Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Pasowanie "Świetliczaka"

W dniu 25 listopada 2014 roku w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na ,,Świetliczaka.
W uroczystości wzięli udział uczniowie klas I uczęszczający do świetlicy szkolnej, rodzice i opiekunowie oraz goście zaproszeni na tę uroczystość. Zanim jednak nastąpił uroczysty moment pasowania na Świetliczaka nasi wychowankowie zostali poddani trzem próbom: próbie wiedzy, smaku oraz sprawności. Wykazali się wspaniałymi umiejętnościami w wykonywaniu kolejnych zadań i z dumą mogli wygłosić treść przyrzeczenia. Na pamiątkę uroczystości wszyscy uczniowie otrzymali medal Wzorowego Świetliczaka oraz słodki poczęstunek.
Wszystkim Świetliczakom przyjętym do naszej wesołej gromady serdecznie gratulujemy oraz życzymy dużo sukcesów w nauce, wspaniałych wrażeń i wesołej zabawy w świetlicy szkolnej.

Tekst i przygotowanie: M. Bobin

 


 

Kiermasz bożonarodzeniowy

Organizowanie kiermaszu bożonarodzeniowego przez świetlicę szkolną stało się tradycją w naszej szkole. W tym roku kiermasz rozpoczął się 08.12.2014r. i trwał cały tydzień. Sprzedawane były  ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci i wychowawców świetlicy m.in.bombki zdobione różnymi technikami, choinki z szyszek i z makaronu, stroiki świąteczne, świeczniki. Nie zabrakło nowości artystycznych takich jak: bombki i naczynia szklane z decoupage. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pyszne i pachnące ciasta i pierniczki, które znikały błyskawicznie. Wszyscy chętni mieli okazję do nabycia czegoś niepowtarzalnego, co ozdobiło rodzinny dom podczas Świąt Bożego Narodzenia lub stało się atrakcyjnym prezentem. Wszystkim rodzicom i uczniom dziękujemy za wspieranie naszej inicjatywy.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

 


 

Konkurs geograficzny "Mistrzowie Mapy"

5 grudnia 2014 roku w świetlicy odbył się konkurs geograficzny „Mistrzowie Mapy”. Wzięło w nim udział 17 uczniów z klas III. Zawodnicy rywalizowali w parach, poprzedzonych losowaniem poszczególnych par. Rozgrywka polegała na wskazaniu właściwego państwa, miasta lub rzeki na dwóch mapach: mapa Polski i mapa Europy. Zawodnicy rywalizowali do momentu aż jeden z graczy uzyskał pięć punktów i przechodził do kolejnej rundy. Pojedynki były bardzo wyrównane, wielokrotnie sekunda decydowała o sukcesie lub porażce jednego z uczestników.
Ostatecznie w wielkim finale zobaczyliśmy wewnętrzny pojedynek zawodników IIIA. Jakub Perzyna pokonał Dominikę Strzelecką. W meczu o trzecie miejsce Dawid Dworski wygrał z Kajtkiem Olszówką.
Pięciu najlepszych zawodników otrzymało pamiątkowe dyplomy, mini globusy oraz nagrody rzeczowe.
Organizator konkursu: Marcin Boguś


 

Mikołajki

Tradycyjnie w Polsce, jak i w innych krajach, 6 grudnia to ważny dzień dla każdego dziecka. W tym roku mikołajki wypadały w sobotę, więc Mikołaj zawitał do naszej świetlicy wcześniej – w piątek 5 grudnia. Był to dobry znak, świadczący o tym, że byliśmy grzeczni i ciężko pracowaliśmy.
Dzieci robiły sobie pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem, a ten częstował je słodkościami.
Wizyta świętego Mikołaja przyniosła nam wiele radości, ale przede wszystkim wprowadziła wszystkich w magiczny nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
DZIĘKUJEMY MIKOŁAJOWI i już teraz zapraszamy za rok!

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

 


 

Andrzejki w świetlicy

28 listopada 2014 roku nasza świetlica zamieniła się w magiczny salon, w którym zgodnie z tradycją, odbyły się wróżby i zabawy. Dzieci przebrane w czarodziejskie stroje dowiedziały się o tradycji obchodzenia Andrzejek. Zabawę rozpoczęliśmy przygotowanymi przez dzieci oraz wychowawców świetlicy wróżbami. Każdy chciał poznać swoją przyszłość, np. losując wróżbę, zjadając ciasteczko czy wybierając pewien atrybut przyszłości schowany pod kubeczkiem. Nie mogło zabraknąć andrzejkowej dyskoteki oraz konkursów z balonami i tańcami na gazecie! Przy wspaniałej muzyce wszyscy bawili się doskonale! Było bardzo miło i wesoło. Oczywiście dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, jednak Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

 


 

Dzień Życzliwości

21 listopada w świetlicy było dużo uśmiechów i przytulania. Dzieci rozdawały żółte, uśmiechnięte buźki, śpiewały wesołe piosenki. W grupach wybierano króla i królową życzliwości. Dzieci wymyślały hasła zachęcające do wzajemnej życzliwości. Wszystko to po to, by nie zapomnieć o uśmiechu na każdy następny dzień. Pamiętajcie, że uśmiech ma czarodziejską moc. Nie zapominajcie także o trzech magicznych słowach - zaklęciach: proszę, przepraszam, dziękuję. Te słowa pomogą Wam zdobyć przyjaciół i załatwić wiele trudnych spraw. Czasami tak niewiele trzeba, aby poprawić humor innym, a pozytywna energia, którą komuś podarujemy wraca do nas ze zdwojoną siłą. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii. I żeby takich dni było jak najwięcej.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

 


 

Samo zdrowie

14 listopada w świetlicy szkolnej w związku z DNIEM DOBREGO JEDZENIA zorganizowanym w naszej szkole, w klasie IIA i IIF odbyły się zajęcia kulinarne mające na celu promocję zdrowego stylu życia, a zwłaszcza zdrowego i smacznego odżywiania się.
Na stołach królowały owoce i warzywa: jabłka, gruszki, marchewki i inne zdrowe smakołyki. Dzieci wraz z wychowawcami przygotowywały surówki na bazie marchewki i jabłka, połączenie tych składników z selerem, porem, cytryną czy suszonymi owocami dawało niepowtarzalne smaki.
Przed przystąpieniem do pracy wszyscy pamiętali o dokładnym umyciu rąk oraz o bezpiecznym obchodzeniu się z narzędziami kuchennymi.
Dzieci doskonale poradziły sobie z przygotowaniem surówek, pracowały z dużym zaangażowaniem, surówki były pyszne, dzieci zjadły je z wielkim apetytem. Wielu uczniów postanowiło wykonać takie surówki w domu. Rodzice mają od tej pory nowych pomocników kuchennych. Świetlicowi kucharze obiecali, że od dzisiaj nie będą stronić od jedzenia surówek.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

Dzień Dobrego Jedzenia w klasie IF 

 


 

ZUMBA w świetlicy

4.11.2014r. w świetlicy szkolnej odbył się pokaz zumby dla dzieci z klas I – IV. Pokaz prowadził instruktor i choreograf tańca, wielokrotny medalista i zdobywca tytułów mistrzowskich w zawodach międzynarodowych. Bardzo dynamiczna muzyka, proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów porwały do tańca dzieci zgromadzone w sali widowiskowej.O tym, że dzieci bawiły się świetnie, świadczą zdjęcia z pokazu.

Zdjęcia: A. Warda

 


 

Konkurs plastyczny "Kolorowa jesień"

W dniu 12.11.2014 odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Kolorowa jesień”. Zmieniające się barwy liści skłoniły uczniów z klas II - IV do wykonania wielu ciekawych prac plastycznych. Dzieci zastosowały różne techniki i metody. Malowały farbami, wycinały, wydzierały z papieru kolorowego i bibuły, rysowały kredkami. Były też techniki łączone. Dzieci pracowały indywidualnie i w 2-3 osobowych grupach.
Jury wyłoniła następujących zwycięzców uhonorowanych dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi:
Klasy II:
I miejsce - Karolinka Jaczyńska, Zuzia Urbańska, Martynka Włoch z kl. II F (praca zbiorowa)
II miejsce - Magda Kuźmiak z kl. II C
III miejsce - Hania Domińska i Gaja Malec z kl. II B (praca zbiorowa)
Klasy III:
I miejsce - Maja Krupa z kl. III B
II miejsce - Zosia Wojcieska z kl. III F
III miejsce - Julka Więcław z kl. III F
Klasy IV:
I miejsce - Marysia Pawlik z kl. IV G
II miejsce - Julka Cesarczyk z kl. IV E
III miejsce - Marysia Laskowska z kl. IV B
Zwycięzcom raz jeszcze gratulujemy, a pozostałym życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.
Koordynator konkursu - Anna Korzeniewska

 


 

Najpiękniejsza Dynia Halloweenowa

31 października w świetlicy odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego dla klas IIA i IIB pt.: „Najpiękniejsza dynia halloweenowa”. Dzieci wykonały różnymi technikami, piękne, kolorowe dynie. Te najładniejsze, starannie wykonane zostały nagrodzone.
Laureaci konkursu:
I miejsce: Alicja Fałdrowiccz kl. IIA
II miejsce: Magda Skwarczyńska kl. IIA
III miejsce: Magda Ramirez kl. IIA
Wyróżnienia:
Maja Konisiewicz kl. IIB
Dawid Borkowski kl. IIB
Zwycięzcom gratulujemy!

Tekst i zdjęcia: A. Osytek

 


 

Konkurs plastyczny "Komputerowy świat"

23.10.2014r. w Warszawie odbyło się otwarcie wystawy i uroczyste wręczenie nagród laureatom w konkursie plastycznym: „Komputerowy świat” zorganizowanym przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy. W konkursie brali udział uczniowie ze szkół podstawowych z Warszawy i okolic.
Celem konkursu była popularyzacja problematyki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia wśród uczniów szkół podstawowych oraz podnoszenie świadomości potrzeby dbania o bezpieczeństwo i zdrowie teraz i w przyszłości. Zadaniem uczestników konkursu było plastyczne przedstawienie swojego wyobrażenia o komputerowym świecie.
Autorzy najlepszych prac otrzymali nagrody, upominki i dyplomy.
Reprezentanci naszej szkoły w kategorii klas I – III zajęli:
I miejsce – MARTYNA KEMPA kl. II f
wyróżnienia – ALEKSANDRA KURKOWSKA kl. II f i ŁUKASZ KANIA kl. II a
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia: A. Warda

 


 

Makieta skrzyżowania

We wrześniu 2014 r. klasa II B zgodnie pracowała nad wykonaniem grupowej makiety skrzyżowania. Znalazła się na niej szkoła, Pałac Kultury, osiedle kolorowych bloków i różnorodne pojazdy. Konstruowanie makiety zajęło dzieciom jedno popołudnie, ale w kolejnych dniach wzbogacana ona była o kolejne elementy. Inwencja twórcza nie opuściła także rodziców, którzy odbierając swoje pociechy ze świetlicy, spontanicznie włączali się w pracę. Zdradzę w sekrecie, że palma na rondzie to właśnie dzieło jednego z tatusiów.

Tekst i zdjęcia: A. Korzeniewska

 


 

Konkurs plastyczno-techniczny "Jesienne cudaki"

28.10.2014r. odbyło się podsumowanie konkursu „Jesienne cudaki” zorganizowanego w świetlicy szkolnej.

W twórczych zmaganiach brali udział uczniowie z klas I - IV. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i wyobraźnią. W niecodzienny sposób wykorzystały dary jesieni, z których powstały wspaniałe ludziki, zwierzaki i różne stworki. Komisja konkursowa miała trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace były bardzo oryginalne. Wybrano te najciekawsze i najbardziej pracochłonne.
Wyłoniono następujących zwycięzców:
Klasy I
I miejsce- Weronika Malczyk Ib
II miejsce- Patrycja Woźniak- Jezierska Ib
III miejsce- Tadeusz Piasecki Id
wyróżnienia- Zuzia Kuncman Id i Bartek Fiszer Ia
Klasy II
I miejsce- Andżelika Drygała IIf
II miejsce- Martyna Kempa IIf
III miejsce- Zuzia Kosieradzka IIf
wyróżnienia- Ala FałdowiczIIa i Julia Łuczak IIa
Klasy III
I miejsce- Małgosia Czarnota IIIg
II miejsce-  Agata Masica IIIc
III miejsce- Maciej Zuchowicz IIIb
wyróżniena- Magda Ostrowska IIId i Wiktoria Przytulska IVa
Klasy IV
II miejsca- Pola Skarżyńska IVa  i Bartosz Balasiewicz IVa
wyróżnienia- Oliwia Grzegorczyk IVh i  Klaudia Szostak IVh
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i upominki, wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy kreatywności.

Tekst i zdjęcia: A. Warda

 


 

Pokaz taneczny

Taniec i muzyka to nie tylko zabawa i  rozrywka, to doskonały sposób na stres, dobre samopoczucie, radość, odprężenie umysłu, relaks i równocześnie aktywna forma spędzania wolnego czasu. Na początku września, w świetlicy szkolnej (w każdej grupie wiekowej), odbyły się pokazy taneczne prowadzone przez instruktorów Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier- Wasilewski- Felska.

Przy dynamicznej muzyce najnowszych hitów muzycznych dzieci bawiły się doskonale. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem, co widać na zamieszczonych niżej zdjęciach. Tak bawiły się dzieci z klas drugich.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

 


 

Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie i zasadach ruchu drogowego

15 i 16 września w świetlicy odbył się konkurs wiedzy o bezpieczeństwie i zasadach ruchu drogowego dla klas drugich.

Celem konkursu było popularyzowanie wśród dzieci znajomości przepisów ruchu drogowego, kształtowanie właściwych nawyków niezbędnych dla bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym i  wdrażanie do poprawnego reagowania w sytuacjach zagrożenia.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Do pierwszego etapu przystępowali uczniowie w swoich grupach. Dzieci, które wykazały się dobrą znajomością zasad o ruchu drogowym reprezentowały swoją grupę w konkursie międzyklasowym.

Do konkursu przystąpiło 7 klas drugich, każdą klasę reprezentowało 5 przedstawicieli.

Dzieci rozwiązywały zagadki słowne, rebusy, układały znaki drogowe z puzzli, odpowiadały na pytania związane z pierwszą pomocą. Uczniowie znakomicie  poradzili sobie  z zadaniami konkursowymi, umiejętnie i efektywnie współdziałali w swoich grupach.

Każdy zespół otrzymał od organizatora gratulacje i pamiątkowy dyplom.

Największą nagrodą dla nas – wychowawców będzie codzienne przestrzeganie przez dzieci zasad obowiązujących w ruchu drogowym.

Koordynator konkursu: Anna Warda                                                                                                      

 


 

Monday the 17th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |