Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Śniadanie Daje Moc

Drukuj

Nasza szkoła w roku szkolnym 2016/2017 uczestniczy w programie „Śniadanie Daje Moc”. 

Najważniejsze cele programu to zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

 

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Zadania polegają na wykonaniu Misji Śniadaniowych wg. scenariusza, wykorzystującego fabularną historię dla dzieci z elementami gry.
Każdy scenariusz to nowa Misja Śniadaniowa do wykonania. Bohaterami Misji Śniadaniowych są mali agenci – Tola i Maks, którzy wspólnie z uczniami z całej Polski uczą kosmicznego Wszystkojada 12 zasad zdrowego odżywiania.
Podczas Misji Śniadaniowej są 3 kategorie zadań do wykonania, podzielone na tzw. misje klasowe (zajęcia prowadzone przez nauczyciela podczas lekcji), misje domowe (zadania do wykonania przez dzieci w domu) i misje specjalne (zajęcia wymagające wyjścia poza klasę lub zaangażowania osób spoza klasy).

Zdjęcia: K.Dzwonowska, A.Masłocha

   

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

Finałem kosmicznej historii i Misji Śniadaniowych jest Dzień Śniadanie Daje Moc, który w naszej szkole odbył się 8.11.2016 roku. Uczniowie klas pierwszych i klasy 2i przygotowali smaczne, zdrowe, kolorowe kanapki. Na wspólne śniadanie zaprosili uczniów zerówek.
Ponadto 19.11.2016 r. podczas Wyprzedaży Garażowej, w ramach akcji „Śniadanie Daje Moc”, nauczycielki ze szkoły przygotowały kolorowe tortille i koreczki.

Tekst: K.Dzwonowska

Wednesday the 22nd. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |