Aktualności
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, 2020 r.
2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (World Autism Awareness Day, WAAD). Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2007 roku. Ma na celu podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat tego zaburzenia. Na znak solidarności z osobami z autyzmem tego dnia wiele budynków w Polsce i na świecie będzie podświetlanych na niebiesko.
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w naszym kraju żyje nas, osób z autyzmem, 400 tysięcy. To jak jedno spore miasto. Ale tu liczby się nie kończą, bo poza osobą z autyzmem, ale także jej rodzice, rodzeństwo, opiekunowie, co sprawia, że jest grupa rozrasta się do nawet 3 mln. [źródło: fundacja JiM]
„Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Każda osoba jest indywidualnością, nie ma dwóch takich samych osób z autyzmem. Autyzm towarzyszy osobie przez całe życie, jednak dzięki odpowiedniej opiece i właściwie dobranej terapii można w znaczącym stopniu poprawić jej funkcjonowanie. Im wcześniejsza diagnoza i idąca za nią indywidualna terapia, tym większa szansa na poprawienie jakości życia osób z autyzmem i ich rodzin.”
W tym roku Szkoła Podstawowa nr 321 po raz kolejny włącza się do akcji Polska na niebiesko. Zachęcamy Was Drodzy Uczniowie abyśmy w swoich domach również solidaryzowali się tego dnia z osobami z autyzmem.
Mamy dla Was propozycję, aby :
- klasy młodsze (1-3) zrobiły sobie zdjęcie na tle niebieskiego światła, bądź założyli niebieskie ubranie (prosimy o zasłonięcie twarzy, aby nie dało się Was rozpoznać na zdjęciu)
- starsze klasy (4-8) przygotowały teatr cieni- nagranie z niebieskim światłem, bądź plakat na temat „Jesteśmy różni, lecz równie ważni” - technika dowolna, wielkość min. A3 – plakat ma być Twoją własną interpretacją tematu.
Zdjęcia/załączniki z wykonanymi pracami należy wysyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 3 kwietnia 2020 r.
Zachęcamy Was również do zapoznania się z materiały przygotowanymi przez specjalistów ze Szkoły Podstawowej nr 321.
Prezentacja o Autyzmie https://prezi.com/view/s1suYquMrIsBsNcRbpKC/
Przygotowanie: Michalina Rędzińska, Hanna Sółkowska, Magdalena Bajorek
Kształcenie na odległość
Działając na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r., poz. 493), zostaje ograniczone funkcjonowanie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Warszawie do dnia 10 kwietnia 2020 r.
W ZSP 7 zostaje wprowadzone kształcenie na odległość, rozumiane, jako kształcenie z wykorzystaniem metod i technik oraz środków komunikacji, które w procesie edukacji nie wymagają osobistego kontaktu ucznia z nauczycielem, a także możliwość skorzystania z materiałów edukacyjnych wskazanych przez nauczyciela.
Zasady dotyczące sposobu i warunków realizowania zdalnego nauczania w naszej szkole - link
Informacja
Wszystkie informacje dotyczące pracy szkoły w dniach 16.03-25.03.2020 r., komunikaty, ogłoszenia znajdują się w zakładce Koronawirus.
Od 16.03.2020 r. do 25.03.2020 r. szkoła jest zamknięta. Odwołane są wszystkie zajęcia pozalekcyjne, w tym zajęcia komercyjne.
Prosimy Państwa o śledzenie na bieżąco komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju.
Światowy Dzień osób z Zespołem Downa
21 MARCA obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa.
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na poniższym plakacie oraz włączenia się w akcje #NiepasującaSkapetka i #LiniaProsta.
Bardzo dziękujemy Alicji Zielińskiej z klasy 2D za wykonanie projektu kolorowej skarpetki, efekty pracy możemy podziwiać poniżej.
"Zespół Downa to oryginalność, której sama nie wybrałam" - cytat osoby z syndromem Zespołu Downa - NIE BÓJMY SIĘ MYŚLEĆ INACZEJ !
Tekst: M.Rędzińska
Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.
Dzień otwarty w SP 321, 2020 r.
Dnia 24 lutego 2020 roku odbyło się zebranie informacyjne dla rodziców kandydatów do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych.
Rodzice zapoznali się z harmonogramem rekrutacji oraz ofertą szkoły.
Spotkali się ze specjalistami: psychologiem, pedagogiem, logopedą, terapeutą pedagogicznym i terapeutą SI.
W tym czasie przyszłoroczni wychowankowie i uczniowie pod troskliwą opieką nauczycieli uczestniczyli w zabawach integracyjnych oraz szeregu doświadczeń i wystaw.
Tekst: K.Sawicka
Zdjęcia: A.Korzeniewska
Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.
Dzień otwarty - Dzień Promocji w SP321
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 321 w Warszawie
24 lutego 2020 r.
zaprasza, rodziców wraz z dziećmi – naszymi przyszłorocznymi uczniami, na spotkanie informacyjne dotyczące rekrutacji dzieci do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2020/2021
godz. 17:00 - oddziały przedszkolne
godz. 18:00 - klasy I
Podczas spotkania przedstawione zostaną informacje dotyczące rekrutacji, będzie można porozmawiać z Dyrekcją szkoły, specjalistami, nauczycielami oraz zwiedzić szkołę. Dla dzieci przewidziane są gry i zabawy.
Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
3 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji w naszej szkole zajęcia na temat osób niewidomych i słabowidzących poprowadziła pani Ewa Mielziuk - tyflopedagog z Fundacji Cedunis. W warsztatach uczestniczyły 2 grupy - uczniowie z klas młodszych: 1b, 2d oraz 3c jak również z klas starszych: 7b, 7g i 8f. W trakcie zajęć uczniowie mieli możliwość obejrzenia książek, map, planów dla osób niewidomych. Pani Ewa przedstawiła jak osoby z dysfunkcją wzroku radzą sobie w czynnościach życia codziennego, np. w jaki sposób się poruszają i jak można im w tym pomóc.
Tekst: K.Pamrowska, M.Pękalska
Książki z Empiku
W dniach 24 X-28 XI 2019 r. nasza szkoła przystąpiła do akcji promującej czytelnictwo i wzięła udział w ogólnopolskim konkursie, pt.: „Tysiąc powodów by czytać”, zorganizowanym przez Empik. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej z ulubioną sceną z wybranej książki. Uczniowie klasy siódmej stworzyli ilustrację do powieści „Alicja w Krainie Czarów”,a następnie cała społeczność szkolna czyli uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły, jej przyjaciele i sympatycy, mogli codziennie głosować poprzez aplikację mobilną Empiku na swoją placówkę.
Dzięki wspaniałej współpracy, mobilizacji i aktywności całego środowiska udało się osiągnąć III miejsce w Polsce, jako jedyna szkoła z Warszawy, co pozwolio wzbogacić naszą bibliotekę o około 1000 książek, których tytuły wybierali uczniowie. Sukces jest tym większy, że jedynie pięć szkół z całej Polski, w kategorii szkoły ponad 120 uczniów, wygrało nagrody rzeczowe. Udział w akcji wzięło aż 550 szkół.
Uzyskaliśmy imponujacy wynik ponad 30 tysięcy oddanych głosów, co świadczy o wspaniałej współpracy całej społeczności i zintegrowaniu środowiska dla osiągnięcia wyjątkowego celu - wygrania książek, które posłużą nie tylko obecnym uczniom, ale też następnym rocznikom.
W dniu 23 stycznia 2020 r. nastąpiło uroczyste przekazanie przez Empik wybranych przez nas książek. Zachęcam do obejrzenia zdjęć z tego spotkania.
Tekst: M.Tomaszek
Zdjęcia: K.Dzwonowska, "Manufaktura Kadru", Empik
Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.
Rok 2019 był rokiem Stanisława Moniuszki
Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, rok 2019 został ogłoszony Rokiem Stanisława Moniuszki.
W 2019 r. przypadała 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki - wybitnego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, a przede wszystkim twórcy polskiej opery narodowej. Z okazji jubileuszu uruchomiona została strona internetowa www.moniuszko200.pl
W ramach kontynuacji tradycji prowadzenia w naszej szkole zajęć związanych z uhonorowaną w danym roku kalendarzowym przez Sejm RP postacią/wydarzeniem, w szkole zorganizowany został dla uczniów klas 1-8 konkurs fotograficzny „Moniuszko w obiektywie smartfonu”.
Uczniowie wykonali zdjęcia pomników Stanisława Moniuszki, a także miejsc, z którymi był związany i z którymi jest kojarzony. W związku z obchodami 200. rocznicy urodzin kompozytora, 5.01.2019 r. Dworzec Centralny w Warszawie otrzymał imię Stanisława Moniuszki.
Mama jednego z naszych uczniów przekazała nam zdjęcia wykonane w Teatrze Wielkim w korytarzu przy Sali Kominkowej, w którym zamieszczona jest wystawa poświęcona Stanisławowi Moniuszce. Zdjęcia dostępne pod linkim -kliknij
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie fotograficznym otrzymali nagrody, a ich prace można podziwiać przy recepcji w Dużej Szkole i w poniższej galerii.
Tekst: K.Dzwonowska
Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.
Więcej artykułów…
- Konkurs "Muzyczna przerwa"
- Akcja GÓRA GROSZA, 2019
- Bal karnawałowy dla klas 0-3
- Jutro biblioteka świętuje, książki z Empiku otrzymuje
- Biała Szkoła w Murzasichlu, 2020 r.
- Dla Oliwii
- Konkurs - Ekologiczna wizja dzielnicy Ochota w Minecrafcie
- Konkurs na najciekawszą makietę - „Obiekty Berlina”
- 5d na wystawie "Przytul Polskę"
- Konkurs dzielnicowy "Stroik bożonarodzeniowy"