Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

2017 - Rok Rzeki Wisły

Drukuj

22 czerwca 2016 Sejm przyjął uchwałę, w której ustanowił rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły.
Ustanawiając rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły "Sejm oddaje hołd pokoleniom rodaków, którzy dzięki Wiśle i w oparciu o nią budowali tożsamość i potęgę Państwa Polskiego".

Nasza szkoła włączyła się w obchody Roku Rzeki Wisły. Celem wszystkich działań była promocja roku 2017 jako Roku Rzeki Wisły oraz ukazanie walorów przyrodniczych, turystycznych i kulturowych „Królowej Polskich Rzek”.

Odbyło się kilka konkursów:

  • Uczniowie uczestniczyli w konkursie plastycznym organizowanym przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej pt. “Obraz mojej Warszawy. Nadwiślańskie pejzaże”. Z naszej szkoły z klas II-VII na konkurs zostało zgłoszonych 9 prac (5 od uczniów klas II-III i 4 od uczniów klas IV-VII). Jury, spośród 516 prac zgłoszonych na konkurs, wyróżniło pracę Sandry Zybrant kl. V, wykonanej pod kierunkiem pani Joanny Nowakowskiej. Praca była wystawiona w Galerii Abakus SCEK, przy ul. Jezuickiej 4, w dniach 30.11.2017 - 11.02.2018. Więcej informacji o konkursie http://scek.pl/2017/12/13/zapraszamy-do-udzialu-w-konkursie/

  • Zorganizowany został szkolny konkurs fotograficzny pt. “Wisła w obiektywie” dla uczniów klas IV-VII. Celem tego konkursu było rozpropagowanie wśród uczniów pasji do fotografowania, a także możliwości wykorzystania technologii dostępnych dla uczniów (smartfon, tablet, tradycyjny aparat fotograficzny). Nadesłano 21 prac. Mogliśmy podziwiać piękne widoki Wisły.

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

  • Cała społeczność szkolna włączyła się do zabawy online na wybór najlepszego zdjęcia wg internautów. Według internautów najlepsze zdjęcie to "Zachód słońca" Pauliny Olejarz.

  • Dla uczniów klas I-III został zorganizowany szkolny konkurs plastyczny pt. “Płynie, Wisła płynie”. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej formatu A3 techniką collage. Na konkurs wpłynęło wiele pięknych prac, z których została zorganizowana wystawa w dużej szkole i w filii.

Link do listy uczniów nagrodzonych we wszystkich konkursach- nagrodzeni uczniowie

Link do wszystkich prac konkursowych

W listopadzie w klasach II zostały poprowadzone lekcje w obecności doradcy metodycznego m.st. Warszawy i nauczycieli z innych warszawskich szkół. Na podstawie jednego, wspólnie przez nauczycielki napisanego scenariusza, odbyły się 4 lekcje:
15.11.2017 r., klasa 2c - prowadzenie: A. Masłocha, P. Pikulińska, K. Dzwonowska
16.11.2017 r., klasa 2b - prowadzenie: A. Ukleja, K. Dzwonowska
17.11.2017 r., klasa 2a - prowadzenie: E. Zielińska, K. Dzwonowska
21.11.2017 r., klasa 2d - prowadzenie: P. Szymańska, K. Dzwonowska

Zajęcia łączyły edukację informatyczną i przyrodniczą. Znalazły się również elementy edukacji matematycznej. Zajęcia były zgodne z priorytetami polityki oświatowej państwa czyli podniesieniem jakości edukacji matematycznej, przyrodniczej i informatycznej.
Podczas zajęć dzieci słuchały prezentacji, oglądały animacje, rozwiązywały ćwiczenia przy komputerze. Dowiedziały się, co to jest rzeka i jak jest zbudowana, poznały królową polskich rzek - jej florę i faunę, dowiedziały się jakie funkcje spełnia Wisła.
Uczniowie odbyli “Podróż Wisłą przez Polskę” - zaznaczali miejsca postoju na mapie (Barania Góra, Kraków, Warszawa, Płock, Toruń, Gdańsk, Morze Bałtyckie), czytali informacje i oglądali zdjęcia mijanych miejsc, poznali znanych Polaków-naukowców mieszkających nad Wisłą w mijanych miastach (Maria Skłodowska-Curie, Mikołaj Kopernik).
Uczniowie grali w Kahoota - interaktywny quiz z pytaniami dotyczącymi lekcji, który sprawił im wiele radości, szczególnie, że po każdym pytaniu gracze dostawali informację, na którym znajdują się miejscu.
Podsumowaniem zajęć i zdobytej wiedzy była gra online w Milionerów, która wzbudziła w uczniach wiele emocji. Po tych zajęciach wszyscy uczniowie klas II są “milionerami”.

Zdjęcia z zajęć:

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

22.03.2018 r. odbył się finał konkursów związanych z Rokiem Rzeki Wisły.
Spotkanie rozpoczęliśmy od zabawy, w której uczestniczyli laureaci, finaliści i wyróżnieni uczniowie ze wszystkich konkursów w klasach I-VII. Uczniowie zostali podzieleni na 5 grup. Każda z grup miała za zadanie odpowiedzieć na pięć pytań i dopłynąć statkiem do Morza Bałtyckiego, mijając po drodze miasta, przez które przepływa Wisła. Zabawa wzbudziła w uczniach wiele emocji.
Następnie zostały rozdane nagrody i dyplomy w konkursach: fotograficznym “Wisła w obiektywie” dla uczniów klas IV-VII, plastycznym “Płynie, Wisła płynie” dla uczniów klas I-III, plastycznym “Obraz mojej Warszawy. Nadwiślańskie pejzaże” dla uczniów klas I-VII organizowanym przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej.

Zdjęcia z finału konkursów związanych z Rokiem Rzeki Wisły:

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

Dziękujemy za udział w zabawie, konkursach, promowaniu roku 2017 jako Roku Rzeki Wisły oraz ukazaniu walorów przyrodniczych, turystycznych i kulturowych „Królowej Polskich Rzek”.

Tekst: K.Dzwonowska, A.Masłocha

Zdjęcia: K.Dzwonowska, A.Masłocha, P.Pikulińska, P.Szymańska, A.Ukleja, E.Zielińska, A.Chmiel, doradcy metodyczni m.st. Warszawy, rodzice uczniów

 


 

Wednesday the 22nd. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |