Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Wróżby andrzejkowe

Andrzejki, to czas wróżb i zabaw, dlatego nie mogło ich zabraknąć również w naszej świetlicy.  Tematyką przepowiedni  andrzejkowych zajmowaliśmy się przez cały tydzień. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii tej tradycji.  Potem rozpoczęliśmy zabawę z przygotowanymi przez dzieci i nauczycieli  zabawami. Tradycyjne wróżby przeplatały się z nowoczesnymi, a wszystkie „przepowiadały” bliższą lub dalszą przeszłość. Były talerzyki, buciki, gwiazdy – zawody, kostki szczęścia oraz przekłuwanie serca z imieniem wybranka. Jak wiadomo świetlicowe wróżby spełniają się po zatańczeniu na balu andrzejkowym, dlatego później świetliczaki miały okazję do wspólnej zabawy przy ulubionych utworach muzycznych.
Oczywiście dzieci wiedzą,  że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, jednak  Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat, dlatego już za rok czeka nas podobna zabawa.

Tekst: A.Korzeniewska

Zdjęcia: nauczyciele świetlicy

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

„Jadą, jadą misie śmieją im się pysie”

W rytm tej popularnej „misiowej” piosenki rozpoczęliśmy wspólną zabawę w naszej sali świetlicowej z dzieciakami z kl. IIIa i IIIc. W tym dniu każde dziecko przyniosło do świetlicy swojego ulubionego misia i opowiedziało nam jego „historię” (prawdziwą lub zmyśloną).
W sporej gromadce przyniesionych przez dzieci pluszaków znalazły się prawdziwe „rarytasy” np. ukochany miś z dzieciństwa mamusi czy też ulubiony misiaczek naszej pani wychowawczyni ze specjalną dedykacją umieszczoną na jego brzuszku. Były zabawy, misiowe wierszyki i tańce z misiami w roli „partnerów”. Na koniec naszej zabawy dzieci namalowały i ozdobiły „portret misia”, a najpiękniejsze prace umieściliśmy na tablicy świetlicowej.
W klasach młodszych świetliczaki rownież nie zapomniały o Dniu Misia i obchodziły go tworząc piękne prace, które przedstawiały niezastąpioną przytulankę. W klasie llf dzieci oglądały fragmenty bajek, których bohaterem był miś, rozpoznawały przyniesionego pluszaka za pomocą zmysłu dotyku oraz tworzyły własnoręcznie swoje własne przytulanki 3D :)

Tekst: W.Łukasiak, M.Karkocha

Zdjęcia: A.Warda, M.Karkocha

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Zajęcia warsztatowe „Znaki człowieka”

27 listopada odbyły się zajęcia świetlicowe wprowadzające uczniów klas 3 - 4 w podstawy estetyki, projektowanie graficzne i komunikację wizualną.
Celem zajęć było przygotowanie dzieci do brania świadomego, czynnego udziału w kreowaniu otaczającej rzeczywistości, w tym przestrzeni publicznej.
W ramach warsztatów zostały przybliżone pojęcia: znak graficzny, logo, forma, komunikacja wizualna, linia, barwa, cechy charakterystyczne, nastrój, skojarzenia, symbole - w oparciu o materiał wizualny nawiązujący do znanych bajek i znaków graficznych kojarzonych przez dzieci marek.
Na warsztatach dzieci poznawały zasady tworzenia znaków nie po to, by było „ładnie”, ale żeby coś przekazać i wyrazić w prosty i czytelny sposób.
W ramach podsumowania spotkania i utrwalenia zdobytej wiedzy uczniowie wzięli udział w zajęciach plastycznych. Warsztaty poprowadziła edukatorka z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

„Znaki człowieka”, to projekt organizowany przez Fundację Dom Kultury dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy, Biura Edukacji.
Kolejne zajęcia odbędą się w styczniu.

Tekst: A.Warda

Zdjęcia: M.Lipska-Góralczyk

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

„Dawno, dawno temu...„ w świetlicy

W listopadzie  dla dzieci uczęszczających do świetlicy odbyło się kolejne, ciekawe spotkanie z muzyką z cyklu koncertów edukacyjnych Filharmonii Narodowej pt. : „ Dawno, dawno temu….. ”
Za siedmioma górami, za siedmioma lasami… Żył sobie… Któż z nas nie zna tych słów, od których zaczynają się bajki i baśnie dla dzieci? Bajka, którą przedstawił dzieciom aktor warszawskich teatrów Cezary Nowak miała inny początek. Znano różne w świecie lisy…. Tak rozpoczęła się historia przebiegłego Lisa Witalisa, bohatera wiersza Jana Brzechwy. Jak pamiętacie, miał wspaniały, puszysty ogon i szelmowski wdzięk, którym zjednał sobie sympatię innych zwierząt. Wyobraźnię młodych słuchaczy pobudziła muzyka dworskiej kapeli grana na dawnych, historycznych instrumentach. Dźwięki skrzypiec, fletu oraz wiolonczeli ożywiły historię, która rozegrała się dawno, dawno temu…

Tekst: M.Krzysztyniak

Zdjęcia: M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Warszawski konkurs plastyczny - „100 sukcesów Polaków na 100-lecie niepodległości”.

W listopadzie dzieci uczęszczające do naszej świetlicy wzięły udział w warszawskim konkursie plastycznym „100 sukcesów Polaków na 100-lecie niepodległości” zorganizowanym przez świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 88 im. Gabriela Narutowicza w Warszawie.
Celem konkursu było włączenie się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, pogłębienie wiedzy uczestników o ważnych wydarzeniach z życia społeczeństwa polskiego oraz zachęcenie dzieci do twórczych rozwiązań plastycznych. Nasi wychowankowie wykonali bardzo ładne prace różnymi technikami plastycznymi.
W etapie szkolnym zostali wyróżnieni:
Agata Urbańska, Paulina Zaremba, Lena Gortych, Wiktoria Kowalska, Szymon Błaszczak - kl. I A (p. M. Bobin)
Ewa Sikorska, Julia Laskowska - kl. II E (p. E. Żelazowska)
Maja Truszkowska - kl. II F (p. M. Karkocha)

09.11.2018r. w SP nr 88 odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu.
Laureatkami warszawskiego konkursu plastycznego - „100 sukcesów Polaków na 100-lecie niepodległości” w kategorii 6 - 8 lat zostały:
Ewa Sikorska kl. II E - II miejsce
Julia Laskowska kl. II E - wyróżnienie
Autorki zwycięskich prac otrzymały nagrody ufundowane przez organizatora konkursu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: A.Warda, E.Żelazowska

Zdjęcia: rodzice uczniów

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Andrzejki klas 1

Andrzejki to ludowa tradycja wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. My również spróbowaliśmy powrócić do tych tradycji.  29 listopada 2018 r. odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa dla klas I. Przygotowaliśmy interesujące i tajemnicze dekoracje, a na dzieci czekały wróżki - ich panie. Wszyscy chcieli dowiedzieć się co ich czeka w przyszłości. Dzieci mogły wybierać wróżby, które przybliżyły ich przyszłość oraz rozwinąć ich ciekawość, wyobraźnię, kreatywność.
Po andrzejkowych wróżbach, zabawach i tańcach przyszedł czas na małe słodkości dla wszystkich wychowanków. „ Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek.

Tekst i zdjęcia: M.Bobin

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Warsztaty plastyczne w kl.II.d

W październiku i listopadzie w klasie II d odbyły się warsztaty plastyczne prowadzone i zorganizowane przez panią Magdę Gacek , mamę ucznia z naszej klasy.
W październiku dzieci wyczarowały dary lasu - grzybki w doniczce z patyczków, orzechów, masy solnej i kolorowych ozdób.  Z okazji Halloween  ozdobiliśmy naszą salę dekoracjami z pianki – wesołymi kotami, duchami, dyniami, pająkami oraz nietoperzami.
W listopadzie dzieci z zapałem i przejęciem  wykonały ozdobne ramki do zdjęć, obrazków czy innych swoich pamiątek.
Warsztaty dały dzieciom wiele radości, a piękne i ciekawe własnoręcznie wykonane prace można podziwiać na załączonych zdjęciach. Dziękujemy

Tekst i zdjęcia: M.Krzysztyniak

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Pasowanie na świetliczaka, 2018 r.

22 listopada 2018r. to ważna data dla naszej świetlicy. Tego dnia uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na wychowanków świetlicy. Każdy pierwszoklasista, aby dołączyć do świetlicowej gromady musiał przejść następujące próby: wiedzy, odwagi, sprawności i kreatywności. W wykonywanych zadaniach pomagali  świetliczakom uczniowie klasy V F. Po pomyślnym zaliczeniu wszystkich prób kandydaci na świetlika złożyli uroczystą przysięgę, którą przyjęła pani Wicedyrektor Katarzyna Sawicka. Dzieci otrzymały pamiątkowy medal, słodkości oraz zakończyły wesołą zabawą przy muzyce.
Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Zapewniamy, że zarówno młodsze jak i starsze dzieci bawiły się doskonale.
Bardzo dziękujemy przybyłym na tę uroczystość oraz Radzie Rodziców, która zakupiła kolorowe koszulki dla dzieci. Świetliczaki wkroczyły do Świetlicy odważnie,  wesoło  i bardzo kolorowo.

Tekst i zdjęcia: M.Bobin

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Kolorowa jesień

Jesień w tym roku zaskoczyła nas pozytywnie. Jej początek zafundował nam przepiękną pogodę. Dzięki temu mogliśmy spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Zabawę umiliła nam słoneczna i barwna aura, a po skończonych zabawach powstawały różnorakie prace związane z kolorami jesieni, które ozdabiały tablice w salach świetlicowych.

Tekst: M.Karkocha

Zdjęcia: Wychowawcy świetlicy

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Jesienna akcja charytatywna

Wzorem ubiegłego roku przeprowadziliśmy jesienną zbiórkę charytatywną. Tym razem obdarowaliśmy dzieci długotrwale leczone w Centrum Zdrowia Dziecka, które na co dzień uczęszczają na zajęcie szkolne i świetlicowe w szpitalu. Prosiliśmy m.in. o artykuły szkolne, nowe gry, książki, zabawki. Tak jak przewidywaliśmy dzięki zaangażowaniu dzieci i ich rodziców zbiórka cieszyła się dużym zainteresowaniem i zakończyła się sukcesem. Codziennie przybywały nowe podarunki. Nawet najmłodsze świetliczaki z klasy IIf aktywnie włączyły się w akcję przygotowując kolorowe jesienne pudełka i segregując już uzbierane dary. 13 listopada wszystkie prezenty zostały przekazane. Wiemy już, że ucieszyły i wywołały uśmiech na twarzach małych pacjentów.
Jeszcze raz z całego serca dziękujemy.
Organizatorzy: Marlena Karkocha, Agnieszka Nowicka, Anna Warda, Damian Bartnik

Tekst: M.Karkocha

Zdjęcia: M.Karkocha, A.Nowicka

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

„Moja rodzina i ja”

W czwartek, 22 listopada, w bardzo licznym gronie uczniów z klas IIIA, IIID, IVB i IVC, rozmawialiśmy o polskiej rodzinie. W „rodzinny” nastrój wprowadziła nas piosenka pt. „Moja wesoła rodzinka”. Dzieci losowały karteczki z wyrazami np. siostrzeniec, bratanek, stryj itp. i próbowały podać ich objaśnienia. Było przy tym trochę śmiesznych pomyłek i sporo dobrej zabawy.
Uczniowie przynieśli rodzinne pamiątki: maskotki, zdjęcia, sentymentalne przedmioty i chętnie je pokazywali grupie. P. Wiesia również zaprezentowała cenne dla Niej zdjęcie najbliższej rodziny.
Część dzieci wykonała rodzinne portrety. Zajęcia o tematyce rodzinnej były także kontynuowane w formie literackiej.

Tekst: W.Łukasiak, A.Korzeniewska

Zdjęcia: A.Korzeniewska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Kolorowe lampiony

W świetlicy klasy IIf wzorem ubiegłego roku przygotowaliśmy jesienne lampiony. W krótkim czasie szklane, bezbarwne, małe i duże słoiki zamieniły się w kolorowe lampiony, które uwieczniliśmy na poniższych zdjęciach. W domach z pewnością będą one umilały i rozświetlały długie, jesienne wieczory.

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Spotkanie z instruktorem WORD

W dniu 8 listopada w ramach realizacji programu działań edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych BEZPIECZNIE WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE odbyło się spotkanie z instruktorką Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego nt. "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym". Warsztaty odbyły się w dwóch turach. Podczas spotkania wszystkim dzieciom klas drugich uczestniczącym w zajęciach świetlicowych zostały przypomniane podstawowe zasady i dobre praktyki bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i otrzymali wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące pytania z tego zakresu. Na koniec zajęć każdy otrzymał zestaw odblasków niezbędnych do przemieszczania się po zmroku.

Tekst: M.Karkocha

Zdjęcia: M.Karkocha, M.Krzysztyniak

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Światowy Dzień Zwierząt, 2018 r.

4 października w Światowy Dzień Zwierząt rozpoczęliśmy w świetlicy cykl zajęć czytelniczych poświęconych  tematyce otaczających nas zwierząt. Uczniowie nie tylko czytali książki o czworonożnych przyjaciołach, ale także oglądali albumy poświęcone tej tematyce i wykonywali różnorodne prace plastyczne zainspirowane lekturami.  Podczas cyklu spotkań  dzieci przypomniały sobie podstawowe zasady opieki i pielęgnacji zwierząt domowych. Zwracaliśmy również szczególną uwagę  na los zwierząt w schroniskach. Każdy uczestnik zajęć zapamiętał, że zwierzęta domowe to nie zabawki lecz przyjaciele, którzy nam ufają bezgranicznie, dlatego jeśli decydujemy się na kupno zwierzaka, to musimy nauczyć się być za niego odpowiedzialni.

Tekst: A.Korzeniewska

Zdjęcia: A.Korzeniewska, A.Warda

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Z wizytą u weterynarza

W październiku, który jest miesiącem zwierząt, uczniowie klasy IIf uczęszczający do świetlicy szkolnej udali się z wizytą do Kliniki Weterynaryjnej “Marcel 2“. W czasie wizyty dzieci dowiedziały się na czym polega praca weterynarza,  jak należy opiekować się swoimi pupilami, a także jak zachować bezpieczeństwo w kontaktach ze zwierzętami. Dzieci zobaczyły jak wygląda sala operacyjna, pracownia rentgenowska oraz urządzenia do wykonywania badań USG na zwierzętach. Mogły na chwilę wcielić się w rolę lekarza i przeprowadzić proste badania na sobie. Uczniowie podczas wizyty byli bardzo aktywni i zadawali mnóstwo pytań, na które uzyskali szereg wyczerpujących odpowiedzi. Największą atrakcją były jednak zwierzęta, pacjenci kliniki. Wizyta zakończyła się słodkim poczęstunkiem i wspólnymi zdjęciami, które można podziwiać w galerii.

Tekst: M.Karkocha

Zdjęcia: M.Karkocha, A.Warda

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Warsztaty plastyczne podczas szkolnej Wyprzedaży Garażowej

27.10.2018r. wychowawcy świetlicy wzięli udział w IV Szkolnej Wyprzedaży Garażowej zorganizowanej w naszej szkole przez Radę Rodziców. Nauczyciele przeprowadzili warsztaty plastyczne dla wszystkich chętnych, obecnych na wyprzedaży.Wcześniej w grupach wspólnie z dziećmi przygotowane zostały prace o tematyce jesiennej wykonane różnymi technikami plastycznymi. Na warsztatach wychowankowie mieli możliwość rozwijania umiejętności manualnych i dekoratorskich. W kąciku plastycznym każdy mógł wykonać jesienną kompozycję, a uczniowie sami decydowali jaką techniką chcieli pracować. Panie sprawnie objaśniały i tłumaczyły sposoby wykonania prac. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem.Miła i serdeczna atmosfera, która panowała na warsztatach sprzyjała otwartości, współpracy i integracji środowiska.Serdecznie dziękuję wychowawcom świetlicy za pomoc w zorganizowaniu warsztatów.
Wkrótce zostaną podane propozycje i terminy kolejnych edycji warsztatów na które serdecznie zapraszamy.

Tekst: A.Warda

Zdjęcia z warsztatów: M.Karkocha, M.Krzysztyniak, W.Łukasiak, M.Marszał, A.Osytek, J.Turczyńska, E.Żelazowska, A.Warda

Zdjęcia z Wyprzedaży: K.Dzwonowska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

W zdrowym ciele zdrowy duch

W październiku dzieci z klasy II B i II F wzięły udział w zawodach sportowych zorganizowanych przez nauczycieli.  Celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu wolnego oraz poznawanie i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji sportowej. Świetliczaki zmagały się różnych konkurencjach. Było dużo emocji, rywalizacji i śmiechu. Nie było przegranych. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodką niespodziankę. Zabawa była wyśmienita!

Tekst i zdjęcia organizatorzy: M. Karkocha, A. Osytek, A. Warda

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Śpiewanie Pieśni Patriotycznych w świetlicy klas drugich

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości dnia 7 listopada 2018 roku, już po raz kolejny dzieci uczęszczające do szkolnej świetlicy, wzięły udział w Śpiewaniu Pieśni Patriotycznych.  Ideą tegorocznego spotkania było radosne świętowanie z pieśnią na ustach, setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie odbyła się krótka lekcja historii opowiadająca o tworzeniu się niepodległego państwa polskiego. Uczniowie każdej klasy zaśpiewali wspólnie jedną pieśń patriotyczną. Zabrzmiały pieśni znane i popularne: "My, Pierwsza Brygada", "Pierwsza Kadrowa", "Szara piechota"," Przybyli ułani", "Serce w plecaku". Wykonanie każdej z nich zostało poprzedzone krótkim komentarzem dotyczącym genezy jej powstania. Śpiewając opowiadaliśmy o ważnych wydarzeniach w dziejach naszej Ojczyzny.
Udało się nam to wspólne świętowanie! Zaangażowanie dzieci w śpiewanie docenili Rodzice oklaskując występy poszczególnych klas.
Koncert mający miejsce w naszej świetlicy, to nie tylko świetna lekcja śpiewu i historii, ale przede wszystkim hołd złożony tym, którzy oddali swe życie za to, byśmy dzisiaj mogli żyć w wolnej Polsce.

Tekst: E.Żelazowska

Zdjęcia: A.Warda, A.Kreszczuk-rodzic

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

„Jedz zdrowo i … kolorowo” (30.10.2018)

O tym, że trzeba odżywiać się zdrowo, wie każde dziecko i dorosły, ale co trzeba jeść aby w szkole mieć sprawny umysł?
Na to pytanie starała się odpowiedzieć p. Magdalena- kierowniczka szkolnej stołówki. Nasz gość opowiedział dzieciom z klas IIIA, IVB i IVC o zaletach spożywania warzyw i owoców, przedstawił liczne ciekawostki dotyczące omawianego zagadnienia, a także bawił się z dziećmi w wierszowane zgadywanki.
Jednak, dla dzieciaków, największą atrakcją okazał się talerz pełen pięknie ułożonych owoców oraz skrzynka z malowniczo wystającymi z niej owocami i warzywami. Słodko- kwaśna uczta, ze znikającymi z talerza w pierwszej kolejności cebulą i cytryną- była dla nas świetną zabawą.

Tekst: W.Łukasiak

Zdjęcia: A.Korzeniewska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

„Za bramą wielkiej ciszy” (29.10.2018)

„Za bramą wielkiej ciszy” (29.10.2018) - to tytuł pięknego i jakże pouczającego albumu Jerzego Waldorfa, w którym znajdziemy zdjęcia starych, zabytkowych nagrobków znajdujących się na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.
Zdjęcia te, wraz ze wzruszającym komentarzem autora, pokazałyśmy dzieciom z klas IIIA, IIID, IVB i IVC z racji zbliżającego się dnia WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Nasi wychowankowie z dużym zainteresowaniem i należną powagą obejrzeli fotografie pięknych, ocalonych od zapomnienia nagrobków, a także zapoznali się z krótką historią osób tam spoczywających.
Dzieci zobaczyły też zdjęcia słynnego polskiego cmentarza „Na Rossie” w Wilnie oraz cmentarza „orląt Lwowskich” we Lwowie.
To była dla nas wszystkich lekcja patriotyzmu i pamięci o tych, co odeszli.

Tekst: W.Łukasiak

Zdjęcia: A.Korzeniewska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wpływ hałasu na zdrowie człowieka

Co to jest hałas? Jakie są jego źródła, fizyczne i psychiczne skutki?
Zajęcia edukacyjne dla świetliczaków z klasy IIf w październiku w swoim gabinecie poprowadziła pielęgniarka szkolna. Odpowiedziała na nurtujące pytania.  
Dzieci dowiedziały się o potrzebie minimalizowania hałasu w życiu, a szczególnie w szkole, a także podczas codziennych zajęć. Hałas nie jest obojętny dla naszego samopoczucia  i zdrowia. Pamiętajmy o tym!

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Zajęcia pokazowe

Pod koniec września w ramach świetlicy odbyły się zajęcia pokazowe mające na celu zachęcenie dzieci do rozwijania swoich zainteresowań. Zajęcia przeprowadzili instruktorzy zumby i przedstwiciele prowadzący warsztaty edukacyjne "Labo - Odkrywcy". Dzieci z zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyły w w/w pokazach, a niektórzy nawet zapisali się w celu dalszej ich kontynuacji.

Tekst: M.Karkocha

Zdjęcia: M.Karkocha, A.Warda

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, 2018

„Książki, to są najlepsi Twoi przyjaciele. Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele.”
Jan Rak
Pod koniec września w naszej świetlicy obchodziliśmy Światowy Dzień Głośnego Czytania. Nasza szkoła już od sześciu lat bierze udział w tej pięknej i pożytecznej akcji. W tym roku nasze dzieciaki – świetliczaki również zasiadły do wspólnego głośnego czytania ulubionych utworów. Uczniowie nie tylko dowiedzieli  się dlaczego warto i trzeba czytać książki, ale także poznali budowę książki i słownictwo z tym związane np.: ilustrator, obwoluta, korekta, wydawca. Mimo licznie pojawiających się na naszym rynku wydawniczym nowości, nadal największą miłością darzone są utwory klasyczne J. Brzechwy i J. Tuwima. Tym razem dzieci nie tylko wspólnie czytały, ale także recytowały znane wszystkim wierszyki.

Tekst: W. Łukasiak

Zdjęcia: M. Karkocha, M. Krzysztyniak, W. Łukasiak, A. Osytek, E. Żelazowwska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

„Z jazzem przez świat” w świetlicy

W piątek 5 października dla dzieci ze świetlicy odbył się II koncert z cyklu koncertów Filharmonii Narodowej pt. „Z jazzem przez świat”. Wystąpiła wokalistka z towarzyszeniem tria złożonego z gitary elektrycznej, fortepianu oraz perkusji. W poszukiwaniu pięknych piosenek i ciekawych rytmów okrążyliśmy razem z dziećmi kulę ziemską. Zatrzymaliśmy się w Afryce, na Madagaskarze, na wyspach Ameryki Środkowej, a nawet zanurkowaliśmy pod wodę w poszukiwaniu Małej Syrenki. Podczas koncertu nie zabrakło również tradycyjnych standardów przywołujących atmosferę Nowego Orleanu. Widownia reagowała z entuzjazmem, nie zabrakło również tańca i gromkich braw dla artystów.

Tekst: M.Krzysztyniak

Zdjęcia: M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Saturday the 19th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |