Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Pączki w programowaniu

Drukuj

Nasza szkoła przystąpiła do pilotażowego programu „Pączki w programowaniu – wykorzystanie programowania w języku Scratch w rozwijaniu umiejętności logiczno-matematycznych” opracowanego przez Stowarzyszenie „Rodzice w edukacji” we współpracy z m.st. Warszawa oraz Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie (OEIiZK).
Program ten wpisany do priorytetów edukacyjnych m.st. Warszawy, skierowany jest do nauczycieli, uczniów i rodziców warszawskich szkół podstawowych. Wychodzi on naprzeciw poszukiwaniom innowacyjnych rozwiązań metodycznych i edukacyjnych oraz wypracowaniu zmiany społecznego nastawienia do matematyki i włączanie uczniów, rodziców oraz  nauczycieli, działających razem, w aktywne uczynienie się i upowszechnianie programowania w języku Scratch, w celu rozwijania i wspierania kompetencji logiczno-matematycznych uczniów.
Celem programu jest wzbogacenie oferty edukacyjnej uczniów poprzez wprowadzenie dodatkowego języka jakim jest język programowania Scratch i wykorzystanie go do promocji nauczania matematyki. Z pomocą moderatorów programu uczestnicy (zespoły uczniów z nauczycielami/opiekunami) na seminariach i spotkaniach, które odbywają się od września bieżącego roku szkolnego przy ul. Nowogrodzkiej 73 w Warszawie uczą się jak programować w Scratchu i jak wykorzystywać ten język do nauczania matematyki.
Naszą szkołę w programie reprezentuje nauczyciel matematyki Anna Kawa wraz z uczniami klasy 4 d Szymonem Jurkiewiczem i Jakubem Szlubowskim.
Projekt ten jest objęty Patronatem Centrum Fizyki Teoretycznej Polskiej Akademii Nauk.
Poniżej zamieszczamy logo projektu oraz Stowarzyszenia.


 

Wednesday the 22nd. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |