Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Konkurs na najładniejszy rysunek świąteczny

Konkurs na najładniejszy rysunek świąteczny (np.: choinka, aniołek, bombka, św. Mikołaj).
Prace na formacie A3 lub A4 podpisane na odwrocie (imię i nazwisko, klasa) wykonujemy na zajęciach w świetlicy szkolnej i przynosimy do sali 107 w dużej szkole (11:00 - 14:00).
Konkurs trwa od 30.11 - 14.12.2018r. Rozstrzygnięcie konkursu 17.12.2018r.
Uczennice klasy 3B: Ola, Martyna, Maja i Oliwia

 


 

Wycieczka do fabryki bombek

Klasy 1a i 1b rozpoczęły już przygotowania do ozdabiania tegorocznej choinki. 28 listopada dzieci wraz z wychowawcami odwiedziły fabrykę bombek Silverado w Józefowie. Uczniowie poznali proces wytwarzania szklanych ozdób świątecznych. Wydmuchane bombki własnoręcznie ozdobili podczas warsztatów. Była to wspaniała lekcja połączona ze świetną zabawą.

Tekst i zdjęcia: A.Milner

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Zapisy "Zima w mieście"

W dniu dzisiejszym tj. 4.XII.2018 r. o 12.00 rozpoczynają się zapisy do Warszawskiego „Programu Zima w Mieście” 2019.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Biura Edukacji pod adresem:
http://www.edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/warszawski-program-zima-w-miescie 
oraz bezpośrednio w systemie zgłoszeń pod adresem:
https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl/vintro-parents//main_inactive.action

 


 

Warsztaty teatru cieni

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

"Niepodległość - wywalczony prezent dla Polaków" - lekcja otwarta

14.11.2018 r., w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole, została przeprowadzona lekcja pokazowa, w której uczestniczyli doradca metodyczny m. st. Warszawy pani Ewa Rysińska, Dyrekcja SP 321 i nauczyciele warszawskich szkół.
Lekcję pt.: “Niepodległość - wywalczony prezent dla Polaków” poprowadziły, w klasie trzeciej: Paulina Pikulińska - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, Katarzyna Dzwonowska - nauczycielka informatyki, Anna Chmiel - nauczyciel współorganizujący.
Celem naszej lekcji było zabranie uczniów w podróż z historią i przekazanie im informacji dotyczących utraty i odzyskania niepodległości przez Polskę. Zastanawialiśmy się wspólnie co dla dzieci teraz oznacza niepodległość, oraz jak możemy o nią dbać.
Dzieci układały puzzle on-line: flagę, godło, Józefa Piłsudskiego, mapę Polski z obecnymi granicami oraz mapę z 1771 r. - sprzed rozbiorów. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem słuchali informacji przekazywanych przez nauczyciela, a następnie z chęcią sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując tekst z lukami na platformie LearningApps.org. Ostatnim zadaniem, w którym udział wzięli wszyscy uczestnicy lekcji (dzieci, nauczyciele, metodyk WCIES i dyrekcja) był quiz wykonany w programie Plickers. Każdy otrzymał kartkę z indywidualnym kodem, a na rzutniku wyświetlały się pytania. Aby odpowiedzieć, trzeba było odpowiednio ułożyć kartę i umieścić ją przed sobą. Prowadzący quiz telefonem komórkowym wczytywała odpowiedzi uczestników. Każdy na tablicy mógł śledzić, czy jego odpowiedź już została zapisana i na zakończenie zobaczyć swój wynik. Zabawa wzbudziła zainteresowanie i pozytywne emocje. Na podsumowanie lekcji obejrzeliśmy film pt.: ”Odrodzenie”.
Lekcja spotkała się z pozytywnym odbiorem, uczestnicy byli zaskoczeni połączeniem edukacji społecznej i informatycznej. W związku z trudnym i poważnym tematem lekcja była wyzwaniem, by zaciekawić dzieci i przekazać im jak największą ilość informacji.

Tekst: K.Dzwonowska, P.Pikulińska

Zdjęcia: K.Dzwonowska

  

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Spotkanie organizacyjne dotyczące programu "Zima w mieście 2019"

Zapraszamy rodziców zainteresowanych udziałem ich dzieci w programie dzielnicowym „Zima w mieście 2019”  na spotkanie organizacyjne w dniu  27 listopada (wtorek ) o godz. 18.00-20.00  do Sali Sesji nr 008  (parter) Urzędu Dzielnicy Bemowo ul. Powstańców Śląskich 70. Program przeznaczony jest dla uczniów szkół bemowskich – tj. dzieci, które posiadają legitymacje szkolne.

 


 

Zaproszenie na Dzielnicowy Konkurs Ortograficzny dla Dyslektyków

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 po raz kolejny zaprasza na Dzielnicowy Konkurs Ortograficzny dla Dyslektyków klas 4-6 "O złote pióro Burmistrza Bemowa".

Konkurs odbędzie się w naszej szkole 27 listopada o godzinie 11. Wszystkie szczegóły w regulaminie. Zapraszamy do udziału!

Regulamin konkursu

 


 

"Rekord dla Niepodległej"

W piątek 9.11.2018 r. o godzinie 11:11 na boisku szkolnym ponad 1000 uczniów Szkoły Podstawowej nr 321 wraz z nauczycielami uczestniczyło w „Rekordzie dla Niepodległej”. Wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki “Mazurka Dąbrowskiego” - hymnu Rzeczpospolitej Polskiej.
W całej Polsce 20 tysięcy przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych zgłosiło swój udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Celem „Rekordu dla Niepodległej” było wspólne zaśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego przez uczniów i nauczycieli przedszkoli, szkół w kraju i za granicą.

Tekst i zdjęcia: K.Dzwonowska

Film

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

"63 dni chwały Powstania Warszawskiego" - gala finałowa, 2018 r.

25 października 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród zwycięzcom konkursu „63 dni chwały Powstania Warszawskiego”.
Była to już trzecia edycja konkursu skierowana do uczniów wszystkich warszawskich szkół podstawowych. Składała się z czterech kategorii tematycznych – historycznej, recytatorskiej, plastycznej i muzycznej, w dwóch kategoriach wiekowych – dla uczniów klas 4 – 6 i 7 – 8. Podczas uroczystej gali przygotowanej przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem nauczycielek Beaty Jankowskiej, Anny Wiechowskiej, Ireny Latko i Katarzyny Głogowskiej, laureaci otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.
Program artystyczny uświetnił występ Romana Wiszniowskiego, wirtuoza wiolonczeli, artysty który grał w najznakomitszych salach koncertowych w Polsce, Europie i na świecie. Współpracował ze znanymi orkiestrami i zespołami muzyki klasycznej, min. z Jerzym Maksymiukiem i Markiem Drewnowskim. Podczas gali Roman Wiszniowski wykonał utwory Fryderyka Chopina na wiolonczelę z towarzyszeniem pianina.

Tekst: M.Winczewska

Zdjęcia: K.Dzwonowska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

12.11.2018 r. Dzień Wolny

12.11.2018 r. tj. poniedziałek jest dniem wolnym od pracy oraz zajęć dydaktyczno- wychowawczych. Szkoła tego dnia będzie zamknięta.

 


 

Saturday the 21st. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |