Aktualności
"Niepodległość - wywalczony prezent dla Polaków" - lekcja otwarta
14.11.2018 r., w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole, została przeprowadzona lekcja pokazowa, w której uczestniczyli doradca metodyczny m. st. Warszawy pani Ewa Rysińska, Dyrekcja SP 321 i nauczyciele warszawskich szkół.
Lekcję pt.: “Niepodległość - wywalczony prezent dla Polaków” poprowadziły, w klasie trzeciej: Paulina Pikulińska - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, Katarzyna Dzwonowska - nauczycielka informatyki, Anna Chmiel - nauczyciel współorganizujący.
Celem naszej lekcji było zabranie uczniów w podróż z historią i przekazanie im informacji dotyczących utraty i odzyskania niepodległości przez Polskę. Zastanawialiśmy się wspólnie co dla dzieci teraz oznacza niepodległość, oraz jak możemy o nią dbać.
Dzieci układały puzzle on-line: flagę, godło, Józefa Piłsudskiego, mapę Polski z obecnymi granicami oraz mapę z 1771 r. - sprzed rozbiorów. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem słuchali informacji przekazywanych przez nauczyciela, a następnie z chęcią sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując tekst z lukami na platformie LearningApps.org. Ostatnim zadaniem, w którym udział wzięli wszyscy uczestnicy lekcji (dzieci, nauczyciele, metodyk WCIES i dyrekcja) był quiz wykonany w programie Plickers. Każdy otrzymał kartkę z indywidualnym kodem, a na rzutniku wyświetlały się pytania. Aby odpowiedzieć, trzeba było odpowiednio ułożyć kartę i umieścić ją przed sobą. Prowadzący quiz telefonem komórkowym wczytywała odpowiedzi uczestników. Każdy na tablicy mógł śledzić, czy jego odpowiedź już została zapisana i na zakończenie zobaczyć swój wynik. Zabawa wzbudziła zainteresowanie i pozytywne emocje. Na podsumowanie lekcji obejrzeliśmy film pt.: ”Odrodzenie”.
Lekcja spotkała się z pozytywnym odbiorem, uczestnicy byli zaskoczeni połączeniem edukacji społecznej i informatycznej. W związku z trudnym i poważnym tematem lekcja była wyzwaniem, by zaciekawić dzieci i przekazać im jak największą ilość informacji.
Tekst: K.Dzwonowska, P.Pikulińska
Zdjęcia: K.Dzwonowska
Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.
Spotkanie organizacyjne dotyczące programu "Zima w mieście 2019"
Zapraszamy rodziców zainteresowanych udziałem ich dzieci w programie dzielnicowym „Zima w mieście 2019” na spotkanie organizacyjne w dniu 27 listopada (wtorek ) o godz. 18.00-20.00 do Sali Sesji nr 008 (parter) Urzędu Dzielnicy Bemowo ul. Powstańców Śląskich 70. Program przeznaczony jest dla uczniów szkół bemowskich – tj. dzieci, które posiadają legitymacje szkolne.
Zaproszenie na Dzielnicowy Konkurs Ortograficzny dla Dyslektyków
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 po raz kolejny zaprasza na Dzielnicowy Konkurs Ortograficzny dla Dyslektyków klas 4-6 "O złote pióro Burmistrza Bemowa".
Konkurs odbędzie się w naszej szkole 27 listopada o godzinie 11. Wszystkie szczegóły w regulaminie. Zapraszamy do udziału!
"Rekord dla Niepodległej"
W piątek 9.11.2018 r. o godzinie 11:11 na boisku szkolnym ponad 1000 uczniów Szkoły Podstawowej nr 321 wraz z nauczycielami uczestniczyło w „Rekordzie dla Niepodległej”. Wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki “Mazurka Dąbrowskiego” - hymnu Rzeczpospolitej Polskiej.
W całej Polsce 20 tysięcy przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych zgłosiło swój udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Celem „Rekordu dla Niepodległej” było wspólne zaśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego przez uczniów i nauczycieli przedszkoli, szkół w kraju i za granicą.
Tekst i zdjęcia: K.Dzwonowska
Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.
"63 dni chwały Powstania Warszawskiego" - gala finałowa, 2018 r.
25 października 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród zwycięzcom konkursu „63 dni chwały Powstania Warszawskiego”.
Była to już trzecia edycja konkursu skierowana do uczniów wszystkich warszawskich szkół podstawowych. Składała się z czterech kategorii tematycznych – historycznej, recytatorskiej, plastycznej i muzycznej, w dwóch kategoriach wiekowych – dla uczniów klas 4 – 6 i 7 – 8. Podczas uroczystej gali przygotowanej przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem nauczycielek Beaty Jankowskiej, Anny Wiechowskiej, Ireny Latko i Katarzyny Głogowskiej, laureaci otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.
Program artystyczny uświetnił występ Romana Wiszniowskiego, wirtuoza wiolonczeli, artysty który grał w najznakomitszych salach koncertowych w Polsce, Europie i na świecie. Współpracował ze znanymi orkiestrami i zespołami muzyki klasycznej, min. z Jerzym Maksymiukiem i Markiem Drewnowskim. Podczas gali Roman Wiszniowski wykonał utwory Fryderyka Chopina na wiolonczelę z towarzyszeniem pianina.
Tekst: M.Winczewska
Zdjęcia: K.Dzwonowska
Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.
12.11.2018 r. Dzień Wolny
12.11.2018 r. tj. poniedziałek jest dniem wolnym od pracy oraz zajęć dydaktyczno- wychowawczych. Szkoła tego dnia będzie zamknięta.
Bezpłatne warsztaty ekologiczne dla dzieci i rodziców
Informacja o bezpłatnych warsztatach TEATRU CIENI w ramach międzypokoleniowego projektu edukacji ekologicznej i artystycznej na Bemowie pt.: „Opowieści o przyrodzie Warszawy”.
Zapisy na warsztaty - link do zapisów
Światowy Dzień Chleba, 2018 r.
Chleb od tysięcy lat jest podstawowym elementem posiłków. Spełnia on również ważną funkcję w obrzędach wielu kultur. Światowy Dzień Chleba ustanowiony przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników obchodzony jest 16 października. Jego celem jest nauka jak szanować sam chleb i tych, którzy muszą na niego ciężko pracować.
W dniach 15-19.10.2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Chleba. W tych dniach odbyły się różne akcje poświęcone Światowemu Dniu Chleba.
Uczniowie z nauczycielami plastyki przygotowali plakaty, którymi udekorowane zostały szkolne korytarze. Można było zobaczyć ilustracje dotyczące wyrobu chleba oraz wystawę ziaren i zboża.
Podczas zajęć szkolnych i świetlicowych uczniowie wraz z wychowawcami robili smaczne, zdrowe i kolorowe kanapki, a także przygotowywali sałatki. Dzieci uczyły się piosenki „Mało nas do pieczenia chleba”, rozmawiali o pracy piekarza, rolnika, a także o tym jak powstaje chleb. Kilka klas było na wycieczce w piekarni.
Dziękujemy wszystkim za udział w akcji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Tekst: K.Dzwonowska
W dniu 17.10.2018 r. uczniowie z klasy IA w ramach Dni chleba odwiedziły piekarnię ,,Putka”. Panie sprzedawczynie opowiedziały dzieciom o różnych rodzajach pieczywa, które można kupić w sklepie: np.: pszenne, razowe, owsiane, ze szpinakiem itp. Obserwowaliśmy proces przygotowania surowego pieczywa i otrzymanie gotowego produktu w postaci przepysznych gorących bułeczek. Po powrocie do szkoły dzieci przygotowywały zdrowe kanapki, które zjadły ze smakiem. To były bardzo ciekawe zajęcia, za które serdecznie dziękujemy Paniom z piekarni.
Tekst: M.Bobin
W środę na godzinie wychowawczej wyszliśmy do piekarni. Przed piekarnią spotkaliśmy samochód dowożący pieczywo i chwilę porozmawialiśmy o rodzajach pieczywa/chleba. Kto które pieczywo najlepiej lubi i dlaczego. Następnie obejrzeliśmy rodzaje pieczywa w piekarni. Każdemu uczniowi kupiłam świeżą, pachnącą kajzerkę. Wracając do szkoły uczniowie jedli kajzerki, zachwycali się kolorami jesieni. Było mnóstwo śmiechu i radości. Uczniowie stwierdzili, że była to bardzo miła lekcja.
Tekst: D.Szczepińska
Dzisiaj w klasie 7f świętowaliśmy Dzień Chleba. Na początku zebraliśmy przyniesione przez nas produkty - różne rodzaje pieczywa, np. chleb biały, razowy, ze słonecznikiem itd. Oprócz tego niemalże każdy wziął z domu coś, z czym lubi jeść kanapki. Były to: miód, dżem truskawkowy i brzoskwiniowy, ser biały, ser żółty i inne. Znalazła się nawet pasta jajeczna. Po omówieniu zebranych składników, był czas na robienie kanapek. W tym zadaniu każdy miał okazję się wykazać. Na zakończenie - z przyjemnością oddaliśmy się chwili kosztowania naszych smakołyków :)
Tekst: K.Załęska
Zdjęcia: K.Dzwonowska, A.Milner, B.Kowalska, M.Falińska-Mrozek, E.Zielińska, A.Ukleja, P.Pikulińska, A.Chmiel, P.Szymańska, K.Sowa, D.Bartnik, D.Dziadyk-Szczepińska, E.Łochowska, M.Parzych, K.Załęska, M.Miedziewska, K.Brandeburg, E.Żelazowska, B.Grzelecka, M.Bobin, A.Warda, M.Karkocha, A.Korzeniewska, W.Łukasiak, A.Kołakowska
Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.
GEOGRAFICZNY RAJD ÓSMOKLASISTY
W dniu 14 września 2018 r. w Lesie Bemowskim został zorganizowany rajd dla klas ósmych. Celem wycieczki było doskonalenie umiejętności orientacji na mapie oraz wiedzy przyrodniczej. Uczniowie wyposarzeni w kompasy, podążali wyznaczoną na mapie ścieżką, wykonując po drodze zadania. Na trasie nie zabrakło niespodzianek, w niektórych punktach ósmoklasiści spotykali przyrodników, którzy sprawdzali ich dotychczasowe obswerwacje. Po udzieleniu odpowiedzi uczestnicy otrzymywali informacje niezbędne, by móc ruszyć dalej. Po dotarciu na metę ósmoklasiści otrzymali pamiątkowe długopisy oraz zakładki przyrodnicze do książek na dobry start w szkole.
Uczniowie naładowani pozytywną energią wrócili do szkoły.
Tekst i zdjęcia: K.Nowak
Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.
Więcej artykułów…
- 16 października - Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca
- Zbiórka makulatury - wrzesień 2018
- Konkursy w ramach projektu "Piękna nasza Polska cała" oraz obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
- Zapraszamy na Wielkie Święto Programowania
- VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
- Europejski Dzień Języków, 2018 r.
- Piknik edukacyjny "Back to school"
- "Jak nie czytam, jak czytam" - podziękowania
- Zaproszenie do udziału w konkursie "63 dni chwały Powstania Warszawskiego"
- Ślubowanie klas I, 2018 r.