Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

O wolontariacie

Drukuj

Szkolne Koło Wolontariatu w naszej szkole rozpoczęło swoją działalność w roku szkolnym 2006/2007. Każdego roku nasi młodzi wolontariusze upowszechniają w naszej szkole ideę bezinteresownego niesienia pomocy innym. Działamy na rzecz domów dziecka, ośrodków pomocy społecznej, schronisk dla zwierząt i innych instytucji dobroczynnych. Ponadto bierzemy udział w finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W prowadzeniu działalności charytatywnej stale współpracujemy z p. Bielańską.   

Praca w Szkolnym Kole Wolontariatu uczy naszych uczniów otwartości na los drugiego człowieka, kształtuje w nich poczucie odpowiedzialności oraz wartości moralne: bezinteresowność, tolerancję i empatię. Nasi wolontariusze mają również możliwość nauczenia się nie tylko zasad planowania i przygotowywania różnych akcji oraz pomagania potrzebującym, ale również  nauki dojrzałości. 

Skład naszego Koła stale się zmienia. Każdego roku przystępują do niego nowi uczniowie z klas czwartych, angażując również swoich rodziców, którzy chętnie poświęcają swój czas, aby wspomóc naszych młodych wolontariuszy w ich działalności.

Każdego roku okazją do podsumowania działalności naszego Koła jest Samorządowy Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Tytuły „Wspaniałych” zdobyli nim: Magdalena Iskra (w roku szkolnym 2007/2008), Piotr Skibiński (w roku szkolnym 2012/12013) oraz Aleksander Zgliński (w roku szkolnym 2013/2014), który otrzymał również tytuł „Wolontariusza Roku” oraz Fundacji „Świat na tak”. Podczas uroczystości w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Andersena 2013/2014 nasze Koło otrzymało nagrodę w konkursie „Ośmiu wspaniałych”.

Wszelkie informacje na temat bieżących działań Koła można znaleźć na stronie internetowej naszej szkoły.

Anna Kawa i Aneta Dziedzic

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

W latach 2015-2017 działał w szkole wolontariat klas I-III  we współpracy z wolontariatem w klasach IV-VI. Opiekunowe wolontariatu klas I-III:

  • Gabriela Wójcik
  • Katarzyna Kozaczyńska
  • Kamila Szczepańska

 

Od roku szkolnego 2019/2020 koordynatorami Wolontariatu w SP321 są:

  • Katarzyna Dzwonowska
  • Anna Jabłonowska
  • Paulina Śliwka
Wednesday the 22nd. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |