Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Przedświąteczny nastrój w świetlicy 005

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia najstarsze świetliczaki przygotowywały się do świąt poznając na codziennych zajęciach świetlicowych tradycje bożonarodzeniowe. Wykonywały ozdoby, upominki, kartki okolicznościowe, uczyły się redagować życzenia, aby móc obdarować nimi najbliższych. Przy dźwiękach kolęd i pastorałek stroiły choinkę, salę świetlicową. Podsumowaniem kilkunastodniowych przygotowań była Wigilia, podczas której dzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy oraz zjadaliśmy ze smakiem przyniesione z domu pierniczki, owoce czy bakalie.

Zdjęcia: M.Karkocha, W.Łukasiak

Galeria - link

 


 

Świetlicowa Mikołajkowa Loteria Fantowa

W ostatnich dniach grudnia podobnie jak w ubiegłym roku w świetlicy szkolnej odbyła się Mikołajkowa Loteria Fantowa. Loteria cieszyła się ogromnym powodzeniem i dostarczyła dzieciom wiele radości :-) Dziękujemy tym, którzy ją wspomogli i przynieśli fanty. Zebraliśmy ich ponad 230!!!
Celem loterii było uzyskanie funduszy na uatrakcyjnienie pobytu dzieci w świetlicy.

Zdjęcia: M.Karkocha, A.Nowicka, W.Łukasiak, D.Kotus

Galeria - link

 


 

Mikołajki w świetlicy klas starszych

Co roku każde dziecko z niecierpliwością oczekuje 6. dnia grudnia. W świetlicy klas starszych również nie zabrakło wizyty św. Mikołaja, słodyczy czy pozostawionej skarpety z cukierkami. Dzieci poznały historię Świętego, wykonały prace przedstawiające jego sylwetkę zgodną z tradycją. W ramach mikołajkowego prezentu dzieci wspólnie spędziły czas bawiąc się w sali zabaw Kolorado.

Zdjęcia: M.Karkocha, W.Łukasiak

Galeria - link

 


 

Turniej mikołajkowy dla klas pierwszych

6 grudnia dla dzieci z klas pierwszych został zorganizowany turniej sportowy. Każda klasa była oddzielną drużyną. Świetliczaki uczestniczyły w różnych konkurencjach. Było dużo emocji, rywalizacji i śmiechu. Nie było przegranych. Po zawodach wszyscy spotkali się na holu, gdzie pod okiem wychowawców dzieci wykonywały świąteczny łańcuch, którym ozdobiliśmy szkolny korytarz.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy klas I

Galeria - link

 


 

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

1 grudnia 2016 roku uczniowie klas pierwszych wzięli udział w spotkaniu ze Świętym Mikołajem. Wszyscy tańczyli przy dźwiękach świątecznej muzyki i śpiewali kolędy. Nasz gość rozmawiał z dziećmi, zachęcał je, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w szkole. Wizyta Świętego Mikołaja przyniosła nam wiele radości, ale przede wszystkim wprowadziła wszystkich w magiczny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
DZIĘKUJEMY MIKOŁAJOWI i już teraz zapraszamy za rok!

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy klas I

Galeria - link

 


 

Koncert

Dnia 9 grudnia 2016r (piątek) o godz. 14.30 na sali patio (duża szkoła) odbył się "Koncert Muzyki polskiej" w wykonaniu Agencji Artystycznej "Promocja" dla klas I-IV uczęszczające do świetlicy szkolnej.
To już kolejny koncert w naszej szkole w wykonaniu tej grupy muzycznej.
W programie uczniowie usłyszeli kompozycje najwybitniejszych kompozytorów polskich min. Chopina, Moniuszki, Paderewskiego oraz kolędy polskie.
Koncert zorganizowali koordynatorzy Edukacji Kulturalnej A. Górecka-Pindor, E. Bonikowska

Galeria - link

 


 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w klasach pierwszych „Mój przyjaciel Miś”

W ostatnim tygodniu listopada w świetlicy klas pierwszych odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem „Mój przyjaciel Miś”. Pierwszoklasiści wykonali wiele prac plastycznych, których głównym bohaterem był miś. W wyborze prac brano pod uwagę samodzielność, oryginalność i walory artystyczne. Organizatorzy przyznali I, II i III miejsce w każdej klasie. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i upominki. Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy kreatywności.

Laureaci konkursu:

Klasa I A
I - Marysia Pakuła
II - Oliwka Dukowicz
III - Zosia Malinowska

Klasa I B
I - Ola Jabłońska
II - Ola Szulc
III - Sonia Miszczuk

Klasa I C
I – Maciek Cichowlas
II - Ania Sala
III - Grześ Potrzeba

Klasa I D
I – Ola Rubacha
II – Hania Stasiak
III – Olek Puchalski

Zdjęcia: organizatorzy A.Korzeniewska, A.Warda

Galeria - link

 


 

Andrzejki w świetlicy klas starszych

Andrzejkowy nastrój jak co roku 28 listopada zapanował w świetlicy szkolnej klas starszych. Zgodnie ze staropolskim obyczajem dzieci mogły wziąć udział w różnego rodzaju wróżbach i poznać swoją przyszlość. Były też tańce i konkursy. Bawiliśmy się doskonale, choć wszyscy wiemy, że wróżby należy traktować z przymrożeniem oka :-)

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy klas III, IV i V

Galeria - link

 


 

Wieczór andrzejkowy u pierwszaków

29-30 listopada w świetlicy klas pierwszych z okazji Andrzejek zostały zorganizowane wróżby i zabawy. Na zajęciach dzieci poznały zwyczaje andrzejkowe i wykonały ciekawe prace plastyczne na ten temat. Pierwszoklasiści wzięli także udział w wesołych konkursach. Najwięcej radości dostarczyły świetliczakom - taniec na gazecie i taniec z balonami. Chętni uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności taneczne przy ulubionej muzyce.
O dobrym nastroju i świetnej zabawie świadczą uśmiechnięte buziaki naszych świetliczaków.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy klas I

Galeria - link

 


 

Światowy Dzień Pluszowego Misia w świetlicy klas IV i V

Okazało się, że moda na misie wśród starszych dzieci również nie przemija. W dniu 25 listopada wszystkie dzieci przyniosły do szkoły swoje ukochane MISIE, zarówno te małe bure jak i te piękne kolorowe.
Najstarsze świetliczaki miały możliwość przedstawienia swoich pluszaczków, zabawy z nimi oraz wzięcia udziału w zabawie „pytanie – wyzwanie”. Misie tak jak dzieci „usiadły” w nieco mniejszym kręgu, choć dzieciom trudno było rozstać się z nimi choć na chwilę.
Atrakcyjną zabawą budząca wiele emocji, ćwiczącą koncentrację i wyostrzającą zmysły było rozpoznawanie i rysowanie swojego MISIA z zamkniętymi oczami, bez podglądanie oczywiście :)
Kilka dni wcześniej dzieci wykonały również różnymi technikami portrety misiów, które trafiły na konkurs i udekorowały tablicę w holu szkoły.
Zabawa w towarzystwie misiowej gromadki dostarczyła wiele radości i niezapomnianych, miłych wrażeń!

Zdjęcia: M.Karkocha, W.Łukasiak

 


 

Świetlicowy konkurs plastyczny "Mój Przyjaciel Miś"

W świetlicowym konkursie plastycznym "Mój Przyjaciel Miś" organizowanym z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia - 25 listopada, uczestniczyli uczniowie klas II, III i IV objęci opieką świetlicy szkolnej.
Konkurs był rozstrzygany w dwóch kategoriach:
- uczniowie klas I-II
- uczniowie klas III-IV
Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać misia, nawiązującej do tematu „ Mój przyjaciel - Miś”.
Uczestnicy konkursu wykonali prace wybranymi przez siebie technikami plastycznymi.
Ocenie prac podlegały:
- samodzielność wykonania,
- pomysłowość,
- stopień trudności techniki,
- staranność wykonania.
Zdjęcia prac nagrodzonych w konkursie.

Zdjęcia: organizator konkursu A.Górecka-Pindor

 


 

Pasowanie na Świetliczaka 2016/2017

Dnia 18 listopada 2016r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów na wychowanków świetlicy. W imprezie uczestniczyły dzieci z klasy I A, I B, I C, I D. W tym szczególnym dniu towarzyszyły nam: Pani Katarzyna Sawicka – wicedyrektor klas I-III, Pani Iwona Idzikowska- wicedyrektor klas IV-VI i Pani kierownik świetlicy Bożena Grzelecka. Aby uczniowie klas pierwszych mogli stać się pełnoprawnymi członkami grupy świetlicowej, musieli przejść bardzo ważny test gotowości. Zostali poddani trzem próbom: wiedzy, sprawności i smaku. Kandydaci do uzyskania miana Świetliczaka wzorowo zaliczyli znajomość zasad obowiązujących w świetlicy i doskonale poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami. Poprawne ich wykonanie nagradzane było gromkimi brawami. Na koniec dzieci musiały wypić specjalną miksturę pięknie się przy tym uśmiechając. Po zaliczeniu wszystkich prób nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie na Świetliczaka. Na pamiątkę uroczystości każdy uczeń otrzymał Odznakę Wzorowego Świetliczaka.
Uczennicom kl. IV F: Andżelice Drygała, Zuzi Kosieradzkiej, Martynie Kempa, Julii Malak i Patrycji Prus dziękujemy za miłe przyjęcie pierwszoklasistów do grona Świetliczaków i pomoc w poprowadzeniu imprezy.
Wszystkim nowym Świetliczakom życzymy wielu miłych chwil spędzonych w świetlicy szkolnej.
Witajcie w świetlicowej gromadzie!

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy kl. I

 


 

"Warszawa - moje miasto"

Na przełomie października i listopada odbył się świetlicowy konkurs plastyczno – techniczny „Warszawa – moje miasto”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej wybrany – ulubiony, najciekawszy zakątek Warszawy. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, uczniowie klas 2, 3 i 4 wykonali wiele pięknych prac ukazujących uroki naszego miasta. Jeszcze raz serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników.

Zdjęcia: E.Łochowska

 


 

Nasza ojczyzna – Polska

W bieżącym roku przypada 98 rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji, przez cały tydzień w świetlicy klas pierwszych mówiliśmy o drodze Polaków do wolności. Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się, czym jest „ojczyzna” oraz poznali nasze symbole narodowe. Dzieci wysłuchały legendy „O Lechu, Czechu i Rusie” mówiącej o historii powstania państwa polskiego. Wymienialiśmy najstarsze miasta Polski i odszukiwaliśmy je na mapie. W grupach dzieci odgadywały zagadki i rozwiązywały rebusy tematyczne. Uczniowie wykonywali okolicznościowe prace plastyczne. Na zajęciach słuchaliśmy pieśni patriotycznych, uczyliśmy się piosenki, z dumą śpiewaliśmy, "Jestem Polką i Polakiem...".

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy klas I

 


 

Zdrowy styl życia

W październiku w świetlicy szkolnej uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielami przygotowywali się do obchodów Dnia Chleba organizowanych w naszej szkole. W związku z tym, na zajęciach rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu i higienicznym spożywaniu pokarmów. Wspomnieliśmy również o niezbędnym elemencie zdrowego trybu życia, którym jest ruch oraz o unikaniu niezdrowych przekąsek w postaci słodyczy i chipsów. Uczniowie rozwiązywali zagadki i rebusy, wykonali pracę plastyczną „Zdrowy talerz” promującą zdrowe odżywianie ze szczególnym uwzględnieniem owoców i warzyw.
Mimo, iż Dzień Chleba trwał jeden dzień, nadal będziemy prowadzić różne działania na rzecz promocji zdrowego jedzenia i wdrażania dobrych nawyków żywieniowych wśród uczniów naszej szkoły.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy klas I

 


 

Jedz zdrowo i … kolorowo!

Pod takim hasłem odbył się w październiku w sali 005 cykl zajęć świetlicowych przeprowadzony z uczniami kl.IVa, IVc, IVg oraz kl.V.
Zajęcia poświęcone zdrowemu odżywianiu zapoczątkowała szkolna pielęgniarka p. Mirosława, która barwnie i interesująco opowiedziała dzieciom o witaminach ukrytych w warzywach i owocach. Były też zagadki, rebusy i mini teścik dotyczący zdrowego trybu uczniowskiego życia.
Z podobną tematyką wystąpiła p. Magda przedstawicielka firmy „Szwajcarka”, która w naszej szkole zajmuje się żywieniem dzieci.
Na stole pojawił się ogromny kosz pełen smakowitych owoców i warzyw, a po ciekawej prelekcji nastąpiła degustacja – czyli wielka uczta, która trwała aż ….. dwa dni.
Nasze dzieciaki już wiedzą, że warto jeść owoce i warzywa i to nie tylko jesienią!

Zdjęcia: M.Karkocha, W.Łukasiak

 


 

Jesień w świetlicy, 2016 r.

W świetlicy nadeszla już jesień. Złota polska jesień i jej dary były tematem naszych świetlicowych zajęć. ''Byliśmy'' w ogrodzie, sadzie i z "Atlasem grzybów" w ręku odbyliśmy "spacer" po lesie. Dzieci podczas jesiennych zabaw zbierały dary jesieni, a w świetlicy pojawiły się barwne dekoracje. W świetlicy klas IV i V miło spędzamy czas, chociaż za drzwiami jesienna szaruga :-)

Zdjęcia: M.Karkocha, W.Łukasiak

 


 

Konkurs ,,Portret Nauczyciela"

Dziękujemy wszystkim uczniom klas II-V uczęszczającym na co dzień do świetlicy szkolnej, którzy wzięli udział w w/w konkursie. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie portretu swojego ulubionego nauczyciela. Komisja konkursowa wybrała i nagrodziła n/w autorów prac.

Klasy II

  • Wyróżnienie: Nina Sawicka kl.IIa

 

Klasy III

  • I miejsce - Julia Zygmunt kl.IIIb, Maciej Urbański kl.IIIf
  • II miejsce - Agata Wyganowska kl.IIId, Igor Stodulski kl.IIIf
  • III miejsce - Partycja Woźniak - Jezierska kl.IIIb, Marianna Ostrowska kl.IIIb
  • Wyróżnienie: Natalia Jaworska kl.IIId ,Janek Jałoszyński kl.IIIe

 

Klasy IV i V

  • I miejsce - Amelia Chmielewska kl.IVa
  • II miejsce - Antonii Kowalczyk kl.IVg
  • III miejsce - Patrycja Prus kl.IVf
  • Wyróżnienie: Wojciech Fryc kl.Vb

 

Mamy nadzieję, że konkurs dostarczył wiele radości zarówno uczniom jak i nauczycielom :-)

Zdjęcia: M.Karkocha, W.Łukasiak

 


 

 

Galeria prac pierwszaków

O tym, jak utalentowani i pracowici są nasi pierwszoklasiści, przekonaliśmy się już na początku roku szkolnego.
Zapraszamy do obejrzenia prac dzieci z klas I:
„Nasza planeta Ziemia”,
„Zabawka ze skrawka”,
„Jesień w świetlicy”.
Gratulujemy Nikoli - uczennicy kl. I, która zdobyła wyróżnienie w warszawskim konkursie plastycznym „Bezpieczeństwo przede wszystkim” zorganizowanym przez Instytut Ochrony Pracy w Warszawie.

Zdjęcia: A.Warda, A.Korzeniewska

 


 

Policjant w świetlicy, 2016 r.

13.10.2016 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas 2h i 2c z zaproszonymi policjantami. Pan policjant w ciekawy sposób przybliżył dzieciom swój zawód, a policyjny borsuk przypomniał zasady bezpiecznego zachowania. Spotkanie sprawiło dzieciom dużo radości, pojawiło się wiele pytań do naszych gości. Na zakończenie spotkania, dzieci otrzymały drobne upominki, a nasi goście specjalnie przygotowane podziękowania.

Zdjęcia: E.Łochowska

 


 

Poznajemy ciekawe zawody - pielęgniarka

W dniu 30.09.2016r. uczniowie kl. 2h odwiedzili gabinet pielęgniarki szkolnej. Spotkanie to odbyło się w ramach zajęć „Poznajemy ciekawe zawody” i miało na celu przybliżenie dzieciom zawodu pielęgniarki. Przy okazji przypomniane zostały podstawowe zasady higieny.

Zdjęcia: E.Łochowska

 


 

Wycieczka do szewca

W ramach realizacji programu edukacyjno-wychowawczego „Poznajemy zawody” 30 września 2016r. uczniowie z klas III F oraz IV B udali się do zakładu „Szewczyk dratewka”. Dzieci wysłuchały informacji przekazanych przez pracownika zakładu, a także miały okazję przyjrzenia się z bliska pracy szewca. Z zaciekawieniem obserwowały pracę maszyn, które znajdują się w zakładzie, mogły również przyjrzeć się prawie 200 - letnim maszynom do szycia.

Zdjęcia: M.Bobin

 


 

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Bezpieczeństwo naszych dzieci jest dla nas wszystkich najważniejsze, dlatego zawsze na początku roku szkolnego wychowawcy świetlicy kładą szczególny nacisk na przygotowanie dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.
We wrześniu w klasach pierwszych nauczyciele przeprowadzili liczne pogadanki mające na celu kształtowanie u dzieci właściwych postaw zgodnych z zasadami ruchu drogowego.
Na zajęciach uczniowie poznawali znaki i symbole drogowe. W grupach organizowane były konkursy sprawdzające zdobytą wiedzę. Dzieci rozwiązywały zagadki i wykonywały prace plastyczne związane z tematem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Nasze zajęcia miały na celu kształtowanie u dzieci właściwych nawyków, które pozostaną im na całe życie.
Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok!

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy klas I

 


 

Order uśmiechu

Wrzesień to miesiąc, w którym zostało ustanowione jedyne odznaczenie przyznawane dorosłym przez dzieci. Jest nim "ORDER UŚMIECHU". Aby je otrzymać należy czynić dobro adresowane do świata dziecka. Jego laureaci, Kawalerowie Orderu Uśmiechu przed otrzymaniem medalu muszą wypić porcję soku z cytryny i przy tym szeroko się uśmiechać.
My również spróbowaliśmy swoich możliwości w tej dziedzinie. Z uśmiechem na ustach piliśmy sok z cytryny, a później otrzymywaliśmy wykonane przez siebie „Ordery Uśmiechu”. Teraz już wiemy nie tylko kto jest laureatem tej dziecięcej nagrody, ale także jak smakuje cytryna „ozdobiona” szerokim uśmiechem.

Zdjęcia: M.Karkocha, W.Łukasiak

 


 

Thursday the 29th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |