sposób wzajemną sympatię i przyjaźń.
Wnętrze świetlicy specjalnie na ten dzień ozdobiliśmy własnoręcznie wykonaną dekoracją; zakochane misie, serduszka mozaiki, nad którą dzieci chętnie pracowały.
W poniedziałek 12 lutego odbyła się również mini dyskoteka, prowadzona przez jednego z uczniów klasy 3A - Piotra, było bardzo wesoło i sympatycznie.
Na koniec dzieci wykonały walentynki dla rodziców, serduszka na wykałaczkach i serduszka przeplatane tasiemką.
Dzień Świętego Walentego  okazał się doskonałą okazją do integracji uczniów w świetlicy, umacniania więzów koleżeńskich i rozwijania umiejętności wyrażania swoich emocji.
Dzień upłynął w atmosferze radości, życzliwości i dobrej zabawy.

Tekst: M.Marszał

Zdjęcia: M.Karkocha, M.Marszał

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Antystresowe balonowe gniotki, luty 2018 r.

Podczas zajęć świetlicowych uczniowie z klas IIIb i IIIg wykonali własnoręcznie kolorowe gniotki. Jak wszyscy wiemy gniotki odstresowują i pozwalają wyrzucić z siebie negatywne emocje, a do ich wykonania tak niewiele potrzeba, wystarczą tylko kolorowe balony i mąka. W/w zajęcia sprawiły dzieciom wiele frajdy i radości.

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

Galeria - link

 


 

Śnieżnobiałe lampiony

Zimowe lampiony były przedmiotem świetlicowych warsztatów dla dzieci z klas III. Podobnie jak podczas jesieni bezbarwne słoiczki otrzymały ,,drugie życie“. Pokryte snieżnobiałą farbą, z okienkami o różnych zimowych wzorach doskonale posłużyły jako oryginalne świeczniczki. Zabrane do domu do dziś ocieplają długie zimowe wieczory.

Tekst: M.Karkocha

Zdjęcia: M.Karkocha, M.Marszał

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

13.02.2018 „Ostatki”

W świetlicy klas II hucznie żegnaliśmy odchodzący karnawał. Uczniowie bawili się na profesjonalnie zorganizowanej dyskotece. Były dyskotekowe światła oraz muzyka na bieżąco wybierana przez dzieci. Tańce indywidualne, w parach i grupach.

Tekst i zdjęcia: A.Korzeniewska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

06.02.2018 Dzień Bezpiecznego Internetu

8 lutego 2018 obchodziliśmy w świetlicy klas II Dzień Bezpiecznego Internetu. Rozmawialiśmy o zasadach bezpieczeństwa w sieci, zasadach etykiety i zagrożeniach jakie mogą czyhać na dzieci siedzące przed komputerem. Uzyskane informacje uczniowie utrwalali rozwiązując krzyżówkę, czy rysując obrazki ilustrujące właściwe zachowanie w Internecie. Uczniowie podeszli do omawianych zagadnień bardzo poważnie, mam nadzieję, że poznane zasady będą zawsze pamiętać i stosować.

Tekst: A.Korzeniewska

Zdjęcia: M.Czerniczewska, A.Korzeniewska, A.Warda

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Karnawał, 2018

W tym roku w świetlicy przygotowania do balu rozpoczęliśmy jeszcze przed feriami zimowymi. Uczniowie na zajęciach wykonali piękne maski i dekoracje, którymi ozdobili swoje sale.
W zabawie karnawałowej, dnia 29 stycznia wzięły udział wszystkie chętne świetliczaki. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców przebrane w różne kostiumy i maski dzieci bawiły się z kolegami i koleżankami, a także nauczycielami. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i najpopularniejsze tańce dyskotekowe. Uczniowie bawili się znakomicie. Dodatkową atrakcją były konkursy i zabawy prowadzone przez animatorów. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę! Mamy nadzieję, że i w roku następnym będziemy bawić się równie wspaniale.

Tekst: A.Warda

Zdjęcia: nauczyciele świetlicy

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Kiermasz świąteczny, 2017 r.

Jak co roku świetlica zorganizowała kiermasz bożonarodzeniowy. który jak zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem. Zebrane fundusze przeznaczono na urozmaicenie zajęć dla dzieci uczęszczających do świetlicy.

Tekst i zdjęcia: E.Moszyńska

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Rodzinny KONKURS PIERNIKOWY

W grudniu, w świetlicy szkolnej wzorem lat ubiegłych został ogłoszony i przeprowadzony najsłodszy z rodzinnych konkursów. Pomysłowość oraz różnorodność kształtów i form przesłodkich wypieków zaskoczyła wszystkich, szczególnie jury :-)
Kolorowe, przepiękne domki, lukrowane choinki, misie, serca, gwiazdki, nawet bajkowe minionki można było podziwiać na corocznym Kiermaszu Bożonarodzeniowym. Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom, którzy dołożyli wszelkich starań, aby konkurs miał tak przesłodką, kolorową i smaczną oprawę. Poniżej przedstawiamy laureatów i galerię wykonanych prac. Wszystkim dzieciom jeszcze raz gratulujemy, bo każda praca była piękna i wyjątkowa.
I miejsce: Amelia Krawczyńska kl. IIIh
II miejsce: Sara Dziadura kl. IIIc, Iga Obrębowska kl. IIIi
III miejsce: Julia Żyłowska kl. IIIi, Barbara Karpińska kl. IIIe
Wyróżnienia:
Zuzanna Kuncman kl. IVd, Karolina Kuncman kl. IIIi, Jerzy Gajowiak kl. IIIh, Natalia Potomska kl. IIIh, Marysia Pakuła kl. IIa

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha, D.Bartnik

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Świąteczne robótki

Grudzień dla dzieci z klasy ID był pełen pracy. Gościliśmy panią Magdę Gacek (mamę Franka), która wyczarowała z dziećmi piękne pachnące goździkami stroiki z masy solnej, aniołki z szyszek, kartki świąteczne oraz ozdoby na choinkę z masy porcelanowej. Bożonarodzeniowe wyroby sprawiły radość dzieciom oraz ich rodzicom.
Przed świętami w naszej klasie odbyły się Warsztaty bursztynnicze, w programie były m.inn.:
- prelekcja o bursztynie ( pochodzenie bursztynu, największe okazy, nazwy bursztynu w innych językach, szlak bursztynowy), pokaz bursztynu i inkluzji,
- zajęcia warsztatowe polegające na szlifowaniu i polerowaniu bursztynów przez dzieci,
- zajęcia plastyczne polegające na tworzeniu rysunków z pyłu bursztynowego,
- wykonanie bombki bursztynowej ozdabianej od wewnątrz bursztynami i brokatem.
Własnoręcznie wykonane ozdoby są piękną dekoracją w domu oraz miłym prezentem dla bliskich. Wesołych Świąt.

Tekst i zdjęcia: M.Krzysztyniak

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Tuesday the 25th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |