Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Mistrzowie Kodowania w r.szkol. 2015/2016

Drukuj

Nasza szkoła już drugi raz uczestniczy w programie. W tym roku po raz pierwszy do "Mistrzów Kodowania" dołączyli uczniowie z naszej szkoły z klas I-III. MK certyfikat


"Mistrzowie Kodowania" to projekt realizowany przez Samsung Electronics Polska we współpracy z Partnerami: Centrum Cyfrowym Projekt: Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją CoderDojo, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji” przy wsparciu grupy SuperBelfrzy RP. 

 

 

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klas I-III po raz pierwszy dołączyli do programu “Mistrzowie Kodowania”. W ramach zajęć dzieci uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch. 

W programie “Mistrzowie Kodowania” biorą udział wszyscy uczniowie klas I-III. Zajęcia są prowadzone w ramach lekcji Zajęcia komputerowe. 
Dzieci mają w różnym stopniu opanowany materiał, w różnym stopniu obsługują komputer. Dlatego bardzo prostym językiem należało im wytłumaczyć co to jest programowanie, a zajęcia z programowania zaczęliśmy od jeszcze prostszych programów niż Scratch. 
Pracowaliśmy na platformie studio.code.org, na której znajdują się idealne ćwiczenia do wprowadzenia uczniów w temat programowania. Uczniowie byli zachwyceni. Poprzez zabawę uczyli się podstaw programowania. W grudniu dla uczniów klasach drugich i trzecich wprowadziłam programowanie w Scratch. Uczniowie robili w Scratch animację swojego imienia, tworzyli animację do wiersza „Papuga” Jana Brzechwy. 
Scratch jest dobrym programem do robienia i powtarzania ćwiczeń z różnych edukacji.
W ramach “Mistrzów Kodowania” uczestniczyliśmy w obchodach Europejskiego Tygodnia Kodowania i Godziny Kodowania. 
Na stronie Mistrzów Kodowania znajduje się sprawozdanie z zajęć w klasach I-III http://news.mistrzowiekodowania.samsung.pl/12567-321-start-od-godziny-kodowania-do-projektow-w-scratchu, a także galeria zdjęć http://tiny.pl/gtm4k

Uczniowie klas 4-6 w programie są od 2 lat.
Wszyscy uczniowie klas 4-5 oraz wybrani z klas 3 (koło) opanowali podstawowe zasady języka programowania Scratch. Klasy 4 i 5 stworzyły animacje „Kot goni mysz”, uczniowie zaawansowani i twórczy stworzyli z tej animacji gry interaktywne. Nasze działania opisane są na stronie: http://news.mistrzowiekodowania.samsung.pl/12535-w-321-zabawa-na-102-czyli-wspomnien-z-code-week-ciag-dlaszy
Braliśmy udział w „Tygodniu Kodowania”, uczniowie prezentowali kolegom swoje prace. A na korytarzu grasował zdalnie sterowany robot.
W ramach „Godziny Kodowania” nasi uczniowie animowali w języku Scratch własne imię. Prace ich zostały zaprezentowane na tablicy w Hallu Szkoły (w tej chwili znajduje się w pracowni 214) oraz na stronie internetowej szkolnej pracowni inf. i do obejrzenia pod adresem: https://scratch.mit.edu/studios/2176443/ Nasze osiągnięcia pokazane są dla społeczności na padlecie pod adresem: http://padlet.com/kontakt/mk
Zainteresowani uczniowie z klas 4 rozwijają swoje umiejętności w języku Scratch na kole „Otwarta pracownia – wyrównywanie szans”. W wyniku tej akcji stało się kołem „Otwarta pracownia – promocja talentów programistycznych”.
Zorganizowaliśmy konkurs na animację ilustrującą wiersz lub piosenkę. Nagrodzone prace można obejrzeć pod adresem: http://sp321.warszawa.pl/info/viewpage.php?page_id=33
Otrzymaliśmy bardzo dużo prac, a twórcze podejście do tematu zaskoczyło nawet nas.
Nasze działania prezentowane na międzynarodowym forum spowodowały, że organizatorzy projektu, rekomendują nas dla uczniów innych szkół jako nauczycieli języka Scratch.

Koordynatorzy programu w SP 321:

  • Katarzyna Dzwonowska - klasy I-III
  • Danuta Dziadyk-Szczepińska - klasy IV-VI
  • Jarosław Szaciłło - klasy IV-VI

 

2015 6 tydzienkodowaniamistrzowie kodowania logo Vert

 

Zdjęcia: nauczyciele informatyki - koordynatorzy programu

 

Nasze projekty:

Wednesday the 22nd. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |