Bezpieczne ferie na śniegu i w Internecie

9 lutego 2017 roku w szkole odbyły się apele związane z bezpieczeństwem podczas ferii.

Uczniowie klasy Ic przygotowali występ dla uczniów z pozostałych klas I i oddziałów przedszkolnych.
Aktorzy przedstawili uroki i zalety zabaw zimowych na śniegu, obrazując swoje wystąpienie zimowymi rekwizytami: sankami, łyżwami, ale wskazywali również na zagrożenia związane z tymi zabawami.
Przedstawiono także krótką animację o bezpieczeństwie w sieci oraz rozdane zostały nagrody za konkurs „Rymow@nki o bezpieczeństwie w sieci”.
Aby ferie przebiegły szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów i szkoły, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Podczas apelu porządkowego dla uczniów klas drugich, uczniowie klasy 2d i 2g przypomnieli swoim kolegom i koleżankom zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Celem spotkania było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dzieci mówiły o organizowaniu kuligów, o niebezpieczeństwach w czasie zjeżdżania na sankach blisko dróg, a także przestrzegały przed ślizgawkami na jeziorach. Na zakończenie apelu dzieci wzięły udział w teście. Oczywiście wszyscy chórem udzielali poprawnych odpowiedzi. A wszystko po to, abyśmy za dwa tygodnie wszyscy wrócili do szkoły zdrowi i wypoczęci. Pamiętajmy, że nie ważne gdzie spędzamy ferie, ważne abyśmy przestrzegali tych samych zasad.

Wszystkim życzymy bezpiecznych, pięknych i niezapomnianych ferii.

Zdjęcia: K.Dzwonowska, W.Pikuła

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w dowolne zdjęcie.