Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Wakacji nadszedł czas

W czasie nauki zdalnej wychowawcy świetlicy przygotowywali dla świetliczaków różne propozycje aktywności, zgodne z planem pracy świetlicy. Wszystkie ogłoszone przez nauczycieli konkursy zostaną rozstrzygnięte po powrocie do szkoły. Prace konkursowe wykonane przez dzieci zostaną ocenione
i wyeksponowane w świetlicy. Zwycięzcy otrzymają nagrody. Życzymy Wszystkim udanych wakacji.
Do zobaczenia w świetlicy.
Kierownik i wychowawcy świetlicy

 


 

Cała Polska czyta dzieciom, czytamy i my

WSZYSCY CHCEMY, ABY NASZE DZIECI WYROSŁY
NA MĄDRYCH, DOBRYCH I SZCZĘŚLIWYCH LUDZI.
JEST NA TO SPOSÓB - CZYTAJMY DZIECIOM!

W tym roku szkolnym od września w naszej świetlicy kontynuujemy program edukacyjny „Czytające szkoły” prowadzony w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Na początku września w salach świetlicowych zostały utworzone kąciki czytelnicze, z których chętnie korzystają nasze Świetliczaki. Czytaniu towarzyszy wiele zajęć inspirowanych lekturą: konkursy, zajęcia plastyczne, quizy, zagadki, rozmowy i dyskusje na temat wysłuchanej treści. Pod wpływem lektury powstają ciekawe prace plastyczne, które można oglądać na wystawach w świetlicy.
W ramach programu „Czytające szkoły” zorganizowaliśmy:
- Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania;
- Światowy Dzień Zwierząt;
- Świat baśni i bajek;
- Konkurs recytatorski „ZOO Jana Brzechwy”;
- Światowy Dzień Pluszowego Misia;
- Święto Niepodległości;
- Świąteczne czytanie przy choince;
- Zajęcia czytelnicze w przedszkolu;
- Święto Kobiet;
- Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych;
- Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

"Książki, to są najlepsi Twoi przyjaciele. Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele."
Jan Rak

Tekst: A.Warda

 


 

Warsztaty muzyczne w świetlicy

W marcu dzieci uczęszczające do naszej świetlicy wzięły udział w warsztatach muzycznych pt. Gra na bębnach afrykańskich. Spotkanie poprowadził p. Riki Lion, muzyk z Konga. Uczniowie poznali różne rodzaje bębnów afrykańskich tj. bębny bambusowe dundumy, shakerki i inne. Oryginalna nazwa bębna afrykańskiego to djembe (czyt. Dżembe). Instrument jest zrobiony z jednego kawałka drewna, dłubany ręcznie w kształcie kielicha. Dzieci dowiedziały się, że każdy instrument brzmi inaczej w zależności od wielkości, kształtu i materiałów z jakich jest zbudowany. Prowadzący zaprezentował wszystkim profesjonalny pokaz gry na bębnach afrykańskich. Następnie, zaprosił dzieci, aby spróbowały swoich sił w grze na bębnach. Uczniowie wystukując proste rytmy pod dyktando instruktora, śpiewali krótkie melodie. Pokazowi towarzyszyły niezwykłe emocje i radość ze wspólnego śpiewania. Mogliśmy podziwiać talenty i umiejętności naszych Świetliczaków.

Tekst: A.Warda

 


 

Tęcza na talerzu

Zapraszam do zabawy z kolorowym eksperymentem „Tęcza z cukierków Skittles”
Potrzebne będą:
- małe opakowanie cukierków/draży Skittles
- talerz/patera, najlepiej z lekko uniesionymi brzegami (lepszy efekt, gdy otoczka cukierków zaczyna się rozpuszczać)
- woda (ilość taka, żeby wszystkie cukierki miały zanurzony w wodzie spód)
- i cierpliwość

Na talerzu ułóż kolorowy okrąg z cukierków. Delikatnie wlej wodę na środek talerza, sprawdzając, czy znajduje się ona pod każdym cukierkiem. Po krótkiej chwili spod cukierków popłyną kolorowe strużki, tworząc wyjątkowy obrazek, tęczę barw! Mój eksperyment możecie zobaczyć na filmiku :)
Nagrywajcie swój, do dzieła :)

Tekst i filmik: M.Krzysztyniak

Film - link

 


 

Zajęcia języka niemieckiego w naszej świetlicy

Od września 2019 roku na świetlicy porannej odbywają się nieobowiązkowe zajęcia z języka niemieckiego prowadzone przez p. Hannę Kęczkowską - nauczycielkę języka niemieckiego w klasach starszych . Zajęcia trwają około 15 minut. Tematyka zajęć jest różnorodna. Dzieci poznają w języku niemieckim np. dni tygodnia, liczby, formy powitania/pożegnania, zwroty grzecznościowe, kolory itp. Uczą się krótkich wierszyków i piosenek. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej.
Poniżej przedstawiam tematy zajęć realizowanych w I półroczu roku szkolnego 2019/2020.
• Liczebniki główne 1-12
• Wierszyk – wyliczanka „Eins, zwei, Polizei; drei, vier …”
• Formy powitania.
• Formy pożegnania.
• Proszę – dziękuję – przepraszam
proszę bardzo – dziękuję bardzo.
• Wierszyk o Mikołaju „Draußen ist es heute weiß,
Vor dem Haus …“
• Piosenka o choince „O Tannenbaum …“
• Słownictwo związane ze Świętami Bożego Narodzenia
(choinka, gwiazdka, bombki, cukierki, prezenty, mikołaj …).
• Podstawowe kolory, odcienie kolorów (ciemny – jasny).
• Pytanie: Wie heißt du? (Jak się nazywasz?)
Ich heiße ……… (Nazywam się ………).
• Pytanie: Was machst du gern? (Co robisz chętnie?)
Ich spiele Gitarre, Volleyball, Basketball, Fußball, ……
(Gram na gitarze, w siatkówkę, w koszykówkę, piłkę nożną, ……)
• Nauka „Sto lat” w wersji niemieckiej:
a) „Hoch soll er/sie leben”.
b) „Zum Geburtstag viel Glück“.

Tekst: H.Kęczkowska

 


 

"W marcu jak w garncu"

Podczas marcowych zajęć w świetlicy klasy IIIf rozmawialiśmy nt. zmienności pogodowych jakie mają miejsce w miesiącu marcu. Podczas wspólnych zabaw towarzyszyło nam staropolskie, doskonale sprawdzające się przysłowie: "W marcu jak w garncu".
Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonały piękne, barwne prace, które doskonale odzwierciedlały aurę panującą za oknami.

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Konkurs plastyczny "Samochód moich marzeń"

W marcu w świetlicy szkolnej klas IIId i IIIf odbył się konkurs plastyczny "Samochód moich marzen". Dzieci za pomocą kredek wyczarowały oryginalne, niepowtarzalne pojazdy. Każdy samochód miał swoją historię, a jego funkcja i przydatność była skrupulatnie przemyślana. Wszystkie starania dzieci zostały docenione, a prace można było podziwiać w świetlicy.

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Dzień Kobiet 2020

Oczywiście można uważać, że Dzień Kobiet to święto „z minionej epoki” i nie celebrować go w szczególny sposób Ale każdej kobiecie na pewno będzie miło, gdy dostanie z tej okazji kwiatka. Zwłaszcza, jeśli będzie to kwiatek własnoręcznie wykonany przez córkę czy syna.
Dlatego w świetlicy klas I, w dniach 5-6 marca, odbyły się warsztaty, podczas których dzieci wykonały tulipany dla swoich mam. Uczniowie z przejęciem i zaangażowaniem podeszli do zadania, czego efektem były piękne prace, które na pewno będą stanowiły miłą ozdobę w pokoju każdej mamy.

Tekst: A.Korzeniewska

Zdjęcia: A.Korzeniewska, M.Krzysztyniak

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Spotkania z muzyką w świetlicy 2

Co miesiąc, w świetlicy szkolnej gościmy artystów Filharmonii Narodowej, którzy swoimi trafnie przygotowanymi repertuarami, wprowadzają słuchaczy w bliski i daleki świat różnorodnej muzyki. Koncerty mają kameralny charakter. Każdy temat spotkania muzycznego realizowany jest w różnych wersjach dostosowanych do wieku słuchaczy, przez co jest szansą na rozwijanie muzycznych zainteresowań.
Podczas grudniowego „Spotkania z Muzyką” „Spokojnie, to tylko rock’n’roll” dzieci przy dźwiękach saksofonu i gitary elektrycznej poznały muzykę rozrywkowo - taneczną, adresowaną do młodych odbiorców, w rytmach rock’n’rolla”, twista i boogla- woogla.
Styczniowe „Spotkania z Muzyką” przypomniały dzieciom twórczość Fryderyka Chopina, wielkiego polskiego twórcy, geniusza muzyki fortepianowej. Jego utwory urzekają poetyckim pięknem, bogactwem, emocją i dlatego zawsze wywołują żywy oddźwięk wśród słuchaczy.
W 2020 roku obchodzimy dwieście dziesiąte urodziny kompozytora.
Ważną rolę w lutowym „Spotkaniu z Muzyką‘’ odegrały instrumenty blaszane: trąbki, puzony, tuba, potocznie nazywane „blachą’’. Mali słuchacze na własne oczy i uszy przekonali się, że czary mogą być różne i niejedno mają imię. Poznali też sekrety budowy instrumentów dętych blaszanych, jak również dowiedzieli się, że ich przodkami były … zwierzęce rogi.
Tytuły spotkań muzycznych:
Grudzień 2019 r.- „Spokojnie, to tylko rock’n’ roll ".
Styczeń 2020 r. – „Chopin- poeta fortepianu. Poznajcie Fryderyka.”
Luty 2020 r.- „Dworskie fanfary i inne czary”.

Tekst: H.Kapusta

Zdjęcia: M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Komputer - korzyści i zagrożenia

Pod takim hasłem odbyło się w świetlicy spotkanie dzieci z kl. IIIC, IVC i IIB ze szkolną pielęgniarką p. Mirosławą.
Pani pielęgniarka, w rozmowie z dziećmi objaśniła zasady racjonalnego i pożytecznego korzystania z komputera. Uczniowie z obrazowo przygotowanej planszy, mogli dowiedzieć się, jakie są zalety, ale także wady tego powszechnie stosowanego urządzenia. Dzieci zadawały wiele pytań i dzieliły się własnymi doświadczeniami oraz spostrzeżeniami dotyczącymi pracy z komputerem. Obecnie dla uczniów komputer jest często pomocą lub narzędziem w ich codziennej edukacji szkolnej, dlatego tak ważne jest, aby być świadomym zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadmiernego używania telefonu i komputera.

Tekst: W.Łukasiak

Zdjęcia: M.Czerniszewska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Zimowe szaleństwa

Narciarstwo, łyżwiarstwo, hokej na lodzie, to sporty zimowe, które cieszą się zainteresowaniem nie tylko dorosłych, ale także dzieci.
Aby pogłębić ich wiedzę na temat ulubionych dyscyplin, ale także przestrzec przed niebezpieczeństwami czyhającymi podczas zimowej zabawy - zaprosiliśmy w dn. 5.02.2020r., do świetlicy kl. IIIC, IVC i ID, p. Bartka, nauczyciela wf-u, trenera sportowego i wielbiciela zimowego szaleństwa.
Dzieci chętnie wysłuchały prelekcji trenera, dyskutowały, oglądały zdjęcia idoli sportowych, zadawały mnóstwo pytań i same chętnie na nie odpowiadały.
Po zakończonym spotkaniu dzieci wspólnie z wychowawcą ułożyły tzw. „Przepis na udane ferie zimowe”. Pięknie ozdobiona tablica z zasadami bezpiecznej i wesołej zabawy była ciekawą dekoracją naszej świetlicy.

Tekst: W.Łukasiak

Zdjęcia: E.Żelazowska, H.Kapusta

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

„Jesteśmy bezpieczni w sieci”

Tydzień 24- 28 lutego 2020r. upłynął pod hasłem środków masowego przekazu, ze szczególnym podkreśleniem problematyki bezpiecznego korzystania z Internetu. Związane było to ściśle z Dniem Bezpiecznego Internetu obchodzonego w tym roku 11 lutego. W klasach pierwszych odbyły się zajęcia warsztatowe pt. „Jesteśmy bezpieczni w sieci”. Uczniowie oglądali filmy edukacyjne poświęcone temu zagadnieniu i dyskutowali na ich temat, wysłuchali baśni terapeutycznej pt. „Ostrożnie w sieci”, zastanawiali się nad korzyściami i zagrożeniami związanymi z korzystania z Internetu, układali hasła- reguły zwiększające bezpieczeństwo w sieci, z rozsypanek wyrazowych oraz wykonali plakaty do tych haseł.
Temat bezpieczeństwa w sieci jest w dzisiejszych czasach wyjątkowo ważny, dlatego na pewno często należy do niego wracać.

Tekst: A.Korzeniewska

Zdjęcia: A.Korzeniewska, M.Krzysztyniak

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Warsztaty z EGZOTYCZNYMI GADAMI

3 lutego w świetlicy szkolnej klasy IIIf z inicjatywy rodziców odbyły się warsztaty z gadami. Podczas niecodziennego spotkania przyrodnik zaprezentował egzotyczne gady oraz podzielił się informacjami nt. charakterystycznych cech budowy anatomicznej, życia i funkcjonowania ich w przyrodzie.
Dzieci mogły podziwiać na żywo jaszczurki: AGAMĘ, GEKONA ORZĘSIONEGO oraz KAMELEONA.
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek z życia tych osobliwych zwierząt. Trzecioklasistom tak bardzo spodobały się egzotyczne warsztaty, że w dniu następnym podczas zajęć świetlicowych zorganizowaliśmy własne "zajęcia z gadami".

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

gady

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Maski karnawałowe

Tuż przed feriami zimowymi w świetlicy szkolnej został zorganizowany konkurs na najładniejszą maskę karnawałową wśród uczniów klas I-V. Do organizatorów konkursu wpłynęły 53 prace. Wszystkie prace były wykonane bardzo starannie z wykorzystaniem różnych technik. Barwne, pomysłowe i zabawne maski zostały umieszczone na dużej tablicy szkolnej. Stanowiły one piękną dekorację korytarza podczas dnia otwartego w naszej szkole (24.02.2020r.). Maski karnawałowe budziły wielkie zainteresowanie wśród wszystkich gości, którzy w tym dniu odwiedzili naszą szkołę.
Wszystkie prace uczniów zostały nagrodzone!

Organizatorzy konkursu: H. Kapusta, M. Marszał; E. Żelazowska

maski

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Bezpieczne FERIE ZIMOWE

Ferie zimowe to nie tylko czas odpoczynku, swawoli, zabawy, ale także odpowiedzialności i samodzielności. W związku z tym w świetlicy szkolnej nie mogło się obejść bez przypomnienia o ważnych w tym czasie zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas wyjazdów jak i pobytu w domu (w miejscu zmieszkania).
W ramach tych zajęć przypomnieliśmy zasady bezpieczeństwa w formie quizów, zabaw ruchowych, dramowych oraz zajęć plastycznych.
Dzieci zrozumiały, że tylko dzięki ostrożności i zdrowemu rozsądkowi można bezpiecznie spędzić wolny od nauki czas.

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

ferie

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Konkurs taneczny JUST DANCE

31 stycznia br. w świetlicy szkolnej klas IIId, IIIe i IIIf odbył się konkurs taneczny JUST DANCE.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań, integracja dzieci, odkrywanie uzdolnień, a także nauka rywalizacji.
Zadaniem tancerzy było jak najdokładniejsze odtworzenie układów choreograficznych w rytm znanych przebojów.
Z pomocą technologii informatycznych oraz dodatkowych efektów świetlnych i dekoracji, a także wspaniałych stylizacji młodych artystów udało się wytworzyć atmosferę, którą można doświadczyć tylko przy dobrej zabawie.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki, a najlepsi tancerze oraz występy zespołowe zostały dodatkowo wyróżnione.
Gratulujemy odwagi, pomysłowości i talentu!!!
Organizatorzy: Marlena Karkocha, Marta Kamińska, Marta Miedziewska

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

taniec

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wydarzenia z kl. 1B

Klasa 1B rok szkolny 2019/2020 przywitała  „Smakowitymi lodami” z posypką lub polewą. Z okazji Światowego Dnia Zwierząt uczniowie brali udział w konkursie plastycznym pt. „ Moje ulubione zwierzątko”, w którym I miejsce zdobył Kacper Kwiecień. Z okazji Międzynarodowego Dnia Życzliwości dzieci obdarowywały się  uśmiechniętymi buźkami oraz miłym słowem.  Z uśmiechami i wypiekami na twarzach klasa 1b przeszła wszystkie konkursy w Pasowaniu na Świetliczaka, każdy zjadł plaster cytryny i złożył przysięgę. Andrzejki w naszej klasie to wróżby z przymrużeniem oka, najwięcej emocji wzbudzało rzucanie monetą do miski z wodą oraz ustawianie butów. Grudzień upłynął w świątecznej, bożonarodzeniowej atmosferze. Z okazji Mikołajek dzieci wykonały portrety Św.Mikołaja, a z okazji świąt odbyły się warsztaty plastyczne z ozdób choinkowych. Nowy rok to czas karnawału, na który przygotowaliśmy kolorowe, błyszczące maski. Nie zapomnieliśmy o święcie Babci i Dziadka, dlatego dzieci wykonały laurki – serca z życzeniami. To niektóre wydarzenia z I semestru, do zobaczenia po feriach w II semestrze :)

Tekst i zdjęcia: M.Krzysztyniak

1b

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Witaj Nowy Roku

Nowy Rok 2020 w świetlicy szkolnej z klasą IIIf i IIId powitaliśmy fajerwerkami, przenosząc barwne niebo nocy sylwestrowej na kartki papieru.
Czytaliśmy przysłowia związane z Nowym Rokiem. Poznaliśmy baśń o "Dwunastu miesiącach". Dzięki swojej pomysłowości dzieci wykonały maski karnawałowe. Największym powodzeniem podczas wykonywania dekoracji karnawałowych cieszył się niezastąpiony brokat, dzięki niemu prace świeciły się i mieniły przeróżnymi kolorami.

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

nowy rok

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Serduszka z włóczki dla Babci i Dziadka

W świetlicy klas IIId i IIIf z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z wielką chęcią przygotowywały wełniane, kolorowe serduszka. Ciekawa, ale wymagająca cierpliwości praca przyniosła piękne, oryginalne efekty. Z zapomnianej włóczki wyczarowaliśmy poniższe cudeńka.

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Konkurs Kolęd

W styczniu podczas zajęć świetlicowych odbyło się wspólne kolędowanie dla dzieci z klas II i III. Podczas spotkania dzieci prezentowały przygotowane przez siebie polskie kolędy i pastorałki. Jury wyłoniło zwycięzców, a laureaci dwóch pierwszych miejsc reprezentowali naszą szkołę w Dzielnicowym Konkursie Kolęd w SP nr 357.
Zwycięzcy świetlicowego konkursu:
I miejsce: Gabrysia Błaszczyk kl. IIIf - "Opowieść małej gwiazdki"
II miejsce: Iga Krupa, Hania Grzechnik, Lena Tomala, Ania Szulga z kl. IIId - "Świeć gwiazdeczko"
III miejsce: Sabina Cimek, Kinga Domagała kl. IId - "Pójdźmy wszyscy do stajenki"
Wyróżnienie: Nina Wytrykowska kl. IIIf - "Był Pastuszek Bosy"
Gratulacje!
Organizatorzy: Marlena Karkocha, Marta Kamińska
Jury: Joanna Turczyńska, Marta Miedziewska

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Świąteczne warsztaty plastyczne w świetlicy, 2019 r.

Ozdoby świąteczne są piękną oprawą Świąt Bożego Narodzenia. Tuż przed świętami w świetlicy dzieci pod okiem wychowawców doskonaliły swoje umiejętności plastyczne. Na zajęciach powstawały oryginalne i jedyne w swoim rodzaju ozdoby świąteczne: bombki zdobione cekinami, kolorowe łańcuchy i zawieszki na choinkę oraz tradycyjne kartki świąteczne. W radosnym nastroju, przy dźwiękach kolęd Świetliczaki chętnie wypowiadały się na temat zbliżających się świąt i opowiadały o swoich marzeniach dotyczących prezentów. Wykonywanie ozdób świątecznych dało dzieciom dużo satysfakcji i radości. Gotowe ozdoby można było zabrać ze sobą do domu lub przekazać na świetlicowy kiermasz świąteczny.

Tekst: A.Warda

Zdjęcia: W. Łukasiak, H. Hapusta, M. Kamińska, M. Karkocha, E. Żelazowska, A. Warda

 

Dnia 16 stycznia 2020r. w świetlicy klasy 1d odbyły się warsztaty plastyczne, które miały na celu przygotowanie upominków od wnucząt z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały w prezencie pachnące mydełka ozdobione kolorowymi elementami z papieru estetycznie zapakowane w celofan przy użyciu wstążeczki. Prace przyniosły dzieciom wiele radości i satysfakcji. Wykonane upominki będą miłą niespodzianką dołączoną do życzeń składanych kochanym Babciom i Dziadkom w dniu Ich święta.

Tekst: E.Żelazowska

Zdjęcia: A.Warda

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Mikołajkowa loteria fantowa, 2019 r.

Pod koniec grudnia w świetlicy szkolnej odbyła się lubiana przez dzieci Mikołajkowa loteria fantowa.
Fanty na loterię zostały zgromadzone częściowo przez świetlicę, a pozostałe przyniesione przez naszych szkolnych darczyńców (dzieci i rodziców).
Loteria wywołała wiele radości wśród najmłodszych, a zebrane fundusze przekazane zostały na cel charytatywny. Nasze dzieci miały radość nie tylko z wylosowanego upominku, ale także satysfakcję, że poprzez zabawę mogły również nieść pomoc.
Organizatorzy: Marlena Karkocha, Anna Warda, Marta Kamińska, Wiesława Łukasiak

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wizyta Świętego Mikołaja i mikołajkowe zabawy

W piątek, 6 grudnia 2019 roku, świetlicę szkolną odwiedził pewien gość - Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci, zarówno te młodsze jak i starsze, słodkimi niespodziankami. Poszczególne grupy świetlicowe otrzymały również w prezencie od Św. Mikołaja nowe zestawy zabawek, które zostały natychmiast, z wielką radością przetestowane.
Dziękujemy Radzie Rodziców i Rodzicom naszych Świetliczaków za wysłanie listów do Św. Mikołaja. Święty Mikołaju zapraszamy za rok!!!

Tekst i zdjęcia: A.Warda

 

6 grudnia w świetlicy klas IIIf i IIId w ramach mikołajek odbyły się tematyczne gry i zabawy w kręgu. Zagadki, worek świąteczy z tajemniczymi przedmiotami, zadania mikołajkowe, malowanie twarzy oraz pokaz mody mikołajkowej w rytmie muzyki ucieszyły i zintegrowały trzecioklasistów, a dzień wcześniej wykonane ozdoby mikołajkowe ozdobiły salę świetlicową.

Tekst: M.Karkocha

Zdjęcia: M.Karkocha, M.Kamińska

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Bezpieczeństwo na drodze

W związku z przystąpieniem naszej świetlicy do konkursu „Się gra się ma”, realizowaliśmy zadanie specjalne pt. „Bezpieczeństwo na drodze”. Przeprowadziliśmy szereg zajęć świetlicowych mających na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły. Edukacja i wychowanie dzieci na świadomych użytkowników ruchu drogowego jest naszym głównym zadaniem i obowiązkiem. Aby przybliżyć uczniom tę tematykę wybraliśmy zróżnicowane metody i formy pracy.
Na początku przeczytaliśmy dzieciom opowiadanie pt. „W drodze do szkoły”. Następnie w trakcie dyskusji uświadomiliśmy uczniom, jak ważne jest noszenie odblasków, ich działanie oraz cel w jakim się je nosi. Przeprowadziliśmy quiz „odblaskowy”, w którym zadaniem dzieci było odpowiadanie na szczegółowe pytania związane z koniecznością noszenia odblasków zarówno przez dzieci, jak i przez dorosłych. W celu uatrakcyjnienia zajęć, dzieci samodzielnie wykonały odblaski, a także uczestniczyły w zabawach/mini eksperymentach pt. „Znajdź plecak” i „Szukamy odblasków”. Wspólnie rozwiązaliśmy krzyżówkę, której hasło brzmiało „Bezpieczeństwo”. Kolejną atrakcyjną zabawą dla dzieci było projektowanie modnych ubrań z wykorzystaniem materiałów odblaskowych. Prace uczniów zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Na zakończenie, maluchy kolorowały Stacha Tracha, a w nagrodę za swoją pracę otrzymały zabawne dyplomy. W ramach podsumowania projektu kierownik świetlicy Anna Warda uroczyście podziękowała wszystkim uczestnikom akcji i wręczyła dyplomy i odblaski.
Niech droga do szkoły dla wszystkich uczniów będzie bezpieczna przez cały rok!

Tekst: W.Łukasiak

Zdjęcia: H.Kapusta, E.Żelazowska, U.Kuczma, A.Osytek, A.Warda

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

 

Wednesday the 22nd. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |