Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

GEOGRAFICZNY RAJD ÓSMOKLASISTY

W dniu 14 września 2018 r. w Lesie Bemowskim został zorganizowany rajd dla  klas ósmych. Celem wycieczki było doskonalenie umiejętności orientacji na mapie oraz wiedzy przyrodniczej. Uczniowie wyposarzeni w kompasy, podążali wyznaczoną na mapie ścieżką, wykonując po drodze zadania. Na trasie nie zabrakło niespodzianek, w niektórych punktach ósmoklasiści spotykali przyrodników, którzy sprawdzali ich dotychczasowe obswerwacje. Po udzieleniu odpowiedzi uczestnicy otrzymywali informacje niezbędne, by móc ruszyć dalej.  Po dotarciu na metę ósmoklasiści otrzymali pamiątkowe długopisy oraz zakładki przyrodnicze do książek na dobry start w szkole.
Uczniowie naładowani pozytywną energią wrócili do szkoły.

Tekst i zdjęcia: K.Nowak

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wyprzedaż Garażowa, 2018 r.

Regulamin Wyprzedaży Garażowej

 


 

16 października - Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 października jest Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca. W tym roku uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny dołączyli do bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążenowo-oddechowej.
Bicie rekordu rozpoczęliśmy, razem z uczniami z całej Polski, punktualnie o godzinie 12.00, a zakończyliśmy o godzinie 12.30. Dzięki wieloletniej współpracy z Fundacją WOŚP, uczniowie znają zasady udzielania pierwszej pomocy. Wiedza ta owocuje w sytuacjach, kiedy dzieci radzą sobie z udzielaniem pomocy na miejscu zdarzenia.
Serdecznie dziękujemy uczniom klasy 6a i 6b za udział w tegorocznej akcji.

Tekst i zdjęcia: M.Falińska-Mrozek, A.Matysiak

Zapraszamy do obejrzenia filmu - link

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Zbiórka makulatury - wrzesień 2018

Szanowni Państwo,
zebraliśmy 4882,19 kg makulatury.
Zwycięska klasa 3 D za zebranie 919,52 kg, zgodnie z tradycją, otrzyma bilety do kina.
Klasy, które zajęły II i III miejsce pójdą na lody.

Największą ilość makulatury zebrały:
1 miejsce - klasa 3 D - 919,52 kg
2 miejsce - klasa 2 E - 435,73 kg
3 miejsce - klasa 4 C - 341,82 kg
4 miejsce - klasa 3 A - 311,42 kg
5 miejsce - klasa 6 G - 261,32 kg
6 miejsce - klasa 1 E - 235,02 kg

Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę i zapraszamy do udziału w kolejnej akcji, którą planujemy przeprowadzić wiosną 2019 roku.

Wyniki zbiórki makulatury - lista klas

Tekst: K.Gajewska-Bereza

 


 

Konkursy w ramach projektu "Piękna nasza Polska cała" oraz obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna nasza Polska cała" oraz obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przez naszą szkołę organizowane są dwa konkursy:

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach.

 

 


 

Zapraszamy na Wielkie Święto Programowania

Kiedy: sobota 6 października 2018 r.

Gdzie: Warszawa, wieżowiec Oxford Tower przy ul. Chałubińskiego 8, godz.: 10.00-16.00, wstęp wolny

6 października 2018 r. – warto zapisać tę datę w kalendarzu! Tego dnia rusza Europejski Tydzień Kodowania. Postanowiliśmy to uczcić.  Do wspólnej zabawy i świętowania w godz. 10-16 zapraszamy dzieci i rodziców.

Wielkie Święto Programowania to impreza organizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji, Centrum Projektów Polska Cyfrowa i NASK. Zapraszamy dzieci, opiekunów, nauczycieli wraz z uczniami – wszystkich, którzy chcą ciekawie spędzić czas.
Co, gdzie, kiedy?
Oto garść praktycznych informacji: spotykamy się w najbliższą sobotę (6 października) w budynku Oxford Tower przy ul. Chałubińskiego 8 w godz. 10-16. Nie musisz kupować biletów – wstęp na Wielkie Święto Programowania jest wolny.
Co się będzie działo?
Dzieciaki będą miały wyzwanie! Jakie? Przejść 15 stref warsztatowych, gdzie aktywnie spędzą czas bawiąc się i ucząc jednocześnie. Za udział w tych aktywnościach otrzymają pamiątkowy dyplom i upominki. Zwiedzenie wszystkich stoisk może potrwać do 1,5 godz.
Ponadto, na naszych gości czekać będą gotowe do działania roboty: przesympatyczne niebieskie kulki Dash i Dot, chętny do zaprogramowania Photon, Lofi z zestawem logicznych wyzwań, a także małe Ozoboty, które pobudzą nas do manualnych działań.
Miłośnicy „planszówek” rozwiną umiejętności programistyczne w niecodzienny sposób, a na wszystkich czekać będzie niezliczona liczba zagadek, łamigłówek oraz aplikacje mobilne do nauki kodowania.
Dodatkowo rozgrzejemy się muzycznie przy Makey Makey i poznając robotyczne tańce.
Nie zabraknie również sportowych emocji! O godz. 10:00 roboty sterowane przez dzieci wezmą udział w wielkim wyścigu o tytuł „Robota - Mistrza Polski w biegu z przeszkodami”.
Rodzicu, Ty też nie będziesz się nudził…
Przez cały czas trwania imprezy będą działały też stoiska eksperckie dla rodziców. Opiekunowie będą mogli zasięgnąć tam porad, m.in. jak wspierać swoje dziecko w cyfrowym świecie. Porozmawiamy o bezpieczeństwie w Internecie – naszym i dzieci. A ci, którzy nie mają jeszcze Profilu Zaufanego, będą mogli go założyć i potwierdzić. Dlatego pamiętaj, by wziąć dowód osobisty.

Tekst informacji: Wydział Komunikacji Ministerstwa Cyfryzacji

 


 

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła uczestniczyła w akcji VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 28 września 2018 r. pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości.
28 września  uczniowie klas IV - VIII na lekcjach matematyki zdawali egzaminy i uzyskiwali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Tekst: M.Miętus

Plakat

Licencja organizatora

 


 

Europejski Dzień Języków, 2018 r.

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków, który został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku i jest świętowany we wszystkich krajach europejskich. Głównym założeniem tego święta jest promowanie bogactwa kulturowego Europy oraz motywowanie do nauki języków obcych. Nasi uczniowie z klas 2-8, pod opieką nauczycieli języków obcych, przygotowali apel mający na celu ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu. Zaprezentowali  hymn Unii Europejskiej, piosenki,  wiersze,  rymowanki, łamańce językowe, przysłowia i krótkie dialogi  w kilku językach, głównie w języku angielskim, niemieckim, francuskim i polskim. Elementy zabawy, ćwiczenia interaktywne i quizy uatrakcyjniły lekcje języków obcych. Uczniowie klas 1-4 przygotowali flagi wybranych przez siebie państw a uczniowie klas 4-8 przygotowali piękne plakaty na konkurs z okazji Europejskiego Dnia Języków.
Życzymy Wszystkim wytrwałości w nauce języków obcych.

Tekst: B.Maciejewska

Zdjęcia: nauczyciele języka obcego

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Piknik edukacyjny "Back to school"

16 września 2018 r. w Parku Górczewska odbył się piknik edukacyjny "Back to school", w którym czynny udział wzięli nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 321. Podczas pikniku dzieci, uczniowie, ale również dorośli (rodzice) mieli możliwość zagrać w szachy z mistrzem SP 321 oraz zmierzyć się ze sztuką składania papieru - origami. Frekwencja na naszym stoisku była bardzo wysoka, zainteresowanie bardzo duże, doskonała zabawa dla wszystkich!
Informuję, że piknik zakończył się sukcesem!
Wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu stoiska oraz atrakcji podczas pikniku gratuluję i dziękuję!
Iwona Idzikowska

Zdjęcia: A.Masłocha, M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

"Jak nie czytam, jak czytam" - podziękowania

List od organizatorów akcji "Jak nie czytam, jak czytam":

"Szanowni Państwo,
w imieniu redakcji Biblioteki w Szkole chciałbym serdeczne podziękować za Państwa udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, w trakcie której 406 825 osób z całej Polski czytało książki.
Gratulujemy pomysłów, zapału, świetnej organizacji i pozytywnej współpracy z uczniami. Dziękujemy za ciężką pracę włożoną w przygotowania i odwagę, której często wymaga podjęcie się wyzwania.
Jeszcze raz bardzo dziękuję, że są Państwo w gronie aktywnych placówek, w których lubi się czytać i że z sukcesem kontynuujemy organizację corocznych, wspólnych akcji.

Chciałbym pogratulować nagrody w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Wysłaliśmy do Państwa pakiecik książek wraz z dyplomem z podziękowaniami.
W wakacyjnym numerze „Biblioteki w Szkole” znajdą Państwo relację z akcji.
W imieniu całej redakcji przesyłam wyrazy uznania za zorganizowanie wspaniałej akcji i podziękowania za udział. Mam nadzieję, że także dla Państwa był to miło spędzony czas.

Z pozdrowieniami
Jan Wasilewski
Redakcja Biblioteki w Szkole"

Otrzymane książki zostały przekazane do naszej szkolnej biblioteki.
Dziękuję wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom za pomoc przy organizacji akcji. Przeżyjmy to jeszcze raz :)
K.Dzwonowska

 


 

Monday the 22nd. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |