Aktualności
16 października - Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca
16 października jest Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca. W tym roku uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny dołączyli do bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążenowo-oddechowej.
Bicie rekordu rozpoczęliśmy, razem z uczniami z całej Polski, punktualnie o godzinie 12.00, a zakończyliśmy o godzinie 12.30. Dzięki wieloletniej współpracy z Fundacją WOŚP, uczniowie znają zasady udzielania pierwszej pomocy. Wiedza ta owocuje w sytuacjach, kiedy dzieci radzą sobie z udzielaniem pomocy na miejscu zdarzenia.
Serdecznie dziękujemy uczniom klasy 6a i 6b za udział w tegorocznej akcji.
Tekst i zdjęcia: M.Falińska-Mrozek, A.Matysiak
Zapraszamy do obejrzenia filmu - link
Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.
Zbiórka makulatury - wrzesień 2018
Szanowni Państwo,
zebraliśmy 4882,19 kg makulatury.
Zwycięska klasa 3 D za zebranie 919,52 kg, zgodnie z tradycją, otrzyma bilety do kina.
Klasy, które zajęły II i III miejsce pójdą na lody.
Największą ilość makulatury zebrały:
1 miejsce - klasa 3 D - 919,52 kg
2 miejsce - klasa 2 E - 435,73 kg
3 miejsce - klasa 4 C - 341,82 kg
4 miejsce - klasa 3 A - 311,42 kg
5 miejsce - klasa 6 G - 261,32 kg
6 miejsce - klasa 1 E - 235,02 kg
Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę i zapraszamy do udziału w kolejnej akcji, którą planujemy przeprowadzić wiosną 2019 roku.
Wyniki zbiórki makulatury - lista klas
Tekst: K.Gajewska-Bereza
Konkursy w ramach projektu "Piękna nasza Polska cała" oraz obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna nasza Polska cała" oraz obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przez naszą szkołę organizowane są dwa konkursy:
- Dzielnicowy Konkurs Plastyczny dla uczniów klas I-III "Pocztówka dla Niepodległej"
- Szkolny Konkurs Fotograficzny dla uczniów klas I-VIII "Ślady historii w naszym mieście"
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach.
Zapraszamy na Wielkie Święto Programowania
Kiedy: sobota 6 października 2018 r.
Gdzie: Warszawa, wieżowiec Oxford Tower przy ul. Chałubińskiego 8, godz.: 10.00-16.00, wstęp wolny
6 października 2018 r. – warto zapisać tę datę w kalendarzu! Tego dnia rusza Europejski Tydzień Kodowania. Postanowiliśmy to uczcić. Do wspólnej zabawy i świętowania w godz. 10-16 zapraszamy dzieci i rodziców.
Wielkie Święto Programowania to impreza organizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji, Centrum Projektów Polska Cyfrowa i NASK. Zapraszamy dzieci, opiekunów, nauczycieli wraz z uczniami – wszystkich, którzy chcą ciekawie spędzić czas.
Co, gdzie, kiedy?
Oto garść praktycznych informacji: spotykamy się w najbliższą sobotę (6 października) w budynku Oxford Tower przy ul. Chałubińskiego 8 w godz. 10-16. Nie musisz kupować biletów – wstęp na Wielkie Święto Programowania jest wolny.
Co się będzie działo?
Dzieciaki będą miały wyzwanie! Jakie? Przejść 15 stref warsztatowych, gdzie aktywnie spędzą czas bawiąc się i ucząc jednocześnie. Za udział w tych aktywnościach otrzymają pamiątkowy dyplom i upominki. Zwiedzenie wszystkich stoisk może potrwać do 1,5 godz.
Ponadto, na naszych gości czekać będą gotowe do działania roboty: przesympatyczne niebieskie kulki Dash i Dot, chętny do zaprogramowania Photon, Lofi z zestawem logicznych wyzwań, a także małe Ozoboty, które pobudzą nas do manualnych działań.
Miłośnicy „planszówek” rozwiną umiejętności programistyczne w niecodzienny sposób, a na wszystkich czekać będzie niezliczona liczba zagadek, łamigłówek oraz aplikacje mobilne do nauki kodowania.
Dodatkowo rozgrzejemy się muzycznie przy Makey Makey i poznając robotyczne tańce.
Nie zabraknie również sportowych emocji! O godz. 10:00 roboty sterowane przez dzieci wezmą udział w wielkim wyścigu o tytuł „Robota - Mistrza Polski w biegu z przeszkodami”.
Rodzicu, Ty też nie będziesz się nudził…
Przez cały czas trwania imprezy będą działały też stoiska eksperckie dla rodziców. Opiekunowie będą mogli zasięgnąć tam porad, m.in. jak wspierać swoje dziecko w cyfrowym świecie. Porozmawiamy o bezpieczeństwie w Internecie – naszym i dzieci. A ci, którzy nie mają jeszcze Profilu Zaufanego, będą mogli go założyć i potwierdzić. Dlatego pamiętaj, by wziąć dowód osobisty.
Tekst informacji: Wydział Komunikacji Ministerstwa Cyfryzacji
VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Nasza szkoła uczestniczyła w akcji VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 28 września 2018 r. pod hasłem:
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości.
28 września uczniowie klas IV - VIII na lekcjach matematyki zdawali egzaminy i uzyskiwali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Tekst: M.Miętus
Europejski Dzień Języków, 2018 r.
26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków, który został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku i jest świętowany we wszystkich krajach europejskich. Głównym założeniem tego święta jest promowanie bogactwa kulturowego Europy oraz motywowanie do nauki języków obcych. Nasi uczniowie z klas 2-8, pod opieką nauczycieli języków obcych, przygotowali apel mający na celu ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu. Zaprezentowali hymn Unii Europejskiej, piosenki, wiersze, rymowanki, łamańce językowe, przysłowia i krótkie dialogi w kilku językach, głównie w języku angielskim, niemieckim, francuskim i polskim. Elementy zabawy, ćwiczenia interaktywne i quizy uatrakcyjniły lekcje języków obcych. Uczniowie klas 1-4 przygotowali flagi wybranych przez siebie państw a uczniowie klas 4-8 przygotowali piękne plakaty na konkurs z okazji Europejskiego Dnia Języków.
Życzymy Wszystkim wytrwałości w nauce języków obcych.
Tekst: B.Maciejewska
Zdjęcia: nauczyciele języka obcego
Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.
Piknik edukacyjny "Back to school"
16 września 2018 r. w Parku Górczewska odbył się piknik edukacyjny "Back to school", w którym czynny udział wzięli nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 321. Podczas pikniku dzieci, uczniowie, ale również dorośli (rodzice) mieli możliwość zagrać w szachy z mistrzem SP 321 oraz zmierzyć się ze sztuką składania papieru - origami. Frekwencja na naszym stoisku była bardzo wysoka, zainteresowanie bardzo duże, doskonała zabawa dla wszystkich!
Informuję, że piknik zakończył się sukcesem!
Wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu stoiska oraz atrakcji podczas pikniku gratuluję i dziękuję!
Iwona Idzikowska
Zdjęcia: A.Masłocha, M.Karkocha
Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.
"Jak nie czytam, jak czytam" - podziękowania
List od organizatorów akcji "Jak nie czytam, jak czytam":
"Szanowni Państwo,
w imieniu redakcji Biblioteki w Szkole chciałbym serdeczne podziękować za Państwa udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, w trakcie której 406 825 osób z całej Polski czytało książki.
Gratulujemy pomysłów, zapału, świetnej organizacji i pozytywnej współpracy z uczniami. Dziękujemy za ciężką pracę włożoną w przygotowania i odwagę, której często wymaga podjęcie się wyzwania.
Jeszcze raz bardzo dziękuję, że są Państwo w gronie aktywnych placówek, w których lubi się czytać i że z sukcesem kontynuujemy organizację corocznych, wspólnych akcji.
Chciałbym pogratulować nagrody w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Wysłaliśmy do Państwa pakiecik książek wraz z dyplomem z podziękowaniami.
W wakacyjnym numerze „Biblioteki w Szkole” znajdą Państwo relację z akcji.
W imieniu całej redakcji przesyłam wyrazy uznania za zorganizowanie wspaniałej akcji i podziękowania za udział. Mam nadzieję, że także dla Państwa był to miło spędzony czas.
Z pozdrowieniami
Jan Wasilewski
Redakcja Biblioteki w Szkole"
Otrzymane książki zostały przekazane do naszej szkolnej biblioteki.
Dziękuję wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom za pomoc przy organizacji akcji. Przeżyjmy to jeszcze raz :)
K.Dzwonowska
Ślubowanie klas I, 2018 r.
4 września 2018 r. pierwszoklasiści z naszej szkoły zostali pasowani na uczniów. Pani Dyrektor, tradycyjne, dokonała pasowania na ucznia symbolicznym wielkim piórem. Mali bohaterowie ślubowali „być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły”.
Podczas części artystycznej, uczniowie z klasy 3a przywitali nowych kolegów i koleżanki w szkole. Mogliśmy podziwiać w wykonaniu trzecioklasistów piękne tańce. Następnie grupa judo zaprezentowała swój pokaz w judo, który również wzbudził wiele emocji.
Podczas uroczystości zastępca burmistrza Błażej Poboży zainaugurował akcję #CzytamyNaBemowie, podczas której pierwszoklasistom został przekazany pakiet wybranych lektur szkolnych wraz z listem gratulacyjnym.
Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Uroczystość dostarczyła dzieciom, ich rodzicom i zaproszonym gościom wielu miłych przeżyć i wzruszeń.
Tekst: K.Dzwonowska
Zdjęcia: "Manufaktura Kadru"
Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.
Więcej artykułów…
- Ubezpieczenie
- Zebranie z rodzicami, wrzesień 2018
- To nie wstyd mieć wszy, to wstyd nic z nimi nie robić
- Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
- Zaproszenie - Zajęcia adaptacyjne dla 3-latków
- Zestaw podręczników na rok szkolny 2018/2019
- Wakacje 2018
- Tydzień Integracji w SP321, 2018 r.
- Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018
- Miej wpływ na SWOJĄ OKOLICĘ