Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Eliminacje do Turnieju o Puchar Tymbarku

Październik to miesiąc, w którym jak co roku rozpoczynają się eliminacje do turnieju piłkarskiego o Puchar Tymbarku. W tym roku mamy już XVIII edycję tego turnieju do którego zgłosiliśmy trzy nasze zespoły, w trzech kategoriach wiekowych: U-8. U-10 i U-12. Tak jak w ubiegłym roku w zawodach bierzemy udział jako reprezentacja Szkoły Podstawowej 321. Miło nam poinformować, że wszystkie nasze trzy drużyny przeszły przez I fazę eliminacji i zakwalifikowały się do II fazy rozgrywek powiatowych. W II fazie będziemy walczyć o awans do turnieju wojewódzkiego, który jak w ubiegłym roku rozgrywany będzie w Miętnem. Poniżej prezentujemy wyniki oraz skład naszych drużyn.

Kategoria wiekowa U-8:
SP 321 6:4 Białe Wilki
SP 321 9:0 Tygrysy Orkana
Skład: Kosieradzki Mikołaj, Ziółkowski Bruno, Mikowski Wojtek, Krzemiński Krzysztof, Ciemiorek Jakub, Mrozek Ignacy, Bukowiński Franek, Ślubowski Jakub, Walczyk Piotr, Lisiecki Marek

Kategoria wiekowa U-10
SP 321 6:0 SP 217
SP 321 14:0 Akademia Szczęsnego
Skład: Reszka Jan, Dzierżanowski Oskar, Jarząbek Dorian, Kacper Wrzosek, Krystian Łuba, Laskowski Jakub, Ruszczak Patryk, Gnaś Filip

Kategoria wiekowa U-12
SP 321 6:1 PR 7
SP 321 9:2 UKS Błyskawice
Skład: Pietrzyk Jakub, Trojanowski Krzyś, Mandziuk Kacper, Safjański Karol, Szporka Filip, Maks Walczyk, Urbański Maciek, Stodulski Igor, Łupij Jakub, Lubański Igor

Tekst: D.Bartnik

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Światowy Dzień Chleba

W dniach 16-20.10.2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Chleba.
Uczniowie z wychowawcami przygotowali plakaty i bukiety, którymi udekorowane zostały szkolne korytarze. Można było zobaczyć ilustracje dotyczące wyrobu chleba oraz wystawę ziaren i jesiennych bukietów. Bukietów, które składały się ze zboża (jęczmienia, pszenicy czy kukurydzy).
W tych dniach odbyły się różne akcje poświęcone Światowemu Dniu Chleba.
Dzieci z klas I w godzinach świetlicowych samodzielnie wykonały wesołe i zdrowe kanapki. Podczas wystawy każdy mógł podziwiać kolorowe kanapki, po czym nastąpiła wspólna degustacja.
Uczniowie klas IIIb i IIIg na świetlicy uczestniczyli w zajęciach „Bułeczki, rogaliki, precelki”, podczas których z masy solnej wykonali różne rodzaje pieczywa.
Uczniowie klas IIIc i IIId podczas zajęć świetlicowych spotkali się z przedstawicielem „Szwajcarki”, z którym rozmawiali na temat zdrowego odżywiania.
Dla wszystkich uczniów klas III przeprowadzone zostały warsztaty pszczelarskie. Podczas zajęć trzecioklasiści poznali pracę pszczelarza, robili świece, a także próbowali różne rodzaje miodów.
Uczniowie klasy IIb z wychowawcą przygotowali przedstawienie o tradycjach związanych z chlebem, na które zaprosili uczniów wszystkich klas II i III. Wśród publiczności duże zainteresowanie wzbudził „Trojak” – taniec ludowy wykonany przez uczniów klasy IIb. Mali aktorzy otrzymali gromkie brawa.
Dzieci z klas 0-II uczestniczyły w warsztatach "Od ziarenka do bochenka", przeprowadzonych przez Panie ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Nasze Ostrowy. Podczas zajęć dzieci oglądały różne rodzaje zboża i ich ziarna, poznały różne rodzaje mąki, młóciły cepami zboże, mielili mąkę na żarnach, formowali figurki (z wcześniej przygotowanego ciasta), które następnie wypiekane były w piecu. Warsztaty wzbudziły wśród uczniów wiele radości.
Chleb od tysięcy lat jest podstawowym elementem posiłków. Spełnia on również ważną funkcję w obrzędach wielu kultur. Światowy Dzień Chleba ustanowiony przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników obchodzony jest 16 października. Jego celem jest nauka jak szanować sam chleb i tych, którzy muszą na niego ciężko pracować.

Tekst: K.Dzwonowska, A.Masłocha

Zdjęcia: K.Dzwonowska, A.Masłocha, P.Pikulińska, A.Ukleja, A.Warda, P.Szymańska, P.Zielińska, M.Krzysztyniak, M.Karkocha, A.Milner

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Bemowski Konkurs Ortograficzny o Pióro Burmistrza Dzielnicy Bemowo

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 20 organizuje kolejną, IV edycję Bemowskiego Konkursu Ortograficznego w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji, dla uczniów, rodziców, nauczycieli, przedstawicieli władz, o nagrodę główną Pióro Burmistrza Dzielnicy Bemowo.
Szczegóły wydarzeń można znaleźć w załącznikach.

 


 

Udział uczniów w projekcie edukacyjno-językowym, Bruksela - Londyn

W dniach 16 - 23 września 2017 roku grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w projekcie edukacyjno-językowym, związanym z wyjazdem do Brukseli i Londynu. W ramach programu zwiedzono interaktywne muzeum Parlamentu Unii Europejskiej oraz wiele miejsc historycznych Brukseli i Londynu. W czasie pobytu wielkim wyzwaniem dla dzieci był nocleg w rodzinach angielskich, wspólne z nimi posiłki i rozmowy w języku angielskim na różne tematy. W odczuciu dzieci było to wspaniałe przeżycie, które wyzwoliło silną motywację do doskonalenia znajomości języka angielskiego. Uczestnicy wyjazdu wzięli udział w quizach i zadaniach językowych Europejskiego Centrum Młodzieży, odpowiadając na pytania związane z programem wyjazdu. Najlepsze prace zostały nagrodzone książkami. Wszyscy zadowoleni szczęśliwie wrócili do domu.

Prezentacja z wyjazdu - link

Tekst: A.Piotrowska

 


 

Wycieczka do Dyniolandu

24.10.2017 r. uczniowie klas drugich byli na wycieczce w DYNIOLANDZIE.
Dzieci obejrzały interaktywny pokaz o dyni, jej historii, pochodzeniu, właściwościach zdrowotnych, zastosowaniu kulinarnym. Oglądały dyniowe kompozycje i degustowały zupę dyniową.
Odbyły też spacer po polu dyniowym, podczas którego oglądały gatunki dyń z całego świata. Porównywały ich wielkość, kolorystykę  i ciężar.
W programie była również wizyta w mini zoo, podczas której dzieci karmiły zwierzęta. Największą atrakcją cieszyły się zabawy w labiryncie oraz ...  lekcja tańca! Dzieci, pod okiem instruktora, nauczyły się  układu tanecznego i wykonały wspólny taniec.
Na pamiątkę pobytu w DYNIOLANDZIE każdy uczestnik wycieczki dostał dynię. Na zdjęciach widać, jak wspaniale wszyscy się bawili!

Tekst: A.Masłocha

Zdjęcia: K.Dzwonowska, P.Pikulińska, E.Zielińska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy „Wars i Sawa”

Bardzo miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy „Wars i Sawa”. 23 października uczniowie pod opieką nauczycieli odebrali w Centrum Nauki Kopernik powyższe wyróżnienie.
Certyfikat jest potwierdzeniem, że nasza szkoła wspiera uczniów zdolnych i realizuje innowacyjne programy. Naszym celem jest zapewnienie warunków, które sprzyjają rozwijaniu zainteresowań i talentów, podnoszenie efektów kształcenia oraz dowartościowanie uczniów uważanych dotąd za słabszych. Dowodem tego jest oczywiście nie tylko otrzymanie Certyfikatu, ale także liczne osiągnięcia w olimpiadach i konkursach.

Tekst: W.Pikuła

Zdjęcia: D.Dziadyk-Szczepińska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Biegi przełajowe-sztafety

Szanowni Państwo,
jest kolejny sukces, którym nasza szkoła może się pochwalić. Po tym jak nasze uczennice zajęły pierwsze miejsce w dzielnicy Bemowo podczas sztafetowych biegów przełajowych na dystansie 10 x 800m awansowały do finałów warszawskich.
Biegi finałowe odbyły się na terenie warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego w dniu 12.10.17r. Nasze reprezentantki spisały się świetnie zajmując 3 miejsce w Warszawie oraz zdobywając tym samym brązowe medale. To duży sukces naszej reprezentacji. W związku z tym zespół nauczycieli wychowania fizycznego wraz z dyrekcją składa gratulacje oraz życzy dalszych sukcesów sportowych.
Na sukces zapracowały następujące uczennice pod opieką Pani Bogusławy Skarzyńskiej:
1. Zofia Matysiak
2. Iga Sobiech
3. Karolina Cieślak
4. Karena Jarząbek
5. Natalia Wichrowska
6. Zuzia Kosieradzka
7. Iza Szczęsna
8. Natasza Ornoch
9. Nina Włodarczyk
10. Natalia Życzyńska
11. Natalia Rozbiewsaka
12. Brygida Sielawko

Tekst: A.Bogdańska

Zdjęcia: Sztuka Kadru

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wyprzedaż Garażowa, 21.10.2017 r.

W sobotę, 21.10.2017 r., odbyła się w naszej szkole IV edycja Wyprzedaży Garażowej zorganizowanej przez Radę Rodziców SP 321.
Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Rodzice, uczniowie, a także osoby z zewnątrz, sprzedawali i kupowali różne towary: książki, zabawki, gry planszowe, biżuterię, breloczki, ubrania i wiele innych przedmiotów.
W kawiarence można było zjeść pyszne ciasta, ciasteczka, babeczki oraz zupę pomidorową. Dochód z kawiarenki zostanie przekazany na cel wybrany przez Radę Rodziców.

Tekst i zdjęcia: K.Dzwonowska, A.Masłocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Dzień Edukacji Narodowej, 2017 r.

Z okazji Święta Nauczycieli i Pracowników Szkoły uczniowie klasy 5b zaprezentowali zabawny i kolorowy występ. Wierszowane i muzyczno-taneczne podziękowania za cierpliwą pracę przyjęte zostały gromkimi brawami. W chłodny październikowy dzień rozgrzały gorące rytmy samby w wykonaniu naszych uczniów. Radość tego dnia została dopełniona nagrodami przyznanymi przez Dyrektora i słodkim poczęstunkiem.
Wszystkiego najlepszego!

Tekst: A.Jabłonowska

Zdjęcia: M.Miedziewska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Przyjaciele zwierząt

Wszystkie klasy trzecie uczestniczyły w spotkaniu ze strażnikiem miejskim, który poprowadził w naszej szkole zajęcia pt. „Przyjaciele zwierząt”. Na postawie prezentacji multimedialnej uczniowie poznali historię żółwia stepowego Marcina, dowiedzieli się czym różni się myśliwy od kłusownika, kto to jest przemytnik oraz na czym polega i jak wygląda przewóz zwierząt. Wspólnie zastanawiali się jakie zagrożenie niesie przewóz zwierząt egzotycznych. 

Tekst i zdjęcia: W.Pikuła

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Friday the 17th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |