Aktualności
Uroczystość rozdania nagród w Dzielnicowym Konkursie Fotograficznym “Świąteczne czary - mary”
1.03.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 362 odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Dzielnicowym Konkursie Fotograficznym “Świąteczne czary - mary”.
W okresie świąteczno - noworocznym otaczały nas piękne dekoracje świetlne: lampki, choinki, iluminacje, fajerwerki, zimne ognie.
Zadaniem konkursowym było wykonanie zdjęcia w jednej z kategorii:
- “Malowanie światłem”
- “Dekoracja świetlna”
Dziękuję wszystkim, którzy podjęli się wyzwania. Wszystkie dzieci otrzymały Podziękowania i drobną nagrodę.
A laureatami z naszej szkoły zostali:
- I miejsce - Alicja Zielińska kl. 1 w kategorii “Malowane światłem”
- II miejsce - Wiktor Lagierski kl. 3 w kategorii “Dekoracja świetlna”
Tekst i zdjęcia: K.Dzwonowska
Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie
Rekolekcje 2019 r.
Rekolekcje odbędą się w dniach 11-13 marca 2019 r.
11 MARCA - Poniedziałek
I Grupa (2 i 3 lekcja) 9.00 - 10.30 nauka w sali pod kościołem dla klas I - III
II Grupa (4 i 5 lekcja) 11.00 - 12.30 nauka w kościele dla klas IV - VI
III Grupa (6 i 7 lekcja) 12.50 - 14.35 nauka w kościele dla klas VII - VIII
12 MARCA - Wtorek
I Grupa (2 i 3 lekcja) 9.00 - 10.30 nauka w sali pod kościołem dla klas I - III
II Grupa (4 i 5 lekcja) 11.00 - 12.30 nauka w sali pod kościołem dla klas IV - VI
III Grupa (6 i 7 lekcja) 12.50 - 14.35 nauka w sali pod kościołem dla klas VII - VIII
13 MARCA - Środa
I Grupa (2 i 3 lekcja) 9.00 - 10.30 nauka w kościele (Droga Krzyżowa) dla klas I - III
II Grupa (4 i 5 lekcja) 11.00 - 12.30 Nabożeństwo pokutne, rachunek sumienia i spowiedź, Msza święta w kościele dla klas IV - VI
III Grupa (6 i 7 lekcja) 12.50 - 14.35 Nabożeństwo pokutne, rachunek sumienia i spowiedź, Msza święta w kościele dla klas VII - VIII
Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Super Trójka”, 2019 r.
26 lutego w Szkole Podstawowej nr 321 w Warszawie odbył się finał 15 edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Super Trójka” pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bemowo Urszuli Kierzkowskiej.
W rywalizacji brały udział zespoły z siedmiu szkół podstawowych naszej dzielnicy. Uczestnicy rozwiązywali zadania matematyczne o różnym stopniu trudności za co zdobywali punkty, by móc poruszać się po planszy skonstruowanej z liter ST. Oprócz zdobywania punktów za prawidłowo rozwiązane zadania musieli czasem wykonać zadania dodatkowe, np. trafić piłką do kosza, bramki, lub powiedzieć wspólnie do mikrofonu matematyczną rymowankę. Nad prawidłowym przebiegiem gry czuwała komisja konkursowa złożona z dyrekcji SP321.
Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, drużyny wykazały się niesamowitą wiedzą matematyczną, pomysłowością i wytrwałością. Po zakończonej rywalizacji uczestnicy konkursu i przybyli goście obejrzeli pokaz judo przygotowany przez Wojciecha Wasilewskiego i jego podopiecznych.
W tym roku pierwsze miejsce zajęli uczniowie z klasy 3e ze Szkoły Podstawowej nr 82, drugie miejsce wywalczyła klasa 3c ze Szkoły Podstawowej nr 301, na trzecim miejscu znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 150. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy!
Tekst: P.Hilla-Wszołek, A.Chmiel
Zdjęcia: K.Dzwonowska
Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie
Lekcja biologii może być okazją do poznawania i obserwowania pupili
Co to jest formikarium, do czego służy i z czego się składa? O tym mogli dowiedzieć się uczniowie klasy 5d poznając nietypowe hobby kolegi z klasy 7d – hodowlę mrówek. Podczas krótkiego wykładu dowiedzieli się jak można założyć taką hodowlę i jak zajmować się mrówkami. Poznali i obserwowali budowę mrówki, czynności życiowe, organizację społeczności. Styczność z tymi owadami spowodowała wzrost zainteresowania uczniów hodowlą mrówek.
Tekst i zdjęcia: A.Małek
Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie
Projekt „Być Jak Ignacy”
Od lutego w naszej szkole ruszył program „Być Jak Ignacy”.
Jest on stworzony przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Najważniejszym celem projektu jest zdobywanie wiedzy poprzez doświadczanie oraz promowanie polskich naukowców i wynalazców.
Na zajęciach już zrealizowaliśmy dwa bloki tematyczne odnośnie Jana Szczepanika i Kazimierza Funka.
Dzieci poznały kim był wynalazca telewizora, kamizelki kuloodpornej, maszyny tkackiej, fotografii barwnej oraz pojęcia „witamina”.
Na początku zajęć dzieci obejrzały dwa filmy edukacyjne „Tajemniczy strych”, wprowadzające w tematykę zajęć poszczególnych naukowców. Następnie rozwiązywały łamigłówki, zagadki, puzzle, tworzyły własne wynalazki.
Tekst i zdjęcia: P.Szymańska, A.Ukleja, E.Zielińska-Siwek
Filmy:
Prezentacje:
Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie
Warsztaty w NBP „Był sobie pieniądz”
W styczniu klasa 5d udała się do Centrum Pieniądza NBP na warsztaty „Był sobie pieniądz”. Podczas zajęć uczniowie poznali historię pieniądza, dotarli do miejsc związanych z tą historią. Byli świadkami powstania monety oraz banknotu. Poznali trzy podstawowe funkcje NBP, a mianowicie banku emisyjnego, banku banków oraz centralnego banku państwa. Odwiedzając „skarbiec” uczniowie rozszyfrowywali przygotowane zadania oraz własnymi siłami mogli sprawdzić jaką wagę ma sztabka złota.
Tekst i zdjęcia: A.Małek
Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie
Świąteczne dekoracje
W grudniu 2018 r. został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą świąteczną dekorację sali lekcyjnej. Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski, a nagrodę, wyjście do kina w Dzień Dziecka, ufundowała Rada Rodziców.
Zwycięzcami zostali uczniowie klasy 4a i 6e.
Gratulujemy uczniom oraz ich wychowawczyniom, pani Katarzynie Sowie i pani Beacie Jankowskiej.
Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie
Dzień Otwarty - Dzień Rekrutacji w SP 321
W piątkowy wieczór, 25 stycznia, w naszej szkole jak co roku odbył się tak zwany Dzień Rekrutacji. Gościliśmy dzieci wraz z Rodzicami.
Rodzice spotkali się z Dyrekcją szkoły, nauczycielami oraz specjalistami. Goście obejrzeli prezentację dzięki której mogli zobaczyć jak wygląda życie naszej szkoły na co dzień. Przedstawiona została oferta edukacyjna oraz procedura rekrutacyjna dzieci. Rodzice mogli zadawać pytania oraz dyskutować na ważne dla nich tematy.
W tym czasie nasi mali goście, pod opieką nauczycieli, uczestniczyli w różnych zajęciach. Oferta była bardzo szeroka. Zabawy z chustą animacyjną, zajęcia origami, plastyczne, muzyczno-taneczne, sportowe. Dzieci mogły poczuć się jak mali naukowcy podczas zajęć z doświadczeniami i eksperymentami. Można było również obejrzeć liczne prace dzieci wykonane podczas zajęć świetlicy szkolnej.
Na zakończenie maluchy otrzymały baloniki napełnione helem. Prezent sprawił im wiele radości.
Rodzice mieli możliwość zobaczyć nasze sale lekcyjne oraz porozmawiać z nauczycielami.
Bardzo dziękujemy przybyłym gościom za spotkanie.
Tekst: K.Kozaczyńska, K.Dzwonowska
Zdjęcia: K.Sikora
Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie
Doradztwo zawodowe w ramach działań poradni psychologiczno-pedagogicznych m.st. Warszawy
Działania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 20, ul. Powstańców Śląskich 17, w zakresie wsparcia procesu wyboru szkoły ponadpodstawowej przez absolwentów szkół podstawowych w roku szkolnym 2019/2020.
- Indywidualne porady zawodowe w ramach Bemowskich Dni Porad Zawodowych
Na spotkanie należy umówić się w recepcji poradni (telefonicznie lub osobiście) od poniedziałku do piątku w godz.: 8:00 – 20:00 oraz soboty 9:00 – 13:00
Tel: 22 666 17 74
Email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Bemowskie Miasteczko Zawodów (Bemowskie Targi Edukacyjno-Zawodowe) - 04.04.2019 r.
Dzień Bezpiecznego Internetu, 2019 r.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.
DBI 2019 odbędzie się 5 lutego 2019 r. pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.
Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI szczególnie podkreślony zostanie potencjał Internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.
Materiały, z którymi warto się zapoznać:
- Cyfrowobezpieczni - Bezpieczeństwo cyfrowe dzieci i młodzieży
- Bezpieczeństwo dzieci online - poradnik
- Chroń dziecko w sieci
- Mama, tata, tablet
- Zostań znajomym swojego dziecka
- Myślę, więc nie ślę
- Sieciaki
Od kilku lat nasza Szkoła również aktywnie uczestniczy w obchodach DBI i propaguje ideę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci.
Zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w Dzielnicowym Konkusie "Bezpieczna przygoda z Internetem":
- dla uczniów klas 1-3 regulamin konkursu - link
- dla uczniów klas 4-6 regulamin konkursu - link
Źródło: www.dbi.pl
Zebrała: K.Dzwonowska
Więcej artykułów…
- Bezpieczne ferie, 2019 r.
- Międzynarodowy projekt wymiany pocztówek
- Dzień Otwarty - Dzień Rekrutacji w SP321
- Biała Szkoła, styczeń 2019 r.
- Niesamowity wykład!
- Ogólnopolski Konkurs Plastyczno-Techniczny „Ozdoba choinkowa”
- 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI – ROLA KOBIET W POLITYCE POLSKIEJ XX WIEKU
- Teatr Cieni
- Dni 1-10 XII, to Dni Walki z Gruźlicą i Chorobami Płuc
- Szkolny Album Naszych Pupili