Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Wyprzedaż Garażowa, 2018 r.

Regulamin Wyprzedaży Garażowej

 


 

16 października - Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 października jest Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca. W tym roku uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny dołączyli do bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążenowo-oddechowej.
Bicie rekordu rozpoczęliśmy, razem z uczniami z całej Polski, punktualnie o godzinie 12.00, a zakończyliśmy o godzinie 12.30. Dzięki wieloletniej współpracy z Fundacją WOŚP, uczniowie znają zasady udzielania pierwszej pomocy. Wiedza ta owocuje w sytuacjach, kiedy dzieci radzą sobie z udzielaniem pomocy na miejscu zdarzenia.
Serdecznie dziękujemy uczniom klasy 6a i 6b za udział w tegorocznej akcji.

Tekst i zdjęcia: M.Falińska-Mrozek, A.Matysiak

Zapraszamy do obejrzenia filmu - link

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Ogólnopolski Turniej Szachowy Szkół Podstawowych w Ciechanowie

W dniu 28 września 2018 r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ciechanowie odbył się Ogólnopolski Turniej Szachowy Szkół Podstawowych uczestniczących w projektach „Edukacja przez Szachy w Szkole” oraz „Szachy w mazowieckiej szkole”. Organizatorem turnieju był Polski Związek Szachowy.
Do szachowych zmagań przystąpiło 231 uczniów z 17 szkół podstawowych z różnych miejscowości z terenu całego kraju. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund z tempem 15 minut na zawodnika, w 6 grupach odpowiadających poszczególnym oddziałom klasowym I – VI szkoły podstawowej. Wyłonieni zostali zwycięzcy indywidualni i drużynowi. Trzy najlepsze drużyny sklasyfikowane według oddziałów klasowych (suma punktów dziesięciu najlepszych zawodników) obdarowane zostały pucharami. Najlepsi indywidualni gracze w każdej z sześciu grup otrzymali odpowiednio: za trzy pierwsze miejsca (1-3) – puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe; za kolejne miejsca (4-6) – dyplomy i nagrody rzeczowe.  Klasyfikacja indywidualna była oddzielna dla chłopców i dziewcząt w każdej grupie turniejowej. Wszyscy uczestnicy oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali też zestawy upominków.

Szesnastoosobowa reprezentacja SP 321 wróciła z Ciechanowa z dorobkiem 12 pucharów.

Nazwisko i imię Kl.
Zybrant Sandra VI b PUCHAR za I miejsce
Iwanicki Michał VI b PUCHAR za II miejsce
Fiszer Bartosz V a PUCHAR za I miejsce
Drużdżel Jan V a miejsce V
Iwanicki Marcin IV c PUCHAR za III miejsce
Iwanicki Mateusz IV c PUCHAR za I miejsce
Klepacz Helena IV f miejsce IV
Dobroń Martyna III b PUCHAR za I miejsce
Król Mateusz II d miejsce IV
Ciemiorek Jakub II d PUCHAR za II miejsce
Mielnik Zofia II b PUCHAR za I miejsce
Gwiazda Szymon II e miejsce X
Kreszczuk Maksim II e PUCHAR za III miejsce
Świątkowski Eryk II f miejsce VI
Okrągły Natan I A PUCHAR za I miejsce
Ładoń Tymoteusz I b PUCHAR za II miejsce
Klasyfikacja drużynowa:
SP nr 321 Warszawa- Bemowo 53,0 pkt.
SP nr 3 w Ciechanowie               45,5 pkt.
SSP STO w Ciechanowie            42,5 pkt.
SP nr 1 w Elblągu                        39,0 pkt.
SP nr 150 w Warszawie              37,0 pkt.
NSP „Żywioły” Płońsk                35,5 pkt.
 
Wycieczka do Ciechanowa była bardzo wyczerpująca, trwała od świtu do zmierzchu. Jednakże luksusowe warunki dojazdu (autokar spod szkoły, wyjazd 6:30) oraz znakomita atmosfera, pełna życzliwości i wzajemnego wsparcia  wśród sportowców,  oraz tuzin pucharów wynagrodziły zawodnikom trudy podróży.
Zwycięzcom gratulujemy, a  zawodnikom dziękujemy za wytrwałość i sportowe podejście do gry.

Na wielkie uznanie zasługuje również wzorowe zachowanie wszystkich uczestników w trakcie całej imprezy, za co serdecznie dziękują nauczyciele, opiekunowie wycieczki:  Urszula Pyzik i Zofia Marks.

Tekst: Z.Marks

Zdjęcia: U.Pyzik

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Zbiórka makulatury - wrzesień 2018

Szanowni Państwo,
zebraliśmy 4882,19 kg makulatury.
Zwycięska klasa 3 D za zebranie 919,52 kg, zgodnie z tradycją, otrzyma bilety do kina.
Klasy, które zajęły II i III miejsce pójdą na lody.

Największą ilość makulatury zebrały:
1 miejsce - klasa 3 D - 919,52 kg
2 miejsce - klasa 2 E - 435,73 kg
3 miejsce - klasa 4 C - 341,82 kg
4 miejsce - klasa 3 A - 311,42 kg
5 miejsce - klasa 6 G - 261,32 kg
6 miejsce - klasa 1 E - 235,02 kg

Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę i zapraszamy do udziału w kolejnej akcji, którą planujemy przeprowadzić wiosną 2019 roku.

Wyniki zbiórki makulatury - lista klas

Tekst: K.Gajewska-Bereza

 


 

Konkursy w ramach projektu "Piękna nasza Polska cała" oraz obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna nasza Polska cała" oraz obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przez naszą szkołę organizowane są dwa konkursy:

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach.

 

 


 

Zapraszamy na Wielkie Święto Programowania

Kiedy: sobota 6 października 2018 r.

Gdzie: Warszawa, wieżowiec Oxford Tower przy ul. Chałubińskiego 8, godz.: 10.00-16.00, wstęp wolny

6 października 2018 r. – warto zapisać tę datę w kalendarzu! Tego dnia rusza Europejski Tydzień Kodowania. Postanowiliśmy to uczcić.  Do wspólnej zabawy i świętowania w godz. 10-16 zapraszamy dzieci i rodziców.

Wielkie Święto Programowania to impreza organizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji, Centrum Projektów Polska Cyfrowa i NASK. Zapraszamy dzieci, opiekunów, nauczycieli wraz z uczniami – wszystkich, którzy chcą ciekawie spędzić czas.
Co, gdzie, kiedy?
Oto garść praktycznych informacji: spotykamy się w najbliższą sobotę (6 października) w budynku Oxford Tower przy ul. Chałubińskiego 8 w godz. 10-16. Nie musisz kupować biletów – wstęp na Wielkie Święto Programowania jest wolny.
Co się będzie działo?
Dzieciaki będą miały wyzwanie! Jakie? Przejść 15 stref warsztatowych, gdzie aktywnie spędzą czas bawiąc się i ucząc jednocześnie. Za udział w tych aktywnościach otrzymają pamiątkowy dyplom i upominki. Zwiedzenie wszystkich stoisk może potrwać do 1,5 godz.
Ponadto, na naszych gości czekać będą gotowe do działania roboty: przesympatyczne niebieskie kulki Dash i Dot, chętny do zaprogramowania Photon, Lofi z zestawem logicznych wyzwań, a także małe Ozoboty, które pobudzą nas do manualnych działań.
Miłośnicy „planszówek” rozwiną umiejętności programistyczne w niecodzienny sposób, a na wszystkich czekać będzie niezliczona liczba zagadek, łamigłówek oraz aplikacje mobilne do nauki kodowania.
Dodatkowo rozgrzejemy się muzycznie przy Makey Makey i poznając robotyczne tańce.
Nie zabraknie również sportowych emocji! O godz. 10:00 roboty sterowane przez dzieci wezmą udział w wielkim wyścigu o tytuł „Robota - Mistrza Polski w biegu z przeszkodami”.
Rodzicu, Ty też nie będziesz się nudził…
Przez cały czas trwania imprezy będą działały też stoiska eksperckie dla rodziców. Opiekunowie będą mogli zasięgnąć tam porad, m.in. jak wspierać swoje dziecko w cyfrowym świecie. Porozmawiamy o bezpieczeństwie w Internecie – naszym i dzieci. A ci, którzy nie mają jeszcze Profilu Zaufanego, będą mogli go założyć i potwierdzić. Dlatego pamiętaj, by wziąć dowód osobisty.

Tekst informacji: Wydział Komunikacji Ministerstwa Cyfryzacji

 


 

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła uczestniczyła w akcji VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 28 września 2018 r. pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości.
28 września  uczniowie klas IV - VIII na lekcjach matematyki zdawali egzaminy i uzyskiwali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Tekst: M.Miętus

Plakat

Licencja organizatora

 


 

Europejski Dzień Języków, 2018 r.

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków, który został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku i jest świętowany we wszystkich krajach europejskich. Głównym założeniem tego święta jest promowanie bogactwa kulturowego Europy oraz motywowanie do nauki języków obcych. Nasi uczniowie z klas 2-8, pod opieką nauczycieli języków obcych, przygotowali apel mający na celu ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu. Zaprezentowali  hymn Unii Europejskiej, piosenki,  wiersze,  rymowanki, łamańce językowe, przysłowia i krótkie dialogi  w kilku językach, głównie w języku angielskim, niemieckim, francuskim i polskim. Elementy zabawy, ćwiczenia interaktywne i quizy uatrakcyjniły lekcje języków obcych. Uczniowie klas 1-4 przygotowali flagi wybranych przez siebie państw a uczniowie klas 4-8 przygotowali piękne plakaty na konkurs z okazji Europejskiego Dnia Języków.
Życzymy Wszystkim wytrwałości w nauce języków obcych.

Tekst: B.Maciejewska

Zdjęcia: nauczyciele języka obcego

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Piknik edukacyjny "Back to school"

16 września 2018 r. w Parku Górczewska odbył się piknik edukacyjny "Back to school", w którym czynny udział wzięli nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 321. Podczas pikniku dzieci, uczniowie, ale również dorośli (rodzice) mieli możliwość zagrać w szachy z mistrzem SP 321 oraz zmierzyć się ze sztuką składania papieru - origami. Frekwencja na naszym stoisku była bardzo wysoka, zainteresowanie bardzo duże, doskonała zabawa dla wszystkich!
Informuję, że piknik zakończył się sukcesem!
Wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu stoiska oraz atrakcji podczas pikniku gratuluję i dziękuję!
Iwona Idzikowska

Zdjęcia: A.Masłocha, M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

"Jak nie czytam, jak czytam" - podziękowania

List od organizatorów akcji "Jak nie czytam, jak czytam":

"Szanowni Państwo,
w imieniu redakcji Biblioteki w Szkole chciałbym serdeczne podziękować za Państwa udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, w trakcie której 406 825 osób z całej Polski czytało książki.
Gratulujemy pomysłów, zapału, świetnej organizacji i pozytywnej współpracy z uczniami. Dziękujemy za ciężką pracę włożoną w przygotowania i odwagę, której często wymaga podjęcie się wyzwania.
Jeszcze raz bardzo dziękuję, że są Państwo w gronie aktywnych placówek, w których lubi się czytać i że z sukcesem kontynuujemy organizację corocznych, wspólnych akcji.

Chciałbym pogratulować nagrody w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Wysłaliśmy do Państwa pakiecik książek wraz z dyplomem z podziękowaniami.
W wakacyjnym numerze „Biblioteki w Szkole” znajdą Państwo relację z akcji.
W imieniu całej redakcji przesyłam wyrazy uznania za zorganizowanie wspaniałej akcji i podziękowania za udział. Mam nadzieję, że także dla Państwa był to miło spędzony czas.

Z pozdrowieniami
Jan Wasilewski
Redakcja Biblioteki w Szkole"

Otrzymane książki zostały przekazane do naszej szkolnej biblioteki.
Dziękuję wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom za pomoc przy organizacji akcji. Przeżyjmy to jeszcze raz :)
K.Dzwonowska

 


 

Monday the 22nd. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |