Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Przyjaciele zwierząt

Wszystkie klasy trzecie uczestniczyły w spotkaniu ze strażnikiem miejskim, który poprowadził w naszej szkole zajęcia pt. „Przyjaciele zwierząt”. Na postawie prezentacji multimedialnej uczniowie poznali historię żółwia stepowego Marcina, dowiedzieli się czym różni się myśliwy od kłusownika, kto to jest przemytnik oraz na czym polega i jak wygląda przewóz zwierząt. Wspólnie zastanawiali się jakie zagrożenie niesie przewóz zwierząt egzotycznych. 

Tekst i zdjęcia: W.Pikuła

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Dlaczego warto czytać?

Noblistka Wisława Szymborska powiedziała, że czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła. Człowiek z Książką jest wolny. Przynajmniej na tyle, na ile wolnym być można. Czytanie jest głównym źródłem wiedzy o świecie, a także głównym źródłem rozwoju kompetencji językowych, przede wszystkim słownika ucznia.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką Cała Polska Czyta Dzieciom

Tekst: A.Warda

 


 

Wyprzedaż Garażowa 2017 r.

Regulamin Wyprzedaży Garażowej

 


 

Certyfikat Mistrzowie Kodowania

Nasza szkoła otrzymała certyfikat za aktywne uczestnictwo w IV edycji programu Mistrzowie Kodowania.
Artykuł na stronie Mistrzów Kodowania opisujący zajęcia przeprowadzone w minionym roku szkolnym - link

 


 

Wyniki zbiórki makulatury

Szanowni Państwo,
zebraliśmy 4020 kg makulatury.
Zwycięska klasa 2 D za zebranie 684,87 kg, zgodnie z tradycją, otrzyma bilety do kina.
Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę i zapraszamy do udziału w kolejnej akcji, którą planujemy przeprowadzić w kwietniu 2018 roku.

Lista klas - link

Tekst: K.Gajewska-Bereza

 


 

Krajowa Odznaka Jakości za wzorowo przeprowadzony projekt eTwinning

W dniu 3 X 2017 r. nasza szkoła otrzymała Krajową Odznakę Jakości za wzorowo przeprowadzony projekt eTwinning.
Odznaka ta przyznawana jest przez Narodowe Biuro Kontaktowe Programu eTwinning tym szkołom, których praca w ramach partnerstwa międzynarodowego uznawana jest za wyróżniającą w naszym kraju. Odznaka jest uznaniem pracy i publicznym potwierdzeniem zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską.
Dziękuję za pomoc w uzyskaniu odznaki w szczególności uczniom klas: 6E, 6F, 7B, 7E oraz Martynie Pyciarz z klasy 6A.
Certyfikat dla szkoły - link

Tekst: M.Miętus

 


 

Europejski Dzień Języków, 2017 r.

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków, który został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku i jest świętowany we wszystkich krajach europejskich. Głównym założeniem tego święta jest promowanie bogactwa kulturowego Europy oraz motywowanie do nauki języków obcych. Nasi uczniowie z klas 3-7, pod opieką nauczycieli języków obcych, przygotowali apel mający na celu ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu. Zaprezentowali hymn Unii Europejskiej, piosenki, wiersze, rymowanki, łamańce językowe, przysłowia i krótkie dialogi w kilku językach, głównie w języku angielskim, niemieckim, francuskim i polskim. Szczególną uwagę zwrócono na umiejętności uczniowie klas siódmych, którzy dopiero w tym roku rozpoczęli naukę języka niemieckiego. Elementy zabawy, ćwiczenia interaktywne i quizy uatrakcyjniły lekcje języków obcych. Uczniowie przygotowali flagi wybranych przez siebie państw oraz plakaty. Życzymy Wszystkim wytrwałości w nauce języków obcych.

Tekst: B.Maciejewska

Zdjęcia: B.Maciejewska, H.Kęczkowska, M.Śliwowska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

DOT DAY, 2017 r.

DOT DAY to Międzynarodowe Święto Kreatywnych Działań Uczniowskich, które obchodzone jest od 2008 roku i ma swoje źródło w popularności treści książeczki pod tytułem “The Dot” amerykańskiego pisarza i ilustratora Petera H. Reynoldsa, wydanej w 2003 roku.  
Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Od tej pory historia Vashti w 108 krajach całego świata traktowana jest jako inspiracja do organizowania inicjatyw, mających ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości uczniów oraz zachęcanie ich do tworzenia.
15 września Kropka zawitała i do naszej szkoły. Obejrzeliśmy film o Vashati, łączyliśmy kropki, tworzyliśmy plakaty. Było wesoło, kreatywnie, zabawnie.

Tekst: M.Miętus

Dzień Kropki w świetlicy

 


 

Konkursy

Regulaminy konkursów znajdują się w zakładce Konkursy

 


 

2017 - Rok Rzeki Wisły

22 czerwca 2016 Sejm przyjął uchwałę, w której ustanowił rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły.
Ustanawiając rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły "Sejm oddaje hołd pokoleniom rodaków, którzy dzięki Wiśle i w oparciu o nią budowali tożsamość i potęgę Państwa Polskiego".
Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie Roku Rzeki Wisły - http://www.rokwisly.pl/
Wydarzenia zaplanowane w naszej szkole związane z Wisłą znajdują się na oficjalnej stronie Roku Rzeki Wisły - link do projektu http://www.rokwisly.pl/wydarzenia/projekt-rok-rzeki-wisly/

Tekst: K.Dzwonowska

  


 

Wednesday the 22nd. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |