Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Konkurs pt.: "Nowoczesna Pani Wiosna"

W marcu w naszej szkole odbył się konkurs fotofraficzny pt. "Nowoczesna Pani Wiosna", organizowany przez Samorząd Uczniowski. Akcja ta miała na celu pobudzenie wyobraźni uczniów oraz wykazanie się nie lada kreatywnością.
Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, każda z nadesłanych prac zasługuje na uznanie.
Mamy zwycięzców!
MIEJSCE 1: Michał Pawłowski klasa 5F
MIEJSCE 2: Julia Rajchel klasa 1A
MIEJSCE 3: Julia Wiszniewska klasa 5C
Serdecznie GRATULUJEMY!
Wyróżnione prace możemy zobaczyć poniżej.

Tekst: M.Rędzińska

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Samorząd 2019/2020

W ostatnim tygodniu września zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego. Najwięcej głosów uzyskała Martyna Kos z 8B i tym samym została przewodniczącą SU, stanowiska zastępców piastować będą Julia Więcław z 8F, Michał Giętkowski z 7A i Sandra Zybrant z 7B. Członkami Samorządu będą również Jakub Oziembała z 8D i Martyna Włoch z 7F.
Serecznie gratulujemy zwycięzcom, życzymy owocnej pracy.

Tekst: A.Jabłonowska

 


 

Konkurs na świąteczne dekoracje sal, 2018 r.

Samorząd Szkolny zorganizował konkurs na najpiękniejsze dekoracje sal. Jury uznało, że najbardziej świątecznie prezentują sie sale 206 i 16. Zwycięzcami zostały klasa 4a, wychowawczyni pani Katarzyna Sowa i klasa 6e, wychowawczyni pani Beata Jankowska. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoje zaangażowanie, cieżką pracę i kreatywność przyczynili się do upiększenia naszej szkoły.

Tekst i zdjęcia: A.Jabłonowska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Poczta walentynkowa, 2018

W dniach 12-14 lutego działała w naszej szkole poczta walentynkowa. Mieliśmy możliwość za jej pośrednictwem przekazać słowa sympatii, przyjaźni albo po prostu wyrazić radość z czyjejś obecności w naszym życiu.

Tekst i zdjęcia: A.Kossakowska-Lewaszow

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Dyskoteka andrzejkowa 2017

Uczniowie klas 4-7 jak co roku  z okazji andrzejek bawili się na dyskotece zorganizowanej przez samorząd szkolny. Królowały kolorowe światełka, cekiny, brokaty i tiule. W rytm przeboju Despacito, a także innych - tegorocznych i starszych hitów, tańczyli starsi i młodsi. Tradycyjnie przez mikrofon płynęły pozdrowienia dla kolegów i koleżanek oraz dla nauczycieli. Cieszymy się, że uczniowie tak licznie uczestniczyli we wspaniałej, integrującej zabawie.

Tekst i zdjęcia: A.Jabłonowska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

"Bezpieczne ferie"

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali kwiz na temat bezpiecznego spędzania czasu podczas zimowego wypoczynku dla uczniów klas IV–VI. Uczniowie biorący udział w kwizie utrwalali sobie zasady bezpiecznej zabawy na lodzie i śniegu oraz przestrogi przypominające jakich zachowań należy unikać. Konkurs ten spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów.

Galeria - link

 


 

Walentynki, 2017 r.

Z okazji walentynek samorząd uczniowski przygotował pocztę walentynkową. Do skrzynki uczniowie wrzucali czerwone serduszka i ręcznie wykonane kartki z wyznaniami dla swoich sympatii, z żartobliwymi rymowankami i życzeniami. Niejedno serduszko zabiło mocniej, niejeden policzek spłonął rumieńcem w tym dniu. Wyrazy sympatii uczniowie okazali także swoim ulubionym nauczycielom. Przy okazji tego sympatycznego zwyczaju przypominamy o pisowni nazw obrzędów, zabaw i zwyczajów http://sjp.pwn.pl/zasady/;629428.

Zdjęcia: opiekunowie samorządu

Galeria - link

 


 

Dekoracje świąteczne sal

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia sale lekcyjne przybrały niecodzienny wygląd. Dzięki staraniom uczniów, nauczycieli i rodziców klasy zamieniły się w bajeczne komnaty. Na choinkach rozbłysły światełka, na szybach zagościły płatki śniegu, gdzieniegdzie przycupnęły wzorzyste, pasiaste, różnokolorowe pudełka  prezentowe. Ze ścian i drzwi zerkały na nas uśmiechnięte wizerunki świętego Mikołaja i jego świty - czerwononosego renifera, elfów i aniołków i bałwanków. W tak pięknej oprawie odbyły się spotkania wigilijne uczniów z wychowawcami, a Samorząd Uczniowski nagrodził najpiękniej udekorowane sale. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Zdjęcia: A.Jabłonowska

Galeria - link

 


 

Apel "Uczeń kulturalny i życzliwy"

We wtorek 13 grudnia odbył się apel podsumowujący akcję "Uczeń kulturalny i życzliwy". Uczniowie klas IV-VI obejrzeli zabawną prezentację dotyczącą zasad kulturalnego zachowania w szkole i poza nią. Wybrane osoby z każdej klasy otrzymały specjalną odznakę, którą wręczał uczniom wyróżniającym się kulturą dyrektor szkoły Włodzimierz Skarzyński.
Podczas apelu zostały wręczone nagrody za udział w akcjach organizowanych przez Samorząd Uczniowski. Przewodniczący klas odebrali bony na niepytanie za laurki z okazji Dnia Nauczyciela, za papierowe buźki na Światowy Dzień Życzliwości, za największe i najzabawniejsze misie z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia i za czapki św. Mikołaja z okazji mikołajek.
Mamy nadzieję, że akcje Samorządu pozytywnie wpłyną na poprawę zachowania oraz na pozytywną atmosferę i postawy wzajemnej życzliwości wśród naszych uczniów.

Zdjęcia: A.Kossakowska-Lewaszow

Galeria - link

 


 

Andrzejki SU

W przedostatnim tygodniu listopada Samorząd Uczniowski w porozumieniu z Dyrekcją zorganizował dyskotekę andrzejkową dla klas IV-VI. W rytmie najnowszych przebojów bawili się zarówno starsi jak i młodsi uczniowie. W blasku kolorowych reflektorów można było podziwiać połyskujące kreacje dziewcząt oraz popisy taneczne co odważniejszych uczniów. Rada Rodziców zapewniła lemoniadę dla ochłody. Nad bezpieczeństwem imprezy niezawodnie czuwali nauczyciele i rodzice.

Zdjęcia: A.Jabłonowska

Galeria - link

 


 

SU na Powązkach

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami p. Agnieszką Kossakowską i p. Anną Jabłonowską odwiedzili cmentarz Stare Powązki. W przededniu święta Wszystkich Świętych uczniowie oddali hołd zasłużonym Polakom spoczywającym na tej słynnej warszawskiej nekropolii. Zapalili znicze na grobach osób znanych z kart historii. Nie zapomnieli również o modlitwie i światełku nad grobami, o które już nikt nie dba. W melancholijnej oprawie kolorowych drzew, pośród pięknych rzeźb nagrobnych, nietrudno było oddać się rozmyślaniom o przemijaniu, jak zawsze towarzyszącym nam w te ważne jesienne dni.

Zdjęcia: A.Kossakowska-Lewaszow

 


 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2016/2017

Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbyły się 30 września 2016 r. Wszyscy uczniowie klas 4- 6 mieli możliwość oddania głosu na swojego kandydata. Wcześniej miała miejsce kampania wyborcza podczas, której kandydaci mieli możliwość zachęcenia innych uczniów do oddania głosu na nich. Na gazetce szkolnej wisiały plakaty wyborcze dzięki, którym można było lepiej poznać kandydatów na reprezentantów uczniów klas 4- 6.
Wybory zostały przeprowadzone przy udziale powołanej do tego celu komisji wyborczej w skład, której powołano czworo uczniów i opiekunów Samorządu Uczniowskiego.
W wyniku przeprowadzonych wyborów
przewodniczącą została Anna Kowalska kl. 6 d
zastępca: Matylda Kamyk kl. 5 e
zastępca: Julia Hynowska kl. 6 h
zastępca: Mikołaj Łukomski kl. 5c
członkowie zarządu su
Jan Chrobak kl. 6g
Weronika Ostrowska kl. 6F
Zosia Matysiak kl. 6A
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: Agnieszka Kossakowska –Lewaszow, Anna Jabłonowska

Pierwsze zebranie Zarządu Samorządu Uczniowskiego odbyło się 4 października 2016 r. , na którym przyjęto plan pracy Samorządu Uczniowskiego na rok 2016/17.

Zdjęcia: A.Kossakowska-Lewaszow

 


 

Szkolny Rzecznik Praw Ucznia

Od roku szkolnego 2016/2017 Szkolnym Rzecznikiem Praw Ucznia jest pani Zofia Brzezińska.

 


 

Dzień Dziecka

Z okazji dnia dziecka przedstawiciele samorządu uczniowskiego rozdawali cukierki uczniom naszej szkoły. W tym dniu uczniowie mogli także posłuchać muzyki, pośpiewać i potańczyć na szkolnym patio podczas przerw między lekcjami.

Zdjęcia: A. Kossakowska-Lewaszow

 


 

Dzień Kobiet w naszej szkole

Dnia 8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. W tym dniu chłopcy z Samorządu wręczyli Paniom Nauczycielkom oraz Paniom z administracji własnoręcznie przygotowane życzenia. Natomiast Panie wicedyrektorki otrzymały kwiaty wraz z życzeniami.
Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego pamiętał także o uczennicach naszej szkoły. Dziewczynkom były składane życzenia i rozdawane cukierki.

Zdjęcia: A. Kossakowska-Lewaszow

 


 

Wiosna

21 marca z okazji pierwszego dnia wiosny na drzwiach naszych sal lekcyjnych pojawiły się plakaty przedstawiające wiosnę. Widać było, że uczniowie podeszli do tego zadania z wielkim zaangażowaniem bowiem żadne plakaty nie wyglądały podobnie – każdy posiadał swój unikatowy styl. Korytarze naszej szkoły przez to stały się kolorowe i przytulne. Przedstawiciele klas 4-6: Ela Sójka, Martyna Gwiazda i Karena Jarząbek i opiekun samorządu uczniowskiego Agnieszka Kossakowska – Lewaszow. 

Wyniki konkursu na wiosenny plakat:

 • 4 e -20 pkt.
 • 4a – 19 pkt.
 • 6b – 17,5 pkt
 • 6d – 17 pkt.
 • 5 a – 15 pkt.
 • 6 f – 15 pkt.
 • 5d – 14 pkt
 • 5 c -12 pkt.
 • 4 b -12 pkt.
 • 5h – 11 pkt
 • 5 g -10 pkt.
 • 4c – 10pkt.
 • 5 e – 8 pkt

 

Konkurs na wiosenne przebranie
W tym dniu część uczniów klas 4 – 6 przyszła ubrana na zielono, lub wiosennie. Uczniowie prezentowali rewelacyjne stroje stworzone specjalnie na upragnioną wiosnę. Największą kreatywnością i kombinacją tkanin i kolorów wykazały się uczennice:

 • klasy 5 d – Magda Cieślak – pierwsze miejsce
 • Justyna Chrustny z 5 d – drugie miejsce
 • Karena Jarząbek z klasy 5 a – trzecie miejsce

 

Zdjęcia: A. Kossakowska-Lewaszow

 


 

Uczniowski Samorząd szkolił się

Uczniowie z klas piątych: Karena Jarząbek, Szymon Jurkiewicz i Julia Hynowska oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w szkoleniu organizowanym przez WCIES – Wsparcie samorządności uczniowskiej w warszawskich szkołach .
W czasie 36 godzin zajęć uczniowie poznali zakres działań SU oraz byli przygotowywani do wprowadzenia w swoich szkołach działań, które mają charakter reprezentowania innych uczniów. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego uczyli się diagnozować problemy, planować ich rozwiązanie oraz działać na rzecz swoich kolegów.
Natomiast opiekun SU na szkoleniach i warsztatach rozwijał swoje kompetencje w zakresie animowania pracy SU. Ponadto miał możliwość wymiany doświadczeń, poznania dobrych praktyk i nauki planowania pracy tak, by SU rzeczywiście wypełniał swoje ustawowe wymogi.

Zdjęcia: A. Kossakowska-Lewaszow

 


 

Debata ,,Mocne i słabe strony szkoły”

24 lutego w naszej szkole odbyła się debata zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. W debacie wzięła udział Pani wicedyr. M. Lipińska, opiekun SU Agnieszka Kossakowska – Lewaszow, zaproszeni nauczyciele oraz przedstawiciele uczniów klas piątych i szóstych.
Uczniowie i nauczyciele mogli wskazać co im się podoba w szkole i co chcieliby zmienić. Porównywalna była liczba argumentów pozytywnych i negatywnych. Uczniowie umieli dostrzec wiele dobrych rzecz, jakie się dzieją na terenie naszej szkoły.
W czasie debaty zastanawialiśmy się nad trzema obszarami związanymi z naszą placówką:

 • Organizacja czasu szkolnego

(lekcja, przerwy, zajęcia pozalekcyjne).

 • Baza szkoły, zaplecze dydaktyczne

(budynki, pomieszczenia, korytarze, sale i boiska sportowe, wyposażenie sal lekcyjnych).

 • Aktywność na rzecz szkoły

Co sprawia, że jesteśmy zaangażowani w działanie na rzecz szkoły?
Co nam utrudnia realizację aktywności na rzecz szkoły?

Najpierw obecni nauczyciele i uczniowie pracowali przy trzech stolikach eksperckich. Potem była prezentacja wyników pracy grup i czas na dyskusję. W dyskusję aktywnie włączyła się także p. wicedyr . M. Lipińska.
Na koniec wszyscy uczestnicy debaty opracowali wspólne wnioski, które zostały przekazane p. wicedyr. M. Lipińskiej.

Wnioski z debaty:

 • zegary na korytarzach
 • otwarcie sali gimnastycznej podczas długich przerw
 • cyfryzacja szkoły
 • ławki na korytarzach
 • uczniowie chcieliby współdecydować, jakie będą nagrody za konkursy
 • pojawienie się skrzynki z pomysłami dla uczniów

 

Zdjęcia: A. Kossakowska-Lewaszow

 


 

Poczta walentynkowa

Samorząd Uczniowski klas IV-VI zorganizował „POCZTĘ WALENTYNKOWĄ”.
Z okazji Dnia Świętego Walentego w naszej szkole wystawiona została specjalna „Skrzynka Walentynkowa”, do której uczniowie wrzucali kartki z życzeniami. Kartek wpłynęło mnóstwo, więc listonosze walentynkowi mieli sporo pracy z doręczaniem ich do adresatów.

Zdjęcia: A. Kossakowska-Lewaszow

 


 

,,Komiks z zasadami bezpiecznych ferii”

Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs plastyczny dla klas 4 – 6 dotyczący bezpieczeństwa w czasie ferii. W wyniku jego rozstrzygnięcia wyróżnione zostały prace:
I miejsce – Zuzanna Kropielnicka z kl. 6 e
II miejsce – Zosia Matysiak i Natalia Jaworska z 5 a
III miejsce – Damian Pielak z 6 e

Zdjęcia: A. Kossakowska-Lewaszow

 


 

Konkurs na najpiękniejszą dekorację świąteczną w kl. 4 - 6

W poniedziałek 21.12.2015 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą i najciekawszą dekorację sali lekcyjnej w klasach IV – VI. Jury w składzie: Szymon Żurawski, Szymon Jurkiewicz, Karena Jarząbek oraz Agnieszka Kossakowska – Lewaszow i Joanna Kostewicz, oceniało:

 • pomysłowość i oryginalność,
 • stopień trudności wykonania,
 • walory estetyczne dekoracji świątecznej.

 

Każda z osób wchodzących w skład zespołu oceniającego mogła przyznać od 0 do 5 punktów. Najwięcej punktów zostało przyznane za dekorację wykonaną w sali 206 rzez klasę 6 e – I miejsce (25 pkt.).
II miejsce – sala 202, kl. 5 a, (24 pkt.)
III miejsce – sala 124, kl. 5 c (22pkt.)
IV miejsce – sala 014, kl. 6 d (21 pkt.)
V miejsce – sala 005, kl. 4 b (19 pkt.)

Zdjęcia: A. Kossakowska-Lewaszow

 


 

Mikołajowe czapki

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas 4-6 założyli czapki Mikołaja. W szkole zrobiło się kolorowo. Przedstawiciele SU w składzie: Martyna Gwiazda, Martyna Chmielewska i Szymon Żurawski, policzyli ilu uczniów danej klasy miało tego dnia czapki mikołajowe.
I miejsce zdobyła klasa 6 e (wszyscy uczniowie byli w czapkach Mikołaja).
II miejsce – klasa 5 a (nie miał jej tylko 1 uczeń)
III miejsce – klasa 6 d (3 uczniów jej nie założyło)

Zdjęcia: A. Kossakowska-Lewaszow

 


 

Z życzeniami świątecznymi w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ZSP nr 7: Amelia Zduńczyk i Kacper Kowalczyk wraz z wicedyrektor Magdaleną Lipińską, wicedyrektor Małgorzatą Winczewską, opiekunem Agnieszką Kossakowską–Lewaszow i Joanną Kostewicz udali się do Urzędu Dzielnicy Bemowo, aby złożyć życzenia świąteczno – noworoczne. Amelka i Kacper w imieniu uczniów ZSP nr 7 życzyli wszystkiego najlepszego z okazji świąt Bożego Narodzenia burmistrzowi Markowi Lipińskiemu, zastępcy burmistrza Grzegorzowi Kuca i pracownikom DBFO. Uczniowie na ich ręce przekazali także wykonane własnoręcznie przez dzieci ze świetlicy choinki i ozdoby świąteczne.

Zdjęcia: A. Kossakowska-Lewaszow

 


 

Zabawa Andrzejkowa

W piątek 27 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa Andrzejkowa. Inicjatorem dyskoteki dla kl. 4 – 6 był Samorząd Uczniowski. Przy świetnej muzyce, którą dostarczyła nam DJ Pani Zofia Brzezińska wszyscy bawili się znakomicie.
Kacper Kowalczyk przygotował wróżbę Andrzejkową ,, szczęśliwe numerki”. Każdy uczestnik dodawał kolejne cyfry z daty urodzenia. A następnie z ,,Księgi symboli” odczytywał, co mówią liczby.
Natomiast dziewczynki wzięły udział we wróżbie z butami, którą poprowadził opiekun SU.

Zdjęcia: A. Kossakowska-Lewaszow

 


 

Wednesday the 22nd. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |