Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Tydzień Integracji w SP321, 2018 r.

Drukuj

W tym roku Tydzień Integracji trwał od 11 do 15 czerwca.

Już wcześniej, 8.06 rozpoczęły się przesiewowe badania ortoptyczne dla uczniów zerówek i klas pierwszych. Miały one na celu wychwycenie zaburzeń widzenia obuocznego oraz ich leczenie za pomocą odpowiednio dobranych ćwiczeń. Kilka dni po badaniu każdy otrzymał wynik badania z ewentualnymi wskazówkami do dalszej pracy.

11.06 odbyły się warsztaty języka migowego. Uczestniczyły w nich klasy: 1c, 2b, 2c, 3a i 3b. Pani, która prowadziła warsztaty przekazała dzieciom podstawową wiedzę na temat osób niesłyszących i niedosłyszących oraz pokazała jak należy się zachować w obecności takiej osoby. Dzieci z zainteresowaniem w nich uczestniczyły, zadawały pytania i uczyły się niektórych słów z języka migowego.

W dniach 12.06 - 14.06  rozgrywały się turnieje w “dwa ognie” dla klas drugich i trzecich oraz w “zbijaka” dla klas pierwszych. Wybrane z klas drużyny walczyły zawzięcie, a pozostali uczniowie głośno, z przejęciem dopingowali. Wyniki są następujące:

w kategorii klas pierwszych:

  • I miejsce klasa 1d
  • II miejsce klasa 1c
  • III miejsce klasa 1a

 

w kategorii klas drugich:

  • I miejsce klasa 2b
  • II miejsce klasa 2c
  • III miejsce klasa 2a

 

w kategorii klas trzecich:

  • I miejsce klasa 3g
  • II miejsce klasa  3i
  • III miejsce klasa 3f

 

Dla zwycięzców przygotowane były złote, srebrne i brązowe medale oraz dyplomy.

14.06 przeprowadzone zostało wśród uczniów klas 4-7 głosowanie na Anioła Integracji. Uczniowie wybierali nauczyciela oraz  koleżankę lub kolegę. Aniołem Integracji została Pani Anna Wiechowska, a wśród uczniów - Julia Molenda.  

15.06 odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielami Olimpiad Specjalnych. Gościliśmy w naszej szkole dwóch zawodników oraz osobę z fundacji. Uczniowie dowiedzieli się jaka jest historia olimpiad specjalnych, oglądali medale z igrzysk oraz poznali zasady organizowania takich zawodów.

15.06 to też dzień Mistrzostw SP 321 w piłkę nożną dla klas 4-7. Uczniowie klas starszych sami tworzyli swoje drużyny i zapisywali się przez Internet. Do zawodów przystąpiło 6 drużyn (w tym jedna dziewczęca :)).

W dniach 11.06 - 13.06 uczniowie klasy 3a przygotowali kiermasz "Przez żołądek do serca!". Można tu było kupić pyszne babeczki z owocami, cukierki, pączki małe i duże, ciasteczka itp. Zebrane pieniądze w kwocie 864 zł. zostały przekazane na fundację Olimpiad Specjalnych.

Dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w przygotowaniach związanych z Tygodniem Integracji.

Tekst: P.Pikulińska, A.Masłocha

Zdjęcia: K.Dzwonowska, P.Pikulińska, M.Strankowski

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wednesday the 22nd. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |