Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

"Tyle było dni ... "

W dniu 21 maja 2015 roku odbyła się ważna dla całej społeczności szkolnej uroczystość obchodów 30-lecia powstania naszej placówki. Na uroczystość tę licznie przybyli zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy szkoły, a także rodzice oraz delegacje uczniów z poszczególnych klas.

Symboliczny, głośny dźwięk dzwonka oznajmił rozpoczęcie jubileuszu, po czym Panie Wicedyrektor szkoły i przedszkola, Magdalena Lipińska i Katarzyna Kuhnke, serdecznie powitały wszystkich przybyłych. Przy dźwiękach werbli, zgodnie z ceremoniałem szkoły, wniesiono sztandar i uroczyście odśpiewano hymn narodowy.
Głos zabrała Pani Dyrektor ZSP nr 7 Jolanta Kubalska, która zaprezentowała historię placówki, osiągnięcia oraz zasługi jej kolejnych dyrektorów, długoletnich nauczycieli i pracowników szkoły. Podziękowała wszystkim za wiele lat wspaniałej, wytężonej pracy. Zwróciła także uwagę na kolejne wyzwania dydaktyczno-wychowawcze stojące przed naszą szkołą. Obecni na uroczystości, pełnomocnik Prezydent m.st. Warszawy oraz absolwent szkoły Przewodniczący Rady Dzielnicy pan Jarosław Dąbrowski, w swoich wystąpieniach kolejno podziękowali wszystkim, którzy wnieśli swój wkład w rozwój placówki. W związku z jubileuszem w imieniu pani Kurator Oświaty Doroty Sokołowskiej odczytany został okolicznościowy list z gratulacjami i życzeniami dla uczniów i nauczycieli. Część oficjalną uroczystości zakończyło złożenie przez Radę Rodziców kwiatów na ręce obecnych i byłych dyrektorów placówki, co było wyrazem wdzięczności za naukę i kształtowanie odpowiednich postaw uczniów. Pani Dyrektor wręczyła też statuetki pedagogom i pracownikom szkoły i przedszkola, którzy pracowali w nich od samego początku istnienia.

Na część artystyczną uroczystości złożył się spektakl pt. Oto my przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Wszystkich ujął za serce taniec żabek i piosenka w wykonaniu przedszkolaków z grupy VIII. Ogromne wrażenie zrobił też pokaz gimnastyczny zespołu akrobatyki sportowej oraz pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu Zosi Matysiak z klasy IV wraz z partnerem. Uczniowie klas młodszych wystąpili z układem do piosenki Czerwonych Gitar, zaś dziewczynki z klas IV – V przygotowały inscenizację taneczną, co spotkało się z aplauzem całej publiczności. Wzruszający okazał się też występ dzieci z klasy integracyjnej, które zaprezentowały piosenkę W przyjaźni jest siła. Uczeń klasy Vb Paweł Księżak wyrecytował wiersz o naszej szkole autorstwa Julii Hynowskiej z klasy IVh.
Największe wrażenie na zakończenie uroczystości zrobił jednak występ Chóru Jubileuszowego, składający się z dyrekcji i nauczycieli. Wszyscy zaśpiewali refleksyjną piosenkę, której słowa stały się mottem jubileuszu Tyle było dni….. Piosenka ta w symboliczny sposób zamknęła obchody 30-lecia Szkoły Podstawowej nr 321 i Przedszkola nr 389 w Warszawie. Mamy nadzieję, że podobnie jak w piosence Marka Grechuty najlepsze i najważniejsze dni jeszcze przed nami.

Prezentacja: 30-lecie Szkoły Podstawowej nr 321 i Przedszkola nr 389

Zdjęcia: B. Sala, K. Dzwonowska, księża z parafii, firma fotograficzna

 


 

Sunday the 3rd. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |