Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

„Jedz zdrowo i … kolorowo” (30.10.2018)

O tym, że trzeba odżywiać się zdrowo, wie każde dziecko i dorosły, ale co trzeba jeść aby w szkole mieć sprawny umysł?
Na to pytanie starała się odpowiedzieć p. Magdalena- kierowniczka szkolnej stołówki. Nasz gość opowiedział dzieciom z klas IIIA, IVB i IVC o zaletach spożywania warzyw i owoców, przedstawił liczne ciekawostki dotyczące omawianego zagadnienia, a także bawił się z dziećmi w wierszowane zgadywanki.
Jednak, dla dzieciaków, największą atrakcją okazał się talerz pełen pięknie ułożonych owoców oraz skrzynka z malowniczo wystającymi z niej owocami i warzywami. Słodko- kwaśna uczta, ze znikającymi z talerza w pierwszej kolejności cebulą i cytryną- była dla nas świetną zabawą.

Tekst: W.Łukasiak

Zdjęcia: A.Korzeniewska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

„Za bramą wielkiej ciszy” (29.10.2018)

„Za bramą wielkiej ciszy” (29.10.2018) - to tytuł pięknego i jakże pouczającego albumu Jerzego Waldorfa, w którym znajdziemy zdjęcia starych, zabytkowych nagrobków znajdujących się na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.
Zdjęcia te, wraz ze wzruszającym komentarzem autora, pokazałyśmy dzieciom z klas IIIA, IIID, IVB i IVC z racji zbliżającego się dnia WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Nasi wychowankowie z dużym zainteresowaniem i należną powagą obejrzeli fotografie pięknych, ocalonych od zapomnienia nagrobków, a także zapoznali się z krótką historią osób tam spoczywających.
Dzieci zobaczyły też zdjęcia słynnego polskiego cmentarza „Na Rossie” w Wilnie oraz cmentarza „orląt Lwowskich” we Lwowie.
To była dla nas wszystkich lekcja patriotyzmu i pamięci o tych, co odeszli.

Tekst: W.Łukasiak

Zdjęcia: A.Korzeniewska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wpływ hałasu na zdrowie człowieka

Co to jest hałas? Jakie są jego źródła, fizyczne i psychiczne skutki?
Zajęcia edukacyjne dla świetliczaków z klasy IIf w październiku w swoim gabinecie poprowadziła pielęgniarka szkolna. Odpowiedziała na nurtujące pytania.  
Dzieci dowiedziały się o potrzebie minimalizowania hałasu w życiu, a szczególnie w szkole, a także podczas codziennych zajęć. Hałas nie jest obojętny dla naszego samopoczucia  i zdrowia. Pamiętajmy o tym!

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Zajęcia pokazowe

Pod koniec września w ramach świetlicy odbyły się zajęcia pokazowe mające na celu zachęcenie dzieci do rozwijania swoich zainteresowań. Zajęcia przeprowadzili instruktorzy zumby i przedstwiciele prowadzący warsztaty edukacyjne "Labo - Odkrywcy". Dzieci z zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyły w w/w pokazach, a niektórzy nawet zapisali się w celu dalszej ich kontynuacji.

Tekst: M.Karkocha

Zdjęcia: M.Karkocha, A.Warda

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, 2018

„Książki, to są najlepsi Twoi przyjaciele. Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele.”
Jan Rak
Pod koniec września w naszej świetlicy obchodziliśmy Światowy Dzień Głośnego Czytania. Nasza szkoła już od sześciu lat bierze udział w tej pięknej i pożytecznej akcji. W tym roku nasze dzieciaki – świetliczaki również zasiadły do wspólnego głośnego czytania ulubionych utworów. Uczniowie nie tylko dowiedzieli  się dlaczego warto i trzeba czytać książki, ale także poznali budowę książki i słownictwo z tym związane np.: ilustrator, obwoluta, korekta, wydawca. Mimo licznie pojawiających się na naszym rynku wydawniczym nowości, nadal największą miłością darzone są utwory klasyczne J. Brzechwy i J. Tuwima. Tym razem dzieci nie tylko wspólnie czytały, ale także recytowały znane wszystkim wierszyki.

Tekst: W. Łukasiak

Zdjęcia: M. Karkocha, M. Krzysztyniak, W. Łukasiak, A. Osytek, E. Żelazowwska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

„Z jazzem przez świat” w świetlicy

W piątek 5 października dla dzieci ze świetlicy odbył się II koncert z cyklu koncertów Filharmonii Narodowej pt. „Z jazzem przez świat”. Wystąpiła wokalistka z towarzyszeniem tria złożonego z gitary elektrycznej, fortepianu oraz perkusji. W poszukiwaniu pięknych piosenek i ciekawych rytmów okrążyliśmy razem z dziećmi kulę ziemską. Zatrzymaliśmy się w Afryce, na Madagaskarze, na wyspach Ameryki Środkowej, a nawet zanurkowaliśmy pod wodę w poszukiwaniu Małej Syrenki. Podczas koncertu nie zabrakło również tradycyjnych standardów przywołujących atmosferę Nowego Orleanu. Widownia reagowała z entuzjazmem, nie zabrakło również tańca i gromkich braw dla artystów.

Tekst: M.Krzysztyniak

Zdjęcia: M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Dzień Nauczyciela- serce rozwesela

Dzień Nauczyciela- serce rozwesela.
Takie hasło pojawiło się na szkolnej gazetce, a jego przesłanie zostało urzeczywistnione 9.10.2018r. podczas wizyty w naszej świetlicowej grupie (klasy IIIA, IVB i IVC) gościa specjalnego- p. Urszuli Panas.
Pani Urszula jest wieloletnią nauczycielką, pracującą w naszej szkole od początku jej istnienia. Przez 20 lat pełniła funkcję zastępcy dyrektora, zajmując się przede wszystkim młodszymi uczniami. W świetlicy przedstawiła dzieciom historię szkoły, opowiedziała kilka ciekawostek i anegdotek z codziennego życia, a także odpowiedziała na liczne pytania dzieci dotyczące zawodu nauczyciela.
Wszyscy bawili się doskonale, a na koniec znaczna część uczestników spotkania oświadczyła, że w przyszłości zostanie nauczycielem.
I tego właśnie życzymy!

Tekst: W.Łukasiak, A.Korzeniewska

Zdjęcia: A.Korzeniewska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Światowy Dzień Uśmiechu, 2018 r.

Mały czy duży niech zawsze pamięta, aby jego buzia była uśmiechnięta :)
W pierwszy piątek października z okazji  Światowego Dnia Uśmiechu świetlica szkolna "obdarowywała uśmiechem". Żółte stroje, dekoracje, transparenty, które przygotowali najmłodsi można było podziwiać na korytarzach jak i na zewnątrz szkoły.
Świetliczaki dzieliły się uśmiechem oraz dobrym nastrojem, przechadzając się po szkole, a także poza nią, śpiewając, rozdając napotkanym wesołe, uśmiechnięte buźki. Uwaga! ..."zarażały" wszystkich uśmiechem ;)
Śmiech to samo zdrowie, rozluźnia, odstresowuje, wzmacnia układ odpornościowy, więc nie bójmy się "zarazić" :) :) :)

Tekst: M.Karkocha

Zdjęcia: A.Warda, M.Bobin, M.Karkocha, E.Żelazowska, A.Korzeniewska, A.Osytek, A.Gawełda

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, 2018 r.

Bezpieczeństwo naszych dzieci jest dla nas wszystkich najważniejsze, dlatego zawsze na początku roku szkolnego wychowawcy świetlicy kładą szczególny nacisk na przygotowanie dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.
We wrześniu w świetlicy szkolnej nauczyciele przeprowadzili zajęcia mające na celu kształtowanie u dzieci właściwych postaw zgodnych z zasadami ruchu drogowego. Uczniowie poznawali znaki drogowe, utrwalali umiejętność rozpoznawania poszczególnych kolorów sygnalizacji świetlnej oraz uczyli się wierszyków o ruchu drogowym. W grupach organizowane były konkursy sprawdzające zdobytą wiedzę. Świetliczaki rozwiązywały zagadki i wykonywały prace plastyczne związane z tematem. Nasze zajęcia miały na celu kształtowanie u dzieci właściwych nawyków, które pozostaną im na całe życie.
Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok!

Tekst: A.Warda

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

„Dźwięki, szepty, zgrzyty …..” w świetlicy

Dnia 21.09.2018r. w piątek dzieci ze świetlicy uczestniczyły w  wyjątkowym koncercie p.t.: „Dźwięki, szepty, zgrzyty…..” z cyklu koncertów Filharmonii Narodowej, jakie będą miały miejsce w roku szkolnym 2018/2019.
Dla wielu słuchaczy, nawet tych dorosłych, muzyka współczesna wydaje się być trudna i niezrozumiała. Same trzaski i zgrzyty… Bez żadnej melodii… Nic bardziej mylnego ! Utwory współczesnych kompozytorów są pełne niespodzianek, kolorów i zagadek. Podczas koncertu usłyszeliśmy wyłącznie polskie kompozycje, które zabrały nas w podróż po naszym kraju. Przy dźwiękach fortepianu, skrzypiec i wiolonczeli odwiedziliśmy bałtyckie plaże, mazowieckie wsie, góralskie chaty i śląskie fabryki. Oprócz dźwięków, rytmów i melodii w utworach pojawiły się także charakterystyczne dla muzyki najnowszej zgrzyty, szepty, trzaski i inne zaskakujące efekty.
Dzieci były zachwycone i czekają na kolejny wspaniały koncert !

Tekst: M.Krzysztyniak

Zdjęcia: M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Dzień Kropki w Świetlicy Szkolnej

W dniu 14.09.2018r. po raz drugi obchodziliśmy w naszej świetlicy Międzynarodowy Dzień Kropki. Był to dzień pełen kropkowych atrakcji. Przede wszystkim jednak świetliczaki przypomniały sobie historię Vashti, dziewczynki która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Dzieci w tym dniu malowały, wycinały, łączyły kropki tworząc jak Vashti prawdziwe dzieła sztuki. Na jesiennych drzewach umieściły kropki tworząc Drzewa Talentów. Najmłodsze świetliczaki bawiły się w „kropkowe zabawy” na boisku szkolnym. Wykonane dekoracje jak i dobry nastrój, który panował w tym dniu jest widoczny na poniższych zdjęciach.

Tekst: M.Karkocha

Zdjęcia: M.Karkocha, A.Osytek, M.Bobin, A.Gawełda, W.Łukasiak, M.Krzysztyniak, A.Korzeniewska, M.Angrodzka

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Witamy w świetlicy!

Wszystkich naszych „Świetliczaków” witamy po wakacyjnej przerwie.
Zapraszamy do udziału w zajęciach świetlicowych i wspólnej zabawie.
W naszym roku szkolnym życzymy Wam samych szóstek i wielu pięknych szkolnych przyjaźni.
Kierownik świetlicy wraz z wychowawcami.

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Pokaz Talentów w klasach drugich

Tuż przed wakacjami w świetlicy klas drugich zorganizowaliśmy pokaz talentów. Świetliczaki przygotowywały się do występu ponad miesiąc. Wszyscy chętni mogli zaprezentować swoje umiejętności przed kolegami, rodzicami i wychowawcami. Emocji było bardzo dużo, braw
i nagród jeszcze więcej. Wszystkim Świetliczakom życzymy wspaniałych wakacji, sportowych emocji i letnich przygód.
Zapraszamy do naszej galerii.

Tekst i zdjęcia: M. Czerniszewska, A. Warda

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

15.05.2018r „Sowy Polski”

W połowie maja świetlicę klas II odwiedzili nietypowi goście- sowy ze swoimi opiekunami. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o zwyczajach sów, ciekawostkach z ich życia oraz ochronie tych pięknych i tajemniczych ptaków. Mali przyrodnicy mieli okazję zobaczyć na żywo kilka gatunków sów, a także uzyskać odpowiedzi na dręczące ich pytania. Spotkanie z sowami było niezapomnianym przeżyciem.

Tekst: A.Korzeniewska

Zdjęcia: A.Korzeniewska, A.Warda

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

„Mam Talent”

W kwietniu w świetlicy szkolnej po raz drugi odbył się konkurs  „Mam Talent”. Został on poprzedzony wstępnymi eliminacjami, podczas których wyłoniono 17 finalistów. Zaprezentowali oni swoje talenty podczas gali finałowej, która odbyła się dnia 16 kwietnia. Licznie zgromadzeni widzowie podziwiali umiejętności taneczne, wokalne, gimnastyczne oraz gry na instrumencie. Konkurs przebiegał na bardzo wysokim poziomie, dzieci zachwyciły publiczność, która żywo reagowała po każdym występie. Występy dostarczyły wszystkim zgromadzonym wiele radości. Jury po burzliwych naradach przyznała dwa pierwsze miejsca w kategorii taniec i śpiew. Przed wręczeniem pucharów, medali, dyplomów i nagród wszyscy młodzi artyści wystąpili w ostatnim radosnym tańcu.
Poniżej nasi artyści i ich sukcesy:
I miejsce – Magdalena Główczak kl.IIIf, Gabrysia Paska kl.IIIh
II miejsce – Hania Stanisławska kl.IIIf, Julia Gass kl.IIIb, Ania Florkiewicz kl.IIIb, Staś Pakulski kl.IIIb, Karolina Kuncman kl.III, Zuzia Błażejewska kl.IIId
III miejsce – Zosia Kruszyłowicz kl. IIIa, Ania Mizeńska kl. IIIg, Zosia Zatorska kl.IIIb, Ania Rudnik kl.IIIb, Zosia Ziółkowka kl.IIIe, Zosia Kośnik kl.IIIe
Wyróżnienia: Ida Stefańska kl.IIIh, Julia Sajur kl.IIIh, Asia Jurczuk kl.IIIg, Natalia Gać kl.IIIb, Natalia Gutowska kl.IIIb, Dorian Jarząbek kl.IIIg, Krzysztof Pac kl.IIIg, Szymon Korzeniewski kl.IIIc, Kamil Kaczorek kl.IIIc, Aleksandra Jurkiewicz kl.IIIa, Amelka Pieckowska kl.IIIc
Wszystkim jeszcze raz gratulujemy!
Organizatorzy: Marlena Karkocha, Damian Bartnik, Marzena Marszał, Dawid Kotus

Tekst: M.Karkocha

Zdjęcia: A.Warda, M.Karkocha, D.Bartnik

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Światowy Dzień Zdrowia, 2018 r.

W kwietniu w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Na zajęciach uczniowie wykonali kolorowe plakaty z hasłami reklamującymi zdrowy styl życia. W świetlicy naszym gościem była pani Mirosława Trzaskoma - pielęgniarka szkolna, która uświadomiła nam jak bardzo istotne dla organizmu jest prawidłowe odżywianie. Dowiedzieliśmy się z czego powinny składać się zdrowe posiłki. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na ten temat. Świetliczaki wiedzą, że owoce, warzywa i nabiał należy jeść często, a słodycze ograniczyć i jeść w niewielkich ilościach. Oprócz prawidłowych nawyków żywieniowych; równie ważną rolę odgrywa aktywność fizyczna i higiena osobista. Na podsumowanie uczniowie rozwiązywali test: Sprawdź, czy prawidłowo się odżywiasz? Na koniec w podziękowaniu za spotkanie dzieci wręczyły naszemu gościowi laurkę z życzeniami.

Tekst i zdjęcia: A.Warda, M.Czerniszewska, W.Łukasiak

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Dzień Czekolady, 2018 r.

Z okazji Dnia Czekolady przypadającego na dzień 12 kwietnia uczniowie klasy IIIB pod opieką wychowawców udali się do pobliskiej cukierni Sowa aby skosztować czekoladowych pyszności. Przy okazji tego święta dzieci również mogły spróbować słodkich lodów w pobliskim MCDonald. Na zakończenie wycieczki zadowolone wesoło i aktywnie spędziły czas na pobliskim placu zabaw. Uśmiech tego dnia nie znikał z twarzy żadnego dziecka :-)

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Meksykański Dzień w Świetlicy

Dzień 12.03.2018r. był w świetlicy „Dniem Meksykańskim”. W owym dniu gościliśmy bowiem zespół muzyczny składający się z najprawdziwszych Meksykanów, w najprawdziwszych meksykańskich strojach, grających najprawdziwszą meksykańską muzykę na najprawdziwszych meksykańskich instrumentach. Goście ciekawie opowiadali o swojej kulturze, kuchni i zwyczajach, a skoczna muzyka porywała wszystkich do wspólnej zabawy.

Tekst: A.Korzeniewska

Zdjęcia: M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Lekcja z biologiem: „Małże i ślimaki” i "Żółwie"

20.03.2018r. klasy II uczestniczyły w kolejnym spotkaniu z pracownikami warszawskiego ZOO. Tym razem tematem przewodnim były małże i ślimaki. Dzieci miały okazję obejrzeć ich muszle, dowiedzieć się o cechach charakterystycznych środowisk, w których żyją, o sposobie odżywiania się małż i ślimaków oraz procesie powstawania pereł.

10.04.2018r. klasy IIb i IId uczestniczyły w ostatnim już w tym roku szkolnym spotkaniu z cyklu „lekcji z biologiem”. Tym razem głównymi bohaterami były żółwie. Dzieci wiele dowiedziały się o gatunkach żółwi, środowiskach ich życia, sposobie rozmnażania się oraz ulubionym pożywieniu. Oczywiście największe emocje wzbudziła obserwacja żywego zwierzątka.

Tekst: A.Korzeniewska

Zdjęcia: A.Korzeniewska, A.Warda

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Kiermasz dla Zuzi

Jak co roku świetlica szkolna zorganizowała Wielkanocny kiermasz świąteczny. W tym roku całkowity dochód z kiermaszu przekazany został na rzecz Zuzi Patrycy - uczennicy SP nr 350 chorującej na raka. Świetlica szkolna serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym w zbiórkę. Dodatkowo uczennice klasy 2d przygotowały laurkę dla Zuzi.

Tekst i zdjęcia: E.Moszyńska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wielkanoc w świetlicy, 2018 r.

W naszej świetlicy czuć już zapach Wielkanocy. Tuż przed świętami dzieci pogłębiały wiedzę na temat zwyczajów i tradycji związanych z Wielkanocą, rozwijały swoje umiejętności manualne i dekoratorskie. Na zajęciach powstawały bardzo ciekawe prace plastyczne o tematyce wiosennej i wielkanocnej wykonane różnymi technikami, dzięki którym świetlica wygląda kolorowo.

Tekst: A.Warda

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy klas II i III

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Słodkie warsztaty w kl. 1d

Przed Świętami Wielkanocnymi gościliśmy panią Anię Grzechnik, mamę Hani z naszej klasy, która upiekła nam mnóstwo pysznych ciasteczek oraz przygotowała rożnokolorowy lukier. Dzieci z wielkim zapałem i ochotą ubierały ciasteczka cukrowymi dekoracjami, powstały pisanki, kurczaczki i kwiatki.
Było pysznie i smacznie, dziękujemy :)

Tekst i zdjęcia: M.Krzysztyniak

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Powitanie Wiosny w świetlicy klas I

Dnia 21 marca 2018 roku uczniowie klas pierwszych powitali Wiosnę.
Dzieci z pełnym zaangażowaniem śpiewały wiosenne piosenki, recytowały wierszyki, rozwiązywały zagadki o nowej porze roku, a także skandowały hasła witające Wiosnę i zachęcające do szybkiego zagoszczenia u nas na dobre.
Specjalnie dobrane elementy stroju i rekwizyty podkreślały charakter spotkania. Było wesoło, zielono i kolorowo.
Wiosenny nastrój udzielił się wszystkim.

Tekst: E.Żelazowska

Zdjęcia: M.Krzysztyniak

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wiosenne warsztaty artystyczne

W świetlicy klas IIIb i IIIg metodą decoupage uczniowie bardzo chętnie ozdabiali butelki, puszki i różnej wielkości słoiki. Przy pomocy farb, kleju i pięknych elementów wyciętych z kolorowych serwetek, prawie bezużyteczne przedmioty otrzymały drugie życie.

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

Galeria - link

 


 

Thursday the 20th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |