Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Konkurs na "Najzabawniejszy wiersz o książce"

W związku z obchodzonym Dniem Pisarza, w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, biblioteka szkolna i świetlica zorganizowały konkurs literacki na ”Najzabawniejszy wiersz o książce”.
Nagrodą dla zwycięzcy była wybrana przez niego wymarzona książka z literatury pięknej (beletrystyka).
Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych (klas II-II i IV-VI). Jury konkursowe wyłoniło dwóch zwycięzców:

  • w klasach I-III Ola Kurkowska kl. 3F, która wybrała książkę z serii biuro detektywistyczne Lassego i Mai pt „ Tajemnice Miłości”
  • w klasach IV -VI Zosia Matysiak kl. 5A, która wybrała książkę „ Przypadki Robinsona Krusoe”

 

Gratulujemy !!!

Zdjęcia: bibliotekarze

 


 

Międzyklasowy turniej fotograficzny

W kwietniu 2016 r. nasza biblioteka zaprosiła klasy IV-VI wraz z wychowawcą do udziału w Międzyklasowym Turnieju Fotograficznym.
Zadanie polegało na zrobieniu jednego zdjęcia. Tematem fotografii było "Nasza wizja książki/lektury". Fotografia miała być przemyślana (wspólnie wybrany tytuł, kostiumy, eksponaty jeśli są konieczne). Dopuszczalne było używanie różnego rodzaju programów do obróbki zdjęć w celu uzyskania konkretnych efektów.
Najciekawszą pracą okazało się zdjęcie do książki „Baśniobór” Brandona Mulla wykonane przez klasę 6B. W nagrodę uczniowie otrzymali bilety do kina, ufundowane przez Radę Rodziców.
Poniżej zwycięskie zdjęcie.

6b

 


 

Spotkanie z panią Agnieszką Tyszką

Spotkanie z pisarką – panią Agnieszką Tyszką od dłuższego czasu było naszym wielkim pragnieniem, które udało się w końcu zrealizować. W dniu 10 maja 2016 r. autorka zabrała nie tylko dzieci z naszej szkoły, ale wszystkich chętnych miłośników literatury dzielnicy Bemowo do pięknej krainy marzeń literackich. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się skąd pani Agnieszka czerpie inspirację, dlaczego zaczęła pisać i jakie literackie plany ma na przyszłość. Autorka nawiązała z czytelnikami znakomity kontakt i wspaniale włączyła wszystkich na sali w interesującą rozmowę o książkach. Na zakończenie młodzi słuchacze chętnie zadawali autorce pytania. Pytali o ilość książek, które napisała, jak długo pisze się jedną powieść, skąd czerpie pomysły na kolejne pozycje książkowe. Po gorącej dyskusji nadszedł czas na autografy, które pani Agnieszka składała w książkach lub na zakładkach z wizerunkiem bohaterki Zosi, które rozdała młodym czytelnikom. Pisarki nie sposób oceniać tylko przez pryzmat jej twórczości. Pani Agnieszka okazała się niezwykłą, ciepłą i serdeczną osobą.
To było wspaniałe popołudnie! Dziękujemy pani Agnieszce Tyszce za dostarczenie nam niezwykłych przeżyć.
Cieszymy się i dziękujemy za przybycie na spotkanie paniom: Janinie Miszewskiej- Zastępcy Burmistrza w Zarządzie Dzielnicy Bemowo, Marii Czajkowskiej- Dyrektor Biblioteki Publicznej Dzielnicy Bemowo, oraz Annie Bończyk- kierowniczce Czytelni Naukowej dodatkowo za współpracę w przedsięwzięciu.

Zdjęcia: bibliotekarze

 


 

Konkurs plastyczny "Królewskie pary"

Biblioteka szkolna ogłosiła w marcu 2016r., dla uczniów naszej szkoły, konkurs plastyczny pt. „Królewskie pary” zorganizowany przez Muzeum Historii Polski w Warszawie.
Zadaniem konkursowicza było wykonanie wizerunku ślubnego wybranego króla Polski z dynastii Jagiellonów lub króla elekcyjnego wraz z poślubioną królewną/księżniczką pochodzącą z obcego dworu.
Przedstawione poniżej prace zostały wysłane do organizatora i trzymamy kciuki za naszych uczniów.

Zdjęcia: bibliotekarze

 


 

Wspólna inicjatywa z Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy

W ramach  realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  i  współpracy z  Biblioteką Publiczną Dzielnicy Bemowo, na zasadzie wypożyczeń międzybibliotecznych  kierowniczka czytelni naukowej pani Anna  Bonczek  udostępniła naszej  szkole  na miesiąc, w marcu, filmy edukacyjne. Dotyczyły one m.in. zawodów, bezpieczeństwa, poruszania się środkami lokomocji,  instrumentów muzycznych, segregacji śmieci, zagrożenia  w sieci, ADHD, oraz  z serii „ jak to działa” .

Szczegółowy wykaz udostępnianych  filmów  CD  

 


 

Wydajemy własną książkę, 2016r.

Jak co roku nasi uczniowie postanowili wziąć udział w XXIII edycji konkursu literackiego zorganizowanym przez MDK  „Muranów” pod tytułem „Wydajemy Własną Książkę”.  Tym razem zadaniem konkursowym było napisanie własnej powieści przygodowej o dowolnej tematyce, gdzie bohaterami mogły być leśne skrzaty (te złośliwe i psotne, jak i te dobre) oraz leśne zwierzęta. Poniżej przedstawiamy zdjęcia przekazanych prac do konkursu. Trzymamy kciuki za naszych uczniów biorących w nim udział.

Zdjęcia: bibliotekarze

 


 

Drzewko czytelnika

Od 29 lutego do 18 marca 2016 r w ramach udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa oraz akcji "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" stało przy wejściu do naszej szkoły  „drzewko czytelnika”. Każdy chętny mógł wpisać na listku swoje  przemyślenia na temat znaczenia  i roli książki, biblioteki oraz czytania w życiu człowieka. Zapisane listki zostały wywieszone na gazetce przed biblioteką i każdy mógł się z nimi zapoznać.

Zdjęcia: A. Dziedzic

 


 

Spotkanie z aktorem Arturem Barcisiem

W dniu 14 marca 2016 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z wybitnym polskim aktorem teatralnym i filmowym, panem Arturem Barcisiem.
Nasz gość z entuzjazmem opowiadał dzieciom o swojej pracy aktorskiej i rolach jakie miał przyjemność zagrać.
Dzieci zadawały naszemu gościowi mnóstwo pytań na które, aktor chętnie udzielał odpowiedzi. Największą atrakcją było zaśpiewanie razem piosenki.
Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i wywołało wiele pozytywnych emocji.
W podziękowaniu za poświęcony czas uczniowie odczytali i podarowali gościowi wiersz pt. „Aktor” napisany przez Julię H., własnoręcznie wykonany świąteczny prezent - jajko i kartkę z wyrazami wdzięczności.

Wiersz dla pana Artura Barcisia pt. "Aktor"

Zdjęcia: bibliotekarze

 


 

Spotkanie autorskie z panią Moniką Kowaleczko-Szumowską

W dniu 28 i 29 stycznia 2016 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z panią Moniką Kowaleczko –Szumowską, autorką książek dla dzieci i młodzieży, pracownikiem Muzeum Powstania Warszawskiego . Pani Monika przyjechała do nas, z napisaną przez siebie książką pt. „Fajna Ferajna”, która opowiada o trudnym okresie Powstania Warszawskiego. Zawiera ona wzruszające, barwne i niepozbawione humoru wspomnienia dzieci, uczestniczących w tym powstaniu. Niektórzy z nich jeszcze żyją, dlatego też autorka miała możliwość spotkania się z nimi osobiście, co było niezwykle pomocne przy pisaniu tej książki. Pisarka w niezwykle obrazowy sposób mówiła o losach małych powstańców – bohaterach swojej książki , zachęcając do spotkania z jednym z nich - Jureczkiem, w jego pracowni zegarmistrzowskiej. Później obejrzeliśmy film nakręcony na podstawie tej książki pt. „Powstanie oczyma dzieci” i mogliśmy porozmawiać z jego reżyserem. Oczywiście był też czas na pytania i rozmowy. Zainteresowani mogli zakupić książki wraz z autografem autorki.

Zdjęcia: bibliotekarze

 


 

Uroczyste wręczenie nagród

Podczas uroczystości przygotowanej z okazji „Dnia Niepodległości” wręczyliśmy uczniom nagrody za udział w konkursie fotograficznym „Wakacje z książką” oraz w konkursie „Głośnego Czytania” zorganizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji „ Cała Polska Czyta Dzieciom”. Zwycięzcy otrzymali książki zakupione częściowo przez świetlice oraz pendrive podarowane przez Radę Rodziców.

A oto laureaci:
konkursu głośnego czytania (kl. III-VI)

  • I miejsce Karena Jarząbek kl. 5A
  • II miejsce Zofia Matysiak kl. 5A
  • III miejsce Emilia Szymańska kl. 5E
  • wyróżnienia otrzymali:

Zuzanna Jodłowska z kl. 5A i Maja Śliwowska z kl. 6E , w klasach III: Martyna Kempa, Zuzanna Krawczyk, Amelia Sarniak i Olga Greń

wakacyjnnego konkursie fotograficznego „Wakacje z książką”
wyróżnienia otrzymali Julia Hynowska z kl . 5H, Franek Kwiatkowski z kl.4A, Alicja Janusz z kl 6D

Zdjęcia: bibliotekarze

 


 

Biblioteka na Wyprzedaży garażowej

W dniu 7 listopada 2015r podczas szkolnej, sobotniej wyprzedaży garażowej nasza biblioteka zorganizowała własne stoisko z książkami. Nie chodziło nam jednak o sprzedaż , a wymianę książek. Zatem przynoszono nam swoją książkę, a my wymieniałyśmy ją na inną.
Na nowych właścicieli czekały książki, wydane po roku 2005, z literatury pięknej tj. literatura obyczajowa, przygodowa, fantazy, a także kilka pozycji z literatury popularno-naukowej. Wystawione przez nas książki były ciekawe i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nasza biblioteka również wzbogaciła się w nowe i ciekawe pozycje.

Zdjęcia: bibliotekarze

 


 

Spotkanie z osobami niewidomymi

W dniu 4 listopada 2015r. w naszej bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie dla chętnych uczniów naszej szkoły z osobami niewidomymi, panią Izabelą Wasilewską oraz panią Izabelą Galicką. Podczas zajęć uczniowie mogli dowiedzieć się, jak radzą sobie w życiu osoby niewidome. Panie odpowiadały na wiele pytań w oparciu o własne doświadczenia. Mogliśmy obejrzeć przedmioty i narzędzia, których niewidomi używają na co dzień, by funkcjonować we współczesnym świecie. Zapoznaliśmy się z alfabetem Braille’a i obejrzeliśmy książki napisane tą techniką. Zobaczyliśmy, jak sobie świetnie radzi pies przewodnik i pomaga osobie niewidomej.
Spotkanie zorganizowane przez świetlicę szkolną i pracowników biblioteki przebiegło w przyjaznej i miłej atmosferze. Cieszymy się, że mogłyśmy poznać tak pogodne i ciepłe panie, a Wenecja (pies labrador) świetnie czuła się w naszej szkole.

Zdjęcia: bibliotekarze

 


 

Konkurs „Książki naszych marzeń”

Po raz drugi nasza biblioteka brała udział w konkursie "Książki naszych marzeń" organizowanym przez Ministra Edukacji Narodowej dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Naszym zadaniem było nakręcenie 1 minutowego filmu, który miał przekonać jury, że to nasza szkoła powinna otrzymać wybrane przez nas 50 tytułów książek, o przeczytaniu których marzą uczniowie.
W poprzedniej edycji konkursu przesłaliśmy film pt „Zamieniaj marzenia w realne wspomnienia”, nagrany wspólnie z panią Beatą Jankowską i prowadzonym przez nią Kołem Dziennikarskim.
W roku szkolnym 2015/16 klasy III A I III B wraz paniami Anną Matysiak i Martą Falińską- Mrozek opracowały scenariusz i nagrały film pt „Rapujące mole książkowe”. Film został umieszczony na stronie YouTube

 


 

Konkurs "Wakacje z książką"

W czerwcu 2015 r. ogłoszony został przez bibliotekę szkolną oraz nauczycieli informatyki wakacyjny konkurs fotograficzny „Wakacje z książką”. Adresowany był on do uczniów klas III- V. Dzieci miały za zadanie wykonać 2 fotografie związane z hasłem.
Głównym celem konkursu było zachęcenie uczniów do wspólnej zabawy i przebywania z książką w czasie wolnym oraz uwiecznienie tego momentu na zdjęciu. Do końca września wykonane fotografie w wersji elektronicznej trzeba było przekazać e-mailowo lub na jakimkolwiek nośniku magnetycznym do organizatorów konkursu.
Prace oceniane były pod kątem oryginalności interpretacji tematu, pomysłowość i kreatywności.
Nagrodami za udział w konkursie są dodatkowe punkty z zajęć z komputerem, a dla osób wyróżnionych pendrive zakupione przez Radę Rodziców.
Zostały wyróżnione prace następujących uczniów: Julii Hynowskiej, Franka Kwiatkowskiego i Alicji Janusz.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Zdjęcia dostępne są na stronie Nauczycieli zajęć z komputerem w klasach 4-6

 


 

Friday the 17th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |