Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Warsztaty z EGZOTYCZNYMI GADAMI

3 lutego w świetlicy szkolnej klasy IIIf z inicjatywy rodziców odbyły się warsztaty z gadami. Podczas niecodziennego spotkania przyrodnik zaprezentował egzotyczne gady oraz podzielił się informacjami nt. charakterystycznych cech budowy anatomicznej, życia i funkcjonowania ich w przyrodzie.
Dzieci mogły podziwiać na żywo jaszczurki: AGAMĘ, GEKONA ORZĘSIONEGO oraz KAMELEONA.
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek z życia tych osobliwych zwierząt. Trzecioklasistom tak bardzo spodobały się egzotyczne warsztaty, że w dniu następnym podczas zajęć świetlicowych zorganizowaliśmy własne "zajęcia z gadami".

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

gady

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Maski karnawałowe

Tuż przed feriami zimowymi w świetlicy szkolnej został zorganizowany konkurs na najładniejszą maskę karnawałową wśród uczniów klas I-V. Do organizatorów konkursu wpłynęły 53 prace. Wszystkie prace były wykonane bardzo starannie z wykorzystaniem różnych technik. Barwne, pomysłowe i zabawne maski zostały umieszczone na dużej tablicy szkolnej. Stanowiły one piękną dekorację korytarza podczas dnia otwartego w naszej szkole (24.02.2020r.). Maski karnawałowe budziły wielkie zainteresowanie wśród wszystkich gości, którzy w tym dniu odwiedzili naszą szkołę.
Wszystkie prace uczniów zostały nagrodzone!

Organizatorzy konkursu: H. Kapusta, M. Marszał; E. Żelazowska

maski

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Bezpieczne FERIE ZIMOWE

Ferie zimowe to nie tylko czas odpoczynku, swawoli, zabawy, ale także odpowiedzialności i samodzielności. W związku z tym w świetlicy szkolnej nie mogło się obejść bez przypomnienia o ważnych w tym czasie zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas wyjazdów jak i pobytu w domu (w miejscu zmieszkania).
W ramach tych zajęć przypomnieliśmy zasady bezpieczeństwa w formie quizów, zabaw ruchowych, dramowych oraz zajęć plastycznych.
Dzieci zrozumiały, że tylko dzięki ostrożności i zdrowemu rozsądkowi można bezpiecznie spędzić wolny od nauki czas.

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

ferie

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Konkurs taneczny JUST DANCE

31 stycznia br. w świetlicy szkolnej klas IIId, IIIe i IIIf odbył się konkurs taneczny JUST DANCE.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań, integracja dzieci, odkrywanie uzdolnień, a także nauka rywalizacji.
Zadaniem tancerzy było jak najdokładniejsze odtworzenie układów choreograficznych w rytm znanych przebojów.
Z pomocą technologii informatycznych oraz dodatkowych efektów świetlnych i dekoracji, a także wspaniałych stylizacji młodych artystów udało się wytworzyć atmosferę, którą można doświadczyć tylko przy dobrej zabawie.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki, a najlepsi tancerze oraz występy zespołowe zostały dodatkowo wyróżnione.
Gratulujemy odwagi, pomysłowości i talentu!!!
Organizatorzy: Marlena Karkocha, Marta Kamińska, Marta Miedziewska

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

taniec

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wydarzenia z kl. 1B

Klasa 1B rok szkolny 2019/2020 przywitała  „Smakowitymi lodami” z posypką lub polewą. Z okazji Światowego Dnia Zwierząt uczniowie brali udział w konkursie plastycznym pt. „ Moje ulubione zwierzątko”, w którym I miejsce zdobył Kacper Kwiecień. Z okazji Międzynarodowego Dnia Życzliwości dzieci obdarowywały się  uśmiechniętymi buźkami oraz miłym słowem.  Z uśmiechami i wypiekami na twarzach klasa 1b przeszła wszystkie konkursy w Pasowaniu na Świetliczaka, każdy zjadł plaster cytryny i złożył przysięgę. Andrzejki w naszej klasie to wróżby z przymrużeniem oka, najwięcej emocji wzbudzało rzucanie monetą do miski z wodą oraz ustawianie butów. Grudzień upłynął w świątecznej, bożonarodzeniowej atmosferze. Z okazji Mikołajek dzieci wykonały portrety Św.Mikołaja, a z okazji świąt odbyły się warsztaty plastyczne z ozdób choinkowych. Nowy rok to czas karnawału, na który przygotowaliśmy kolorowe, błyszczące maski. Nie zapomnieliśmy o święcie Babci i Dziadka, dlatego dzieci wykonały laurki – serca z życzeniami. To niektóre wydarzenia z I semestru, do zobaczenia po feriach w II semestrze :)

Tekst i zdjęcia: M.Krzysztyniak

1b

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Witaj Nowy Roku

Nowy Rok 2020 w świetlicy szkolnej z klasą IIIf i IIId powitaliśmy fajerwerkami, przenosząc barwne niebo nocy sylwestrowej na kartki papieru.
Czytaliśmy przysłowia związane z Nowym Rokiem. Poznaliśmy baśń o "Dwunastu miesiącach". Dzięki swojej pomysłowości dzieci wykonały maski karnawałowe. Największym powodzeniem podczas wykonywania dekoracji karnawałowych cieszył się niezastąpiony brokat, dzięki niemu prace świeciły się i mieniły przeróżnymi kolorami.

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

nowy rok

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Serduszka z włóczki dla Babci i Dziadka

W świetlicy klas IIId i IIIf z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z wielką chęcią przygotowywały wełniane, kolorowe serduszka. Ciekawa, ale wymagająca cierpliwości praca przyniosła piękne, oryginalne efekty. Z zapomnianej włóczki wyczarowaliśmy poniższe cudeńka.

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Konkurs Kolęd

W styczniu podczas zajęć świetlicowych odbyło się wspólne kolędowanie dla dzieci z klas II i III. Podczas spotkania dzieci prezentowały przygotowane przez siebie polskie kolędy i pastorałki. Jury wyłoniło zwycięzców, a laureaci dwóch pierwszych miejsc reprezentowali naszą szkołę w Dzielnicowym Konkursie Kolęd w SP nr 357.
Zwycięzcy świetlicowego konkursu:
I miejsce: Gabrysia Błaszczyk kl. IIIf - "Opowieść małej gwiazdki"
II miejsce: Iga Krupa, Hania Grzechnik, Lena Tomala, Ania Szulga z kl. IIId - "Świeć gwiazdeczko"
III miejsce: Sabina Cimek, Kinga Domagała kl. IId - "Pójdźmy wszyscy do stajenki"
Wyróżnienie: Nina Wytrykowska kl. IIIf - "Był Pastuszek Bosy"
Gratulacje!
Organizatorzy: Marlena Karkocha, Marta Kamińska
Jury: Joanna Turczyńska, Marta Miedziewska

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Świąteczne warsztaty plastyczne w świetlicy, 2019 r.

Ozdoby świąteczne są piękną oprawą Świąt Bożego Narodzenia. Tuż przed świętami w świetlicy dzieci pod okiem wychowawców doskonaliły swoje umiejętności plastyczne. Na zajęciach powstawały oryginalne i jedyne w swoim rodzaju ozdoby świąteczne: bombki zdobione cekinami, kolorowe łańcuchy i zawieszki na choinkę oraz tradycyjne kartki świąteczne. W radosnym nastroju, przy dźwiękach kolęd Świetliczaki chętnie wypowiadały się na temat zbliżających się świąt i opowiadały o swoich marzeniach dotyczących prezentów. Wykonywanie ozdób świątecznych dało dzieciom dużo satysfakcji i radości. Gotowe ozdoby można było zabrać ze sobą do domu lub przekazać na świetlicowy kiermasz świąteczny.

Tekst: A.Warda

Zdjęcia: W. Łukasiak, H. Hapusta, M. Kamińska, M. Karkocha, E. Żelazowska, A. Warda

 

Dnia 16 stycznia 2020r. w świetlicy klasy 1d odbyły się warsztaty plastyczne, które miały na celu przygotowanie upominków od wnucząt z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały w prezencie pachnące mydełka ozdobione kolorowymi elementami z papieru estetycznie zapakowane w celofan przy użyciu wstążeczki. Prace przyniosły dzieciom wiele radości i satysfakcji. Wykonane upominki będą miłą niespodzianką dołączoną do życzeń składanych kochanym Babciom i Dziadkom w dniu Ich święta.

Tekst: E.Żelazowska

Zdjęcia: A.Warda

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Mikołajkowa loteria fantowa, 2019 r.

Pod koniec grudnia w świetlicy szkolnej odbyła się lubiana przez dzieci Mikołajkowa loteria fantowa.
Fanty na loterię zostały zgromadzone częściowo przez świetlicę, a pozostałe przyniesione przez naszych szkolnych darczyńców (dzieci i rodziców).
Loteria wywołała wiele radości wśród najmłodszych, a zebrane fundusze przekazane zostały na cel charytatywny. Nasze dzieci miały radość nie tylko z wylosowanego upominku, ale także satysfakcję, że poprzez zabawę mogły również nieść pomoc.
Organizatorzy: Marlena Karkocha, Anna Warda, Marta Kamińska, Wiesława Łukasiak

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wizyta Świętego Mikołaja i mikołajkowe zabawy

W piątek, 6 grudnia 2019 roku, świetlicę szkolną odwiedził pewien gość - Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci, zarówno te młodsze jak i starsze, słodkimi niespodziankami. Poszczególne grupy świetlicowe otrzymały również w prezencie od Św. Mikołaja nowe zestawy zabawek, które zostały natychmiast, z wielką radością przetestowane.
Dziękujemy Radzie Rodziców i Rodzicom naszych Świetliczaków za wysłanie listów do Św. Mikołaja. Święty Mikołaju zapraszamy za rok!!!

Tekst i zdjęcia: A.Warda

 

6 grudnia w świetlicy klas IIIf i IIId w ramach mikołajek odbyły się tematyczne gry i zabawy w kręgu. Zagadki, worek świąteczy z tajemniczymi przedmiotami, zadania mikołajkowe, malowanie twarzy oraz pokaz mody mikołajkowej w rytmie muzyki ucieszyły i zintegrowały trzecioklasistów, a dzień wcześniej wykonane ozdoby mikołajkowe ozdobiły salę świetlicową.

Tekst: M.Karkocha

Zdjęcia: M.Karkocha, M.Kamińska

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Bezpieczeństwo na drodze

W związku z przystąpieniem naszej świetlicy do konkursu „Się gra się ma”, realizowaliśmy zadanie specjalne pt. „Bezpieczeństwo na drodze”. Przeprowadziliśmy szereg zajęć świetlicowych mających na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły. Edukacja i wychowanie dzieci na świadomych użytkowników ruchu drogowego jest naszym głównym zadaniem i obowiązkiem. Aby przybliżyć uczniom tę tematykę wybraliśmy zróżnicowane metody i formy pracy.
Na początku przeczytaliśmy dzieciom opowiadanie pt. „W drodze do szkoły”. Następnie w trakcie dyskusji uświadomiliśmy uczniom, jak ważne jest noszenie odblasków, ich działanie oraz cel w jakim się je nosi. Przeprowadziliśmy quiz „odblaskowy”, w którym zadaniem dzieci było odpowiadanie na szczegółowe pytania związane z koniecznością noszenia odblasków zarówno przez dzieci, jak i przez dorosłych. W celu uatrakcyjnienia zajęć, dzieci samodzielnie wykonały odblaski, a także uczestniczyły w zabawach/mini eksperymentach pt. „Znajdź plecak” i „Szukamy odblasków”. Wspólnie rozwiązaliśmy krzyżówkę, której hasło brzmiało „Bezpieczeństwo”. Kolejną atrakcyjną zabawą dla dzieci było projektowanie modnych ubrań z wykorzystaniem materiałów odblaskowych. Prace uczniów zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Na zakończenie, maluchy kolorowały Stacha Tracha, a w nagrodę za swoją pracę otrzymały zabawne dyplomy. W ramach podsumowania projektu kierownik świetlicy Anna Warda uroczyście podziękowała wszystkim uczestnikom akcji i wręczyła dyplomy i odblaski.
Niech droga do szkoły dla wszystkich uczniów będzie bezpieczna przez cały rok!

Tekst: W.Łukasiak

Zdjęcia: H.Kapusta, E.Żelazowska, U.Kuczma, A.Osytek, A.Warda

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

 

Tydzień z Kubusiem Puchatkiem w świetlicy

W ostatnim tygodniu listopada z okazji Dnia Pluszowego Misia w świetlicy ogłosiliśmy Tydzień z Kubusiem Puchatkiem.
Na zajęciach plastycznych wspólnie przygotowaliśmy barwne plakaty oraz opaski z Kubusiem. Dzieci przyniosły do świetlicy maskotki - Puchatki. Uczniowie w grupach rysowali postać misia na dużych formatach. Pierwszoklasiści odgadywali zagadki, drugoklasiści i trzecioklasiści rozwiązywali labirynty i krzyżówki tematyczne. Dzieci w małych grupkach układały puzzle z bohaterem tygodnia. Wszyscy wspaniale poradzili sobie z zadaniami. Było dużo śmiechu i zabawy.
Dodatkowo klasa IC odwiedziła naszą bibliotekę, gdzie pani Monika przeczytała najzabawniejsze fragmenty książki „Kubuś Puchatek”. Najmłodsze Świetliczaki z zainteresowaniem obejrzały bajkę „Kubuś Puchatek i przyjaciele” i wykonały kolorowe ilustracje. Wspólnie bawiliśmy się w kole do piosenki „Stary niedźwiedź mocno śpi”.
Dzieci zaprezentowały się w kolorowych koszulkach i opaskach na głowę z podobizną Kubusia Puchatka. Z okazji Tygodnia z Kubusiem Puchatkiem w świetlicy został utworzony kącik poświęcony ulubionemu misiowi.
Zajęcia bardzo podobały się naszym Świetliczakom, dzieci chętnie w nich uczestniczyły. Wszystkie prace wykonane przez dzieci zostały nagrodzone i wyeksponowane w naszej świetlicy. Koniec tygodnia zwieńczył słodki poczęstunek, który wszystkim sprawił przyjemność. Pamiątką z przeżytego tygodnia było wspólne zdjęcie zadowolonych Świetliczaków i hasło wymyślone przez dzieci.

MIŚ PUCHATEK NAS POUCZA I NIKOMU NIE DOKUCZA
ZAWSZE MĄDRE SŁOWO POWIE, KTÓRE NAM ZOSTAJE W GŁOWIE.

Tekst: A.Warda, M.czerniszewska

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Andrzejki, 2019 r.

W piątek 28 listopada w naszej świetlicy szkolnej obchodziliśmy ANDRZEJKI. Tego dnia nie zabrakło informacji nt. zwyczajów związanych z ich tradycją. Jednak najatrakcyjniejsza dla dzieci, budząca wiele emocji była zabawa przy muzyce połączona z licznymi konkursami. Cieszyły się one niezwykłym powodzeniem, a wróżby traktowane były z przymrużeniem oka ;-)

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Świetlica uczy, bawi, wychowuje

Pod koniec października w świetlicy porannej klas trzecich, dzieci opowiadały o tym, co w świetlicy lubią robić najbardziej. Największym zainteresowaniem wśród Świetliczaków cieszyły się zawody sportowe, zajęcia z wykorzystaniem nowych technik plastycznych, konkursy, zabawy konstrukcyjne z wykorzystaniem różnorodnych klocków. Dzieci bardzo lubią też zajęcia ruchowe, które w zależności od pory roku i pogody odbywają się w sali widowiskowej, na boisku szkolnym oraz placu zabaw.
Następnie uczniowie w małych grupkach zapisywali swoje propozycje na dużych kartonach i prezentowali je przed kolegami i koleżankami.
Ogłosiliśmy również konkurs plastyczny związany z tematem, w którym uczniowie mieli przedstawić w formie rysunkowej, jak spędzają czas w świetlicy, co lubią robić najchętniej. Nagrodzone prace zostały wyeksponowane na tablicy świetlicowej, ich autorzy otrzymali dyplomy i upominki. W czasie zajęć zostały również przypomniane zasady „Savoir Vivre - czyli zasady dobrego wychowania", wszystko to po to, by w świetlicy było nam miło i przyjemnie.

Laureaci konkursu plastycznego „Świetlica uczy, bawi, wychowuje”:
Maja Truszkowska, Gabrysia Błaszczak - klasa IIIf
Ola Stepnowska, Nina Zygmunt, Michalina Marczak, Zuzia Burzec - klasa IIIe
Wiktoria Karwat - klasa IIIb
Lena Tomala - klasa IIId
Karolina Żero - klasa IIIa

Podsumowaniem zajęć było wspólne napisanie wierszyka o naszej świetlicy przez dzieci i wychowawców.

„W naszej świetlicy”
W naszej świetlicy już od rana,
każda buzia roześmiana.
Słychać gwary i hałasy,
są tu dzieci z każdej klasy.
Tu czytamy, rysujemy,
oglądamy, budujemy.
Chętnie sobie pomagamy,
Pani zawsze się słuchamy.
Bawimy się grzecznie,
by każdy czuł się tu bezpiecznie.
Tutaj lekcje odrabiamy,
w gry planszowe sobie gramy.
Kiedy słonko pięknie świeci na plac zabaw idą dzieci,
tam zabawa jest wspaniała,
cieszy się gromadka cała.
W naszej świetlicy jest wspaniale,
nie chcemy wychodzić z niej wcale.

Tekst i zdjęcia: H.Kapusta, A.Warda

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Konkurs recytatorski Jana Brzechwy ZOO

Znane i lubiane wierszyki Jana Brzechwy, których bohaterami są egzotyczne zwierzęta, posłużyły nam do zorganizowania w świetlicy szkolnej w dniu 14 listopada konkursu recytatorskiego.
W konkursie udział wzięło 14 uczniów klas III.
Dzieci recytowały ulubione wierszyki na tle wcześniej przygotowanej przez siebie scenografii. Jej tło stanowiły namalowane podczas zajęć świetlicowych zwierzęta.
Występy recytatorów uatrakcyjniły zabawne kostiumy naszych artystów lub wybrane do recytacji rekwizyty.
Po zakończonych występach dzieci bawiły się przy muzyce z filmu „Akademia Pana Kleksa” i śpiewały filmowe piosenki.
Zwycięzcy konkursu wybrani przez komisję otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy gromkie brawa i drobne upominki.
To była miła i pouczająca zabawa.

Laureaci:
I miejsce: Małgorzata Kraszewska kl.IIIf, Anna Szulga kl.IIId, Maja Wasilewicz kl.IIIf
II miejsce: Gabriela Błaszczyk kl.IIIf, Iga Krupa kl.IIId
III miejsce: Izabela Dylewska kl.IIIc, Maja Truszkowska kl.IIIf

Wyróżnienia: Szymon Stanowski kl.IIIc, Alan Hys kl.IIId, Hanna Grzechnik kl.IIId, Oliwia Maciejczak kl.IIId, Eryk Świątkowski kl.IIIf, Samanta Kozłowska kl.IIId, Nina Wytrykowska kl.IIIf

Tekst: W.Łukasiak, M.Karkocha

Zdjęcia: M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Konkurs plastyczny „Jesienny spacer”

Jesienny spacer to nie tylko okazja do bliskiego spotkania z piękną przyrodą, ale także możliwość zatrzymania jej uroków w rysunku czy fotografii. W tym właśnie celu zorganizowaliśmy w naszej świetlicy konkurs plastyczny pt. ”Jesienny spacer”. Do udziału w nim zachęciliśmy uczniów klas II, III, IV i V.
Zgodnie z regulaminem konkursu prace zostały podzielone na II kategorie: kl. II i III - wykonały prace plastyczne, klasy IV i V – fotografie.
W konkursie wzięło udział 40 uczniów, którzy dostarczyli 34 prace i 3 fotografie. Wszystkie, opatrzone numerami dzieła zostały wyeksponowane w holu głównym szkoły i stanowiły ciekawą i barwną ekspozycję.
Uczniowie, rodzice, nauczyciele w imiennym głosowaniu wybrali najpiękniejszą pracę wrzucając do mini urny karteczki z numerami prac i numerami fotografii. Komisja konkursowa w składzie dwóch wychowawców świetlicy oraz ucznia III klasy wyłoniła zwycięzców.
Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowanie za udział w projekcie, a autorom najciekawszych prac zostały wręczone dyplomy i drobne upominki.
Jesienny spacer okazał się dla nich atrakcyjną przygodą.

W kategorii plastycznej na poziomie klas II:
I miejsce ex aequo:
praca nr 11 Pola Stefańska, Karolina Borkowska kl.IIb (34 głosy)
praca nr 21 Natalia Milewska, Wiktoria Smejda kl.IIb (34 głosy)
III miejsce:
praca nr 34 Michał Knych kl.IIe (29 głosów)
Wyróżnienie:
praca nr 4 Alicja Zielińska, Kinga Domagała kl.IId (25 głosów)
praca nr 33 Jakub Pełszyk kl.IIe (25 głosów)
praca nr 7 Iga Laskowska kl.IIb (17 głosów)
praca nr 9 Aleksandra Laskowska kl.IIb (15 głosów)
praca nr 18 Zuzanna Główka kl.IId (11 głosów)

W kategorii plastycznej na poziomie klas III:
I miejsce: praca nr 10 Aleksandra Stepnowska kl.IIIe (20 głosów)
II miejsce: praca nr 5 Maja Wasilewicz kl.IIIf (16 głosów)
III miejsce: praca nr 3 Maja Gągorowska kl. IIIf (10 głosów)

W kategorii fotograficznej:
I miejsce: praca nr 2b Kinga Cabaj kl.Vb (38 głosów)
II miejsce: praca nr 1a Jan Raciński kl.IVc (20 głosów)
III miejsce: praca nr 3c Maciej Romaldowski kl.Vb (10 głosów)

Tekst: W.Łukasiak

Zdjęcia: M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Projekt "Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi"

"Chcesz mieć siłę by się bawić
nie chcę Ci morałów prawić,
lecz pamiętaj mój kolego,
by wciąż zjadać coś zdrowego.
Na talerzu witaminki-
dla chłopczyka i dziewczynki"- to nasze motto.
W ramach projektu "Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi" w naszej świetlicy klas 3,4 i 5 odbyła się debata na temat zasad zdrowego odżywiania.
W zajęciach tematycznych wykorzystano materiały z książki "Supermocni kontra złodzieje zdrowia" wydanej przez Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej, które pomogły poszerzyć wiedzę dzieci.
Po obejrzeniu krótkiego filmu "Piosenka o niezdrowym jedzeniu"- autor M.Dworak zwrócono uwagę na szkodliwe substancje występujące w ulubionych przez dzieci produktach wysokokalorycznych. Dzieci rozwiązywały krzyżówkę i ustalały zdrowy jadłospis.
Podsumowaniem był konkurs plastyczny pt. "Zdrowie na talerzu". Dzieci z klas 4 i 5 malowały pastelami, a dzieci z klas 3 robiły wydzieranki z papieru kolorowego.
Najciekawsze prace zostały nagrodzone! Brawo!

Tekst i zdjęcia: M.Lipska, M.Marczak

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Pasowanie na Świetliczaka, 2019

Dnia 15 listopada 2019 r. uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na wychowanków świetlicy.
Aby dołączyć do świetlicowej gromady, musieli przejść następujące próby:
- test znajomości zasad obowiązujących w szkolnej świetlicy,
- próbę wiedzy - odgadywanie zagadek,
- próbę sprawności -przejście przez tunel,
- próbę smaku - zjedzenie plasterka cytryny bez skrzywienia się i uśmiechnięcie się.
W wykonywanych zadaniach pomagali Świetliczakom starsi koledzy.
Dzieci udowodniły, że znają regulamin świetlicy. Dobrze poradziły sobie z rozwiązywaniem zagadek. Wykazały się zręcznością pokonując przejście przez tunel. Zjedzenie kawałeczka cytryny też nie sprawiło im trudności.
Po pomyślnym zaliczeniu wszystkich prób, kandydaci złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani na Świetliczaka przez kierownika świetlicy Panią Annę Wardę, po czym już oficjalnie dołączyli do świetlicowej gromady.
Wszyscy razem radośnie i głośno zaśpiewali piosenkę pt. „Pierwszaczek”.
Pasowani wychowankowie otrzymali pamiątkowe medale, a poszczególni przedstawiciele klas kolorowy rożek ze słodyczami dla wszystkich wychowanków świetlicy.
Uśmiechy na twarzach dzieci świadczyły o tym, że dobrze bawiły się podczas spotkania.
Życzymy nowym Świetliczakom wielu sukcesów w nauce oraz radości w życiu świetlicowym.

Tekst: E.Żelazowska

Zdjęcia: A.Warda

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wizyta pielęgniarki szkolnej

Dnia 29 października w świetlicy szkolnej klas IIIc, IIIf i IVc gościliśmy szkolną pielęgniarkę p. Mirosławę, która przeprowadziła zajęcia nt. bezpiecznej zabawy w świetlicy szkolnej i na placu zabaw. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, zadając szereg pytań na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Dowiedziały się, w których miejscach w szkole należy zachować szczególną ostrożność i jakie niebezpieczeństwa czyhają na nieprzestrzegających zasad. Spotkanie przebiegło w poważnej, ale miłej atmosferze.

Tekst: W.Łukasiak

Zdjęcia: M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Spotkania z muzyką w świetlicy

W roku szkolnym 2019/2020 kontynuujemy cykl Spotkań z muzyką Filharmonii Narodowej dla dzieci uczęszczających do świetlicy.
Wrzesień przywitaliśmy spotkaniem pt: „Opowiem Ci bajkę…” , opowieścią o Czerwonym Kapturku w autorskim opracowaniu Jana Brzechwy. Przygody dziewczynki, która musi przemierzyć las, by dotrzeć do domku babci, od lat bawią i uczą małych słuchaczy. Dodatkową atrakcją koncertu były piosenki napisane specjalnie na tę okazję.
W październiku dzieci zapoznały się z twórczością W.A. Mozarta operą pt: „Bastien i Bastienne”. Mozart cieszył się sławą „cudownego dziecka” i miał zaledwie 12 lat, gdy w 1768 roku napisał tę jednoaktową operę Nieskomplikowana. Pełna uroku sielanka opowiada o miłości tytułowych bohaterów i jest grana z powodzeniem do dzisiaj.
Muzyka francuska zawsze ujmowała słuchaczy swoim wyjątkowym urokiem, lekkością, elegancją i wdziękiem. W listopadzie „Pod niebem Paryża” zabraliśmy dzieci na przechadzkę po stolicy Francji. Przy dźwiękach muzyki z różnych epok spacerowaliśmy po bulwarach nad Sekwaną, starych zaułkach miasta, a także odwiedziliśmy nowoczesną dzielnicę La Defence, zwaną paryskim Manhattanem.

Tekst: M.Krzysztyniak

Zdjęcia: M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Jesienna akcja charytatywna, 2019 r.

30 października zakończyliśmy kolejną ,,Jesienną Zbiórkę” artykułów spożywczych i higienicznych dla Mam i Dzieci przebywających w Domu Samotnej Matki i Dziecka przy ul. Szymanowskiego 4a w Warszawie. Podarunki, które tak licznie udało się zebrać dzięki Państwa zaangażowaniu zostały przekazane 4 listopada. Wywołały one niejeden uśmiech i radość na twarzach osób tam przebywających, ale i naszych jako organizatorów. 
Dziękujemy bardzo!

Tekst: A.Nowicka

Zdjęcia: A.Nowicka, M.Karkocha, D.Bartnik, A.Warda

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

„Warszawa - moje miasto ukochane”

Dawno temu Warszawa była małą wioską nad Wisłą. Po latach powstał tam murowany gród, a na skarpie stanął książęcy zamek. W 1596 roku król Zygmunt III Waza przeniósł stolicę Polski z Krakowa do Warszawy. Podczas II wojny światowej Niemcy doszczętnie zniszczyli całe miasto. Warszawiacy od pierwszych dni po wyzwoleniu zaczęli odbudowywać zrównaną z ziemią stolicę. Obecnie Warszawa to piękne i nowoczesne miasto. Tu także mają miejsce ważne uroczystości państwowe. Jest to miasto dumy i radości dla wszystkich tych, którzy ukochali stolicę i wciąż myślą i sercem czule mówią, piszą, śpiewają o niej.
„Warszawo po Twoich ulicach,
dziś tętni radosny krok,
witamy Cię nasza stolico,
Warszawo piękniejsza co rok”.

Konkurs plastyczny „Poznajemy Warszawę” dla klasy IIIB
I miejsce - Bruno Z.
II miejsce - Wiktoria K.
III miejsce - Zosia M.
Organizator: B. Jankowska

Konkurs plastyczny „Pocztówka z Warszawy” dla klas III
I miejsce - Michalina M. (IIIE)
II miejsce - Nina Z. (IIIE)
III miejsce - Lena T. (IIID), Ola S. (IIIE)
Wyróżnienia: Wiktoria K. (IIIB), Ola S. (IIIE), Zuzia B. (IIIE), Oliwia M. (IIID)
Organizator: H. Kapusta

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursach, a nagrodzonym gratulujemy sukcesu.

Tekst i zdjęcia: A.Warda

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Obchody Święta Niepodległości w świetlicy

8 listopada obchodziliśmy w naszej świetlicy Święto Niepodległości. Dla uczczenia tego ważnego wydarzenia rozmawialiśmy o symbolach narodowych, słuchaliśmy pieśni patriotycznych, wykonywaliśmy okolicznościowe gazetki. Uczniowie klas I - III wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonali biało-czerwone kotyliony, a następnie z dumą przypięli je do galowych ubrań. Ten dzień był dla wszystkich niezapomnianą lekcją historii i patriotyzmu.

Tekst: A.Warda

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Sunday the 29th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |