Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Dzień Chłopaka w świetlicy

Dzień Chłopaka to nowe, nieoficjalne święto obchodzone w Polsce 30 września. Obecnie Dzień Chłopaka obchodzony jest w kilku krajach, ale w różnych terminach. Krajem, w którym święto to ma najdłuższą tradycję, jest Japonia. Z tej okazji w środę w świetlicy klas trzecich dziewczynki wraz z wychowawczyniami przygotowały dla chłopców różne atrakcje. Panowie mieli za zadanie  nawlec igłę i przyszyć guzik, zjeść jabłko lub gruszkę zawieszoną na sznurku, bez pomocy rąk. Z  konkurencji sprawnościowych odbyły się: skoki na skakance, rzut piłką do celu, odbijanie piłeczki pingpongowej  oraz utrzymanie śliwki na łyżce w czasie biegu. Na koniec zabawy trzeba było zjeść kwaśną cytrynę. Przez cały czas koleżanki dzielnie kibicowały swoim kolegom. Chłopcom życzymy wszystkiego najlepszego! Pamiętajcie, że w marcu wasze koleżanki czekają na rewanż.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

 


 

Wycieczka klas IV na Forty Bema

W dniu 18 września 2015 r. w ramach zajęć świetlicowych w klasach IV odbyła się po raz pierwszy wycieczka z cyklu „Spędźmy aktywnie czas na Bemowie”. Uczestniczyło w niej 67 najstarszych wychowanków świetlicy pod opieką wychowawców i opiekunów. Na Forty Bema udaliśmy się pieszo przemierzając osiedlowe uliczki Bemowa. Na placu zabaw rozentuzjazmowane dzieci wspaniale bawiły się w swoim towarzystwie manifestując zwinność, szybkość i niespożytą energię. W czasie zabaw nie zapominały o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Do szkoły wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. A jak było naprawdę zobaczcie sami…

Zdjęcia: M. Karkocha, D. Bartnik

 


 

Jesień w świetlicy

Jesień to urokliwa pora roku, ma wiele przepięknych barw. Jej piękno przybliżą nam prace dzieci, wykonane na zajęciach w świetlicy szkolnej.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

 


 

Świetlicowy konkurs z wiedzy o sporcie

W piątek 4 września 2015 roku odbył się konkurs świetlicowy z "Wiedzy o sporcie", w którym udział wzięły chętne osoby z klas czwartych. Główną nagrodą w konkursie były dwa bilety na lekkoatletyczny memoriał Kamili Skolimowskiej, który 13 września odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie. W teście sprawdzającym wiedzę ogólną o sporcie wzięło udział 25 uczestników. Trzecie miejsce w konkursie zajął- Kuba Durawa, a drugie Kamil Madej. Oboje uczniowie klasy IV D. Główną nagrodę zdobył jednak uczeń klasy IV B - Maciej Pajewski, osiągając prawie maksymalną liczbę punktów. Gratulacje!

Zdjęcia: organizator konkursu D. Bartnik, wychowawca klas IV

 


 

Pokaz mody dziecięciej i szkolnych talentów

Piątek 12 czerwca przebiegł w klasach II A, B i F pod hasłem prezentowania mody i odkrywania talentów. Na profesjonalnie przygotowanym wybiegu, przed największymi znawcami – rodzicami, dzieci kolejno pokazywały się w strojach: eleganckich, nieeleganckich, balowych, „luzackich”, strojach pod nazwą „co na to rodzice”, ubraniach sportowych oraz ekologicznych – wykonanych przez uczniów przy pomocy nauczycieli świetlicy. Każda grupa dzieci została zapowiedziana przez uroczą  konferansjerkę, zaś w przerwie pokazu przystojni kelnerzy częstowali naszych szanownych gości słodkościami. Gdy emocje opadły, przed rodzicami zaprezentowały się dwie grupy taneczne, po których byliśmy świadkami porywającego pokazu karate. Zadaniem rodziców było jednak nie tylko gorące dopingowanie występów swoich pociech. Zostały dla nich bowiem przygotowane portrety – zagadki. Każda mama i każdy tata musieli odnaleźć siebie widzianego oczami ich dziecka. Nie zawsze to było łatwe zadanie! Imprezę zakończył koncert gry na dzwonkach. Wszyscy – zarówno artyści, jak i ich rodzice byli bardzo podekscytowani samym pokazem oraz odkryciem dziecięcych talentów, o których istnieniu nawet nie wiedzieli.

Zdjęcia: rodzice i organizatorzy: A. Korzeniowska, A. Osytek, A. Warda

 


 

Dzień Mamy i Taty

Dnia 29 maja 2015 r. odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, zorganizowana przez wychowawców i trzecioklasistów uczęszczających do świetlicy. Tuż po krótkim powitaniu szanownych gości, poszczególne grupy świetlicowe przedstawiły przygotowane przez siebie występy dla drogich rodziców.
Dzieci z klasy III b i dziewczynki z klasy III d odegrały wesołą scenkę, w której w humorystyczny sposób przedstawiono zachowania polskiej rodzinki. Wśród kwiatowej dekoracji, specjalnie przygotowanej na tę uroczystość klasa III a przy akompaniamencie gitary wytańczyła oraz wyśpiewała życzenia. Można było zaobserwować wzruszenie rodziców podczas projekcji filmu klasy III g, w którym głównymi bohaterami były dzieci rodziców znajdujących się na sali. Nie zabrakło także pięknie wyrecytowanych okolicznościowych, uroczystych wierszyków i radosnych ekspresyjnych piosenek, które z uśmiechem zaprezentowali uczniowie klasy III c i III e. Występy klas przeplatane były widowiskowymi pokazami tanecznymi naszego świetlicowego zespołu.
Artyści otrzymali gromkie brawa, a rodzice zostali obdarowani własnoręcznie wykonanymi upominkami przygotowanymi przez dzieci. Niesamowite emocje, uśmiech i duma z pociech towarzyszyły gościom.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za ich obecność i za wspólne przeżywanie tych jakże miłych i radosnych chwil.
Dzieci i wychowawcy świetlicy klas III.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy klas III

 


 

Dzień Europejski

8 maja 2015r. odbył się w naszej szkole organizowany przez klasy pierwsze  Dzień Europejski. Przygotowania do tej uroczystości trwały już wcześniej, a  rozpoczęły się od przyporządkowania wybranego kraju UE poszczególnym klasom. Wszystkie grupy z dużym zaangażowaniem przygotowały się do  swoich prezentacji. Przez cały tydzień dzieci wykonały piękne dekoracje, poznawały kulturę wybranego państwa, zabytki, ciekawe miejsca, znane postaci oraz upodobania kulinarne mieszkańców danego państwa. Każda klasa zaprezentowała ciekawostki związane z wybranym krajem  jak np. degustacje francuskich smakołyków, holenderskiego sera, niemieckich kiełbasek czy włoskiej pizzy. Dzieci zaprezentowały również  tradycje związane  z wybranymi krajami jak np. popołudniowa angielska herbatka, pokaz tradycyjnego ubioru tancerek hiszpańskich czy  greckie tradycje i zwyczaje.

Zdjęcia: organizator M. Bobin

 


 

Strażacy dzieciom

W dniu 29.05.2015r. na boisku szkolnym strażacy z jednostki Państwowej Straży Pożarnej Warszawie przeprowadzili pokazy sprawności bojowej oraz sprzętu strażackiego dla dzieci z okazji „Dnia Dziecka”. Strażacy zaprezentowali najmłodszych  umundurowanie  używane w straży pożarnej, sprzęt ratowniczo-gaśniczym oraz omówili podstawy udzielania pierwszej pomocy. Dzieci miały możliwość zobaczyć m.in. nożyce hydrauliczne do cięcia metalu, piły motorowe, węże strażackie, a także nosze do transportu rannych. Pokazy sprawiły wiele radości dzieciom i na pewno na długo zostaną w ich pamięci.  Serdecznie dziękujemy Panom Strażakom!

Zdjęcia: organizator M. Bobin

 


 

Światowy Dzień Mleka

Dnia 25 maja świętowaliśmy Światowy Dzień Mleka ustanowiony przez FAO – Food and Agriculture Organization (Organizację do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa).
Uczniowie klas III ze świetlicy recytując mleczne wierszyki zachęcali do degustacji pysznego mleka z czekoladowymi chrupkami. Częstowaliśmy dyrekcję, nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły. Małe Kucharki zawitały również w przedszkolu. Były rymowanki, wesołe, kolorowe krowy i uśmiechy na twarzach.
Bądźmy „wielcy”, wybierajmy najsmaczniejszą dla nas postać mleka i nie zapominajmy o niej na co dzień. Mleko to zdrowie, siła i witalność.
„Pijmy mleko moi mili byśmy dobrze się uczyli !”

Zdjęcia: organizatorzy M. Krzysztyniak, M. Karkocha

 


 

Konkurs proekologiczny „EkoCudaki”

Z okazji Dnia Ziemi, 22 kwietnia, w naszej świetlicy odbył się konkurs proekologiczny EkoCudaki. Dzieci z klas I-III, przy pomocy rodziców, miały za zadanie stworzyć oryginalnego stworka wykorzystując wyłącznie materiały recyklingowe.
Jak się okazało, cieszył się on ogromnym zainteresowaniem, czego wynikiem była potężna kolekcja stworków. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i pomysłowością. Powstały ludki różnej wielkości i z wykorzystaniem wszelkiego rodzaju materiałów – od maleńkiego węża z papierków po cukierkach po wielkiego stwora z fryzurą afro z plastikowych kubeczków.
Nic więc dziwnego, że wybór najlepszej trójki okazał się nie lada wyzwaniem. Po długich namysłach i naradach jury nagrodziło następujących uczniów:

 • I miejsce Bartek Gumowski z klasy III b
 • II miejsce ex aequo Paweł Sztanke z klasy II b i Piotr Sztanke z klasy III c
 • III miejsce Dominika Niedbała z klasy I a.

 

Ponadto wyróżnione zostały prace:

 • Alicji Chychowskiej z klasy I d
 • Julki Zielińskiej i Jana Dzieciątko z klasy I b
 • Ani Warfołomiejew z klasy III b

 

Wszystkim nagrodzonym SERDECZNIE GRATULUJEMY zwycięstwa, a wszystkim uczestnikom gratulujemy POMYSŁOWOŚCI.
Wszystkie prace, w dalszym ciągu, można oglądać w korytarzu przy świetlicach na dole (obok gabinetu kierownika świetlicy).

 


 

Konkurs plastyczny "Szkoła moich marzeń"

15 maja 2015r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Szkoła moich marzeń”. Konkurs skierowany był do uczniów klas 0-III objętych opieką świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 321 oraz dzieci z klas 0 z Przedszkola nr 389. Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu na formacie A3 lub A4 wizji swojej wymarzonej szkoły. Do organizatorów wpłynęło 125 prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi: kredki, pastele, collage, malarstwo i oryginalne techniki mieszane. Wszystkie prace były barwne i pomysłowe. W wyborze prac zwracano uwagę na oryginalność przedstawienia tematu, walory artystyczne i estetykę. Ponieważ wszystkie prace cechował wysoki poziom plastyczny, jury zrezygnowało z przyznania I, II i III miejsca i wyróżniło 25 prac. Nagrodzone prace zostały wyeksponowane w sali patio i stanowiły dekorację podczas obchodów 30-lecia Naszej Szkoły.
Laureaci konkursu:
Przedszkole 389:

 • gr. VII - Bartosz DĘBSKI (opiekun: Magdalena JÓŹWICKA), Zuzia MARZEC (opiekun: Monika GAWRON)
 • gr. VIII - Zosia BOBROWSKA (opiekun: Małgorzata STASZCZYK), Alicja ROKICKA (opiekun: Kamila ŁAGODZKA)

 

Szkoła Podstawowa 321:

 • kl. I E - Magda TURNIAK (opiekun: Jolanta MAŃKA)
 • kl. I F - Eliza GĄGOROWSKA, Zuzia JAROSZEK, Julia ZALESIŃSKA (opiekun: Marzena BOBIN)
 • kl. II A - Julia RAMIREZ, Maja RUCIŃSKA, Marta TYRKIEL (opiekun: Anna OSYTEK)
 • kl. II B - Maja KONISIEWICZ, Magda LICHOTA (opiekun: Anna KORZENIEWSKA)
 • kl. II F - Andżelika DRYGAŁA, Martyna KEMPA, Karolina WACHUTA, Martyna WŁOCH (opiekun: Anna WARDA)
 • kl. II G - Olga GREŃ, Gabrysia OLEK (opiekun: Małgorzata LIPSKA)
 • kl. III A - Marysia JAKÓBCZYK, Olga MAŃK (opiekun: Marcin BOGUŚ)
 • kl. III B - Bartek GUMOWSKI, Maja KRUPA, Paulina PIELAK (opiekun: Marlena KARKOCHA)
 • kl. III C - Zosia BOCIAN (opiekun: Marzena KRZYSZTYNIAK)

 

Autorzy nagrodzonych prac otrzymali dyplomy i upominki.
Wszystkim dzieciom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Zdjęcia: organizatorzy konkursu: A. Osytek, A. Warda

 


 

Finał konkursu recytatorskiego

W dniu 8 maja 2015r. w świetlicy szkolnej odbył się finał konkursu recytatorskiego pt. "Wiersze i wierszyki". Wszystkim uczestnikom należą się ogromne brawa. Przyznacie, że słuchanie wierszy Doroty Gellner to była świetna zabawa. Trzy osoby nagrody otrzymały, bo najładniej recytowały.
Najwięcej punktów i pierwsze miejsce Karolina Wachuta z 2f zdobyła i wiersz "Kuzynka" nam przedstawiła. Nicole Jarosławska z 3d drugie miejsce wywalczyła i zabawną interpretacją wiersza "Śniadanko baranka" wszystkich rozbawiła. Opowieścią o tym, jak się na "Przyjęcie" wybierała Laura Siwy z 2g trzecie miejsce otrzymała.
Dla zwycięzców gratulacje, nagrody i owacje!

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy, organizatorzy konkursu: M. Lipska-Góralczyk, M. Marczak, L. Mańka

 


 

Lekcja patriotyzmu

W tygodniu poprzedzającym długi majowy weekend w poszczególnych grupach wiekowych w ramach zajęć w świetlicy szkolnej przeprowadzono zajęcia, które miały na celu utrwalenie wiedzy, uczuć i postaw patriotycznych związanych z naszą historią ojczystą oraz symbolami narodowymi.
W czasie prowadzonych zajęć przypomniano dzieciom o ważnych wydarzeniach w dziejach naszego państwa sprzed 224 lat związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja - pierwszym w Europie i drugim na świecie aktem, w którym zapisano prawa i obowiązki obywateli. Śpiewaliśmy piosenkę „Witaj maj, trzeci maj”. Dzieci na zajęciach wykonywały biało-czerwone kotyliony i chorągiewki oraz białe gołębie – symbol pokoju i wolności.
Uroczysty apel szkolny oraz zajęcia świetlicowe pozostaną na długo w pamięci uczniów, utrwalą w nich szacunek do symboli narodowych i przyczynią się do pełniejszego kształtowania postaw patriotycznych.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

 


 

Sadzimy krzewy

W czwartek 30 kwietnia dzieci z klas drugich pod opieką wychowawców świetlicy posadziły przed szkołą krzewy bukszpanu. Poszczególne grupy miały przydzielone kolejne zadania: sadzenie, podlewanie, upiększanie sadzonek ozdobną korą. Dzieci i nauczyciele byli bardzo dumni z wykonanej pracy. Mamy nadzieję, że rośliny pięknie się zazielenią i będą cieszyć wszystkich przez długi czas.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

 


 

Nakrętki

Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom oraz wszystkim wspierającym naszą akcję zbierania plastikowych nakrętek.
W  roku szkolnym 2014/2015 udało się nam zebrać już sześćdziesiąt worków z plastikowymi nakrętkami, a to nie koniec bo akcja nadal trwa. Nasz wysiłek przyczyni się do sfinansowania zakupu wózków z napędem elektrycznym oraz protezy dla podopiecznych Żoliborskiego Stowarzyszenia „Dom – Rodzina - Człowiek”.
W imieniu Adriana, Ani, Dominiki, p. Basi, p. Ewy, p. Wojtka oraz p. Romana, dla których obecnie zbieramy nakrętki prosimy: zbierajmy i pomagajmy innym.
Gorąco zapraszam do udziału - wychowawca świetlicy Marzena Bobin

Zdjęcia: M. Bobin

 


 

Światowy Dzień Ziemi w świetlicy

Dnia 22.04.2015r. w naszej świetlicy obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W ramach akcji, we wszystkich grupach świetlicowych przeprowadzono pogadanki na temat tego co dobre, a co złe dla naszej planety. Na zajęciach dzieci wraz z wychowawcami wykonywały gazetki tematyczne, prace plastyczno – techniczne i plakaty o tematyce ekologicznej. Uczniowie rozwiązywali quizy, rebusy i krzyżówki nawiązujące do w/w tematu. Dzieci z pomocą wychowawców przygotowały stroje ekologiczne, które dumnie prezentowały zarówno na terenie szkoły, jak i w wiosenny, słoneczny dzień spacerując wokół boiska i wzbudzając zainteresowanie pozostałych uczniów, nauczycieli i rodziców. Nasi podopieczni chętnie brali udział we wszystkich przygotowanych dla nich zadaniach. Dzień Ziemi w naszej świetlicy trwa nie tylko jeden dzień. Od początku roku realizujemy wiele akcji proekologicznych np. zbieramy zużyte baterie, plastikowe nakrętki, makulaturę. Wszyscy możemy dbać o naszą planetę poprzez segregowanie śmieci, nieniszczenie trawników i klombów z kwiatami, niełamanie gałęzi drzew i krzewów, dbanie o żyjące zwierzęta.
Pamiętajcie, by zawsze i wszędzie być wzorowymi ekologami!!!

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

 


 

Kiermasz wielkanocny

W dniach 23 - 30 marca 2015r. odbywał się w naszej szkole KIERMASZ WIELKANOCNY. Od początku marca dzieci wraz z wychowawcami świetlicy przygotowywały prace przeznaczone do sprzedaży. W czasie tworzenia świątecznych dekoracji wymienialiśmy się historiami o świątecznych zwyczajach kultywowanych w naszych domach. Wśród prac przygotowanych na kiermasz znalazły się m.in.: wyjątkowe i niepowtarzalne jajka wykonane różnymi technikami, piękne baranki i kurczaczki, kartki wielkanocne, drzewka, palmy i stroiki świąteczne. Dużym zainteresowaniem wśród kupujących cieszyły się przepyszne ciasta i ciasteczka. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem kupujących, sprawił także wielką radość dzieciom, które sprzedawały na nim swoje prace.
Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy poprzez zakup świątecznych dekoracji wsparli pracę świetlicy szkolnej. Zapraszamy za rok.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

 


 

Wiosna w świetlicy

W sobotę, 21 marca przyszła do nas wiosna. Dzieci w świetlicy już w piątek szykowały się do jej powitania. Tego dnia w świetlicy panowała wiosenna atmosfera. Uczniowie wykonali z tej okazji piękne, kolorowe prace i plakaty o tematyce wiosennej, które sprawiły, że w naszej świetlicy zrobiło się miło i wiosennie. Dzieci poznały przysłowia i wysłuchały wierszy związanych z pożegnaniem zimy i nadejściem wiosny. W tym dniu wspólnie bawiliśmy się i uczyliśmy rozwiązując wiosenne zagadki i krzyżówki mówiące o zwiastunach wiosny. Wychowawcy czytali dzieciom przyrodnicze ciekawostki, z których m. in. dowiedzieliśmy się, że bociany powracające z ciepłych krajów zawsze kierują się w to samo miejsce, a także wróżą gospodarzowi szczęście i bogactwo. Na dworze przyroda budzi się do życia, wszystko zaczyna się zielenić. Korzystając ze słonecznej pogody wyszliśmy na boisko szkolne gdzie graliśmy w terenową grę planszową, spędziliśmy czas na grach i zabawach na placu szkolnym. Dodatkową atrakcją w tym dniu była możliwość obserwowania niecodziennego zjawiska, którym było zaćmienia Słońca. Zapraszamy Was na wiosenne spacery do parku poszukać oznak wiosny.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

 


 

Policjant w świetlicy

Wizyta policjanta w świetlicy

 


 

Talent Show

W piątek 6 marca 2015r. odbył się świetlicowy TALENT SHOW.
Na scenie sali widowiskowej naszej szkoły zaprezentowało się 27 uczniów. Naszymi artystami byli przede wszystkim uczniowie klas III oraz gościnnie czwórka uczennic z klasy IV. Konkurs złożony był z 15 występów, które oceniane były przez sprawiedliwe jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele poszczególnych klas III.
Występy odbyły się w obecności licznie zgromadzonej publiczności oraz zaproszonych gości: dyrekcji, pani kierownik świetlicy oraz szanownych rodziców.
Podczas konkursu dzieci prezentowały swoje talenty. Największą popularnością wśród publiczności cieszyły się występy taneczne. Nie zabrakło również pokazów z innych dziedzin m.in.: śpiewu, gry na fortepianie, widowiskowych umiejętności judo, czy tych z dziedziny iluzji np. „sztuczek karcianych”.
Za wysiłek i trud włożony w przygotowania oraz za odwagę w związku z występem scenicznym wszystkie dzieci zostały nagrodzone nagrodami oraz pamiątkowymi dyplomami.
W związku z tym, że był to jednak konkurs nasze jury wyróżniło następujące występy:
I miejsce zajęły uczennice z kl.IIIa

 • Marysia Jakóbczyk, Małgosia Dunko, Magdalena Księżak, Klaudia Małecka, Natalia Skwarek, Dominika Strzelecka

 

II miejsce ex aequo

 • Maya Sobczyk, Wiktoria Godlewska z kl.IIIC
 • Kinga Mandziuk, Aleksandra Nowicka z kl.IIIG

 

III miejsce ex aequo

 • Ania Warfołomiejew, Martynka Kos z kl.IIIB
 • Antek Kaliś z kl.IIIG

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za dostarczenie przemiłych wrażeń i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy, organizatorzy konkursu M. Karkocha, D. Bartnik

 


 

Udział w meczu Pucharu Polski

Wspólnie z Bemowskim Klubem Sportowym 7 Warszawa, w czwartek 5 marca wzięliśmy udział w meczu Pucharu Polski, w którym Legia Warszawa na własnym stadionie podejmowała Śląsk Wrocław. We wspólnym kibicowaniu mogły wziąć udział wszystkie chętne dzieci z klas trzecich i czwartych, które na co dzień uczęszczają do szkolnej świetlicy. Dla wielu dzieci była to pierwsza okazja wzięcia udziału w tak dużym wydarzeniu sportowym. Mimo mroźnej pogody wszystkie dzieci wyszły ze stadionu bardzo zadowolone, pełne nowych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń.
Organizatorami wyjścia byli wychowawcy świetlicy: Damian Bartnik oraz Dawid Kotus.

 


 

Dzień Zakochanych - Walentynki

13 lutego 2015 r. uczniowie ze świetlicy obchodzili Walentynki, w tym dniu wszyscy mniej lub bardziej zakochani mieli okazję wyznać swoje uczucia osobom, które darzą sympatią. Specjalnie dla nich została przygotowana Poczta Walentynkowa, która przekazywała ozdobne, własnoręcznie zrobione liściki wybranej osobie. Wśród tej niezwykłej korespondencji nie zabrakło wyrazów sympatii skierowanych pod adresem dyrekcji szkoły, nauczycieli i wychowawców. Atmosferę tego dnia tworzył odpowiedni wystrój klas, dominował kolor czerwony i niezliczona ilość czerwonych serc, pojawiających się w różnych miejscach szkoły. Nie zabrakło szalonej zabawy i pląsów w rytmie muzyki disco. Walentynki przyniosły wszystkim bawiącym się w szkole wiele radości i miłych wrażeń. Przekonaliśmy się, jak wiele znaczą dla nas te drobne gesty sympatii, na jakie zdobyliśmy się w tym dniu wobec innych.
Z okazji Walentynek życzymy Wszystkim dużo miłości !

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

 


 

Projekt stroju karnawałowego

6 lutego 2015r. odbyło się podsumowanie konkursu na projekt stroju karnawałowego , zorganizowanego w świetlicy szkolnej. Celem konkursu było rozwijanie inwencji twórczej u dzieci oraz ich sprawności manualnej. Dzieci wykonały bardzo ciekawe projekty strojów karnawałowych z różnymi dodatkami. Do wykonania prac uczestnicy konkursu użyli różnorodnych materiałów plastycznych, były to kolorowe tkaniny , elementy dekoracyjne, kolorowy papier , krepina. Były też prace malowane farbami i rysowane kredkami. Wyłonienie zwycięzców nie było dla jury prostym zadaniem. W ocenie zwracano uwagę na pomysłowość i estetykę wykonania pracy. Komisja zgodnie stwierdziła, że wszystkie projekty zostaną nagrodzone. Myślimy, że na niejednym balu można by w takich strojach wystąpić.
Laureaci konkursu:
Natalia Makarewicz, Zosia Kulińska, Julia Zygmunt, Patrycja Woźniak – Jezierska, Maja Rucińska, Magda Skwarczyńska, Beata Rekucka, Marta Janiszewska, Julia Łuczak, Łukasz Kania, Gabrysia Olek, Laura Siwy, Oliwia Pender, Iza Szczęsna Mateusz Zegar, Dominika Skrupska, Paulina Skrupska, Dorota Pawlikowska, Patrycja Prus, Julia Malak, Karolina Jaczyńska, Martyna Włoch, Julia Cias, Oliwia Śleszyńska.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dzieci zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, rodziców natomiast zachęcamy do obejrzenia wyróżnionych prac – na wystawie w holu szkoły!

Koordynator konkursu: A. Warda

 


 

Pokaz Mody Karnawałowej

Karnawał to szczególny czas, to czas zabawy i radości. W piątek 16 stycznia w świetlicy odbył się Pokaz Mody Karnawałowej dla dzieci z klas III.
Barwne stroje, piękne kostiumy, rozgrzewająca muzyka sprawiły wiele radości i uśmiechu obecnym na pokazie uczniom. Pokaz mody wzbudził wiele emocji, a piękne modelki wspaniale zaprezentowały się na małym ,,wybiegu". Jeśli ktoś jeszcze nie wie, co na siebie włożyć w tym sezonie, może skorzystać z propozycji przedstawionych przez naszych najmłodszych!

Tekst i przygotowanie: M. Krzysztyniak

 


 

Saturday the 19th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |