Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Turniej warcabowy dla klas pierwszych

Na przełomie maja i czerwca w świetlicy szkolnej odbył się Turniej Warcabowy dla uczniów klas pierwszych. Celem turnieju było upowszechnianie gry w warcaby u dzieci i kształtowanie cech charakteru przez sportową rywalizację. Do zawodów zgłosiło się 14 uczestników.
Do ścisłego finału zakwalifikowali się uczniowie:

  • Jakub Walczak, Victor Kordos – kl. I A
  • Maja Żelichowska, Aleksandra Szulc – kl. I B
  • Marek Lisiecki, Szymon Oleksiński, Bartek Szymczak – kl. I D

 

W czwartek 9 czerwca odbył się finał turnieju. Po zaciętej i wyrównanej walce pierwsze miejsce zajęli: Aleksandra Szulc z I B i Jakub Walczak z I A. Drugie miejsce wywalczył Marek Lisiecki z I D, zaś na trzecim miejscu zawody ukończył Victor Kordos uczeń z I A.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w turnieju, a zwycięzcom gratulujemy!

Zdjęcia i teskt: A.Warda, M.Czerniszewska

Galeria link

 


 

Konkurs plastyczny “Wiosenny ogród“

W maju w świetlicy szkolnej rozstrzygnięto konkurs plastyczny “Wiosenny ogród“. Autorzy prac z klas III i IV stanęli na wysokości zadania i wykonali kolorowe, niepowtarzalne prace, które długo ozdabiały glówną tablicę w holu szkoły. Spośród kilkudziesięciu autorów prac wyłoniono następujących laureatów:
W klasach III
I miejsce: Gabriela Sulik kl. IIIa
II miejsce: Julia Zygmunt kl. IIIb
III miejsce: Natalia Tomala kl. IIIf
Wyróżnienie: Wiktoria Maciejewska kl. IIIf, Paulina Olejarz kl. IIIa, Eliza Gągorowska kl. IIIf

W klasach IV
I miejsce: Julia Boratyńska kl. IVa
II miejsce: Zuzanna Boratyńska kl. IVf
III miejsce: Maja Rucińska kl. IVa
Wyróżnienie: Julia Ramirez kl. IVa, Izabela Marciniak kl.IVa, Anika Zawadzka kl. IV c

Zdjęcia: M.Karkocha, W.Łukasiak

Galeria link

 


 

Dzień Czekolady

12 kwietnia uważany jest za Dzień - uwielbianej przez dzieci - Czekolady! Aby każdy mógł skosztować czekoladowej słodkości, udaliśmy się z klasami IV do pobliskiej cukierni. Ciastka i lody smakowały wybornie, a humory wszystkim dopisywały. To zapewne magiczny wpływ czekolady. Po powrocie do szkoły czekała w świetlicy na dzieci niespodzianka - czekoladowe Fondue! Świeże truskawki zanurzone w czekoladzie smakowały wszystkim bez wyjątku!

Zdjęcia: W.Łukasiak, M.Karkocha

Galeria link

 


 

Dzień Wody

2 IV to Światowy Dzień Wody. O tym jak ważna dla człowieka i środowiska jest woda rozmawialiśmy podczas naszych świetlicowych zajęć. Prezentowaliśmy rożne plakaty i kolorowe zdjęcia ilustrujące życiodajną moc wody. Rozwiązywaliśmy zagadki i rebusy, wspólnie układaliśmy hasła zachęcające do picia wody (zamiast słodkich napojów gazowanych), a także do jej oszczędzania w gospodarstwach domowych. Na zakończenie wszyscy chętnie wypiliśmy szklankę wody mineralnej ciesząc się jej smakiem i krystaliczną barwą. Pijmy wodę na zdrowie!

Zdjęcia: M.Karkocha, W. Łukasiak

Galeria link

 


 

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

Palmy, pisanki i zajączki to nieodłączne symbole Świąt Wielkanocnych. Świetlica klas IV i V w okresie przedświątecznym wpisała się w ten klimat przygotowując: ozdoby na świąteczny kiermasz, prace plastyczno - techniczne ozdabiające tablice szkolne, czy te na konkurs "Wielkanocna pisanka". Dla klas młodszych zorganizowaliśmy warsztaty z tej tematyki.
W ramach w/w przedsięwzięć dzieci zapoznały się z wielkanocnymi symbolami, tradycjami i obrzędami kultywowanymi w Polsce.

 


 

Warsztaty wielkanocne

W dniu 4.04.2017 odbyły się warsztaty wielkanocne dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Uczniowie wraz z  rodzeństwem i rodzicami przygotowali wiele ozdób wielkanocnych, które wzbogaciły radosną atmosferę świąteczną. Uczestnicy warsztatów mogli zapoznać się z różnymi technikami wykonywania ozdób świątecznych oraz samodzielnie je wykonać. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą rodzinną atmosferę.

Zdjęcia: M.Bobin

Galeria - link

 


 

„Poznajemy zawody- mój wymarzony zawód”

W ramach realizacji programu edukacyjno-wychowawczego „Poznajemy zawody- mój wymarzony zawód” 6 marca 2017r. uczniowie z klas III F udali się do kliniki dla zwierząt. Dzieci uwielbiają zwierzęta, dlatego z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały informacji przekazywanych na temat pracy weterynarza i pielęgniarki. Mieliśmy możliwość obejrzenia sali zabiegowej, wysłuchaliśmy również informacji nt. zabiegów USG i RTG wykonywanych na zwierzętach. Dzieci miały także możliwość przyjrzenia się z bliska pracy kliniki, zapoznały się z zasadami opieki nad zwierzętami i ich ochrony. Atrakcją naszych zajęć było spotkanie z nowonarodzonym kotkiem.
Bardzo dziękujemy Paniom za poświęcony nam czas, cierpliwość a także przybliżenie nam ciekawostek związanych z pracą weterynarza.

Zdjęcia: M.Bobin

Galeria - link

 


 

Poznajemy zawody

W ramach programu wychowawczego "Poznajemy zawody" w świetlicy klasy 3b odbyły się prezentacje zawodów przez chętnych rodziców uczniów tej klasy. Uczniowie klasy 3b i 3f uczestniczący w spotkaniu mieli okazję poznać pracę rodziców w następujących zawodach:
1."Koordynator sprzedaży i produkcji w hucie"
2."Copywriter" - osoba opracowująca scenariusze do reklam"
3."Strażnik miejski"
Rodzice przygotowali prezentacje swoich zawodów z wykorzystaniem komputera oraz ciekawych przedmiotów i gadżetów związanych ze swoim zawodem.
Spotkania dostarczyły uczniom wielu nie zapomnianych wrażeń i emocji.

Zdjęcia: A.Górecka-Pindor

Galeria - link

 


 

Rozstrzygnięcie konkursu plastyczno – technicznego dla klas pierwszych - „W bałwankowym świecie”.

Przed feriami zimowymi w świetlicy klas pierwszych odbyło się podsumowanie konkursu plastyczno – technicznego „W bałwankowym świecie”. Celem konkursu było rozwijanie inwencji twórczej oraz sprawności manualnej dzieci. Do wykonania ciekawych makiet o tematyce zimowej pierwszoklasiści użyli różnorodnych materiałów plastycznych. Wyłonienie zwycięzców nie było dla jury prostym zadaniem. W ocenie zwracano uwagę na pomysłowość i estetykę wykonania pracy. Wybrano te najciekawsze i najbardziej pracochłonne.

Laureaci konkursu:
Klasa I A:
Stefania Jezierska
Filip Kamiński
Jakub Walczak
Klasa I B:
Aleksandra Szulc
Karina Chmielewska
Maksymilian Bartkowski
Klasa I C:
Oliwia Kowalska
Klaudia Kacperowska
Grzegorz Potrzeba
Klasa I D:
Hanna Stasiak
Alicja Radiukiewicz
Julia Olgelbrand – Paśko

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i upominki. Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy kreatywności.

W ramach tygodnia „W bałwankowym świecie” odbyły się na boisku szkolnym zabawy sportowe: rzuty śnieżkami do celu, lepienie najpiękniejszej śniegowej kuli, slalom po śniegu.

Zdjęcia: organizatorzy konkursu - M.Czerniszewska, A.Warda

Galeria - link

 


 

Dzień afrykański w świetlicy

W styczniu w świetlicy szkolnej dla dzieci z klas I – IV odbyły się warsztaty muzyczne pod hasłem „Dzień afrykański”. Uczniowie poznali różne rodzaje bębnów afrykańskich tj. bębny bambusowe dundumy, shakerki i inne. Oryginalna nazwa bębna afrykańskiego to djembe (czyt. Dżembe). Instrument jest zrobiony z jednego kawałka drewna, dłubany ręcznie w kształcie kielicha. Dzieci dowiedziały się, że każdy instrument brzmi inaczej w zależności od wielkości, kształtu i materiałów z jakich jest zbudowany. Prowadzący zaprezentował wszystkim profesjonalny pokaz gry na bębnach afrykańskich. Następnie, zaprosił dzieci, aby spróbowały swoich sił w grze na bębnach. Uczniowie wystukując proste rytmy pod dyktando instruktora, śpiewali krótkie melodie. Pokazowi towarzyszyły niezwykłe emocje i radość ze wspólnego śpiewania. Mogliśmy podziwiać talenty i umiejętności naszych wychowanków.

Zdjęcia: A.Warda, A.Masłocha, A.Korzeniewska, M.Karkocha

Galeria - link

 


 

Zabawa karnawałowa

Karnawał to czas zabaw i tańcow. Nie mogło ich również zabraknąć w świetlicy klas IV i V. Dlatego tydzień przed wyczekiwanymi feriami zimowymi w naszej udekorowanej świetlicy odbyły się zabawy, muzyczne konkursy, pokazy talentów gimnastycznych, tanecznych i wokalnych. Była zabawa, dobra muzyka, mnóstwo uśmiechu, a także nagrody dla zwycięzców i odrobina słodkości dla wszystkich bawiących się :-)

Zdjęcia: M.Karkocha, W.Łukasiak

Galeria - link

 


 

Pierwszaki szykują się na bal

Okres karnawału to czas radosnej zabawy. Dzieci z klas pierwszych też miały okazję poznać ten radosny nastrój między innymi przez projektowanie najciekawszego stroju karnawałowego (klasa I D) i najoryginalniejszej maski (klasa I A i I B). Pomysłów było tyle, ile dzieci, zapału co nie miara i prace powstały piękne i niepowtarzalne.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy klas I

Galeria - link

 


 

Zimowe zabawy na śniegu

W grudniu, gdy spadł pierwszy śnieg, uczniowie klas pierwszych wybrali się na szkolny plac. Wyjście było poprzedzone pogadanką na temat bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw. Wiele trudu wymagało ulepienie dużych śniegowych kul, z których powstał pierwszy bałwanek. Najwięcej radości przyniosło ubieranie go. Później pojawiły się inne śniegowe postacie. O tym, że zajęcia się podobały, świadczyły uśmiechnięte i zaróżowione buzie naszych wychowanków, które można obejrzeć na zdjęciach.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy klas I

Galeria - link

 


 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w klasach pierwszych - „Choinka tradycją malowana”

W grudniu w świetlicy klas pierwszych odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem „Choinka tradycją malowana”. Pierwszoklasiści wykonali wiele prac plastycznych, które przedstawiały przepiękne bożonarodzeniowe drzewka. Do wykonania choinek uczniowie użyli różnorodnych materiałów plastycznych: kolorowe papiery, krepina, różne elementy dekoracyjne. Były też prace malowane farbami i rysowane kredkami. W wyborze prac brano pod uwagę samodzielność, oryginalność i walory artystyczne. Przyznano I, II i III miejsce w każdej klasie. Wyróżnienia otrzymali wszyscy uczniowie, którzy wykonali prace plastyczne na konkurs. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i upominki.

Laureaci konkursu plastycznego „Choinka tradycją malowana” w klasach I:
I miejsce:
Gabrysia Dulińska - kl. I A, Martynka Dobroń - kl. I B, Łucja Drużdżel - kl. I D
II miejsce:
Oliwka Dukowicz - kl. I A, Kornel Skarżyński - kl. I B, Ewa Piaskowy - kl. I D
III miejsce:
Emilka Chmielewska - kl. I A, Sonia Miszczuk - kl. I B, Basia Banasik - kl. I D

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dzieci zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, rodziców natomiast zachęcamy do obejrzenia wyróżnionych prac.

Zdjęcia: koordynator konkursu w klasach pierwszych A. Warda

Galeria - link

 


 

Konkurs świąteczny

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w świetlicy klas III, IV i V roztrzygnięto konkurs plastyczno-techniczny “Choinka tradycją malowana“ .W konkursie wzięło udział 30 dzieci. Piękne, barwne prace można było podziwiać w holu głównym szkoły. Wyłonieni laureaci otrzymali dyplomy oraz świąteczne upominki.

W klasach III
I miejsce - Maria Ostrowska kl.IIIb
II miejsce - Weronika Obrycka kl.IIIb
III miejsce - Patrycja Woźniak Jezierska kl.IIIb

W klasach IV i V
I miejsce - Zuzanna Kosieradzka kl.IVf
II miejsce - Patrycja Gładyś kl.Vd
III miejsce - Antoni Kowalczyk kl.IVc

Zdjęcia: M.Karkocha, W.Łukasiak

Galeria - link

  


 

Przedświąteczny nastrój w świetlicy 005

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia najstarsze świetliczaki przygotowywały się do świąt poznając na codziennych zajęciach świetlicowych tradycje bożonarodzeniowe. Wykonywały ozdoby, upominki, kartki okolicznościowe, uczyły się redagować życzenia, aby móc obdarować nimi najbliższych. Przy dźwiękach kolęd i pastorałek stroiły choinkę, salę świetlicową. Podsumowaniem kilkunastodniowych przygotowań była Wigilia, podczas której dzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy oraz zjadaliśmy ze smakiem przyniesione z domu pierniczki, owoce czy bakalie.

Zdjęcia: M.Karkocha, W.Łukasiak

Galeria - link

 


 

Świetlicowa Mikołajkowa Loteria Fantowa

W ostatnich dniach grudnia podobnie jak w ubiegłym roku w świetlicy szkolnej odbyła się Mikołajkowa Loteria Fantowa. Loteria cieszyła się ogromnym powodzeniem i dostarczyła dzieciom wiele radości :-) Dziękujemy tym, którzy ją wspomogli i przynieśli fanty. Zebraliśmy ich ponad 230!!!
Celem loterii było uzyskanie funduszy na uatrakcyjnienie pobytu dzieci w świetlicy.

Zdjęcia: M.Karkocha, A.Nowicka, W.Łukasiak, D.Kotus

Galeria - link

 


 

Mikołajki w świetlicy klas starszych

Co roku każde dziecko z niecierpliwością oczekuje 6. dnia grudnia. W świetlicy klas starszych również nie zabrakło wizyty św. Mikołaja, słodyczy czy pozostawionej skarpety z cukierkami. Dzieci poznały historię Świętego, wykonały prace przedstawiające jego sylwetkę zgodną z tradycją. W ramach mikołajkowego prezentu dzieci wspólnie spędziły czas bawiąc się w sali zabaw Kolorado.

Zdjęcia: M.Karkocha, W.Łukasiak

Galeria - link

 


 

Turniej mikołajkowy dla klas pierwszych

6 grudnia dla dzieci z klas pierwszych został zorganizowany turniej sportowy. Każda klasa była oddzielną drużyną. Świetliczaki uczestniczyły w różnych konkurencjach. Było dużo emocji, rywalizacji i śmiechu. Nie było przegranych. Po zawodach wszyscy spotkali się na holu, gdzie pod okiem wychowawców dzieci wykonywały świąteczny łańcuch, którym ozdobiliśmy szkolny korytarz.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy klas I

Galeria - link

 


 

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

1 grudnia 2016 roku uczniowie klas pierwszych wzięli udział w spotkaniu ze Świętym Mikołajem. Wszyscy tańczyli przy dźwiękach świątecznej muzyki i śpiewali kolędy. Nasz gość rozmawiał z dziećmi, zachęcał je, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w szkole. Wizyta Świętego Mikołaja przyniosła nam wiele radości, ale przede wszystkim wprowadziła wszystkich w magiczny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
DZIĘKUJEMY MIKOŁAJOWI i już teraz zapraszamy za rok!

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy klas I

Galeria - link

 


 

Koncert

Dnia 9 grudnia 2016r (piątek) o godz. 14.30 na sali patio (duża szkoła) odbył się "Koncert Muzyki polskiej" w wykonaniu Agencji Artystycznej "Promocja" dla klas I-IV uczęszczające do świetlicy szkolnej.
To już kolejny koncert w naszej szkole w wykonaniu tej grupy muzycznej.
W programie uczniowie usłyszeli kompozycje najwybitniejszych kompozytorów polskich min. Chopina, Moniuszki, Paderewskiego oraz kolędy polskie.
Koncert zorganizowali koordynatorzy Edukacji Kulturalnej A. Górecka-Pindor, E. Bonikowska

Galeria - link

 


 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w klasach pierwszych „Mój przyjaciel Miś”

W ostatnim tygodniu listopada w świetlicy klas pierwszych odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem „Mój przyjaciel Miś”. Pierwszoklasiści wykonali wiele prac plastycznych, których głównym bohaterem był miś. W wyborze prac brano pod uwagę samodzielność, oryginalność i walory artystyczne. Organizatorzy przyznali I, II i III miejsce w każdej klasie. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i upominki. Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy kreatywności.

Laureaci konkursu:

Klasa I A
I - Marysia Pakuła
II - Oliwka Dukowicz
III - Zosia Malinowska

Klasa I B
I - Ola Jabłońska
II - Ola Szulc
III - Sonia Miszczuk

Klasa I C
I – Maciek Cichowlas
II - Ania Sala
III - Grześ Potrzeba

Klasa I D
I – Ola Rubacha
II – Hania Stasiak
III – Olek Puchalski

Zdjęcia: organizatorzy A.Korzeniewska, A.Warda

Galeria - link

 


 

Andrzejki w świetlicy klas starszych

Andrzejkowy nastrój jak co roku 28 listopada zapanował w świetlicy szkolnej klas starszych. Zgodnie ze staropolskim obyczajem dzieci mogły wziąć udział w różnego rodzaju wróżbach i poznać swoją przyszlość. Były też tańce i konkursy. Bawiliśmy się doskonale, choć wszyscy wiemy, że wróżby należy traktować z przymrożeniem oka :-)

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy klas III, IV i V

Galeria - link

 


 

Wieczór andrzejkowy u pierwszaków

29-30 listopada w świetlicy klas pierwszych z okazji Andrzejek zostały zorganizowane wróżby i zabawy. Na zajęciach dzieci poznały zwyczaje andrzejkowe i wykonały ciekawe prace plastyczne na ten temat. Pierwszoklasiści wzięli także udział w wesołych konkursach. Najwięcej radości dostarczyły świetliczakom - taniec na gazecie i taniec z balonami. Chętni uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności taneczne przy ulubionej muzyce.
O dobrym nastroju i świetnej zabawie świadczą uśmiechnięte buziaki naszych świetliczaków.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy klas I

Galeria - link

 


 

Sunday the 24th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |