Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Halloween na wesoło, 2017 r.

We wtorek 31 października w wigilię dnia Wszystkich Świętych w świetlicy klasy Id odbyła się zabawa z okazji Halloween. Halloween to zwyczaj związany z maskaradą, a głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Przebrane dzieci wykonały duszki, którymi rzucały do celu. Były tańce, gry i konkursy oraz mały poczęstunek. Najwięcej radości sprawił dzieciom korowód z dyniami po szkole. Halloween to święto, które wcale nie musi być straszne! Jak się okazuje najstraszniejszy dzień w roku może też być wesoły.

Tekst i zdjęcia: M.Krzysztyniak

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wizyta w klinice weterynaryjnej

Dnia 23 października dzieci z kl. IIIb uczęszczające do świetlicy dzięki uprzejmości pracowników odwiedziły klinikę weterynaryjną Marcel 2 znajdującą się w pobliżu szkoły. Wizyta ta miała na celu zapoznanie dzieci z pracą weterynarza, jego narzędziami pracy i wyposażeniem gabinetów. W poczekalni miały okazję zobaczyć małych i nieco większych „pacjentów” przybyłych do kliniki, co wzbudziło wiele emocji :-). Za pomocą stetoskopów posłuchały bicia serca, zważyły się, dowiedziały się do czego służy w klinice mikrofala, wcale nie do podgrzewania śniadania ;-). Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały wręczając własnoręcznie wykonane upominki i poczęstowały się firmową słodkością.
Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, więc podczas październikowych, świetlicowych zajęć nie zabrakło rozmów tematycznych poprzedzających wizytę w klinice. Dzieci różnymi technikami wykonały również prace swoich ulubionych zwierzątek nadając im imiona, Piękne, barwne prace długo zdobiły salę świetlicową 038c.

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Rozstrzygnięcie konkursu „Pomysłowy i zdrowy jadłospis”

W piątek 13 października odbyło się podsumowanie konkursu na zdrowy i pomysłowy jadłospis. Głównym celem konkursu było kształtowanie w uczniach prawidłowych nawyków żywieniowych, rozwijanie zainteresowań prozdrowotnych oraz nabywanie umiejętności prawidłowego planowania posiłków. Konkurs skierowany był do uczniów klas II – IV uczęszczających do świetlicy szkolnej. Do organizatorów wpłynęły 43 prace, jednak jury zdecydowało wyróżnić następujące osoby:

 • Zosia Zatorska 3B
 • Natalia Gutowska 3B
 • Agata Jaroszek 3F
 • Julia Pełka 3F
 • Gabrysia Jasiocha 3B
 • Zuzia Marzec 3F
 • Ania Sala 2D
 • Sonia Miszczuk 2B
 • Hania Bachanek 2A
 • Hania Włodarczyk 2A
 • Stefcia Jezierska 2A

 

Nagrodzone jadłospisy zostały wyeksponowane na tablicy w holu szkoły z okazji Dnia Chleba.
Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez naszą świetlicę.

Tekst i zdjęcia: organizatorzy konkursu M.Czerniszewska, A.Warda

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

„Światowy Dzień Chleba” w świetlicy klas I- ych

Chleb od tysięcy lat jest podstawowym elementem posiłków ludzkości oraz spełnia ważną funkcję w obrzędach wielu kultur. Światowy Dzień Chleba ustanowiony przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników obchodzony jest 16 października na całym świecie.
W tym dniu uczniowie z klas I-ych uczcili Światowy Dzień Chleba samodzielnym wykonaniem wesołych i zdrowych kanapek, wystawą oraz wspólną degustacją. Dzieci przy pomocy nauczycieli świetlicy wykazały się dużą kreatywnością w przygotowaniu kanapek z różnego rodzaju pieczywa oraz smacznych, kolorowych dodatków. Pięknie nakryte stoły zapraszały do częstowania się i uśmiechały się do dzieci. Drodzy Rodzice promujmy zdrowy stylu życia oraz zasady prawidłowego żywienia nie tylko od święta.
Takie pyszne te kanapki, że aż cieknie ślinka!
Każda zdrowa, kolorowa. Cieszy się rodzinka !

Tekst: M.Krzysztyniak

O wszystkich akcjach, które poświęcone były Światowemu Dniu Chleba można przeczytać w Aktualnościach.

 


 

Aktywni jesienią

W ostatnich dniach pogoda dopisała, dlatego postanowiliśmy codziennie aktywnie spędzić czas poza salą świetlicową w pięknej jesiennej scenerii.
Odwiedziliśmy także zgodnie z tradycją poprzednich lat pobliską Bajkolandię. Oderwaliśmy się od codziennych szkolnych trosk. Jak widać jesień to nie tylko plucha za oknem :-)

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Światowy Dzień Ochrony Zwierząt

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Ochrony Zwierząt. Przez kilka kolejnych dni dzieci z klas II, uczęszczające do szkolnej świetlicy, miały okazję opowiadać o zwyczajach swoich podopiecznych i zasadach opieki nad nimi. Dzieliły się anegdotami z życia pupili, zastanawiały się czy każde zwierze ma takie same zwyczaje, czytały książki i układały puzzle ze zwierzęcymi bohaterami w rolach głównych. Dzieci z IIa i b rysowały portrety swoich przyjaciół, zaś uczniowie z klasy II d, na podstawie ilustracji z książeczki pt. „Bądź bezpieczny z dobrym psem” , dowiedzieli się o podstawowych zasadach zachowania wobec nieznanych zwierząt.
Zajęcia poświęcone zwierzętom zawsze wzbudzają w dzieciach wiele emocji.

Tekst: A.Korzeniewska

Zdjęcia: A.Korzeniewska, A.Warda, M.Czerniszewska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

"Jesienne cudaki" w klasie 1d

Kasztanowe ludziki to chyba najstarsza i najbardziej popularna jesienna zabawa dla dzieci, którą na pewno każdy dorosły pamięta z własnego dzieciństwa. W październiku w świetlicy w klasie „ Id” Pani Magda Gacek (mama Franka) pomogła wyczarować dzieciom ludziki, zwierzątka oraz stworki z kasztanów, żołędzi, szyszek, owoców jarzębiny i innych skarbów jesieni. Pełne pomysłów i zapału dzieci za pomocą plasteliny, kreatywnych drucików i patyczków stworzyły cudeńka, które można podziwiać na dołączonych zdjęciach :)

Zdjęcia i tekst: M.Krzysztyniak

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Międzynarodowy Dzień Kropki, 2017 r.

Dnia 15 września dzieci z klas II i III uczestniczyły w obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki. Wszystkich zaciekawiła historia małej, nieśmiałej Vashti. Dzięki niewielkiej kropce narysowanej przez dziewczynkę, a docenionej przez nauczyciela Vashti uwierzyła w siebie, odkryła swoje ukryte zdolności i rozpoczęła przygodę z malarstwem. Poniżej przestawiamy prace naszych małych artystów, ktorzy jak mała Vashti zaczynali od jednej, małej kropki.

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha, A.Warda, M.Czerniszewska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Witamy w świetlicy w nowym roku szkolnym 2017/2018!

Pożegnaliśmy już wakacje przywołując podczas zajęć miłe chwile i wspomnienia. Wrześniowe dni poświęciliśmy przede wszystkim integracji oraz bezpieczeństwu. Przypomnieliśmy najważniejsze reguły zachowania się, ale nie zapomnieliśmy o zagadnieniach takich jak ekologia czy bezpieczna droga do szkoły. Możecie być pewni, że w świetlicy jak co roku nie zabraknie wielu wrażeń, emocji podczas zabaw, konkursów czy codziennych zajęć. Najciekawsze wydarzenia wzorem lat ubiegłych będą zamieszczane na naszej stronie, więc zachęcamy do śledzenia świetlicowej witryny internetowej :-)))

Tekst: M.Karkocha

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Turniej warcabowy dla klas pierwszych

Na przełomie maja i czerwca w świetlicy szkolnej odbył się Turniej Warcabowy dla uczniów klas pierwszych. Celem turnieju było upowszechnianie gry w warcaby u dzieci i kształtowanie cech charakteru przez sportową rywalizację. Do zawodów zgłosiło się 14 uczestników.
Do ścisłego finału zakwalifikowali się uczniowie:

 • Jakub Walczak, Victor Kordos – kl. I A
 • Maja Żelichowska, Aleksandra Szulc – kl. I B
 • Marek Lisiecki, Szymon Oleksiński, Bartek Szymczak – kl. I D

 

W czwartek 9 czerwca odbył się finał turnieju. Po zaciętej i wyrównanej walce pierwsze miejsce zajęli: Aleksandra Szulc z I B i Jakub Walczak z I A. Drugie miejsce wywalczył Marek Lisiecki z I D, zaś na trzecim miejscu zawody ukończył Victor Kordos uczeń z I A.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w turnieju, a zwycięzcom gratulujemy!

Zdjęcia i teskt: A.Warda, M.Czerniszewska

Galeria link

 


 

Konkurs plastyczny “Wiosenny ogród“

W maju w świetlicy szkolnej rozstrzygnięto konkurs plastyczny “Wiosenny ogród“. Autorzy prac z klas III i IV stanęli na wysokości zadania i wykonali kolorowe, niepowtarzalne prace, które długo ozdabiały glówną tablicę w holu szkoły. Spośród kilkudziesięciu autorów prac wyłoniono następujących laureatów:
W klasach III
I miejsce: Gabriela Sulik kl. IIIa
II miejsce: Julia Zygmunt kl. IIIb
III miejsce: Natalia Tomala kl. IIIf
Wyróżnienie: Wiktoria Maciejewska kl. IIIf, Paulina Olejarz kl. IIIa, Eliza Gągorowska kl. IIIf

W klasach IV
I miejsce: Julia Boratyńska kl. IVa
II miejsce: Zuzanna Boratyńska kl. IVf
III miejsce: Maja Rucińska kl. IVa
Wyróżnienie: Julia Ramirez kl. IVa, Izabela Marciniak kl.IVa, Anika Zawadzka kl. IV c

Zdjęcia: M.Karkocha, W.Łukasiak

Galeria link

 


 

Dzień Czekolady

12 kwietnia uważany jest za Dzień - uwielbianej przez dzieci - Czekolady! Aby każdy mógł skosztować czekoladowej słodkości, udaliśmy się z klasami IV do pobliskiej cukierni. Ciastka i lody smakowały wybornie, a humory wszystkim dopisywały. To zapewne magiczny wpływ czekolady. Po powrocie do szkoły czekała w świetlicy na dzieci niespodzianka - czekoladowe Fondue! Świeże truskawki zanurzone w czekoladzie smakowały wszystkim bez wyjątku!

Zdjęcia: W.Łukasiak, M.Karkocha

Galeria link

 


 

Dzień Wody

2 IV to Światowy Dzień Wody. O tym jak ważna dla człowieka i środowiska jest woda rozmawialiśmy podczas naszych świetlicowych zajęć. Prezentowaliśmy rożne plakaty i kolorowe zdjęcia ilustrujące życiodajną moc wody. Rozwiązywaliśmy zagadki i rebusy, wspólnie układaliśmy hasła zachęcające do picia wody (zamiast słodkich napojów gazowanych), a także do jej oszczędzania w gospodarstwach domowych. Na zakończenie wszyscy chętnie wypiliśmy szklankę wody mineralnej ciesząc się jej smakiem i krystaliczną barwą. Pijmy wodę na zdrowie!

Zdjęcia: M.Karkocha, W. Łukasiak

Galeria link

 


 

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

Palmy, pisanki i zajączki to nieodłączne symbole Świąt Wielkanocnych. Świetlica klas IV i V w okresie przedświątecznym wpisała się w ten klimat przygotowując: ozdoby na świąteczny kiermasz, prace plastyczno - techniczne ozdabiające tablice szkolne, czy te na konkurs "Wielkanocna pisanka". Dla klas młodszych zorganizowaliśmy warsztaty z tej tematyki.
W ramach w/w przedsięwzięć dzieci zapoznały się z wielkanocnymi symbolami, tradycjami i obrzędami kultywowanymi w Polsce.

 


 

Warsztaty wielkanocne

W dniu 4.04.2017 odbyły się warsztaty wielkanocne dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Uczniowie wraz z  rodzeństwem i rodzicami przygotowali wiele ozdób wielkanocnych, które wzbogaciły radosną atmosferę świąteczną. Uczestnicy warsztatów mogli zapoznać się z różnymi technikami wykonywania ozdób świątecznych oraz samodzielnie je wykonać. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą rodzinną atmosferę.

Zdjęcia: M.Bobin

Galeria - link

 


 

„Poznajemy zawody- mój wymarzony zawód”

W ramach realizacji programu edukacyjno-wychowawczego „Poznajemy zawody- mój wymarzony zawód” 6 marca 2017r. uczniowie z klas III F udali się do kliniki dla zwierząt. Dzieci uwielbiają zwierzęta, dlatego z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały informacji przekazywanych na temat pracy weterynarza i pielęgniarki. Mieliśmy możliwość obejrzenia sali zabiegowej, wysłuchaliśmy również informacji nt. zabiegów USG i RTG wykonywanych na zwierzętach. Dzieci miały także możliwość przyjrzenia się z bliska pracy kliniki, zapoznały się z zasadami opieki nad zwierzętami i ich ochrony. Atrakcją naszych zajęć było spotkanie z nowonarodzonym kotkiem.
Bardzo dziękujemy Paniom za poświęcony nam czas, cierpliwość a także przybliżenie nam ciekawostek związanych z pracą weterynarza.

Zdjęcia: M.Bobin

Galeria - link

 


 

Poznajemy zawody

W ramach programu wychowawczego "Poznajemy zawody" w świetlicy klasy 3b odbyły się prezentacje zawodów przez chętnych rodziców uczniów tej klasy. Uczniowie klasy 3b i 3f uczestniczący w spotkaniu mieli okazję poznać pracę rodziców w następujących zawodach:
1."Koordynator sprzedaży i produkcji w hucie"
2."Copywriter" - osoba opracowująca scenariusze do reklam"
3."Strażnik miejski"
Rodzice przygotowali prezentacje swoich zawodów z wykorzystaniem komputera oraz ciekawych przedmiotów i gadżetów związanych ze swoim zawodem.
Spotkania dostarczyły uczniom wielu nie zapomnianych wrażeń i emocji.

Zdjęcia: A.Górecka-Pindor

Galeria - link

 


 

Rozstrzygnięcie konkursu plastyczno – technicznego dla klas pierwszych - „W bałwankowym świecie”.

Przed feriami zimowymi w świetlicy klas pierwszych odbyło się podsumowanie konkursu plastyczno – technicznego „W bałwankowym świecie”. Celem konkursu było rozwijanie inwencji twórczej oraz sprawności manualnej dzieci. Do wykonania ciekawych makiet o tematyce zimowej pierwszoklasiści użyli różnorodnych materiałów plastycznych. Wyłonienie zwycięzców nie było dla jury prostym zadaniem. W ocenie zwracano uwagę na pomysłowość i estetykę wykonania pracy. Wybrano te najciekawsze i najbardziej pracochłonne.

Laureaci konkursu:
Klasa I A:
Stefania Jezierska
Filip Kamiński
Jakub Walczak
Klasa I B:
Aleksandra Szulc
Karina Chmielewska
Maksymilian Bartkowski
Klasa I C:
Oliwia Kowalska
Klaudia Kacperowska
Grzegorz Potrzeba
Klasa I D:
Hanna Stasiak
Alicja Radiukiewicz
Julia Olgelbrand – Paśko

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i upominki. Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy kreatywności.

W ramach tygodnia „W bałwankowym świecie” odbyły się na boisku szkolnym zabawy sportowe: rzuty śnieżkami do celu, lepienie najpiękniejszej śniegowej kuli, slalom po śniegu.

Zdjęcia: organizatorzy konkursu - M.Czerniszewska, A.Warda

Galeria - link

 


 

Dzień afrykański w świetlicy

W styczniu w świetlicy szkolnej dla dzieci z klas I – IV odbyły się warsztaty muzyczne pod hasłem „Dzień afrykański”. Uczniowie poznali różne rodzaje bębnów afrykańskich tj. bębny bambusowe dundumy, shakerki i inne. Oryginalna nazwa bębna afrykańskiego to djembe (czyt. Dżembe). Instrument jest zrobiony z jednego kawałka drewna, dłubany ręcznie w kształcie kielicha. Dzieci dowiedziały się, że każdy instrument brzmi inaczej w zależności od wielkości, kształtu i materiałów z jakich jest zbudowany. Prowadzący zaprezentował wszystkim profesjonalny pokaz gry na bębnach afrykańskich. Następnie, zaprosił dzieci, aby spróbowały swoich sił w grze na bębnach. Uczniowie wystukując proste rytmy pod dyktando instruktora, śpiewali krótkie melodie. Pokazowi towarzyszyły niezwykłe emocje i radość ze wspólnego śpiewania. Mogliśmy podziwiać talenty i umiejętności naszych wychowanków.

Zdjęcia: A.Warda, A.Masłocha, A.Korzeniewska, M.Karkocha

Galeria - link

 


 

Zabawa karnawałowa

Karnawał to czas zabaw i tańcow. Nie mogło ich również zabraknąć w świetlicy klas IV i V. Dlatego tydzień przed wyczekiwanymi feriami zimowymi w naszej udekorowanej świetlicy odbyły się zabawy, muzyczne konkursy, pokazy talentów gimnastycznych, tanecznych i wokalnych. Była zabawa, dobra muzyka, mnóstwo uśmiechu, a także nagrody dla zwycięzców i odrobina słodkości dla wszystkich bawiących się :-)

Zdjęcia: M.Karkocha, W.Łukasiak

Galeria - link

 


 

Pierwszaki szykują się na bal

Okres karnawału to czas radosnej zabawy. Dzieci z klas pierwszych też miały okazję poznać ten radosny nastrój między innymi przez projektowanie najciekawszego stroju karnawałowego (klasa I D) i najoryginalniejszej maski (klasa I A i I B). Pomysłów było tyle, ile dzieci, zapału co nie miara i prace powstały piękne i niepowtarzalne.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy klas I

Galeria - link

 


 

Zimowe zabawy na śniegu

W grudniu, gdy spadł pierwszy śnieg, uczniowie klas pierwszych wybrali się na szkolny plac. Wyjście było poprzedzone pogadanką na temat bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw. Wiele trudu wymagało ulepienie dużych śniegowych kul, z których powstał pierwszy bałwanek. Najwięcej radości przyniosło ubieranie go. Później pojawiły się inne śniegowe postacie. O tym, że zajęcia się podobały, świadczyły uśmiechnięte i zaróżowione buzie naszych wychowanków, które można obejrzeć na zdjęciach.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy klas I

Galeria - link

 


 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w klasach pierwszych - „Choinka tradycją malowana”

W grudniu w świetlicy klas pierwszych odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem „Choinka tradycją malowana”. Pierwszoklasiści wykonali wiele prac plastycznych, które przedstawiały przepiękne bożonarodzeniowe drzewka. Do wykonania choinek uczniowie użyli różnorodnych materiałów plastycznych: kolorowe papiery, krepina, różne elementy dekoracyjne. Były też prace malowane farbami i rysowane kredkami. W wyborze prac brano pod uwagę samodzielność, oryginalność i walory artystyczne. Przyznano I, II i III miejsce w każdej klasie. Wyróżnienia otrzymali wszyscy uczniowie, którzy wykonali prace plastyczne na konkurs. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i upominki.

Laureaci konkursu plastycznego „Choinka tradycją malowana” w klasach I:
I miejsce:
Gabrysia Dulińska - kl. I A, Martynka Dobroń - kl. I B, Łucja Drużdżel - kl. I D
II miejsce:
Oliwka Dukowicz - kl. I A, Kornel Skarżyński - kl. I B, Ewa Piaskowy - kl. I D
III miejsce:
Emilka Chmielewska - kl. I A, Sonia Miszczuk - kl. I B, Basia Banasik - kl. I D

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dzieci zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, rodziców natomiast zachęcamy do obejrzenia wyróżnionych prac.

Zdjęcia: koordynator konkursu w klasach pierwszych A. Warda

Galeria - link

 


 

Konkurs świąteczny

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w świetlicy klas III, IV i V roztrzygnięto konkurs plastyczno-techniczny “Choinka tradycją malowana“ .W konkursie wzięło udział 30 dzieci. Piękne, barwne prace można było podziwiać w holu głównym szkoły. Wyłonieni laureaci otrzymali dyplomy oraz świąteczne upominki.

W klasach III
I miejsce - Maria Ostrowska kl.IIIb
II miejsce - Weronika Obrycka kl.IIIb
III miejsce - Patrycja Woźniak Jezierska kl.IIIb

W klasach IV i V
I miejsce - Zuzanna Kosieradzka kl.IVf
II miejsce - Patrycja Gładyś kl.Vd
III miejsce - Antoni Kowalczyk kl.IVc

Zdjęcia: M.Karkocha, W.Łukasiak

Galeria - link

  


 

Thursday the 29th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |