Aktualności
KWIECIEŃ ŚWIATOWYM MIESIĄCEM WIEDZY NA TEMAT AUTYZMU
Zespól Szkolno - Przedszkolny nr 7 jest placówką z oddziałami integracyjnymi. Pragnęlibyśmy zwrócić większą uwagę na problemy dzieci ze spektrum autyzmu oraz przyczynić się do zwiększenia świadomości na temat tego zagadnienia. Jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom jest ogólnoświatowa akcja „Light It Up Blue", a w Polsce pod hasłem „Na niebiesko dla autyzmu". Dlatego też postanowiliśmy w geście solidarności z osobami z autyzmem poprosić uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły by 3 kwietnia (poniedziałek) każdy miał na sobie jakiś niebieski element.
Więcej o akcji można przeczytać w zakładce Pomoc Psychologiczno-Pedagogiczna - link
Placówka Przyjazna Dzieciom Z Zaburzeniami Przetwarzania Sensorycznego
20 marca 2017 r. odbył sie II Kongres Terapeutów Integracji Sensorycznej w Warszawie. Uczestniczyły w nim cztery nauczycielki pracujące w klasach integracyjnych z naszej placówki. Dzięki temu szkoła otrzymała certyfikat Placówki Przyjaznej Dzieciom Z Zaburzeniami Przetwarzania Sensorycznego. Zdobyta wiedza pozwoli na lepsze wykorzystanie tej metody podczas zajęć szkolnych.
Ogólnopolski Dzień Matematyki
Jak wszyscy wiemy, Matematyka to Królowa Nauk; dlatego ma swoje święto tzw. Dzień Matematyki. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny e-math.pl! Dzień Matematyki został, z inicjatywy 4improve, wpisany do kalendarza świąt nietypowych. Pierwsze ogólnopolskie obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki.
W tym roku do obchodów Dnia Matematyki przystąpili po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły. ,, Pieniądze to nie wszystko’’ – pod takim hasłem 14 marca uczniowie klas 5A, 5E, 6D i 6B obchodzili Dzień Matematyki, który pokazał dzieciom, jak ważne jest, by umieć je także policzyć. Uczniowie przekonali się, że rozwiązywanie zadań matematycznych może sprawić przyjemność. Wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Turniej matematyczny dostarczył uczestnikom wiele emocji, wyzwolił w nich pozytywną energię, zachęcił do kreatywnego i logicznego myślenia. Udział w grach i zabawach pokazał jasną stronę tej nauki. Wszystkim przygoda z matematyką sprawiła przyjemność i może choć troszkę zbliżyła ich do tego przedmiotu. Nie taki diabeł straszny, jak go malują!
„Rusz się przed świętami ze sportowcami”
Więcej informacji, formularz zgłoszeniowy, regulamin na stronie http://www.bemowo.waw.pl/sport_i_rekreacja/aktualnosci/rusz_sie_przed_swietami_ze_spo,11957/
Zapisy na zajęcia otwarte w klasach 1-3
Szanowni Rodzice i opiekunowie,
dziękujemy za udział w Dniu Otwartym.
W marcu zapraszamy Państwa do obejrzenia lekcji poprowadzonych w klasach 1-3. Prosimy o zapisywanie się na lekcje poprzez podane linki.
13.03 - Zajęcia pokazowe dla rodziców "Co nam wyrośnie?"
zapisy - https://goo.gl/forms/CdqucbA1spYdzruf1
23.03 - Zajęcia pokazowe dla rodziców "Już czas na wiosnę"
zapisy - https://goo.gl/forms/KH104MWSahEtYpGh1
29.03 - Zajęcia pokazowe dla rodziców "Jak dodajemy? Jak odejmujemy?"
zapisy - https://goo.gl/forms/rra4ZZyKfgoKDjJC2
30.03 - Zajęcia pokazowe dla rodziców "Wielkanoc w różnych krajach Unii Europejskiej"
zapisy - https://goo.gl/forms/hpbsbqYy5qbyTMz83
Więcej informacji o proponowanych lekcjach - plan zajęć pokazowych
SPOTKANIE UCZNIÓW KLASY 6G Z WYBITNYM ZNAWCĄ LITERATURY TOLKIENA – PROF. JAKUBEM LICHAŃSKIM
9 marca 2017 r. w klasie 6g Szkoły Podstawowej nr 321odbyło się spotkanie z wybitnym znawcą retoryki oraz literatury Tolkiena – prof. Jakubem Lichańskim.
Profesor jest wybitnym naukowcem zajmującym się literaturą nie tylko Polską, ale i zagraniczną.
Pan Profesor w swoim bogatym dorobku ma między innymi takie osiągnięcia jak praca w jednym z najstarszych miast Szwedzkich - Uppsali, gdzie na Królewskim Uniwersytecie prowadził badania poświęcone księgozbiorom wywiezionym z Polski po potopie szwedzkim w XVII w.
Należał do grona współautorów wielotomowego opracowania historii słownika retoryki w języku niemieckim „Historisches Wörterbuch der Rhetorik”, wydawanego w Tybindze – mieście uniwersyteckim (zwanym rajem studenckim) w Niemczech.
Był współorganizatorem i zarazem pierwszym przewodniczącym powołanego w 2000 roku Polskiego Towarzystwa Retorycznego.
20 lat temu otrzymał na Uniwersytecie Warszawskim stanowisko profesora, a od 2007 roku jest powołany na stanowisko profesora zwyczajnego na Uniwersytecie Warszawskim. Jako wykładowca wychował wiele pokoleń studentów.
Spotkanie to poszerzyło wiedzę uczniów z zakresu znajomości twórczości Tolkiena oraz genezy jego utworu pt. „Hobbit”, który jest lekturą obecnie omawianą w klasie szóstej.
Wydarzenie to przebiegało w miłej atmosferze, uczniowie z wielkim zainteresowaniem i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Profesor docenił przygotowanie uczniów oraz ich zaangażowanie.
Lekcja ta była nie tylko poszerzeniem wiedzy, ale również elementem wychowawczym oraz bodźcem do większego zainteresowania literaturą.
Zdjęcia: U.Panas
Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.
XXVIII Międzynarodowy Konkurs "Mathématiques sans Frontiéres" (Matematyka bez Granic) Junior
W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do XXVIII Międzynarodowego Konkursu "Mathématiques sans Frontiéres"(Matematyka bez Granic) Junior, któremu patronuje i wspiera Polskie Towarzystwo Matematyczne. Etap wstępny-wewnątrzszkolny odbył się w lutym, natomiast finał 9 marca 2017 r.
W konkursie uczestniczyły całe zespoły klasowe 6A, 6D i 6H. Uczniowie w/w klas, pracując w kilkuosobowych grupach, w ciągu 50 minut rozwiązywali dziewięć zadań, w tym jedno w j. angielskim. Konkurs miał charakter zawodów międzyklasowych, a zmaganiom matematycznym naszych uczniów przyglądał się szkolny obserwator p. K. Gajewska-Bereza.
Z racji iż to konkurs międzynarodowy, jego etap finałowy odbywał się w tym samym dniu w ponad 40 krajach świata.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki:)
Zdjęcia: A.Kawa
Bezpieczna apteczka
Dyrekcja SP 321 serdecznie zaprasza wszystkich rodziców na wykład pt.: "Bezpieczna apteczka dla twojego dziecka", który odbędzie się 27.03.2017r. w stołówce szkolnej. Na wykładzie będzie można m.in. dowiedzieć się o lekach dostępnych bez recepty, stosowanych jako środki odurzające.
Dzień Otwarty w SP 321, 2017 r.
W czwartkowy wieczór, 9 marca w naszej szkole jak co roku odbył się tak zwany Dzień Otwarty. Gościliśmy dzieci wraz z rodzicami.
Spotkanie rozpoczęło się w sali patio, gdzie rodzice spotkali się z Dyrekcją szkoły, nauczycielami oraz specjalistami. Goście obejrzeli prezentację dzięki której mogli zobaczyć jak wygląda życie naszej szkoły na co dzień. Przedstawiona została oferta edukacyjna oraz procedura rekrutacyjna dzieci. Rodzice mogli oczywiście zadawać pytania oraz dyskutować na ważne dla nich tematy.
W czasie kiedy rodzice uczestniczyli w żywej dyskusji pociechy pod opieką nauczycieli uczestniczyły w przeróżnych zajęciach. Oferta była bardzo szeroka. Dzieci mogły obejrzeć przedstawienie przygotowane przez działające w naszej szkole koło teatralne. Na zajęciach z orgiami robiły przepiękne, kolorowe koty, biedronki oraz zakładki do książek. W czasie zajęć sportowych miały okazję się troszkę poruszać. Również zajęcia z chustą cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci mogły spróbować swoich sił na zajęciach za tablicą interaktywną a w czasie prowadzonych eksperymentów mogły poczuć się jak młodzi naukowcy. W naszej ofercie nie zabrakło zajęć szachowych oraz zabaw matematycznych. Na zakończenie zajęć dzieciaki otrzymały baloniki napełnione helem. Prezent sprawił im wiele radości. Wszystkie dzieci wyszły z naszej szkoły tego dnia w wyśmienitym humorze a na każdej małej twarzy gościł uśmiech.
Żadne drzwi w czasie Dnia Otwartego nie zostały zamknięte. Rodzice mieli możliwość zobaczyć nasze sale lekcyjne oraz porozmawiać z nauczycielami. Bardzo Państwu dziękujemy za dzisiejsze spotkanie i zapraszamy na zajęcia otwarte.
Zdjęcia: K.Dzwonowska, A.Masłocha, M.Śliwowska
Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.
Niecodzienne spotkanie
7 marca klasa 2f spotkała się z mistrzami paraolimpiady w Rio de Janeiro w 2016 roku. Gośćmi byli Adrian Castro, Wojciech Makowski oraz Marcel Jarosławski. Pierwszy z Panów zdobył brązowy medal w szabli, w kategorii indywidualnej. Drugi zaś srebrny medal w pływaniu na 100 metrów, stylem grzbietowym. Głównym punktem spotkania był dialog z uczniami. Uczniowie mogli zastanowić się co znaczą słowa: parolimpiada, integracja, czy współczucie. Zadawali pytania i żywo uczestniczyli w dyskusji. Niektórzy mogli założyć maskę szermierczą i wziąć do ręki szpadę. Nie zabrakło też rozmowy o bezpieczeństwie. Przykłady jakie podawali goście uświadomiły wszystkim, że czasami jedna chwila może zaważyć na naszym dalszym życiu. Dlatego musimy pamiętać o odblaskach, kasku oraz ochraniaczach. Spotkanie z tak wyjątkowymi gośćmi wywarło ogromne wrażenie na uczniach. Dzieci cieszyły się, że mogły gościć tak wspaniałe osoby.
Zdjęcia: W.Pikuła
Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.
Więcej artykułów…
- Bezpłatne zajęcia wokalne dla dzieci w wieku 7-10 lat
- Rekrutacja 2017/2018
- Dzień otwarty w SP321
- Gorączka Złota PCK „Detektyw Grosik”
- Wiosenny Turniej Siatkówki
- Bezpieczne ferie na śniegu i w Internecie
- Bal karnawałowy, 2017 r.
- Zwiedzanie kościoła seminaryjnego z przewodnikiem Towarzystwa Przyjaciół Warszawy
- "Zima w mieście 2017"
- DBI, 2017 r.