Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Cała Polska Czyta Dzieciom rok szkolny 2018/2019

Jesteśmy CZYTAJĄCĄ SZKOŁĄ - realizujemy program: CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM!

Od roku szkolnego 2018/2019 zadania z programu Cała Polska Czyta Dzieciom znajdują się w zakładce Świetlica - Wydarzenia.

 


 

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, 2018

W czerwcu nasza świetlica po raz kolejny przyłączyła się do Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego czytania „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Panie przygotowały dla nas mnóstwo atrakcji: czytanie ulubionych książek, rozwiązywanie zagadek, krzyżówek, rebusów. Uczniowie klasy II A i II B przygotowali ciekawostki czytelnicze ze Świerszczyków, które prenumerujemy w naszej świetlicy. Pierwszy numer tego czasopisma ukazał się 1 maja 1945 roku. Na zajęciach chętne dzieci mogły narysować swojego ulubionego bohatera z baśni, bajki, wiersza. Wszystkie prace ozdobiły naszą szkołę w dniu akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Dużą atrakcją tego dnia było wspólne czytanie wszystkich uczniów naszej szkoły, uwieńczone na panoramicznym zdjęciu.

Tekst i zdjęcia: A. Warda, M. Czerniszewska, W. Łukasiak

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 23.04.2018

W ramach obchodów światowego Dnia Książki, w kwietniu 2018 roku, odbył się konkurs dla uczniów klas II, uczęszczających do szkolnej świetlicy, na najpiękniejszą zakładkę do książki. Przedmiotem konkursu było wykonanie (w ramach zajęć świetlicowych) zakładki do książki, zaś celem- rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie nawyku dbania o książki poprzez używanie zakładek oraz doskonalenie zdolności manualnych i rozwijanie poczucia estetyki.
Wybór najlepszych prac okazał się bardzo trudny. Przy ich ocenie komisja brała pod uwagę: pomysłowość, różnorodność materiałów wykorzystanych do wykonania zakładki, oryginalność i estetykę.
Wyróżnieni uczniowie dostali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Tekst i zdjęcia: A.Korzeniewska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Światowy Dzień Poezji w naszej świetlicy

Wraz z nadejściem wiosny w świetlicy szkolnej obchodziliśmy ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku Światowy Dzień Poezji. Celem tego dnia była promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji. W grupach organizowane były zajęcia czytelnicze dla dzieci inspirowane twórczością Juliana Tuwima, Danuty Wawiłow, Wandy Chotomskiej i Jana Brzechwy. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały również recytacji wierszy przygotowanych przez swoich kolegów i koleżanki na konkurs „Warszawska Syrenka”. Tego dnia mogliśmy się przekonać, że ulubione wiersze dla dzieci są niezawodnym lekarstwem na dobry humor i wesoły nastrój. Cieszymy się, że nasze Świetliczaki chętnie sięgają po książkę i że sprawia im to przyjemność.

Tekst: A.Warda

Zdjęcia: M.Czerniszewska, A.Korzeniewska, M.Karkocha, W.Łukasiak, A.Warda

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Zapamiętaj sobie - dzisiaj jest DZIEŃ KOBIET!

8 marca w naszej świetlicy obchodziliśmy Dzień Kobiet. Świetliczaki na tę okazję wykonały piękne, kolorowe laurki dla swoich koleżanek, mam, babć i nauczycielek. Chłopcy w tym dniu obdarowali swoje koleżanki oraz panie miłymi życzeniami, kwiatami, słodkościami. Byli dla wszystkich wyjątkowo mili i uczynni. W świetlicy urządziliśmy kącik poświęcony kobietom, autorkom literatury dziecięcej. Największym powodzeniem cieszyły się książki Wandy Chotomskiej, Małgorzaty Strzałkowskiej, Marii Konopnickiej i Hanny Niewiadomskiej. Świętowanie zakończyliśmy wspólnymi tańcami przy muzyce.

Wszystkim Paniom pracującym w naszej szkole życzymy dużo szczęścia i radości.

Tekst: A.Warda

Zdjęcia: M.Czerniszewska, M.Karkocha, A. Warda

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

„Królowa Śniegu” ilustracja do baśni H. Ch. Andersena

W lutym został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.: „Królowa Śniegu” ilustracja do baśni H. Ch. Andersena. Konkurs skierowany był do uczniów klas II i III objętych opieką świetlicy szkolnej. Celem było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, rozwijanie ich twórczej wyobraźni i fantazji, a także rozwijanie zainteresowań plastycznych. Zadanie konkursowe polegało na przeczytaniu baśni H. Ch. Andersena pt.: „Królowa Śniegu” i wykonaniu pracy plastycznej dowolną techniką. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Do organizatorów wpłynęło 32 prace. Laureaci konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i małymi upominkami.

Klasy II
I miejsce – Agata Mazurek kl. II a
II miejsce – Nikola Obasi kl. II b
III miejsce – Jan Załoga kl. II b
Wyróżnienia:
Marysia Pakuła kl. II a
Hania Włodarczyk kl. II a
Karina Chmielewska kl. II b
Maja Jorroch kl. II d
Ania Sala kl. II d
Zuzia Gładysz kl. II d
Klasy III
I miejsce – Julia Szczemczak kl. III d
II miejsce – Zosia Kośnik kl. III e
III miejsce – Gabrysia Kruss kl. III c
Wyróżnienia:
Ida Stefańska kl. III h
Hania Chuszno kl. III c
Lena Gregorczyk kl. III c

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dzieci zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, rodziców natomiast zachęcamy do obejrzenia wyróżnionych prac na wystawie w holu szkoły.

Tekst i zdjęcia organizatorzy konkursu: M.Czerniszewska, A.Warda

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Ten stary Nowy Rok

Rok dwanaście ma miesięcy, bo mu czasu brak na więcej.
Nigdy w pracy nie ustaje, dni, tygodnie wciąż dodaje.
I podąża krok za krokiem na spotkanie z Nowym Rokiem.
Marcin Brykczyński

Nasze pierwsze spotkanie w Nowym Roku w ramach programu edukacyjnego „Czytające szkoły” rozpoczęliśmy rozmowami z dziećmi na temat Sylwestra i noworocznych postanowień. Najmłodsi poznali, a starsi przypomnieli sobie nazwy pór roku, miesięcy i dni tygodnia. W grupach wspominaliśmy świąteczny czas. Uczniowie wysłuchali wiersza Ludwika Jerzego Kerna „O starym i nowym roku”. Chętni przeczytali z podziałem na role baśń Janiny Porazińskiej „O dwunastu miesiącach”. Nowy Rok przyniósł ze sobą pomysł, aby stworzyć kalendarz świetlicowy. Na zajęciach dzieci z klas drugich i trzecich wykonały piękne kalendarze na rok 2018. Te najładniejsze zostały nagrodzone i ozdobiły naszą świetlicę.

Tekst: A. Warda

Zdjęcia: A. Warda, M. Czerniszewska, W. Łukasiak, M. Angrodzka

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Świąteczne czytanie przy choince, 2017 r.

W tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” w naszej świetlicy odbyło się „Świąteczne czytanie przy choince”. Uczniowie przez cały tydzień przygotowywali się do pięknego czytania wybranych przez siebie bożonarodzeniowych wierszy, opowiadań i bajek, które zaprezentowali przed swoimi kolegami i koleżankami. Dzieci z wielkim zapałem słuchały przygotowanych propozycji. Przed świętami nie zabrakło też wspólnego kolędowania oraz prac plastycznych, dzięki którym w naszej świetlicy widać i czuć bożonarodzeniowy nastrój.

Tekst: A.Warda

Zdjęcia: A.Warda, M.Czerniszewska, A.Korzeniewska, M.Krzysztyniak, M.Karkocha

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Czytać można wszędzie!

Kiedy pogoda za oknem nie zachęca do spacerów, świetliczaki chętnie sięgają po książkę.
Od września było wiele okazji do czytania. W każdej sali znajduje się biblioteczka z ciekawymi książkami. Wszystko to po to, aby wszczepić najmłodszym pasję do czytania. Zdjęcia zamieszczone w galerii świadczą o tym, że czytanie jest modne i wszędzie można to robić, bo przecież książka to najlepszy przyjaciel!

Teskt: A.Warda

Zdjęcia: A.Warda, M.Czerniszewska, M.Karkocha, A.Korzeniewska, E.Moszyńska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Światowy Dzień Pluszowego Misia, 2017 r.

Okazją do kolejnego czytelniczego spotkania było Święto Pluszowego Misia, które obchodziliśmy w naszej świetlicy pod koniec listopada. Z tej okazji dzieci wysłuchały fragmentów „Przygód Kubusia Puchatka” A. A. Milne, które przeczytały uczennice klasy V F. Później odbył się quiz na temat wysłuchanego tekstu. Był również czas na misiowe zagadki i naukę rymowanek o pluszowych niedźwiadkach. Świetliczaki przypomniały sobie również postacie znanych misiów - bohaterów książek, filmów i bajek. Chętni mogli opowiedzieć o swoim pluszowym niedźwiadku koleżankom i kolegom. Na zajęciach uczniowie rysowali portrety misiów, które wyeksponowaliśmy na świetlicowej tablicy. Na koniec wszyscy wzięli udział w zabawie w dyrygenta. Chętni mogli sfotografować się z misiem, który odwiedził tego dnia naszą świetlicę. Na zdjęciach widać, że Dzień Pluszowego Misia był nie tylko okazją do wspaniałej zabawy, ale służył również promocji czytelnictwa.

Tekst: A.Warda

Zdjęcia: A.Warda, M.Czerniszewska, M.Karkocha, A.Korzeniewska, E.Moszyńska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Twórczość Wandy Chotomskiej

W październiku w świetlicy szkolnej przeprowadzono zajęcia poświęcone twórczości Wandy Chotomskiej. Pani Wanda to bardzo znana polska pisarka, autorka wierszy i opowiadań dla dzieci, audycji radiowych i telewizyjnych, scenariuszy przedstawień teatralnych i filmów krótkometrażowych. Była laureatką wielu konkursów literackich oraz pomysłodawczynią Orderu Uśmiechu. Została uhonorowana wieloma odznaczeniami, a przede wszystkim zdobyła podziw i sympatię wielu pokoleń czytelników. Urodziła się 26 października 1929 r., zmarła 2 sierpnia 2017r. pozostawiając po sobie ogromną liczbę wierszyków, opowiadań i innych utworów. Znakomite utwory Wandy Chotomskiej warte są przypomnienia, dlatego podczas zajęć świetlicowych wielokrotnie głośno czytaliśmy ulubione wiersze autorki. Największym zainteresowaniem cieszyły się: „Bobry”, „Spacer z psem”, „Bańkowice Mydlane”, „Dwa barany”, „Gdyby tygrysy jadły irysy”, „Kokoszki”, „Hipopotam lubi błoto”, „Po co krowie rogi na głowie”.
Zachęcamy do sięgania po utwory Wandy Chotomskiej, które zawsze wywołują uśmiech
i wprawiają w dobry nastrój.

Tekst i zdjęcia: A. Warda, M. Czerniszewska, A. Korzeniewska, M. Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Nasze kochane zwierzaki

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Opieki nad Zwierzętami. Na zajęciach w świetlicy szkolnej czytaliśmy wiersze i opowiadania o zwierzętach, rozwiązywaliśmy zagadki. Wysłuchaliśmy ciekawostek o zwierzętach domowych, hodowlanych i egzotycznych. Poznaliśmy gatunki, którym grozi wyginięcie. Dzieci opowiadały o swoich milusińskich, mówiły co lubią jeść, pić i jakie mają przyzwyczajenia. Poruszyliśmy również trudny temat bezdomnych psów i kotów, które mieszkają w schroniskach i dzięki Światowemu Tygodniowi Zwierząt mają szansę, by zyskać nowy, kochający i odpowiedzialny dom. Światowy Tydzień Zwierząt zakończył się wystawą prac plastycznych uczniów.
Przypominamy o dużym wyborze książek przyrodniczych w szkolnej bibliotece, w której znajdują się liczne tytuły związane ze zwierzętami: książki o rasach psów i kotów, koniach
i hodowli zwierząt domowych, o ptakach, roślinach i dzikiej przyrodzie.

Zdjęcia: A. Warda, A. Korzeniewska, M. Czerniszewska, E. Moszyńska, M. Karkocha, M. Marszał, A. Osytek, L. Mańka

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Dzień Głośnego Czytania, 2017 r.

Dnia 29 września w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie klas I – IV z zainteresowaniem wysłuchali czytanych fragmentów książek i chętnie włączali się do dyskusji na temat treści poznanych utworów. Próbowali również swoich umiejętności aktorskich w inscenizacji ulubionych wierszy. Było przy tym trochę zamieszania, ale całe mnóstwo radości i zabawy. Dzieci również chwaliły się liczbą samodzielnie przeczytanych książek, co bardzo ucieszyło nie tylko nauczycieli. Zachęcamy do sięgania po książkę w każdej wolnej chwili.

Zdjęcia: A.Warda, M.Czerniszewska, A.Korzeniewska, M.Karkocha, W.Łukasiak, M.Krzysztyniak, A.Górecka–Pindor, A.Osytek, E.Żelazowska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

„Lokomotywą” - z Julianem Tuwimem

13 września w 123 rocznicę urodzin Juliana Tuwima na zajęciach w świetlicy szkolnej przybliżyliśmy naszym wychowankom twórczość tego poety. Celem zajęć było zapoznanie najmłodszych uczniów z poezją dziecięcą, a także rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Julian Tuwim to autor wielu wspaniałych i wesołych wierszy dla dzieci, które najbardziej kojarzą się nam z poetą. I nic w tym dziwnego, wiersze te, to rymowane opowiastki o różnych postaciach, przedmiotach i zwierzętach. Na zajęciach w świetlicy nauczyciele wraz z uczniami przygotowali inscenizacje uwielbianych przez dzieci wierszy. Niektóre utwory uczniowie doskonale znali na pamięć. Po wspólnej zabawie w „teatr” dzieci odpowiadały na pytania związane z treścią wierszy. Na koniec najmłodsi wykonali rysunki ilustrujące treść do prezentowanych wierszy. Wszyscy bawili się wspaniale!

Zdjęcia: M. Czerniszewska, M. Karkocha, W. Łukasiak, A. Warda

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wednesday the 22nd. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |