Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Podziękowanie - "Paczka dla kombatanta"

podziekowanie

 


 

Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji w naszej szkole zajęcia na temat osób niewidomych i słabowidzących poprowadziła pani Ewa Mielziuk - tyflopedagog z Fundacji  Cedunis.  W warsztatach uczestniczyły 2 grupy - uczniowie z klas młodszych: 1b, 2d oraz 3c jak również z klas starszych: 7b, 7g i 8f. W trakcie zajęć uczniowie mieli możliwość obejrzenia książek, map, planów dla osób niewidomych. Pani Ewa przedstawiła jak osoby z dysfunkcją wzroku radzą sobie w czynnościach życia codziennego, np. w jaki sposób się poruszają i jak można im w tym pomóc.

Tekst: K.Pamrowska, M.Pękalska

 


 

Dzień otwarty w SP321, 24.02.2020 r.

 

 


 

Zbiórka ubrań dla WOŚP, 2020 r.

Dziękujemy za udział w zbiórce używanych ubrań, z której dochód został przeznaczony na wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebraliśmy 192,70 kg ubrań.

Tekst i zdjęcia: K.Dzwonowska, A.Chmiel

wosp wosp

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Książki z Empiku

W dniach 24 X-28 XI 2019 r. nasza szkoła przystąpiła do akcji promującej czytelnictwo i wzięła udział w ogólnopolskim konkursie, pt.: „Tysiąc powodów by czytać”, zorganizowanym przez Empik. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej z ulubioną sceną z wybranej książki. Uczniowie klasy siódmej stworzyli ilustrację do powieści „Alicja w Krainie Czarów”,a następnie cała społeczność szkolna czyli uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły, jej przyjaciele i sympatycy, mogli codziennie głosować poprzez aplikację mobilną Empiku na swoją placówkę.
Dzięki wspaniałej współpracy, mobilizacji i aktywności całego środowiska udało się osiągnąć III miejsce w Polsce, jako jedyna szkoła z Warszawy, co pozwolio wzbogacić naszą bibliotekę o około 1000 książek, których tytuły wybierali uczniowie. Sukces jest tym większy, że jedynie pięć szkół z całej Polski, w kategorii szkoły ponad 120 uczniów, wygrało nagrody rzeczowe. Udział w akcji wzięło aż 550 szkół.
Uzyskaliśmy imponujacy wynik ponad 30 tysięcy oddanych głosów, co świadczy o wspaniałej współpracy całej społeczności i zintegrowaniu środowiska dla osiągnięcia wyjątkowego celu - wygrania książek, które posłużą nie tylko obecnym uczniom, ale też następnym rocznikom.
W dniu 23 stycznia 2020 r. nastąpiło uroczyste przekazanie przez Empik wybranych przez nas książek. Zachęcam do obejrzenia zdjęć z tego spotkania.

Tekst: M.Tomaszek

Zdjęcia: K.Dzwonowska, "Manufaktura Kadru", Empik

   

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Rok 2019 był rokiem Stanisława Moniuszki

Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, rok 2019 został ogłoszony Rokiem Stanisława Moniuszki.
W 2019 r. przypadała 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki - wybitnego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, a przede wszystkim twórcy polskiej opery narodowej. Z okazji jubileuszu uruchomiona została strona internetowa www.moniuszko200.pl

W ramach kontynuacji tradycji prowadzenia w naszej szkole zajęć związanych z uhonorowaną w danym roku kalendarzowym przez Sejm RP postacią/wydarzeniem, w szkole zorganizowany został dla uczniów klas 1-8 konkurs fotograficzny „Moniuszko w obiektywie smartfonu”.
Uczniowie wykonali zdjęcia pomników Stanisława Moniuszki, a także miejsc, z którymi był związany i z którymi jest kojarzony. W związku z obchodami 200. rocznicy urodzin kompozytora, 5.01.2019 r. Dworzec Centralny w Warszawie otrzymał imię Stanisława Moniuszki.

Mama jednego z naszych uczniów przekazała nam zdjęcia wykonane w Teatrze Wielkim w korytarzu przy Sali Kominkowej, w którym zamieszczona jest wystawa poświęcona Stanisławowi Moniuszce. Zdjęcia dostępne pod linkim -kliknij

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie fotograficznym otrzymali nagrody, a ich prace można podziwiać przy recepcji w Dużej Szkole i w poniższej galerii.

Tekst: K.Dzwonowska

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Konkurs "Muzyczna przerwa"

Od 21 stycznia 2020 r. do ostatniej środy kwietnia, czyli 29 kwietnia 2020 r. w naszej bibliotece szkolnej trwa konkurs pt. „Muzyczna przerwa”.
Jeśli:
Chcesz poznać kompozytorów muzyki poważnej?
Chcesz posłuchać ich sławne i mniej znane utwory?
Chcesz zdobyć punkty i uzyskać dodatkową ocenę z muzyki?
Chcesz nauczyć się tańczyć tańca towarzyskiego?
Chcesz otrzymać nagrodę?
przychodź do biblioteki w środy na 3 przerwie (10.40-10.50).
Co zbierasz?
Punkty ! Jeden za znajomość tytułu utworu, dodatkowy jeden za podanie nazwiska i imienia kompozytora oraz super dwa punkty za wykonanie zadania dotyczącego zagadnień z muzyki. Tu niespodzianka! Jakie zadanie? Zawsze coś ciekawego do zrobienia, rozwiązania, odgadnięcia, znalezienia. Razem maksymalnie 4 punkty. Ty decydujesz ile chcesz zdobyć punktów.
Do kiedy masz czas na odpowiedź?
Najbliższego piątku. Zawsze dwa dni po wysłuchaniu utworu.
Co zyskasz?
Zatańczysz ! Walca angielskiego, nauka tańca towarzyskiego, podstawowego kroku, może i więcej? W dniu słuchania walca, od trzeciej przerwy, na każdej kolejnej do godziny 15-ej tańczymy. Znajdź koleżankę, kolegę. Mile widziane pary :-), ale nie koniecznie. Jeśli będzie dużo chętnych pierwszeństwo mają uczestnicy konkursu.
Będziesz się świetnie bawił.
Zdobędziesz punkty.
Zdobędziesz ocenę z muzyki.
Zdobędziesz wiedzę (poznasz także ciekawe książki).
Zdobędziesz nagrodę.
Nagrody?
Niespodzianka
Grunt to dobrze się bawić!
Jesteś na Tak? Zapraszamy do biblioteki.

 


 

Akcja GÓRA GROSZA, 2019

Już po raz 20. w wielu polskich szkołach odbyła się akcja GÓRA GROSZA. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Wolontariusze z klasy szóstych, siódmych i ósmych pod opieką p. Marty Miedziewskiej i p. Anny Jabłonowskiej chętnie zaangażowali się w GÓRĘ GROSZA. Udało się nam zebrać blisko 40 kg monet. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli ten wspaniały cel!

Tekst i zdjęcia: M.Miedziewska

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Bal karnawałowy dla klas 0-3


 

Jutro biblioteka świętuje, książki z Empiku otrzymuje

W czwartek, 23.01., o godzinie 12.00 do szkoły przyjedzie ciężarówka pełna naszych wspaniałych książek otrzymanych z EMPIKU !!!

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Sunday the 29th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |