Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Policjant w świetlicy

Wizyta policjanta w świetlicy

 


 

Talent Show

W piątek 6 marca 2015r. odbył się świetlicowy TALENT SHOW.
Na scenie sali widowiskowej naszej szkoły zaprezentowało się 27 uczniów. Naszymi artystami byli przede wszystkim uczniowie klas III oraz gościnnie czwórka uczennic z klasy IV. Konkurs złożony był z 15 występów, które oceniane były przez sprawiedliwe jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele poszczególnych klas III.
Występy odbyły się w obecności licznie zgromadzonej publiczności oraz zaproszonych gości: dyrekcji, pani kierownik świetlicy oraz szanownych rodziców.
Podczas konkursu dzieci prezentowały swoje talenty. Największą popularnością wśród publiczności cieszyły się występy taneczne. Nie zabrakło również pokazów z innych dziedzin m.in.: śpiewu, gry na fortepianie, widowiskowych umiejętności judo, czy tych z dziedziny iluzji np. „sztuczek karcianych”.
Za wysiłek i trud włożony w przygotowania oraz za odwagę w związku z występem scenicznym wszystkie dzieci zostały nagrodzone nagrodami oraz pamiątkowymi dyplomami.
W związku z tym, że był to jednak konkurs nasze jury wyróżniło następujące występy:
I miejsce zajęły uczennice z kl.IIIa

  • Marysia Jakóbczyk, Małgosia Dunko, Magdalena Księżak, Klaudia Małecka, Natalia Skwarek, Dominika Strzelecka

 

II miejsce ex aequo

  • Maya Sobczyk, Wiktoria Godlewska z kl.IIIC
  • Kinga Mandziuk, Aleksandra Nowicka z kl.IIIG

 

III miejsce ex aequo

  • Ania Warfołomiejew, Martynka Kos z kl.IIIB
  • Antek Kaliś z kl.IIIG

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za dostarczenie przemiłych wrażeń i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy, organizatorzy konkursu M. Karkocha, D. Bartnik

 


 

Udział w meczu Pucharu Polski

Wspólnie z Bemowskim Klubem Sportowym 7 Warszawa, w czwartek 5 marca wzięliśmy udział w meczu Pucharu Polski, w którym Legia Warszawa na własnym stadionie podejmowała Śląsk Wrocław. We wspólnym kibicowaniu mogły wziąć udział wszystkie chętne dzieci z klas trzecich i czwartych, które na co dzień uczęszczają do szkolnej świetlicy. Dla wielu dzieci była to pierwsza okazja wzięcia udziału w tak dużym wydarzeniu sportowym. Mimo mroźnej pogody wszystkie dzieci wyszły ze stadionu bardzo zadowolone, pełne nowych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń.
Organizatorami wyjścia byli wychowawcy świetlicy: Damian Bartnik oraz Dawid Kotus.

 


 

Dzień Zakochanych - Walentynki

13 lutego 2015 r. uczniowie ze świetlicy obchodzili Walentynki, w tym dniu wszyscy mniej lub bardziej zakochani mieli okazję wyznać swoje uczucia osobom, które darzą sympatią. Specjalnie dla nich została przygotowana Poczta Walentynkowa, która przekazywała ozdobne, własnoręcznie zrobione liściki wybranej osobie. Wśród tej niezwykłej korespondencji nie zabrakło wyrazów sympatii skierowanych pod adresem dyrekcji szkoły, nauczycieli i wychowawców. Atmosferę tego dnia tworzył odpowiedni wystrój klas, dominował kolor czerwony i niezliczona ilość czerwonych serc, pojawiających się w różnych miejscach szkoły. Nie zabrakło szalonej zabawy i pląsów w rytmie muzyki disco. Walentynki przyniosły wszystkim bawiącym się w szkole wiele radości i miłych wrażeń. Przekonaliśmy się, jak wiele znaczą dla nas te drobne gesty sympatii, na jakie zdobyliśmy się w tym dniu wobec innych.
Z okazji Walentynek życzymy Wszystkim dużo miłości !

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

 


 

Projekt stroju karnawałowego

6 lutego 2015r. odbyło się podsumowanie konkursu na projekt stroju karnawałowego , zorganizowanego w świetlicy szkolnej. Celem konkursu było rozwijanie inwencji twórczej u dzieci oraz ich sprawności manualnej. Dzieci wykonały bardzo ciekawe projekty strojów karnawałowych z różnymi dodatkami. Do wykonania prac uczestnicy konkursu użyli różnorodnych materiałów plastycznych, były to kolorowe tkaniny , elementy dekoracyjne, kolorowy papier , krepina. Były też prace malowane farbami i rysowane kredkami. Wyłonienie zwycięzców nie było dla jury prostym zadaniem. W ocenie zwracano uwagę na pomysłowość i estetykę wykonania pracy. Komisja zgodnie stwierdziła, że wszystkie projekty zostaną nagrodzone. Myślimy, że na niejednym balu można by w takich strojach wystąpić.
Laureaci konkursu:
Natalia Makarewicz, Zosia Kulińska, Julia Zygmunt, Patrycja Woźniak – Jezierska, Maja Rucińska, Magda Skwarczyńska, Beata Rekucka, Marta Janiszewska, Julia Łuczak, Łukasz Kania, Gabrysia Olek, Laura Siwy, Oliwia Pender, Iza Szczęsna Mateusz Zegar, Dominika Skrupska, Paulina Skrupska, Dorota Pawlikowska, Patrycja Prus, Julia Malak, Karolina Jaczyńska, Martyna Włoch, Julia Cias, Oliwia Śleszyńska.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dzieci zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, rodziców natomiast zachęcamy do obejrzenia wyróżnionych prac – na wystawie w holu szkoły!

Koordynator konkursu: A. Warda

 


 

Pokaz Mody Karnawałowej

Karnawał to szczególny czas, to czas zabawy i radości. W piątek 16 stycznia w świetlicy odbył się Pokaz Mody Karnawałowej dla dzieci z klas III.
Barwne stroje, piękne kostiumy, rozgrzewająca muzyka sprawiły wiele radości i uśmiechu obecnym na pokazie uczniom. Pokaz mody wzbudził wiele emocji, a piękne modelki wspaniale zaprezentowały się na małym ,,wybiegu". Jeśli ktoś jeszcze nie wie, co na siebie włożyć w tym sezonie, może skorzystać z propozycji przedstawionych przez naszych najmłodszych!

Tekst i przygotowanie: M. Krzysztyniak

 


 

Pasowanie "Świetliczaka"

W dniu 25 listopada 2014 roku w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na ,,Świetliczaka.
W uroczystości wzięli udział uczniowie klas I uczęszczający do świetlicy szkolnej, rodzice i opiekunowie oraz goście zaproszeni na tę uroczystość. Zanim jednak nastąpił uroczysty moment pasowania na Świetliczaka nasi wychowankowie zostali poddani trzem próbom: próbie wiedzy, smaku oraz sprawności. Wykazali się wspaniałymi umiejętnościami w wykonywaniu kolejnych zadań i z dumą mogli wygłosić treść przyrzeczenia. Na pamiątkę uroczystości wszyscy uczniowie otrzymali medal Wzorowego Świetliczaka oraz słodki poczęstunek.
Wszystkim Świetliczakom przyjętym do naszej wesołej gromady serdecznie gratulujemy oraz życzymy dużo sukcesów w nauce, wspaniałych wrażeń i wesołej zabawy w świetlicy szkolnej.

Tekst i przygotowanie: M. Bobin

 


 

Kiermasz bożonarodzeniowy

Organizowanie kiermaszu bożonarodzeniowego przez świetlicę szkolną stało się tradycją w naszej szkole. W tym roku kiermasz rozpoczął się 08.12.2014r. i trwał cały tydzień. Sprzedawane były  ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci i wychowawców świetlicy m.in.bombki zdobione różnymi technikami, choinki z szyszek i z makaronu, stroiki świąteczne, świeczniki. Nie zabrakło nowości artystycznych takich jak: bombki i naczynia szklane z decoupage. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pyszne i pachnące ciasta i pierniczki, które znikały błyskawicznie. Wszyscy chętni mieli okazję do nabycia czegoś niepowtarzalnego, co ozdobiło rodzinny dom podczas Świąt Bożego Narodzenia lub stało się atrakcyjnym prezentem. Wszystkim rodzicom i uczniom dziękujemy za wspieranie naszej inicjatywy.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

 


 

Konkurs geograficzny "Mistrzowie Mapy"

5 grudnia 2014 roku w świetlicy odbył się konkurs geograficzny „Mistrzowie Mapy”. Wzięło w nim udział 17 uczniów z klas III. Zawodnicy rywalizowali w parach, poprzedzonych losowaniem poszczególnych par. Rozgrywka polegała na wskazaniu właściwego państwa, miasta lub rzeki na dwóch mapach: mapa Polski i mapa Europy. Zawodnicy rywalizowali do momentu aż jeden z graczy uzyskał pięć punktów i przechodził do kolejnej rundy. Pojedynki były bardzo wyrównane, wielokrotnie sekunda decydowała o sukcesie lub porażce jednego z uczestników.
Ostatecznie w wielkim finale zobaczyliśmy wewnętrzny pojedynek zawodników IIIA. Jakub Perzyna pokonał Dominikę Strzelecką. W meczu o trzecie miejsce Dawid Dworski wygrał z Kajtkiem Olszówką.
Pięciu najlepszych zawodników otrzymało pamiątkowe dyplomy, mini globusy oraz nagrody rzeczowe.
Organizator konkursu: Marcin Boguś


 

Mikołajki

Tradycyjnie w Polsce, jak i w innych krajach, 6 grudnia to ważny dzień dla każdego dziecka. W tym roku mikołajki wypadały w sobotę, więc Mikołaj zawitał do naszej świetlicy wcześniej – w piątek 5 grudnia. Był to dobry znak, świadczący o tym, że byliśmy grzeczni i ciężko pracowaliśmy.
Dzieci robiły sobie pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem, a ten częstował je słodkościami.
Wizyta świętego Mikołaja przyniosła nam wiele radości, ale przede wszystkim wprowadziła wszystkich w magiczny nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
DZIĘKUJEMY MIKOŁAJOWI i już teraz zapraszamy za rok!

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

 


 

Andrzejki w świetlicy

28 listopada 2014 roku nasza świetlica zamieniła się w magiczny salon, w którym zgodnie z tradycją, odbyły się wróżby i zabawy. Dzieci przebrane w czarodziejskie stroje dowiedziały się o tradycji obchodzenia Andrzejek. Zabawę rozpoczęliśmy przygotowanymi przez dzieci oraz wychowawców świetlicy wróżbami. Każdy chciał poznać swoją przyszłość, np. losując wróżbę, zjadając ciasteczko czy wybierając pewien atrybut przyszłości schowany pod kubeczkiem. Nie mogło zabraknąć andrzejkowej dyskoteki oraz konkursów z balonami i tańcami na gazecie! Przy wspaniałej muzyce wszyscy bawili się doskonale! Było bardzo miło i wesoło. Oczywiście dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, jednak Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

 


 

Dzień Życzliwości

21 listopada w świetlicy było dużo uśmiechów i przytulania. Dzieci rozdawały żółte, uśmiechnięte buźki, śpiewały wesołe piosenki. W grupach wybierano króla i królową życzliwości. Dzieci wymyślały hasła zachęcające do wzajemnej życzliwości. Wszystko to po to, by nie zapomnieć o uśmiechu na każdy następny dzień. Pamiętajcie, że uśmiech ma czarodziejską moc. Nie zapominajcie także o trzech magicznych słowach - zaklęciach: proszę, przepraszam, dziękuję. Te słowa pomogą Wam zdobyć przyjaciół i załatwić wiele trudnych spraw. Czasami tak niewiele trzeba, aby poprawić humor innym, a pozytywna energia, którą komuś podarujemy wraca do nas ze zdwojoną siłą. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii. I żeby takich dni było jak najwięcej.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

 


 

Samo zdrowie

14 listopada w świetlicy szkolnej w związku z DNIEM DOBREGO JEDZENIA zorganizowanym w naszej szkole, w klasie IIA i IIF odbyły się zajęcia kulinarne mające na celu promocję zdrowego stylu życia, a zwłaszcza zdrowego i smacznego odżywiania się.
Na stołach królowały owoce i warzywa: jabłka, gruszki, marchewki i inne zdrowe smakołyki. Dzieci wraz z wychowawcami przygotowywały surówki na bazie marchewki i jabłka, połączenie tych składników z selerem, porem, cytryną czy suszonymi owocami dawało niepowtarzalne smaki.
Przed przystąpieniem do pracy wszyscy pamiętali o dokładnym umyciu rąk oraz o bezpiecznym obchodzeniu się z narzędziami kuchennymi.
Dzieci doskonale poradziły sobie z przygotowaniem surówek, pracowały z dużym zaangażowaniem, surówki były pyszne, dzieci zjadły je z wielkim apetytem. Wielu uczniów postanowiło wykonać takie surówki w domu. Rodzice mają od tej pory nowych pomocników kuchennych. Świetlicowi kucharze obiecali, że od dzisiaj nie będą stronić od jedzenia surówek.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

Dzień Dobrego Jedzenia w klasie IF 

 


 

ZUMBA w świetlicy

4.11.2014r. w świetlicy szkolnej odbył się pokaz zumby dla dzieci z klas I – IV. Pokaz prowadził instruktor i choreograf tańca, wielokrotny medalista i zdobywca tytułów mistrzowskich w zawodach międzynarodowych. Bardzo dynamiczna muzyka, proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów porwały do tańca dzieci zgromadzone w sali widowiskowej.O tym, że dzieci bawiły się świetnie, świadczą zdjęcia z pokazu.

Zdjęcia: A. Warda

 


 

Konkurs plastyczny "Kolorowa jesień"

W dniu 12.11.2014 odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Kolorowa jesień”. Zmieniające się barwy liści skłoniły uczniów z klas II - IV do wykonania wielu ciekawych prac plastycznych. Dzieci zastosowały różne techniki i metody. Malowały farbami, wycinały, wydzierały z papieru kolorowego i bibuły, rysowały kredkami. Były też techniki łączone. Dzieci pracowały indywidualnie i w 2-3 osobowych grupach.
Jury wyłoniła następujących zwycięzców uhonorowanych dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi:
Klasy II:
I miejsce - Karolinka Jaczyńska, Zuzia Urbańska, Martynka Włoch z kl. II F (praca zbiorowa)
II miejsce - Magda Kuźmiak z kl. II C
III miejsce - Hania Domińska i Gaja Malec z kl. II B (praca zbiorowa)
Klasy III:
I miejsce - Maja Krupa z kl. III B
II miejsce - Zosia Wojcieska z kl. III F
III miejsce - Julka Więcław z kl. III F
Klasy IV:
I miejsce - Marysia Pawlik z kl. IV G
II miejsce - Julka Cesarczyk z kl. IV E
III miejsce - Marysia Laskowska z kl. IV B
Zwycięzcom raz jeszcze gratulujemy, a pozostałym życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.
Koordynator konkursu - Anna Korzeniewska

 


 

Najpiękniejsza Dynia Halloweenowa

31 października w świetlicy odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego dla klas IIA i IIB pt.: „Najpiękniejsza dynia halloweenowa”. Dzieci wykonały różnymi technikami, piękne, kolorowe dynie. Te najładniejsze, starannie wykonane zostały nagrodzone.
Laureaci konkursu:
I miejsce: Alicja Fałdrowiccz kl. IIA
II miejsce: Magda Skwarczyńska kl. IIA
III miejsce: Magda Ramirez kl. IIA
Wyróżnienia:
Maja Konisiewicz kl. IIB
Dawid Borkowski kl. IIB
Zwycięzcom gratulujemy!

Tekst i zdjęcia: A. Osytek

 


 

Konkurs plastyczny "Komputerowy świat"

23.10.2014r. w Warszawie odbyło się otwarcie wystawy i uroczyste wręczenie nagród laureatom w konkursie plastycznym: „Komputerowy świat” zorganizowanym przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy. W konkursie brali udział uczniowie ze szkół podstawowych z Warszawy i okolic.
Celem konkursu była popularyzacja problematyki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia wśród uczniów szkół podstawowych oraz podnoszenie świadomości potrzeby dbania o bezpieczeństwo i zdrowie teraz i w przyszłości. Zadaniem uczestników konkursu było plastyczne przedstawienie swojego wyobrażenia o komputerowym świecie.
Autorzy najlepszych prac otrzymali nagrody, upominki i dyplomy.
Reprezentanci naszej szkoły w kategorii klas I – III zajęli:
I miejsce – MARTYNA KEMPA kl. II f
wyróżnienia – ALEKSANDRA KURKOWSKA kl. II f i ŁUKASZ KANIA kl. II a
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia: A. Warda

 


 

Makieta skrzyżowania

We wrześniu 2014 r. klasa II B zgodnie pracowała nad wykonaniem grupowej makiety skrzyżowania. Znalazła się na niej szkoła, Pałac Kultury, osiedle kolorowych bloków i różnorodne pojazdy. Konstruowanie makiety zajęło dzieciom jedno popołudnie, ale w kolejnych dniach wzbogacana ona była o kolejne elementy. Inwencja twórcza nie opuściła także rodziców, którzy odbierając swoje pociechy ze świetlicy, spontanicznie włączali się w pracę. Zdradzę w sekrecie, że palma na rondzie to właśnie dzieło jednego z tatusiów.

Tekst i zdjęcia: A. Korzeniewska

 


 

Konkurs plastyczno-techniczny "Jesienne cudaki"

28.10.2014r. odbyło się podsumowanie konkursu „Jesienne cudaki” zorganizowanego w świetlicy szkolnej.

W twórczych zmaganiach brali udział uczniowie z klas I - IV. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i wyobraźnią. W niecodzienny sposób wykorzystały dary jesieni, z których powstały wspaniałe ludziki, zwierzaki i różne stworki. Komisja konkursowa miała trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace były bardzo oryginalne. Wybrano te najciekawsze i najbardziej pracochłonne.
Wyłoniono następujących zwycięzców:
Klasy I
I miejsce- Weronika Malczyk Ib
II miejsce- Patrycja Woźniak- Jezierska Ib
III miejsce- Tadeusz Piasecki Id
wyróżnienia- Zuzia Kuncman Id i Bartek Fiszer Ia
Klasy II
I miejsce- Andżelika Drygała IIf
II miejsce- Martyna Kempa IIf
III miejsce- Zuzia Kosieradzka IIf
wyróżnienia- Ala FałdowiczIIa i Julia Łuczak IIa
Klasy III
I miejsce- Małgosia Czarnota IIIg
II miejsce-  Agata Masica IIIc
III miejsce- Maciej Zuchowicz IIIb
wyróżniena- Magda Ostrowska IIId i Wiktoria Przytulska IVa
Klasy IV
II miejsca- Pola Skarżyńska IVa  i Bartosz Balasiewicz IVa
wyróżnienia- Oliwia Grzegorczyk IVh i  Klaudia Szostak IVh
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i upominki, wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy kreatywności.

Tekst i zdjęcia: A. Warda

 


 

Pokaz taneczny

Taniec i muzyka to nie tylko zabawa i  rozrywka, to doskonały sposób na stres, dobre samopoczucie, radość, odprężenie umysłu, relaks i równocześnie aktywna forma spędzania wolnego czasu. Na początku września, w świetlicy szkolnej (w każdej grupie wiekowej), odbyły się pokazy taneczne prowadzone przez instruktorów Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier- Wasilewski- Felska.

Przy dynamicznej muzyce najnowszych hitów muzycznych dzieci bawiły się doskonale. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem, co widać na zamieszczonych niżej zdjęciach. Tak bawiły się dzieci z klas drugich.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

 


 

Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie i zasadach ruchu drogowego

15 i 16 września w świetlicy odbył się konkurs wiedzy o bezpieczeństwie i zasadach ruchu drogowego dla klas drugich.

Celem konkursu było popularyzowanie wśród dzieci znajomości przepisów ruchu drogowego, kształtowanie właściwych nawyków niezbędnych dla bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym i  wdrażanie do poprawnego reagowania w sytuacjach zagrożenia.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Do pierwszego etapu przystępowali uczniowie w swoich grupach. Dzieci, które wykazały się dobrą znajomością zasad o ruchu drogowym reprezentowały swoją grupę w konkursie międzyklasowym.

Do konkursu przystąpiło 7 klas drugich, każdą klasę reprezentowało 5 przedstawicieli.

Dzieci rozwiązywały zagadki słowne, rebusy, układały znaki drogowe z puzzli, odpowiadały na pytania związane z pierwszą pomocą. Uczniowie znakomicie  poradzili sobie  z zadaniami konkursowymi, umiejętnie i efektywnie współdziałali w swoich grupach.

Każdy zespół otrzymał od organizatora gratulacje i pamiątkowy dyplom.

Największą nagrodą dla nas – wychowawców będzie codzienne przestrzeganie przez dzieci zasad obowiązujących w ruchu drogowym.

Koordynator konkursu: Anna Warda                                                                                                      

 


 

Thursday the 20th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |