Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

Drukuj

 

W dniu 10 czerwca 2016 r. nasza szkoła, licząca około 1000 osób wzięła udział w Ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam!". Celem tej akcji było bicie rekordu w liczbie osób czytających, zgromadzonych w jednym miejscu o godzinie 10.00. W tym dniu wszyscy uczniowie naszej szkoły byli ubrani w odpowiedni kolor i pod opieką nauczycieli, na boisku szkolnym ustawili się klasami w odpowiednim sektorze, tworząc przepiękną barwną tęczę. Cztery klasy miały za zadanie utworzyć napis „TO MY” w barwach narodowych, co im się świetnie udało.
Naszą uroczystość zaszczyciła swoją obecnością pani Janina Miszewska, Burmistrz Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy i rozpoczęła ją czytając fragment książki pt. „W pustyni i w puszczy”. Następnie przez 10 minut, w ciszy i skupieniu, uczniowie czytali przyniesione z domu lub z biblioteki ulubione książki. Po przeczytaniu wszyscy mieli za zadanie podnieść je do góry, by uwiecznić ten moment na zdjęciu.
Akcja czytania zakończyła się przemarszem klas po bieżni boiska wraz z transparentami, na których widniały hasła promujące czytelnictwo. Uczniowie maszerując skandowali swoje hasła.
To był bardzo przyjemnie spędzony wspólnie czas. W naszej szkole po prostu się czyta! Mamy nadzieję, że zachęciliśmy naszych uczniów do sięgnięcia po książkę. Inicjatywa ta miała za zadanie inicjować modę na czytanie, przekonać uczniów, że czytaniem należy się chwalić.
Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i zachęcamy do dalszego czytania!

Zdjęcia: K. Dzwonowska, D. Dziadyk-Szczepińska, M. Tomaszek, J. Kopeć, tata Asi z kl. 6e

 


 

Wednesday the 22nd. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |