Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Dzień Babci i Dziadka w świetlicy klas IV

Tuż przed feriami zimowymi Rodzice, Babcie i Dziadkowie zaszczycili nas swoją obecnością. To przede wszystkim dla kochanych dziadków, których pomoc w wychowaniu wnucząt jest nieoceniona z okazji ich styczniowego święta dzieci przygotowały wzruszającą uroczystość. Na scenie Sali Widowiskowej wnuczęta odważnie prezentowały przepiękne kolędy i pastorałki nie tylko w języku polskim. Nie zabrakło tańców i wspólnych śpiewów. Dziadkowie i Rodzice licznie zaszczycili nas swoją obecnością, a na ich twarzach można było zauważyć zachwyt i wzruszenie.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy klas IV

 


 

Zimowe zabawy

W ramach zajęć świetlicowych uczniowie uczęszczający do świetlicy klas IV korzystając z przedferyjnych uroków zimy dwukrotnie uczestniczyli w zorganizowanych zabawach na śniegu. Pomysłom śnieżnych zabaw na  pobliskiej górce na Bemowie nie było końca. Trudno było wrócić z powrotem do szkoły. Mamy nadzieję, że śnieg jeszcze do nas zawita.

Zdjęcia: M. Karkocha

 


 

Bezpieczne ferie

Ferie zimowe to czas odpoczynku i zabawy. Dla dzieci to czas realizacji swoich pasji i radosnych, beztroskich zabaw. W trosce o ich bezpieczeństwo w czasie wolnym, w świetlicy szkolnej przypomnieliśmy zasady zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw, a także w czasie uprawiania sportów zimowych. Zostały omówione zasady mające na celu uniknięcie zagrożeń związanych z wykorzystaniem czasu wolnego przez dzieci. Uczniowie wykazali się doskonała wiedzą, którą mogli zaprezentować w czasie konkursu zorganizowanym dla klas II:
„Bezpieczni w ferie, bezpieczni zimą”.
Uczestnicy konkursu wykazali się doskonałą wiedzą, zręcznością a także inwencją twórczą. Zwycięzcami zostały dzieci z klasy II E, serdecznie gratulujemy. Wszystkim wychowankom świetlicy życzymy wesołych i bezpiecznych ferii.

Zdjęcia: organizator konkursu M. Bobin

 


 

Zimowe konkursy plastyczne

W styczniu w świetlicy szkolnej odbyły się dwa konkursy plastyczne – „Uroki zimy” dla uczniów z klas II i III oraz „Najładniejsza kartka z kalendarza na 2016 rok” dla klas III i IV. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką. Do wykonania prac uczestnicy konkursu użyli różnorodnych materiałów plastycznych: kolorowe papiery, krepina, koronki, elementy dekoracyjne. Były też prace malowane farbami i rysowane kredkami oraz kredą. Uczniowie wykonali bardzo ciekawe prace, które pozwoliły nam choć na chwilę poczuć prawdziwą zimę, która w tym roku u nas nie dopisała. Wyłonienie zwycięzców nie było dla jury prostym zadaniem. W ocenie zwracano uwagę na pomysłowość i estetykę wykonania pracy.

Laureaci konkursu „Uroki zimy”
Klasy II
I miejsce – Aleksandra Strzelczyk – II E, Olga Pszczółkowska II F
II miejsce – Natalia Jechowska – II E, Julia Zalesińska – II F
III miejsce – Joanna Banaszczyk – II E, Grzegorz Kułakowski – II F
Wyróżnienia:
Gabriela Sulik, Zuzanna Jóźwikowska, Maria Więckiewicz – II A, Iga Świerkot – II C, Natalia Jaworska – II D, Zofia Laskowska, Iza Zaremba, Maciej Urbański, Zuzanna Jaroszek – II F, Oliwia Gronowska – II G.

Klasy III
I miejsce – Andżelika Drygała, Aleksandra Kurkowska – III F
II miejsce – Marta Janiszewska, Maja Rucińska, Julia Łuczak, Iza Marciniak – III A

Laureaci konkursu „Najładniejsza kartka z kalendarza na 2016 rok”
Milena Tyburska – III C
Dominika Skrupska – III F
Dorota Pawlikowska – III F
Barbara Witkowska – III G
Gabriela Olek – III G


Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dzieci zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, rodziców natomiast zachęcamy do obejrzenia wyróżnionych prac – na wystawie w świetlicy.

Zdjęcia wychowawcy świetlicy i organizatorzy konkursów: L. Mańka, A. Warda

 


 

Zabawy z chustą animacyjną

Zajęcia z chustą Klanzy są jedną z ulubionych zabaw dzieci w świetlicy. Chusta umożliwia naukę i integrację grupy poprzez ruch i zabawę.
W grudniu p. Anna Warda przeprowadziła w świetlicy szkolnej cykl zajęć pokazowych dla nauczycieli stażystów, w których uczestniczyły dzieci z klas I, II i III. Kolorowa chusta przeniosła uczniów w tęczowy świat gier i zabaw. Dzieci chętnie uczestniczyły w proponowanych przez nauczyciela ćwiczeniach. Poza sztormami na morzu, zabawą w „Rekina”, w „Rybkę i rybaka” bawiliśmy się w „Sałatkę owocową”, „Kolorową gwiazdę” i „Calineczkę”. Dużo radości sprawiło dzieciom rozegranie meczu piłkarskiego z udziałem nauczycieli i gra w bilarda. O tym, że wszyscy bawili się dobrze świadczą zamieszczone poniżej zdjęcia. Następnym razem pobawimy się w inne zabawy z chustą w roli głównej.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

 


 

Bajkolandia

W piątek 18 grudnia udaliśmy się do sali zabaw „Bajkolandia”. Wyjście było zrealizowane w ramach świetlicowego programu dla klas IV - „Spędzamy aktywnie czas na Bemowie”. W wycieczce wzięły udział wszystkie chętne dzieci z klas IV, które na co dzień uczęszczają do szkolnej świetlicy. W sumie w zabawie wzięło udział prawie 50 uczniów.
Po przyjściu na miejsce oraz przebraniu udaliśmy się do głównej części Sali zabaw. Dzieci były zachwycone możliwością wspólnej zabawy. Szaleństwom i zabawom nie było końca. Dzieci miały do dyspozycji basen z piłeczkami, zjeżdżalnie, ścianę wspinaczkową, trampolinę, tajemnicze labirynty oraz automat do gier „Cymbergaj”. W wolnym czasie od zabaw dzieci mogły skorzystać z kawiarni, zaopatrzyć się w napoje oraz drobne przekąski.
Po ponad dwóch godzinach zabaw udaliśmy się do przebieralni, aby przygotować się do wyjścia i bezpiecznie wrócić do szkoły. Już niedługo planujemy kolejne wyjście. Bemowo posiada wiele atrakcji dla dzieci, a my chcemy je wszystkie poznać.

Zdjęcia: M. Karkocha, D. Bartnik

 


 

Mikołajkowa Loteria Fantowa

17 grudnia w świetlicy szkolnej odbyła się dla uczniów klas pierwszych Mikołajkowa Loteria Fantowa. Zainteresowanie loterią przerosło oczekiwania organizatorów, emocje były co niemiara. Losy zostały wykupione szybciutko, a dzieci tryskały radością. Serdecznie dziękujemy tym, którzy wspomogli naszą loterię.

Zdjęcia: M. Karkocha, B. Grzelecka, A. Nowicka

 


 

Świąteczna wizyta w Domu Emeryta Wojskowego

16 grudnia 2015 r z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia uczniowie kl. IIIA i IIIF pod opieką p. A. Osytek i p. A. Warda odwiedzili mieszkańców Domu Emeryta Wojskowego w Warszawie. Dzieci zaprezentowały wszystkim znane polskie kolędy, zagrały na fletach „Cichą noc”, do kolędowania włączyli się wszyscy zebrani. Występ bardzo się podobał. Uczniowie wręczyli mieszkańcom i pracownikom Domu świąteczne upominki wykonane na zajęciach w świetlicy szkolnej. Wszyscy przyjęli nas bardzo ciepło i serdecznie, chętnie z nami rozmawiali, częstowali słodyczami. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.
Takie spotkania wywołują zawsze uśmiech na twarzy i radość w sercu oraz pozwalają zachować tradycję Bożego Narodzenia. Dla obu stron, mieszkańców domu jak i uczniów, było to bardzo wzruszające spotkanie.

Zdjęcia: A. Warda, A. Osytek

 


 

Świąteczne pierniczki

Zapach pierniczków przypomina nam, że zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W klasie IIIF taki zapach roznosił się w środę 9 grudnia. Dzieci na zajęciach w świetlicy szkolnej własnoręcznie robiły pierniczki i orzechowe ciasteczka świąteczne według wskazówek babci Martynki Kempy, która przyniosła własny przepis. Nasi uczniowie starannie wałkowali ciasto i wykrawali ciasteczka foremkami, choinki, aniołki, renifery, gwiazdki, serduszka. Pierniczki piekliśmy w szkolnej kuchni, wyszły wspaniałe. Następnego dnia, w czwartek młodzi cukiernicy zajęli się dekorowaniem swoich wypieków. Dzieci własnoręcznie zrobiły lukier z cytryny i cukru pudru. Wszystkie dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Zabawy i podjadania było co nie miara. Z zajęć kulinarnych wszyscy wyszli bardzo zadowoleni.

Zdjęcia: A. Warda

 


 

Konkurs piernikowy

Za nami zakończenie piernikowego konkursu. Liczba złożonych wypieków była ogromna. Pomysłowość, pracowitość oraz różnokolorowość prac przeszła najśmielsze oczekiwania. Wyobraźnia dzieci i rodziców nie zna granic, a oddawane prace były tego potwierdzeniem. Otrzymaliśmy ogromną sowę z piórami złożonymi z płatków migdałów, piękną choinkę oblaną lukrem i przyozdobioną kolorowymi bombkami, dwuwymiarowe renifery, pierniczki ozdobione cukrową masą oraz piernik tworzący numer szkoły podstawowej 321. Wszystkie pozostałe prace zasługują również na wyróżnienie. Wierzę, że czas spędzony na wspólnych wypiekach pozwolił jeszcze bardziej zbliżyć rodzinne więzi, a piernikowy zapach przypomniał o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia.
W związku z tym, że był to jednak konkurs należało wybrać najpiękniejsze prace. Wybór był bardzo ciężki. Największe wrażenie zrobiła jednak praca Kaliny Dobrzyńskiej z 2B. To właśnie Kalina zdobywa I miejsce oraz nagrodę główną, dwa bilety do kina Cinema City. Wszystkim dzieciom oraz rodzicom serdecznie gratuluję. Wszystkie pierniczki zostaną przekazane na świąteczny kiermasz natomiast zwycięski piernik będzie można podziwiać również na kiermaszowym stole, jako piernik wystawowy. Poniżej ogłoszenie wyników oraz lista nagrodzonych prac.

Wyniki konkursu:

1 miejsce – Kalina Dobrzyńska 2B

2 miejsce – Janek Truszkowski 4E
2 miejsce – Patrycja Owczarczyk 3A

3 miejsce – Zuzanna i Karolina Kuncman 2D i 1I
3 miejsce – Jerzy Gajowiak 1H
3 miejsce – Czarnota Gosia 4E

Wyróżnienia: Rowicki Oskar 4E, Kempa Martyna 3F, Malak Julia 3F, Godlewska Wiktoria 3C, Kurkowska Ola 3F, Matysiak Dominik 3B, Kuczewski Kamil 1G, Wiktoria Pakuła 2B

Zdjęcia: organizator konkursu D. Bartnik

 


 

DECOUPAGE krok po kroku

W listopadzie w świetlicy dla chętnych uczniów z klas III i IV odbyły się warsztaty DECOUPAGE. Przeprowadziła je Pani Ewa mieszkanka Bemowa na co dzień pasjonująca się tą techniką zdobienia przeróżnych przedmiotów. W miłej atmosferze dzieci nabyły podstawowe umiejętności
w posługiwaniu się tą techniką oraz wykonały upominki dla najbliższych, a także ozdoby na szkolny świąteczny kiermasz.

Zdjęcia: M. Karkocha, A. Warda

 


 

Warsztaty plastyczne dla dzieci

W środę 2 grudnia 2015 r. w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty artystyczne: „Kosmata bombka”.  Zajęcia były wyróżnieniem i nagrodą dla dzieci z klas trzecich, które aktywnie brały udział w konkursach świetlicowych szkolnych i pozaszkolnych. Na warsztatach dzieci ozdabiały styropianową bombkę pokrytą farbą akrylową różnokolorowymi ścinkami tkanin. Uczniowie sami decydowali o doborze materiałów i wzorze na bombce. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem wykonywali świąteczną ozdobę. Na zajęciach uczniowie mieli możliwość rozwijania umiejętności manualnych, dekoratorskich oraz pogłębiania wiedzy na temat zwyczajów i tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Nasi artyści przekonali się również, że najpiękniejsze ozdoby to te, które wykonuje się własnoręcznie. Gotowe prace dzieci mogły zabrać ze sobą do domu. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Zdjęcia: A. Warda

 


 

Magiczne Andrzejki

Dnia 30 listopada 2015 r. świetlica klasy 2 g zamieniła się w magiczny salon, w którym zgodnie z tradycją, odbyły się wróżby i zabawy. Dzieci przebrane w czarodziejskie stroje dowiedziały się o tradycji obchodzenia Andrzejek. Każdy chciał poznać swoją przyszłość. Dzieci losowały magiczne gwiazdki, rzucały kostkami oraz wybierały atrybut przyszłości schowany pod kubeczkiem. Nie mogło zabraknąć wróżby z butami oraz pysznych smakołyków. Przy wspaniałej muzyce wszyscy bawili się doskonale! W konkursie tańca I miejsce zdobyła Olivia Gronowska, II miejsce Antosia Silawko, III miejsce Natalka Grabowska. Było bardzo miło i wesoło. Dzieci wiedzą,  że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, jednak  Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat.

Zdjęcia i organizacja: M. Krzysztyniak

 


 

Dzielnicowy konkurs plastyczny "Żyj zdrowo"

W dniu 19.11.2015r. w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie Dzielnicowego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Żyj zdrowo”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I – III uczęszczających do świetlicy szkolnej w szkołach podstawowych na terenie dzielnicy Warszawa Bemowo. Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia i kształtowanie prozdrowotnych postaw i zachowań wśród dzieci. Uczniowie biorący udział w konkursie wykonali wiele ciekawych, niezwykle barwnych prac plastycznych. Wykazali się przy tym dużą dozą pomysłowości i kreatywności. Z licznie dostarczonych prac konkursowych Komisja wyłoniła i nagrodziła prace następujących uczniów:

 • Klasa I – grupa wiekowa 6,7 lat

Horała Patrycja – I miejsce SP nr 150
Malczewska Maja – II miejsce SP nr 306
Cena Barbara - III miejsce SP nr 82

 • Wyróżnienia:

Szoka Donald – SP nr 82
Szustakiewicz Bartosz – SP nr 150
Banach Aleksander – SP nr 150
Owczarczyk Dominika – ZSP nr 7

 • Klasa II – grupa wiekowa 8 lat

Zalesińska Julia – I miejsce ZSP nr 7
Polak Helena – II miejsce SP nr 306
Rogalska Hanna – III miejsce ZSP nr 7

 • Wyróżnienia:

Gągorowska Eliza, Pszczółkowska Olga, Szostak Karolina – ZSP nr 7

 • Klasa III – grupa wiekowa 9 lat

Kempa Martyna – I miejsce ZSP nr 7
Kosieradzka Zuzanna – II miejsce ZSP nr 7
Antkowiak Zofia – III miejsce ZSP nr 2

 • Wyróżnienia:

Bosiacka Jagoda – SP nr 150
Czekaj Oliwia – ZSP nr 2
Kozioł Martyna – SP nr 150

Autorzy nagrodzonych prac otrzymali dyplomy i upominki.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom oraz ich opiekunom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach plastycznych organizowanych przez świetlicę szkolną.

Zdjęcia: organizatorzy konkursu M. Bobin, A. Warda

 


 

Pasowanie na Świetliczaka 2015/2016

4 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste przyjęcie wszystkich pierwszoklasistów do grona świetlicowej gromady. W imprezie uczestniczyły dzieci z klasy 1a,1b,1c,1d,1e,1f,1g,1h,1i , Dyrekcja szkoły, Kierownik świetlicy, wychowawcy świetlicy oraz Rodzice. Każda klasa miała inny kolor odzieży. Na początku odbyło się wesołe powitanie wszystkich uczniów zabawą „Hej”, następnie kilkoro dzieci z klas pierwszych zadeklamowało wiersz o świetlicy. Po recytacji wiersza  dzieci musiały przejść bardzo ważny test gotowości świetlicowej. Czekały na nich 3 próby: sprawności, wiedzy oraz smaku, które miały za zadanie sprawdzić ich wiedzę i umiejętności. W próbie sprawności dzieci wykonały 3 zadania: ustawienie się w pary, ustawienie się w kole, przejście przez tunel Klanzy. Kolejną próbę –„Zgaduj-zgadula” udało się  uczniom przejść bez najmniejszych problemów. Test smaku okazał się dla dzieci nie lada wyzwaniem, bowiem musiały zjeść kawałek cytryny pięknie się przy tym uśmiechając. I tym sposobem udało się zaliczyć wszystkie próby. Zostało już tylko złożenie przyrzeczenia i wręczenie każdemu dziecku Odznaki Wzorowego Świetliczaka. Na koniec  pasowania na dzieci czekała niespodzianka w postaci zumby poprowadzonej  przez Panią Anię Bogdańską. Wszystkie klasy bawiły się fantastycznie. W  przyszłym roku zapraszamy wszystkich pierwszoklasistów do wspólnej zabawy.

Zdjęcia: A. Korzeniewska i ogranizatorzy I. Klecha, M. Łączyńska-Legat

 


 

Halloween na wesoło

Ostatnie dni października przebiegły w świetlicy klasy 2g pod hasłem „Halloween na wesoło”. Dzieci pod okiem wychowawcy świetlicy wykonały własnoręcznie piękne, kolorowe lampiony.
W piątek dzieci przebrane za duszki, czarownice lub z maskami na twarzach ochoczo zabrały się do przygotowywania halloweenowych ciasteczek. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością. Truskawkowe lub czekoladowe dekoracje były pełne fantazji i smakowały pysznie. Po słodkim poczęstunku nadszedł czas na zabawę przy muzyce, tańce i pląsy. Chociaż tradycja Halloween przyszła do nas zza oceanu w latach 90-tych ubiegłego wieku, to sprawia dzieciom dużo radości i uśmiechu. A przecież w wychowaniu o to chodzi, aby dostarczać dzieciom powodów do radości i zabawy. Myślę, że nam się to udało, co widać na załączonych zdjęciach.

Zdjęcia: organizator M. Krzysztyniak

 


 

Impreza Halloween

Dnia 30.10.2015 o godzinie 16:00 wszystkie duszki, kościotrupy i inne potwory wstały z klasowych krzeseł i rozpoczęły bal. Dzieci malowały twarzyczki oraz rączki specjalnymi flamastrami i kredkami, aby straszyły wszystkie duszyczki wokół. Zapalone zostały świece na baby jagi powiece. Na stołach znalazły się przeróżne smakołyki, a na ścianie zawisła piratów piniata wypełniona po brzegi cukierkami. Klasy trzecie oraz czwarte rozpoczęły bal od zbombardowania statku piratów, aby dostać się na burtę i zebrać wszystkie cukierki. Rozbicie piniaty nie było takie proste. Nauczycielki także przyłączyły się do zabawy. Cukierki wyleciały, wszystkie dzieci je zebrały i napełniły brzuszki łakociami. Najedzone dzieci usiadły w kółeczku i zaczęły opowiadać legendy i historie związane ze świętem Halloween. Kolejna zabawa nosiła tytuł „magiczne jajo”. W klasie zostało ukryte magiczne jajo. Kto pierwszy je odnajdzie, ten zachowa jego moc na wieki. Zastęp poszukiwaczy skarbów ruszył do boju. Trwało to dłuższą chwilę, ale w końcu się udało. Kolejną zabawę wymyśliły dzieci, „magiczne krzesła” krzyczały i takie też dostały. Zabaw było bez liku, a cukierków coraz mniej w koszyku. Muzyka grała, a gdzieniegdzie pewna grupka tańcowała. Gdy już dzień dobiegał końca, dobra czarownica przeniosła dzieci w świat bajki pt. „Miasteczko Halloween”.
Bardzo dziękujemy rodzicom uczniów klas III i IV integracji za smakołyki, piniatę, niezbędne materiały do zorganizowania imprezy oraz wszystkim dzieciom za wspaniałą zabawę.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy i organizator J. Bartosik

 


 

Warsztaty plastyczne w świetlicy

Dnia 28 października 2015r. w godzinach 16:30 – 18:30 w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty plastyczne „Kompozycje z jesiennych liści” dla nauczycieli świetlicy. Spotkanie miało na celu wymianę doświadczeń i dzielenie się pomysłami. Wspólnie kreatywnie spędziliśmy czas. Przypomnieliśmy sobie różne interesujące techniki oraz uzyskaliśmy bazę przykładowych prac, które można wykorzystać do pracy z dziećmi. Na zajęciach każdy mógł wykonać jesienną dekorację. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem wykonywali róże z liści klonu, ozdabiali szklane lampiony i układali jesienne kompozycje z darów jesieni. Miła i serdeczna atmosfera, która panowała na zajęciach sprzyjała otwartości, współpracy i integracji zespołu. Wcześniej w grupach wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy prace o tematyce jesiennej, które zaprezentujemy na szkolnej wyprzedaży garażowej. Wykonane dzieła można będzie obejrzeć i zakupić w sobotę 7 listopada 2015r.
Serdecznie dziękuję wychowawcom świetlicy za pomoc w zorganizowaniu warsztatów i udział w zajęciach.
A. Warda
Efekty naszej pracy prezentujemy na zdjęciach.

 


 

Miejsca pamięci na Bemowie

Listopad – miesiąc, w którym szczególną pamięcią otaczamy tych, którzy odeszli. Powaga, zaduma towarzyszyły również czwartoklasistom, którzy w ramach zajęć świetlicowych „Pamiętajmy o przeszłości” złożyli hołd znanym Polakom, których miejsca pamięci znajdują się na Bemowie. Zapalili symboliczny znicz oraz uczcili ich pamięć chwilą ciszy.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy klas IV


 

Konkurs plastyczny "Nauka a czas wolny" rozstrzygnięty!

19.10.2015r. w Warszawie odbyło się otwarcie wystawy i uroczyste wręczenie nagród laureatom w konkursie plastycznym: „Nauka, a czas wolny” zorganizowanym przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie. Celem konkursu była popularyzacja problematyki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz podnoszenie świadomości potrzeby dbania o bezpieczeństwo i zdrowie teraz i w przyszłości. Zadaniem uczestników konkursu było plastyczne przedstawienie wyobrażeń na temat zachowania równowagi pomiędzy czasem spędzonym na naukę i czasem wolnym.
Uczennice klasy III F Andżelika Drygała i Dorotka Pawlikowska otrzymały wyróżnienia w kategorii klas I – III.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Rodzicom dziękujemy za udostępnienie zdjęć.

Zdjęcia: rodzice uczniów i koordynator konkursu A. Warda

 


 

Konkurs "Jesienny duszek"

Na przełomie września i października odbył się w świetlicy konkurs plastyczno – techniczny dla klas pierwszych pt.,,Jesienny duszek".

Laureaci konkursu:

 • I miejsce Zuzanna Błażejewska kl. Id
 • II miejsce Agata Baran kl. Ib
 • III miejsce Maja Florczak kl. Ie

 

Wyróżnienia:

 • Helena Saneluta kl. Ia
 • Anna Rudnik kl. Ib
 • Patryk Ruszczak kl. Ic
 • Mateusz Kamiński kl. I d
 • Noelia Szymańska kl. Id
 • Ewa Krysztofiak kl. If
 • Zuzanna Drohomirecka kl. Ig
 • Kasia Chychłowska kl. I h
 • Julia Żyłowska

 

GRATULACJE!

Zdjęcia: organizator konkursu A. Nowicka

 


 

Spędzamy aktywnie czas na Bemowie

W dniu 2 października b.r klasy IV po raz drugi wybrały się na wycieczkę w ramach akcji "Spędzamy aktywnie czas na Bemowie". Tym razem udaliśmy się na pobliski plac
zabaw przy ul. Gen. Bronisława Szareckiego. W trakcie półtoragodzinnego wyjścia dzieci nie tylko wspólnie bawiły się na świeżym powietrzu, ale także grały w tenisa stołowego, rzucały freezby. Jesienna słoneczna pogoda pozwoliła również na rozegranie krótkiego meczu piłkarskiego. Za nami dwie jesienne wycieczki. Kolejną planujemy w zimowej atmosferze, aby móc zabrać dzieci na śnieżne zabawy.

Zdjęcia: M. Karkocha, D. Bartnik

 


 

Quiz o ruchu drogowym

We wrześniu podczas zajęć świetlicowych sprawdziliśmy wiedzę naszych czwartoklasistów z zakresu znajomości zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przepisów obejmujących zagadnienia związane z poruszaniem się na drogach. W przeprowadzonym quizie udział wzięli chętni uczniowie, którzy wykazali się naprawdę dużą wiedzą.
Po podliczeniu punktów wyłoniono następujących zwycięzców.

I miejsce

 • Julia GRUŻEWSKA kl. IV E

 

II miejsce ex aequo

 • Julia CIAŚ kl. IV B

Bartosz PONIEWAŻ kl. IV a

III miejsce ex aequo

 • Maciej WOJNO kl. IV C
 • Janek TRUSZKOWSKI kl. IV C

 

Najlepszym serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia: organizator konkursu M. Karkocha

 


 

Spotkanie z policjantem

Dnia 2 października 2015 r. uczniowie klasy II F, III A i III F uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Policji, aspirantem sztabowym p. Jackiem Błaszczykiem. Policjant opowiedział dzieciom o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i do domu, o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię, poruszaniu się po drogach bez chodników i podczas jazdy rowerem. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko podczas drogi, omówił  sposoby unikania zagrożeń lub pokonywania ich.  Policjant uczulił także uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów  podczas podróży samochodem. Przypomniał, że przywilej jazdy na przednim siedzeniu dotyczy tylko tych, którzy mają ukończone 12 lat. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, dzięki którym jest się widocznym na drodze. Opowiadał o tym,  co robić, gdy zaczepi nas ktoś nieznajomy.  Przypominał, że nie należy częstować się niczym od osób, których nie znamy, nie należy rozmawiać z obcymi, wsiadać do samochodu, jeśli nie znamy kierowcy. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, wykazując się wiedzą i umiejętnościami dotyczącymi dbałości o własne zdrowie oraz bezpieczne zachowanie się na drodze. Spotkanie było ciekawe i pouczające. Serdecznie dziękujemy za cenne rady i wskazówki.

Zdjęcia: M. Bobin, A. Osytek, A. Warda

 


 

Thursday the 29th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |