Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Zestaw podręczników na rok szkolny 2017/2018

Dotacja na podręczniki na rok szkolny 2017/2018 – przysługuje do klas I, IV, VI i VII oraz ćwiczenia dla klasy I-VII.
Ustawa podręcznikowa zakłada, że kupione podręczniki lub materiały edukacyjne do danych zajęć edukacyjnych w danej klasie będą wykorzystywane w szkole przez co najmniej trzy kolejne roczniki uczniów.

Podręczniki, materiały edukacyjne, materiały ćwiczeniowe oraz inne materiały biblioteczne powinny być gromadzone w bibliotece szkolnej.

Rodzice pozostałych klas nie muszą kupować podręczników do klas pozostałych, ponieważ obowiązują podręczniki na 3 lata, które znajdują się na stanie biblioteki szkolnej.

Szkoła podstawowa nieodpłatnie:
1) wypożycza uczniom podręczniki (do zwrotu po 1 roku) lub materiały edukacyjne, mające postać papierową (biblioteka informuje o dacie wydawania podręczników)
2) przekazuje uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku zwrotu lub je udostępnia.

Prawo do bezpłatnego dostępu nie obejmuje podręczników do nieobowiązkowych zajęć edukacyjnych, takich jak: religia/etyka.

Szkolny wykaz podręczników na rok szkolny 2017/2018
Szkolny wykaz podręczników z religii na rok szkolny 2017/2018

 


 

Wakacje 2017

Życzę uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły, słonecznych i bezpiecznych wakacji, wielu wspaniałych przygód oraz szczęśliwego powrotu do szkoły :)

Administrator strony

 


 

Młode Ratowniczki

W czerwcowy weekend  uczennice naszej szkoły udzieliły pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie. Podczas rowerowej przejażdżki Natasza Ornoch, Maja Konisiewicz, Gaja Malec i Magdalena Lichota z klasy 4b zauważyły w okolicach placu zabaw przy kościele Matki Bożej Królowej Aniołów człowieka leżącego na ziemi. Zatrzymały się i natychmiast wezwały dorosłych. Dzięki ich szybkiej reakcji w niedługim czasie przybyła karetka pogotowia i poszkodowany otrzymał fachową pomoc.
Młode Ratowniczki brały udział w zajęciach nauki pierwszej pomocy w ramach programu Ratujemy i uczy ratować WOŚP, które od wielu lat prowadzone są w naszej szkole.
Z ogromną radością przyjęliśmy informację, że uczennice naszej szkoły zachowały się tak  odpowiedzialnie. W świecie, w którym coraz częściej słyszymy o ludzkiej obojętności, cieszy fakt, że  postawa pomocy jest jeszcze naturalnym odruchem.

Tekst: A.Jabłonowska

 


 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się wg. harmonogramu:

 1. 22.06.2017 r. (czwartek) na sali gimnastycznej:

  • Godzina 17.00 uczniowie klas 5-tych,
  • Godzina 18.15 uczniowie klas 6-tych

 Uczniowie klas 5 i 6 otrzymają świadectwa 23.06.2017r. na spotkaniu z wychowawcą o godz. 8.00

 

2. 23.06.2017r. (piątek):

  • godz. 8.00 - klasy 1 (sala patio)
  • godz. 8.00 - klasy 0 (sala gimnastyczna)
  • godz. 9.30 - klasy 4 (sala gimnastyczna)
  • godz. 11.00 - klasy 2 (sala gimnastyczna)
  • godz. 12.30 - klasy 3 (sala gimnastyczna)

Uczniowie klas 1-4 świadectwa otrzymają 23.06.2017r. na spotkaniu z wychowawcą po uroczystości zakończenia roku szkolnego.

 


 

Tydzień Integracji w 2017 r.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tegorocznych obchodów Tygodnia Integracji, który odbył się w naszej szkole w dniach 29.05-2.06.2017 r.:

 

Jednocześnie zapraszamy do zapoznania się z wieloma informacjami zawartymi w zakładce Oddział Integracyjny

Tekst: K.Dzwonowska 

 


 

Integracja na zielonej szkole

W ostatnim tygodniu maja klasy integracyjne 4c i 5f oraz klasa 4b wyjechały na zieloną szkołę do Łodzi i Uniejowa. Pierwszego dnia wszyscy uczniowie wzięli udział w warsztatach tworzenia filmów animowanych w Muzeum Animacji Se-Ma-For. Naszym uczniom nie zabrakło wyobraźni, zainspirowani historią wynalazków stworzyli filmiki pt. „Maszyna do chmur”, „Maszyna do pączków”, „Wehikuł czasu” i „Miś Edison”. Następnie poznawali historię Łodzi podczas spaceru z przewodnikiem po słynnej ulicy Piotrkowskiej. Później odkrywali tajemnice dawnej fabryki bawełny podczas warsztatów „Kuferek Poznańskiego”. Drugiego dnia zaś wszyscy świetnie bawili się i integrowali w kompleksie basenowym Termy Uniejów. Na zakończenie uczniowie mogli zmierzyć się w turnieju zręcznościowym w wiosce indiańskiej Tatanka. Wyjazd pełen był nauki i dobrej zabawy. Cieszymy się, że nasi podopieczni uczyli się współdziałania, wzajemnego szacunku, zrozumienia i wrażliwości na potrzeby innych.

Tekst: A.Jabłonowska
Zdjęcia: Buxida

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

"Czytamy w Dzień Dziecka!" - ogólnopolska akcja "Jak nie czytam, jak czytam"

1.06.2017 r. dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” czyli ustanawiania rekordu czytania w jednym momencie.
Wszyscy uczniowie spotkali się na boisku szkolnym. Dzieci były ubrane w kolory Warszawy - żółty i czerwony.
Wysłuchaliśmy fragmentu książki “Wakacje Mikołajka”. Uczestnicy akcji w ciszy i skupieniu czytali przyniesione przez siebie książki. Wielu uczniów przebrało się za bohaterów swoich ulubionych lektur. Przy akompaniamencie piosenek związanych z czytelnictwem zaprezentowali swoje stroje przed publicznością. Za wspaniałe przebrania otrzymali specjalnie przygotowane na akcję okolicznościowe znaczki.
Uczniowie klas pierwszych akcję czytania obchodzili 31.05 na szkolnym placu zabaw. Tego dnia mamy pierwszoklasistów czytały wszystkim najpiękniejsze fragmenty wybranych książek.
Akcja “Jak nie czytam, jak czytam” trwała dwa dni.
Impreza miała inicjować modę na czytanie, przekonać uczniów, że czytać można wszędzie i że czytaniem należy się chwalić.
Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i zachęcamy do dalszego czytania!

Tekst: K.Dzwonowska, A.Warda
Zdjęcia: M.Boguś, D.Dziadyk-Szczepińska, K.Dzwonowska, A.Warda, J.Szaciłło

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 

Zdjęcia: P.Pikulińska (klasy I)

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Tydzień Wielokulturowości

Od 5 do 9 czerwca klasy I-III uroczyście i radośnie obchodziły Tydzień Wielokulturowości. Każda klasa reprezentowała wylosowany wcześniej kraj. W holu głównym szkoły można było zobaczyć piękne plakaty, które uczniowie przygotowywali na zajęciach wraz z wychowawcami. Znalazło się na nich wiele ciekawostek, zdjęć i obrazków.
Przez cały tydzień uczniowie poznawali dany kraj, oglądali przeróżne prezentacje, filmy, uczyli się zwrotów w danym języku, słuchali piosenek, a nawet przygotowywali potrawy pochodzące z różnych zakątków świata.
W czwartek odbył się wielki finał, który rozpoczął się spacerem wokół szkoły. Uczniowie z flagami w rękach dzielnie maszerowali na znak tego, że wszyscy jesteśmy równi, bez wzglądu na to, jakiego jesteśmy pochodzenia, wyznania czy koloru skóry.
Następnie na sali gimnastycznej przedstawiciele klas przywitali się w różnych językach, a na zakończenie wystąpiła grupa teatralna, która przygotowała występ pt. „Obalić ludzkie mury”.

Mamy nadzieję, że szkolny Tydzień Wielokulturowości nie tylko przyczynił się do podniesienia wiedzy na temat innych krajów, ale przede wszystkim otworzył nasze serca na innych.
Koordynatorami akcji były pani Magdalena Zaczek i pani Aleksandra Milner.

Tekst: W.Pikuła
Zdjęcia: K.Dzwonowska

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Warsztaty „Mój smartfon, mój mały świat. Klikam z głową”

W lutym i maju 2017 roku dla uczniów zostały przeprowadzone warsztaty „Mój smartfon, mój mały świat. Klikam z głową”.
Podczas zajęć wyświetlany był film edukacyjny, który wzbudził bardzo duże zainteresowanie wśród dzieci, podobnie jak rozmowa o grach komputerowych i zagrożeniach z nimi związanymi.
Jednym z poruszanych tematów było tworzenie bezpiecznego hasła. Hasło powinno być skomplikowane – najlepiej używać wielkich i małych liter, cyfr oraz znaków specjalnych. Jednocześnie należy stworzyć coś co będzie łatwe do zapamiętania dla nas samych. Nie zapisujemy hasła. Kartka może się zgubić, do notesu może zajrzeć ktoś obcy. Możemy np. zmienić litery na znaki specjalne, „a” na „@”, a „s” znakiem dolara „$”. Dzieci wiedzą, że hasło jest ich własnością i nie należy się nim dzielić z innymi.
Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania oraz dzielili się swoimi pomysłami jak można korzystać bezpiecznie z urządzeń podłączonych do sieci Internet, a w szczególności jak unikać wirusów. O napotkanych zagrożeniach dzieci będą informować przede wszystkim rodziców oraz nauczycieli w szkole.

Zdjęcia i tekst: K.Dzwonowska

  

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Piknik Edukacyjny Politechniki Warszawskiej "Od Mikro do Makro". Od zabawy do technologii.

Czy nauka może być zabawą, a zabawa nauką? Jak przekonać dzieci i młodzież do zainteresowania zagadnieniami technicznymi? Zapraszamy na kolejną edycję Pikniku Edukacyjnego Politechniki Warszawskiej "Od Mikro do Makro", który w tym roku będzie przebiegał pod hasłem „Od zabawy do technologii”.
Nauka na najwyższym poziomie zaprezentowana w przyjazny sposób – to kwintesencja Pikniku Edukacyjnego Politechniki Warszawskiej. W dniach 9-10 czerwca 2017 na terenie Kampusu Centralnego PW na wszystkich głodnych wiedzy czeka moc atrakcji. Pełen program znajduje się na stronie: www.pw.edu.pl/piknik.
W piątek, 9 czerwca 2017 roku zapraszamy na interesujące wykłady dla gimnazjalistów i licealistów, które poprowadzą wykładowcy PW. Młodzież m.in. pozna fascynującą historię światła, właściwości laserów oraz dowie się, jak najnowsze technologie pomagają w leczeniu nowotworów. Uczniowie przyjrzą się także zagubionym między wymiarami fraktalom, a także poznają bliżej narzędzie, którym posługują się na co dzień, czyli Internet. Na wszystkie wykłady prowadzone są zapisy.
Drugiego dnia Pikniku, 10 czerwca 2017 roku na terenie położonym między Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii, Wydziałem Inżynierii Lądowej a Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych, stanie naukowe miasteczko. Swoje stoiska będą miały tam Koła Naukowe PW. Podczas ich pokazów uczestnicy będą mogli przeżyć prawdziwą naukową przygodę, odkryć tajemnicze zjawiska, także poprzez praktyczne ćwiczenia.
W budynku Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii odbędą się m.in. przeznaczone dla dzieci warsztaty z programowania i tworzenia gier. Na warsztaty obowiązują zapisy. W lobby CZIiTT dostępne będą stoiska VR skierowane także dla dorosłych oraz konsole z grami do wyboru. Ponadto, parter budynku opanują drukarki 3D. Będzie można z bliska zobaczyć jak wygląda praca takich profesjonalnych urządzeń.
Na najmłodszych czekają także atrakcje takie jak: dmuchańce, malowanie twarzy, duży basen z piłeczkami.
Piknik organizuje Biuro ds. Promocji i Informacji oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii. Partnerem głównym wydarzenia jest firma Ursus. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Prezydent m. st. Warszawy.
Wszystkie informacje dostępne są pod adresem: www.pw.edu.pl/piknik
Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.
Kontakt do organizatora:
Biuro ds. Promocji i Informacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 22 234 5733

 


 

Sunday the 20th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |