Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Warsztaty teatralne w teatrze GO na Bemowie

15 maja 2019 r. klasa 3c uczestniczyła w warsztatach teatralnych realizowanych w teatrze GO na Bemowie. Uczniowie najpierw zapoznali się z charakterystyką pracy scenografa i reżysera, a następnie sami mogli stanąć na teatralnej scenie. Zostali odpowiednio ucharakteryzowani do swojej roli i we współpracy z reżyserem stworzyli spektakl, który został nagrany. Młodzi aktorzy mogli pózniej obejrzeć swój występ. Jak się okazało praca aktora nie jest taka prosta, ale za to jaka ciekawa!

Tekst i zdjęcia: P.Pikulińska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

Turniej Klas Integracyjnych, 2019 r.

2 kwietnia reprezentacja naszej szkoły w składzie: Wiktor Fidan kl. 1a, Borys Pędziński kl.1a, Maciej Pluskwa-Dąbrowski kl. 1a, Jan Ledwoń kl. 2c, Ziemowit Siębor kl. 2c, Izabela Dylewska kl.2c, Natalia Wojciechowska kl. 2c, Antoni Gadomski kl. 3c, Radosław Sieradz kl. 3c, Stanisław Szczęsny kl. 3c, Daniel Szymański kl. 3c i Michał Turno kl. 3c wzięli udział w Turnieju Klas Integracyjnych w Szkole Podstawowej nr 82. Uczniowie wykazali się wzorową postawą sportową i godnie reprezentowali nasza szkołę! Dziękujemy za udział i czekamy na kojenią olimpiadę!

Tekst i zdjęcia: P.Pikulińska

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

Przedstawienie jasełkowe – klasa II c

20 grudnia klasa II „c” wraz z wychowawcami zorganizowała występ jasełkowy dla uczniów klas drugich oraz zaproszonych gości. Aktorzy profesjonalnie wcieli się w swoje role. Na scenie pojawiły się piękne Aniołki, Pasterze oraz idący z Dalekiego Wschodu Mędrcy. Wszyscy podążali przywitać nowonarodzonego Jezusa. Było bardzo przyjemnie i sympatycznie, a wspólne śpiewanie kolęd wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Na koniec Pani Dyrektor złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczne. A nas małych aktorów nagrodzono gorącymi brawami.
Po przedstawieniu uczniowie klasy II „c” zgodnie z polską tradycją podzielili się opłatkiem i zasiedli do uroczystego poczęstunku świątecznego.

Tekst i zdjęcia: K.Kozaczyńska, K.Sikora

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

Z wizytą w Zamku Królewskim

4 grudnia klasa II „c” wraz z wychowawcami wybrała się na lekcje pt. „Dziecięce znaki wolności” do Zamku Królewskiego. Pan Przewodnik opowiadał o symbolach narodowych, zasłużonych Polakach w drodze do wolności oraz ważnych wydarzeniach.
Uczniowie podczas zwiedzania muzeum Zamku Królewskiego poznali historię Polski związaną z odzyskaniem wolności, historię symboli narodowych oraz oglądali dzieła malarzy polskich przedstawiające ważne wydarzenia. Lekcja była bardzo interesująca, do Zamku Królewskiego na pewno wrócimy.

Tekst i zdjęcia: K.Kozaczyńska, K.Sikora

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

Niesamowita lekcja

23 listopada klasa II „c” wraz z wychowawcami wybrała się na lekcje do Muzeum Fryderyka Chopina pt. Zaczarowany fortepian. Była to lekcja umuzykalniająca, rozpoczęliśmy od zapisywania swoich imion za pomocą nut, a następnie każdy z nas mógł wysłuchać jak brzmi imię wygrane na fortepianie.  Pani Przewodnik opowiadała nam o życiu młodego Fryderyka jego dzieciństwie i pasji do muzyki. Oprowadzała nas po wystawie, a my z wielką uwagą słuchaliśmy jak młody Frycek stał się sławnym muzykiem. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem słuchali o życiu sławnego Polaka oraz zadawali wiele pytań dotyczących jego życia. Lekcja wszystkim się bardzo podobała.

Tekst i zdjęcia: K.Kozaczyńska, K.Sikora

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

Obchody Dnia Tolerancji i Dnia Życzliwości

W dniach 16-21 listopada uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Tolerancji pod hasłem „Toleruję – Szanuję” oraz Dzień Życzliwości pod hasłem „Zawsze i wszędzie życzliwy będę”.
Z tej okazji uczniowie wykonywali plakaty informacyjne Różnimy się - lubimy się, a na lekcjach poruszana była tematyka tolerancji. Powstała również praca plastyczna w kształcie słońca, której promieniami były dłonie symbolizujące każdą klasę jako część społeczności szkolnej. Uruchomiona została również Życzliwa Poczta, uczniowie wysyłali Kartki z miłymi pozdrowieniami do kolegów, koleżanek, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. W Dzień Życzliwości, uczniowie którzy przyszli do szkoły z przyczepionym pozytywnym emotikonem byli tego dnia zwolnieni z odpowiedzi ustnej.

Tekst: K.Kozaczyńska, K.Sikora, E.Bonikowska, M.Banaszkiewicz

„Miej życzliwość w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej”- pod takim hasłem odbyły się zajęcia z dziećmi w IIIA, IIID, IVB i IVC w dniu 21 listopada- Światowym Dniu Życzliwości. Dzieciaki definiowały słowo : ”życzliwość”, szukały synonimów i wyrazów pokrewnych do tego rzeczownika,  a także podawały przykłady życzliwego zachowania swoich kolegów w szkole i poza nią. Doskonałą ilustracja tematu okazały się odczytane dzieciom teksty literackie: opowiadanie pt. „Dzień uprzejmości” oraz bajki I. Krasickiego i A. Mickiewicza. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali „serduszkowe” plakaty, które zostały umieszczone na tablicy świetlicowej w holu głównym.

Tekst: W.Łukasiak

Tolerancja, życzliwość - to wcale już nie obce pojęcia dla uczniów z klasy IIe i IIf na co dzień uczęszczających do świetlicy szkolnej. Zarówno Międzynarodowy Dzień Tolerancji jak i Światowy Dzień Życzliwości skłonił nas do refleksji. Dzieci bardzo dojrzale podeszły do tematu, ciągnęły losy życzliwości wykonując drobne niespodzianki dla kolegów i koleżanek, rozdawały uśmiechnięte buźki, dekorowały kolorowe dłonie, czy klasowe słońce życzliwości. Krótkie filmiki tematyczne czy scenki dramowe jeszcze lepiej pomogły zrozumieć, że “Inny, nie znaczy gorszy“ i że warto być dobrym i miłym dla innych.

Tekst: M.Karkocha

Zdjęcia: K.Kozaczyńska, K.Sikora, E.Bonikowska, M.Banaszkiewicz, A.Korzeniewska, M.Karkocha

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Tydzień Integracji 2018 r.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z Tygodnia Integracji, który odbył się w naszej szkole w dniach 11-15.06.2018 r.  - link

 


 

Jaś ma medal!

Z radością informujemy, że nasz uczeń Jaś Piasecki z klasy I C zdobył brązowy medal w XX Wiosennym Turnieju  Judo. Jasia  trenuje  p. Wojciech Wasilewski. Serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Tekst i zdjęcia: K.Szczepańska, K.Kozaczyńska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Życzenia świąteczne od klasy 2c

W dniu 27 marca klasa 2c zaprosiła uczniów klas drugich na przedstawienie pt. "Wielkanocne zwyczaje". Dzieci z zainteresowaniem obserwowały występy małych aktorów, którzy na zakończenie złożyli obecnym życzenia świąteczne.
My dołączamy się do nich, życząc wszystkim zdrowych, radosnych Świąt Wielkanocnych oraz mokrego śmigusa-dyngusa :)
P. Pikulińska, A. Masłocha z uczniami klasy 2c

 


 

Pisanki w Fabryce Bombek

8 marca klasa 2c pojechała na wycieczkę do Fabryki Bombek. Tak, tak, to nie pomyłka! Właściciele, idąc z duchem czasu, przed Wielkanocą produkują wielkanocne szklane jajka.
Dzieci oglądały proces formowania i dmuchania szkła do formy jajka. Przyglądały się, jak gotowe formy są farbowane na jeden kolor. Potem każdy ozdabiał szklane jajko według własnego pomysłu. Gdy jajka schły, uczniowie zdobili wiklinowe koszyczki. Nie zabrakło w nich zajączka.
Dzieci wróciły zadowolone, z kolorowymi pisankami i zajączkami w koszyczkach.

Tekst i zdjęcia: A.Masłocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wednesday the 22nd. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |