Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Godzina Kodowania, 2015 r.

Godzina Kodowania, organizowana jest od kilku lat w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week). Organizatorzy dowodzą, że jest to najbardziej rozpowszechniona akcja edukacyjna na świecie. Dotychczas udział wzięło w niej ponad 140 milionów uczniów z całego świata.
W tym roku, tylko w Polsce, w akcji uczestniczyło ponad 298 tysięcy dzieci. Miło nam powiedzieć, że prawie 300 z nich to uczniowie SP321 z klas V i koła klas III.
Tematem przewodnim były animowane imiona. Skromna próbka artystycznych dokonań dostępna jest pod adresem https://scratch.mit.edu/studios/1764432/, a tutaj http://sp321.warszawa.pl/info/obrazy/2015-16/godzina/ jest galeria zdjęć.

Uczniowie klas I - III podczas Zajęć Komputerowych również dołączyli do akcji Godzina Kodowania. Rozwiązywali zadania z Kursu 1 dostępnego na stronie studio.code.org. Drugoklasiści robili w Scratch animację swojego imienia, natomiast trzecioklasiści tworzyli animację do wiersza „Papuga” Jana Brzechwy. Poprzez zabawę uczniowie poznawali podstawy programowania. Może w przyszłości staną się światowej sławy programistami …

Zdjęcia: K. Dzwonowska

 


 

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych - warsztaty w klasach I

W związku z obchodzonym Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych 14 i 15 grudnia w klasach pierwszych odbyły się warsztaty poprowadzone przez przedstawicielki fundacji „Małymi krokami”. Dzieci dowiedziały się, jak osoby z uszkodzeniem wzroku i słuchu poznają świat. Same mogły doświadczyć sytuacji, kiedy człowiek zmaga się z brakiem, któregoś ze zmysłów. Z zasłoniętymi oczami dzieci miały za zadanie wyjść z klasy na korytarz oraz wysłuchać polecenia nauczyciela z nałożonymi na uszy specjalnymi słuchawkami. Poprzez zabawy ruchowe mogły poczuć z jakimi trudnościami stykają się osoby niepełnosprawne oraz stać się bardziej wrażliwe na ich potrzeby. Celem warsztatów było uświadomienie uczniom, że takie osoby żyją wśród, a także zwrócenie uwagi na ich potrzeby.

Zdjęcia: W. Pikuła

 


 

Konkurs - Sportowy rodzic

Dzieci z naszej szkoły z klas pierwszych i zerówek biorą udział w konkursie „Sportowy Rodzic” jako szkolny klub BKS 7. Zabawa polega na tym, iż dzieci z trenerami oraz wychowawcami świetlicy przygotowali plakaty z podziękowaniami dla rodziców. Następnie zrobiono zdjęcia dwóch ekip, gdyż podzielono grupę na dwie drużyny.

Teraz wszystko w Waszych rękach. Prosimy o głosy na dwa zdjęcia naszych drużyn z rocznika 2008/2009. Głosujemy na stronie facebookowej https://www.facebook.com/MlodyZawodnikBezTajemnic/ poprzez danie like pod naszymi zdjęciami i udostępnienie ich. 1 like = 1 pkt., 1 udostępnienie = 3 pkt. Dzieciom idzie na razie naprawdę nieźle, ale bez wsparcia całej społeczności szkolnej możemy nie wygrać. Pomóżcie więc i głosujcie. Pozwólcie chłopcom spełnić marzenia. Konkurs trwa do 20.12.2015

Dla ułatwienia przesyłamy linki do zdjęć:

 

Z góry dziękujemy
Zawodnicy i trenerzy BKS 7

 


 

Uczniowie klasy 2D w Muzeum Powstania Warszawskiego

Wybraliśœmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego na lekcję muzealną pt. "Symbole Polskiego Państwa Podziemnego". Lekcja była bardzo ciekawa i niecodzienna, gdyż odbywała się w Sali Małego Powstańca. Tutaj poznaliœśmy podstawowe fakty dotyczące niemieckiej okupacji w Polsce, dowiedzieliśœmy się jakie znaki były związane z Małym Sabotażem, przypomnieliœśmy znaczenie symboli narodowych. Po wysłuchaniu ciekawych informacji wykonaliśœmy czerwono-białą opaskę, którą warszawiacy nosili podczas okupacji hitlerowskiej.
Lekcja w muzeum była ciekawą i poruszającą lekcją żywej historii, która na długo zapadnie w naszej pamięci.

Zdjęcia: A. Małek

 


 

Świąteczne spotkanie w Muzeum Niepodległości

W sobotnie przedpołudnie 12 grudnia uczniowie kl. VIF pod opieką p. Anny Jabłonowskiej wybrali się na varsavianistyczne spotkanie do Muzeum Niepodległości. Podczas prelekcji usłyszeli o tym, jak dawni warszawiacy świętowali Boże Narodzenie. Zobaczyli reklamy świątecznego asortymentu warszawskich przedsiębiorstw z początku XX wieku, m.in. Fabryki Czekolady Emila Wedla, Domu Mody Bogusława Hersego, czy Domu Towarowego Braci Jabłkowskich. Dowiedzieli się również, że przed wojną po choinki chodziło się na plac Piłsudskiego, a po opłatek do sióstr sakramentek na Nowe Miasto. Zaskakujące były również opowieści o zapomnianych obyczajach świątecznych – wybieraniu migdałowego króla i o tradycji obsypywania księdza owsem w dzień św. Szczepana.
Po spotkaniu odbył się krótki spacer po uliczkach Starego Miasta i rozgrzewająca niespodzianka – szklaneczka gorącej czekolady w Pijalni Czekolady Wedla.

Zdjęcia: A. Jabłonowska

 


 

Klasa 2d w Teatrze 6. Piętro

BROMBA W SIECI to spektakl, na który wybraliœmy się do Teatru 6. Piętro.
Kim jest Bromba? Bromba to wyjątkowa specjalistka od mierzenia i ważenia. Razem z przyjaciółmi słynnym detektywem Kajetanem Chrumpsem, poetą Fikandrem, jego muzą Malwinką, Pciuchem, przeżywa niezwykłą przygodę podczas poszukiwania i zwyciężenia złoœliwego Wirusa, niszczącego nasze komputery. Żeby go pokonać, odważnie przenosi się do wirtualnej rzeczywistoœci.
Przedstawienie bardzo nam się podobało, gdyż było œmieszne, zabawne i pouczające.

Zdjęcia: A. Małek

 


 

Pierwsza pomoc

Uczniowie klas trzecich pod opieka p. pielęgniarki oraz nauczycieli wzięli udział w akcji bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo - oddechowej organizowanej przez WOŚP.
Zeszłoroczny rekord został pobity!

Zdjęcia: A. Matysiak, M. Falińska-Mrozek

 


 

Szkolenie nauczycieli

Dnia 10 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty metodyczne dla nauczycieli m.st. Warszawy prowadzone przez Paulę Bobin i Marzenę Bobin. Zajęcia odbyły się w ramach kursu ,,Kreatywny nauczyciel, kreatywny uczeń” z Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno – Społecznych i Szkoleń pod patronatem pani metodyk Alicji Redy. Celem warsztatów była wymiana doświadczeń, pokaz możliwości kreatywnej pracy z dziećmi oraz nawiązania sieci współpracy z innymi warszawskimi nauczycielami. W warsztatach uczestniczyły również pani Anna Gawełda i pani Emilia Moszyńska.

Zdjęcia: M. Bobin, P. Bobin

 


 

Kiermasz świąteczny

KIERMASZ  BOŻONARODZENIOWY 2015

 


 

Spotkania międzykulturowe

W ramach projektu "Szkoła z pomysłem" odbywają się w naszej szkole spotkania z gośćmi z różnych państw. Cudzoziemcy opowiadają nam o kulturze, obyczajach, historii i przyrodzie swoich krajów.  Podczas niezwykle ciekawych prezentacji mówią  również o tym, jak żyje im się w Polsce i jak postrzegają Polaków. Naszą szkołę odwiedzili już goście z Tajwanu, Kenii i Meksyku. Efekty tych spotkań - wywiady w różnych językach i relacje fotograficzne można obejrzeć na blogu szadkowski.blogspot.com. Zachęcamy do regularnego odwiedzania strony. Już niedługo pojawią się relacje z kolejnych wizyt!

Zdjęcia: M. Kotańska, A. Jabłonowska

 


 

Sunday the 20th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |