Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Rekolekcje 2019 r.

Rekolekcje odbędą się w dniach 11-13 marca 2019 r.

11 MARCA - Poniedziałek
I Grupa (2 i 3 lekcja) 9.00 - 10.30 nauka w sali pod kościołem dla klas I - III
II Grupa (4 i 5 lekcja) 11.00 - 12.30 nauka w kościele dla klas IV - VI
III Grupa (6 i 7 lekcja) 12.50 - 14.35 nauka w kościele dla klas VII - VIII


12 MARCA - Wtorek
I Grupa (2 i 3 lekcja) 9.00 - 10.30 nauka w sali pod kościołem dla klas I - III
II Grupa (4 i 5 lekcja) 11.00 - 12.30 nauka w sali pod kościołem dla klas IV - VI
III Grupa (6 i 7 lekcja) 12.50 - 14.35 nauka w sali pod kościołem dla klas VII - VIII


13 MARCA - Środa
I Grupa (2 i 3 lekcja) 9.00 - 10.30 nauka w kościele (Droga Krzyżowa) dla klas I - III
II Grupa (4 i 5 lekcja) 11.00 - 12.30 Nabożeństwo pokutne, rachunek sumienia i spowiedź, Msza święta w kościele dla klas IV - VI
III Grupa (6 i 7 lekcja) 12.50 - 14.35 Nabożeństwo pokutne, rachunek sumienia i spowiedź, Msza święta w kościele dla klas VII - VIII

 


 

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Super Trójka”, 2019 r.

26 lutego w Szkole Podstawowej nr 321 w Warszawie odbył się finał 15 edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Super Trójka” pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bemowo Urszuli Kierzkowskiej.
W rywalizacji brały udział zespoły z siedmiu szkół podstawowych naszej dzielnicy. Uczestnicy rozwiązywali zadania matematyczne o różnym stopniu trudności za co zdobywali punkty, by móc poruszać się po planszy skonstruowanej z liter ST. Oprócz zdobywania punktów za prawidłowo rozwiązane zadania musieli czasem wykonać zadania dodatkowe, np. trafić piłką do kosza, bramki, lub powiedzieć wspólnie do mikrofonu matematyczną rymowankę. Nad prawidłowym przebiegiem gry czuwała komisja konkursowa złożona z dyrekcji SP321.
Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, drużyny wykazały się niesamowitą wiedzą matematyczną, pomysłowością i wytrwałością. Po zakończonej rywalizacji uczestnicy konkursu i przybyli goście obejrzeli pokaz judo przygotowany przez Wojciecha Wasilewskiego i jego podopiecznych.
W tym roku pierwsze miejsce zajęli uczniowie z klasy 3e ze Szkoły Podstawowej nr 82, drugie miejsce wywalczyła klasa 3c ze Szkoły Podstawowej nr 301, na trzecim miejscu znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 150. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy!

Tekst: P.Hilla-Wszołek, A.Chmiel

Zdjęcia: K.Dzwonowska

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

Lekcja biologii może być okazją do poznawania i obserwowania pupili

Co to jest formikarium, do czego służy i z czego się składa? O tym mogli dowiedzieć się uczniowie klasy 5d poznając nietypowe hobby kolegi z klasy 7d – hodowlę mrówek. Podczas krótkiego wykładu dowiedzieli się jak można założyć taką hodowlę i jak zajmować się mrówkami. Poznali i obserwowali budowę mrówki,  czynności życiowe,  organizację społeczności. Styczność z tymi owadami spowodowała wzrost  zainteresowania uczniów hodowlą mrówek.

Tekst i zdjęcia: A.Małek

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

Projekt „Być Jak Ignacy”

Od lutego w naszej szkole ruszył program „Być Jak Ignacy”.
Jest on stworzony przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Najważniejszym celem projektu jest zdobywanie wiedzy poprzez doświadczanie oraz promowanie polskich naukowców i wynalazców.
Na zajęciach już zrealizowaliśmy dwa bloki tematyczne odnośnie Jana Szczepanika i Kazimierza Funka.
Dzieci poznały kim był wynalazca telewizora, kamizelki kuloodpornej, maszyny tkackiej, fotografii barwnej oraz pojęcia „witamina”.
Na początku zajęć dzieci obejrzały dwa filmy edukacyjne „Tajemniczy strych”, wprowadzające w tematykę zajęć poszczególnych naukowców. Następnie rozwiązywały łamigłówki, zagadki, puzzle, tworzyły własne wynalazki.

Tekst i zdjęcia: P.Szymańska, A.Ukleja, E.Zielińska-Siwek

Filmy:

 

Prezentacje:

 

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

Warsztaty w NBP „Był sobie pieniądz”

W styczniu klasa 5d udała się do Centrum Pieniądza NBP na warsztaty „Był sobie pieniądz”. Podczas zajęć uczniowie poznali historię pieniądza, dotarli do miejsc związanych z tą historią. Byli świadkami powstania monety oraz banknotu. Poznali trzy podstawowe funkcje NBP, a mianowicie  banku emisyjnego, banku banków oraz centralnego banku państwa. Odwiedzając „skarbiec” uczniowie rozszyfrowywali przygotowane zadania oraz własnymi siłami mogli sprawdzić jaką wagę ma sztabka złota.

Tekst i zdjęcia: A.Małek

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

Świąteczne dekoracje

W grudniu 2018 r. został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą świąteczną dekorację sali lekcyjnej. Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski, a nagrodę, wyjście do kina w Dzień Dziecka, ufundowała Rada Rodziców.
Zwycięzcami zostali uczniowie klasy 4a i 6e.
Gratulujemy uczniom oraz ich wychowawczyniom, pani Katarzynie Sowie i pani Beacie Jankowskiej.

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

Dzień Otwarty - Dzień Rekrutacji w SP 321

W piątkowy wieczór, 25 stycznia, w naszej szkole jak co roku odbył się tak zwany Dzień Rekrutacji. Gościliśmy dzieci wraz z Rodzicami.
Rodzice spotkali się z Dyrekcją szkoły, nauczycielami oraz specjalistami. Goście obejrzeli prezentację dzięki której mogli zobaczyć jak wygląda życie naszej szkoły na co dzień. Przedstawiona została oferta edukacyjna oraz procedura rekrutacyjna dzieci. Rodzice mogli zadawać pytania oraz dyskutować na ważne dla nich tematy.
W tym czasie nasi mali goście, pod opieką nauczycieli, uczestniczyli w różnych zajęciach. Oferta była bardzo szeroka. Zabawy z chustą animacyjną, zajęcia origami, plastyczne, muzyczno-taneczne, sportowe. Dzieci mogły poczuć się jak mali naukowcy podczas zajęć z doświadczeniami i eksperymentami. Można było również obejrzeć liczne prace dzieci wykonane podczas zajęć świetlicy szkolnej.
Na zakończenie maluchy otrzymały baloniki napełnione helem. Prezent sprawił im wiele radości.
Rodzice mieli możliwość zobaczyć nasze sale lekcyjne oraz porozmawiać z nauczycielami.
Bardzo dziękujemy przybyłym gościom za spotkanie.

Tekst: K.Kozaczyńska, K.Dzwonowska

Zdjęcia: K.Sikora

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

Podziękowanie z Centrum Zdrowia Dziecka

 


 

Doradztwo zawodowe w ramach działań poradni psychologiczno-pedagogicznych m.st. Warszawy

Działania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 20, ul. Powstańców Śląskich 17, w zakresie wsparcia procesu wyboru szkoły ponadpodstawowej przez absolwentów szkół podstawowych w roku szkolnym 2019/2020.

  • Indywidualne porady zawodowe w ramach Bemowskich Dni Porad Zawodowych

Na spotkanie należy umówić się w recepcji poradni (telefonicznie lub osobiście) od poniedziałku do piątku w godz.: 8:00 – 20:00 oraz soboty 9:00 – 13:00
Tel: 22 666 17 74
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • Bemowskie Miasteczko Zawodów (Bemowskie Targi Edukacyjno-Zawodowe) - 04.04.2019 r.

 

http://edukacja.warszawa.pl/ksztalcenie-zawodowe/doradztwo-zawodowe/aktualnosci/20506-doradztwo-zawodowe-w-ramach-dzialan

 


 

Dzień Bezpiecznego Internetu, 2019 r.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

DBI 2019 odbędzie się 5 lutego 2019 r. pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI szczególnie podkreślony zostanie potencjał Internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Materiały, z którymi warto się zapoznać:

 

Od kilku lat nasza Szkoła również aktywnie uczestniczy w obchodach DBI i propaguje ideę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci.
Zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w Dzielnicowym Konkusie "Bezpieczna przygoda z Internetem":

 

Źródło: www.dbi.pl

Zebrała: K.Dzwonowska

 


 

Monday the 20th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |