Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Farma Dyni

Klasy 0A, 0B, wybrały się na wycieczkę do Farmy Dyni. W tym dniu uczniowie:
- poznali sposoby uprawiania dyni, oraz wykonywania potraf z dyni;
- poznali i karmili mieszkańców mini zoo: króliki, kury, gąski, alpaki, kozy;
- uczestniczyli w zabawach ruchowych: labirynt ze słomy z muzyką, trampoliny, park huśtawek.

Tekst i zdjęcia: P.Szymańska

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Konkurs plastyczny dla klas "O" pt. "Pani Jesieni"

W Konkursie uczestniczyli  uczniowie klas "O" SP. 321 w ZSP nr 7.
Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać "Pani Jesieni".
Uczestnicy konkursu wykonali  prace wybranymi przez siebie technikami plastycznymi.
Ocenie prac podlegały:
- samodzielność wykonania,
- pomysłowość,
- stopień trudności techniki,
- staranność wykonania.

Tekst i zdjęcia: organizator konkursu wychowawca kl. 0b A.Górecka-Pindor

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Farma Dyń w Powsinie

17 października dzieci z oddziałów zerowych odwiedziły Farmę Dyń w Powsinie. Czekało tam na nie wiele atrakcji. Między innymi mini ZOO: kaczki, gęsi, króliki a nawet Lamy. Słomiany labirynt, w którym można się było zagubić ,a po znalezieniu wyjścia dzieci mogły pobawić się na placu zabaw i potańczyć na dyskotece pod gołym niebem. Następnie wszyscy udali się na wielkie pole, na którym każdy uczestnik mógł wybrać sobie dynię, którą zabrał do domu.

Tekst: A.Nowicka

Zdjęcia: A.Nowicka, K.Brandeburg

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

„Mazowiecki Zaścianek”

13 czerwca 2018r. uczniowie z oddziałów zerowych 0A i OC wybrali się na wycieczkę do Gospodarstwa Edukacyjno - Agroturystycznego „Mazowiecki Zaścianek”. Na dzieci czekało kilka godzin zabawy w Indian,  połączonej z wykonywaniem zadań
i zdobywaniem piór. Atrakcją wycieczki była przejażdżka wozem traperskim przez wiosenny las, która dostarczyła dzieciom wiele pozytywnych wrażeń.
A po  intensywnych zajęciach był czas na pyszną pieczoną kiełbaskę  z chlebem.
Zmęczeni, ale z dobrym humorem wszyscy wrócili do Warszawy.

Tekst: A.Nowicka

Zdjęcia: A.Nowicka, M.Bobin

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Apel z okazji Świąt Wielkanocnych, 2018 r.

We wtorek 27 marca, dzieci z oddziałów zerowych i wychowawcy wzięli udział
w apelu z okazji Świąt Wielkanocnych. Scenariusz apelu przygotowała p. Barbara Szymańska, a pozostałe Panie czuwały, aby dzieci z każdej grupy wypadły  jak najlepiej podczas występów.  Recytowane przez uczniów wiersze przeplatane były piosenkami.
Na zakończenie p. Wicedyrektor Anna Matysiak  życzyła wszystkim odpoczynku i wesołych świąt w rodzinnym gronie. Występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Tekst i zdjęcia: A.Nowicka

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

,,My się zimy nie boimy i ją szybko przegonimy”

Jak co roku 21 marca witamy Panią Wiosnę. Tak też było i w tym roku, dzieci z oddziałów zerowych naszej szkoły spotkały się w barwnym korowodzie na powitanie nowej pory roku. To czas, w którym przyroda budzi się po zimowym śnie do życia, budzą się zwierzęta, rośliny a my tego dnia chcieliśmy obudzić Wiosnę. Dzieci nawoływały hasła zachęcające Zimę do ustąpienia miejsca Wiośnie, śpiewały piosenki. Niestety Marzanny nie mogliśmy utopić ani spalić, ale wyrzuciliśmy ją do kosza :)

Tekst i zdjęcia: A.Nowicka

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Bal karnawałowy 2018 w zerówkach

29 stycznia odbył się bal karnawałowy dla dzieci z oddziałów zerowych. Sala patio zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, księżniczek, policjantów, Batmanów innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Bal poprowadziły Panie ze Szkoły Tańca Wasilewski-Felska, które od pierwszych taktów skocznej muzyki zagrzewały dzieci do wspólnej zabawy.
Dziękujemy za  wspaniałą zabawę wszystkim uczestnikom balu!

Tekst i zdjęcia: A.Nowicka

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Mikołajki 2017 w zerówkach

W szkolnym i prywatnym kalendarzu zapisany jest dzień, na który szczególnie czekają dzieci.  To dzień 6 grudnia tzw. Mikołajki. Każde dziecko zazna wówczas wiele radości, zabawy i upominków. Tak też było i w tym roku. Wszystkie grupy z oddziałów zerowych spotkały się w sali patio na wspólnej zabawie mikołajkowej. W radosnym nastroju oczekiwania na niezwykłego gościa, dzieci tańczyły, śpiewały piosenki. Po wspólnej zabawie była niespodzianka! Każdą grupę odwiedził Mikołaj z workiem prezentów!
Dziękujemy Mikołaju za przybycie i czekamy do przyszłego roku!

Tekst i zdjęcia: A.Nowicka

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Z wizytą u Króla Jegomości

W dniu 12 grudnia 2017 r. dzieci z klasy 0c udały się wraz ze swoimi paniami do Zamku Królewskiego na lekcję muzealną, podczas której zwiedzały apartamenty zamieszkiwane przez ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego. Wizyta w zamku rozpoczęła się od zobaczenia i opisu postaci króla na obrazie. Pani przewodniczka spacerowała z grupą po wybranych salach zamkowych. Dzieci były w jadalni, gdzie dowiedziały się, że ulubionym owocem króla były śliwki węgierki. Następnie udały się do sali balowej, w której odbywały się bale i ważne uroczystości.  Zobaczyły pokój audiencjonalny, w którym stał tron królewski. Dowiedziały się, że nikt nie mógł wychodząc z tego pokoju odwrócić się do władcy plecami, więc każdy wychodził tyłem. Dzieci udały się także do gabinetu króla, w którym pracował, do garderoby, w której były przechowywane szaty, a także były obecne w sypialni oraz kaplicy i bibliotece, która je trochę rozczarowała.  Dzieci nie tylko oglądały pamiątki po królu Stanisławie Auguście,  ale także uczyły się właściwego zachowania w muzeum. Po wizycie u króla dzieci przespacerowały się przez Rynek Starego Miasta. Zobaczyły także piękną choinkę obok Kolumny Zygmunta III Wazy. Wycieczka udała się. Wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni. Kolejna wizyta w Zamku Królewskim już na wiosnę.

Natomiast dzieci z klasy 0a uczestniczyły w lekcji muzealnej 8.12.2017 r. (zdjęcia: M.Bobin)

Tekst i zdjęcia: E.Bonikowska, A.Małek

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

"Marzycielska Poczta" w 0a

Uczniowie grupy 0A po raz pierwszy włączyli się do akcji „Marzycielska Poczta”. Zapoznaliśmy się z profilami chorych dzieci, oraz poznaliśmy zasady funkcjonowania „Marzycielskiej Poczty”. Dzieci od razu wybrały Lenę, dziewczynkę o zbliżonym wieku i zainteresowaniach. Stała się ona adresatką naszych własnoręcznie wykonanych kartek. Postanowiliśmy również przesłać dla Lenki drobiazgi w postaci książki i misia. Fundusze na ten cel zebraliśmy dzięki zaangażowaniu rodziców, przygotowując ozdoby świąteczne. Dzieci bardzo się ucieszyły, że mogą wziąć udział w tej akcji, a w wykonanie kartek i ozdób włożyły cały wysiłek i serce. Dzięki wykonanym drobiazgom, które zagoszczą w naszych domach, o Lence będziemy pamiętać przez cały świąteczny czas. Mamy nadzieję, że nasze kartki sprawią chorej Lenie dużo radości.

Teskt i zdjęcia: M.Bobin

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Święto Niepodległości w zerówkach

9 listopada dzieci z grup 0a,0b,0c wraz z wychowawcami i w obecności p. Dyrektor uroczystym apelem uczciły Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Po przywitaniu i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała p. B. Szymańska, która wyjaśniła w skrócie dzieciom , że droga Polaków do niepodległości nie była prosta i wymagała wielu ofiar, poświęceń, abyśmy mogli teraz spokojnie uczyć się i pracować. Następnie dzieci wspólnie recytowały wiersze i zaśpiewały pieśni patriotyczne ,,Przybyli ułani pod okienko”, ,,Płynie Wisła, płynie”, ,,Ojczyzno ma”.
Udział w tej uroczystości pomógł dzieciom zrozumieć, na czym polega patriotyzm. A my wychowawcy jesteśmy dumni z odpowiedniej postawy uczniów.

Tekst i zdjęcia: A.Nowicka, B.Szymańska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Spotkanie z leśniczym

11 października dzieci z grup 0a, 0b, 0c udały do przedszkola na spotkanie z Panem leśniczym. Nasz Gość opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach, owadach, ptakach. Podczas spotkania dzieci miały okazję zobaczyć rekwizyty potrzebne w pracy leśniczego. Największą atrakcją okazały się spreparowane zwierzęta, które można było dokładnie obejrzeć i dotknąć. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Dziękujemy Panu leśniczemu za spotkanie, które było bardzo ciekawą lekcją przyrody i czekamy na kolejne.

Tekst i zdjęcia: A.Nowicka

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Dzień Drzewa

10 października obchodziliśmy Dzień Drzewa. Głównym celem podjęcia tej tematyki, było: rozwijanie postaw proekologicznych, zapoznanie z tematyką dotyczącą ochrony drzew, zachęcanie do zaangażowania się w działania na rzecz ochrony środowiska (sadzenie nowych drzew), integrowanie dzieci ze wszystkich oddziałów zerowych.
Tego dnia we wszystkich grupach odbyły się zajęcia związane z tematyką drzewa. Następnie odbył się uroczysty apel, na którym dzieci powiedziały wierszyki i zaśpiewały wspólnie piosenkę, ogłoszono również wyniki konkursu plastycznego pt. ,,Jesienne Drzewo”.
Po apelu dzieci z grupy 0a, 0b, 0c w ogrodzie szkolnym zasadziły drzewka i krokusy.

Tekst i zdjęcia: A.Nowicka

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wycieczka do Wioski ,,Pod Kogutem” k. Zalesia Górnego

Dnia 11 maja 2017r. uczniowie z grupy 0F wybrali się na wycieczkę do Wioski ,,Pod Kogutem” k. Zalesia Górnego. Na miejscu było mnóstwo atrakcji. Razem z przewodnikiem dzieci zwiedziły mini zoo, a zdobytą wiedzą mogły się wykazać w czasie zajęć edukacyjnych ,,Czyje to pióro, czyje jajo”. Był również czas na relaks czyli animacje sportowe i samodzielne zabawy na placu zabaw czy boisku. Dzieci dowiedziały się również w jaki sposób wyrabiano dawniej masło i samodzielnie je zrobiły.
A po tak intensywnych zajęciach był czas na pyszną zupę i pieczone kiełbaski z chlebem i masłem.
Wszyscy z dobrym humorem wrócili do Warszawy.

Zdjęcia: A.Nowicka

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Pomagajmy Ziemi codziennie

Dnia 21 kwietnia 2017 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w apelu z okazji Dnia Ziemi, którego celem było promowanie zachowań proekologicznych.
Dekorację miejsca spotkania stanowiły plakaty o tematyce ekologicznej, wykonane przez uczniów z poszczególnych grup.
Od Pani prowadzącej apel - Elżbiety Żelazowskiej, dzieci dowiedziały się co powinny robić, żeby zostać przyjacielem przyrody.
Następnie obejrzały inscenizację słowno - muzyczną w wykonaniu uczniów grupy 0e, którzy z pełnym zaangażowaniem przedstawili piosenki i wiersze.
Występ bardzo spodobał się widzom, czego dowodem był aplauz wyrażony gromkimi brawami oraz miłe słowa pochwały skierowane do dzieci przez Panie nauczycielki.

Zdjęcia: M.Krzysztyniak

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Warsztaty wielkanocne w grupie „0D”

Dzieci z grupy „0D” dzięki uprzejmości mamy Franka Gacka wzięły udział w zajęciach plastycznych związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Pod okiem Pani Magdy dzieci wykonały prześliczne ozdoby wielkanocne. Różnobarwne styropianowe jajeczka na patyku w kolorowych wiadereczkach na pewno ozdobiły każdy świąteczny stół. Warsztaty były dla wszystkich wielką przyjemnością i dobra zabawą!

 


 

Apel z okazji Świąt Wielkanocnych

Dnia 11 kwietnia 2017r. Pani Dyrektor Katarzyna Sawicka oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w apelu z okazji Świąt Wielkanocnych. Występ przygotowały dzieci z grupy 0B oraz z grupy 0D wraz z nauczycielkami.
Święta Wielkanocne kojarzą się nam z kolorowymi pisankami, mnóstwem pysznego jedzenia oraz śmigusem dyngusem. Dzieci pięknie wyrecytowały wierszyki o polskich tradycjach wielkanocnych oraz wesoło zaśpiewały piosenki. Witek Sałaciński z grupy 0B życzył radosnych, zdrowych i pogodnych świąt zebranym gościom!

Zdjęcia: B.Kusio

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

POWITANIE WIOSNY

Dnia 21 marca 2017r.uczniowie grup 0 spotkali się w barwnym Korowodzie na powitanie nowej pory roku.
Głośnymi okrzykami haseł i wesołym śpiewem zachęcali Zimę do ustąpienia miejsca Wiośnie. W korowodzie nie zabrakło kukły Marzanny - symbolu złej Zimy.
Dzieci z kwiatami, Panie w wiankach na głowach wzbudzały zainteresowanie uśmiechniętych przechodniów.
Było kolorowo,głośno i radośnie.
W wiosennych nastrojach powróciliśmy do szkoły.

Zdjęcia: M.Krzysztyniak, A.Korzeniewska, A.Osytek

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie. 

 


 

Chleb, bułka a może ciasteczko? - czyli praca piekarza i cukiernika

Dnia 10 lutego 2017 r. uczniowie grupy 0d odwiedzili pobliski Carrefour aby zapoznać się z pracą piekarza i cukiernika. Dzieci z zainteresowaniem słuchały przewodnika, który pokazywał im miejsce swojej pracy oraz maszyny niezbędne w pracy piekarza. Poznały również poszczególne etapy produkcji chleba, bułek, rogalików, ciasteczek… Największą radością była możliwość samodzielnego wykonywania walentynkowych serc, bułeczek i rogalików a także słodkich, owocowych babeczek. Wycieczkę zakończyła degustacja słodkości, pieczywa oraz niespodzianka. Uczniowie otrzymali dyplomy, własnoręcznie wykonane wypieki oraz "zimowy niezbędnik". Na pewno ta wizyta w Carrefourze zostanie zapamiętana przez wszystkich na długo.

Zdjęcia: U.Pyzik

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie. 

 


 

Ozdoby z masy solnej

W grudniowe popołudnie dzieci z grupy 0A miały okazję przygotować z masy solnej ozdoby choinkowe. Wałkowanie i lepienie różnych kształtów z ciasta to świetna zabawa, która uczy  kreatywności. Dzieci wykorzystały również foremki do pierniczków. Po wyschnięciu pierniczki z masy solnej zostały pomalowane i ozdobione brokatem. Mam nadzieję, że figurki ozdobiły każdą choinkę.

Zdjęcia: A.Nowicka

Galeria - link

 


 

Wednesday the 22nd. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |