Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

"Rowerowy Maj"

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła bierze udział w Kampanii "Rowerowy Maj" organizowanej przez Zarząd Dróg Miejskich Miasta Stołecznego Warszawy.

Akcja rozpoczyna się 4 maja i trwa do 31 maja 2017 r.
Kierowana jest do uczniów i pracowników naszej szkoły. Ma na celu propagowanie zdrowego trybu życia, zrównoważoną mobilność i popularyzację roweru jako środka transportu miejskiego.

Zasady są bardzo proste: każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły na rowerze, otrzyma dwie naklejki. Jedną z nich przykleja do swojego specjalnego dzienniczka rowerowego, a drugą na klasowy plakat "Rowerowy Maj". Liczą się także inne środki transportu na kółkach, ale bez silnika, na przykład hulajnogi lub rolki.

Formuła kampanii przewiduje nagrody dla trzech najlepszych szkół w Warszawie: m.in. budowę zadaszonego parkingu rowerowego, mobilne miasteczko ruchu drogowego czy rowery. Najlepsze klasy otrzymają wejściówki do instytucji kultury, sportu lub nauki, a uczniowie - akcesoria rowerowe.

Nasza szkoła otrzymała od Zarządu Dróg Miejskich stojaki rowerowe, które są już zamontowane przy wejściu do placówki i czekają na nasze rowery i hulajnogi.

W ramach programu dla uczniów zostały również przeprowadzone warsztaty „Rowerowy Maj”.
22 kwietnia w ramach inauguracji kampanii rowerowych organizatorzy zapraszają na wspólny przejazd ulicami Warszawy.

Prosimy o zapoznanie się z załącznikami i regulaminem akcji.

Koordynator klas 0-3 p. Paulina Pikulińska
Koordynator klas 4-6 p. Katarzyna Gajewska-Bereza

Załączniki:

 

Tekst: K.Gajewska-Bereza

Zdjęcia: K.Gajewska-Bereza, K.Dzwonowska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wars i Sawa - certyfikat dla SP321

 


 

Wielkanoc, 2017 r.

 

"Wielkanoc" 

W sobotę, z samego ranka
do koszyczka włożę baranka,
kurczaczka, zajączka, kilka pisanek
i od razu weselszy będzie poranek.

Mama sól i pieprz spakuje,
Tata chlebek i chrzan - nic się nie zmarnuje.

To wszystko zostanie w Kościele poświęcone
i w Niedzielę Wielkanocną ze smakiem zjedzone.

Potem dzieci wybiorą się na czekoladowych jajek szukanie.
W śmigus-dyngus zorganizują wodą polewanie.

Tyle zabawy, tyle radości!
Niech w naszych domach miłość zagości!
Niech te pachnące wiosną święta,
każdy z nas na długo zapamięta.

Autor: Aleksandra Milner  

 


 

Lekcja żywej biologii

Pod koniec marca w naszej szkole odbyła się lekcja żywej biologii. W dwóch spotkaniach uczestniczyli zainteresowani uczniowie z klas 4-6. Tematem przewodnim spotkań były  gady (boa tęczowy, pyton tygrysi) oraz pająki. Dzieci również miały możliwość zobaczyć skorpiona, należącego do gromady pajęczaków. Zajęcia były prowadzone przez specjalistów: arachnologa i herpetologa i składały się z trzech części. Najpierw uczniowie zostali zapoznani z najważniejszymi informacjami na temat budowy ciała, trybu życia, sposobu odżywiania oraz rozmnażania się tych zwierząt. Następnie dzieci w bezpośrednim kontakcie ze zwierzętami mogły skonfrontować zdobytą wiedzę odnośnie pokrycia ciała pająków, skóry węży czy sposobu poruszania się dzięki skurczom mięśni. Na koniec uczniowie mieli czas na zadawanie pytań. Całość spotkania dostarczyła niezapomnianych wrażeń i emocji wśród uczniów, a pamiątkowe zdjęcia uwieczniły te niezwykłe wydarzenie.

Zdjęcia: I.Idzikowska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wiosenny apel

Wiosna to upragniona pora roku. Z jej nadejścia wszyscy się cieszą. Uczniowie klasy 3 b i 3 d postanowili podzielić się tą radością i przygotowali apel, który miał być odpowiedzią na pytanie „Czy wiosna już do nas przyszła?” Odpowiedzi na to pytanie szukali uczniowie klas trzecich.

Zdjęcia: G.Wójcik, A.Małek

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Światowy dzień wiedzy o autyzmie

3 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy światowy dzień wiedzy o autyzmie. Bardzo dziękuję wszystkim uczniom i rodzicom, którzy zadbali tego dnia o niebieski element ubioru. Mamy nadzieje, że świadomość dotycząca tego zaburzenia będzie ciagle wzrastać, a osobom zmagającym się z tym problemem będzie łatwiej uzyskać akceptację społeczną.

Zdjęcia: P.Pikulińska

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

“Wielkanoc w różnych krajach Unii Europejskiej” - zajęcia w ramach projektu “Razem ciekawiej”

30.03.2017 r. w klasie Ic została przeprowadzona lekcja pokazowa “Wielkanoc w różnych krajach Unii Europejskiej” w ramach projektu “Razem ciekawiej”.
Zajęcia rozpoczęły się od ćwiczenia spostrzegawczości i pamięci wzrokowej na podstawie ilustracji związanej z Wielkanocą. Rozmawialiśmy na temat zwyczajów wielkanocnych w Polsce i w wybranych krajach Europy: w Czechach, w Portugalii, w Danii. Wskazywaliśmy na mapie miejsce Polski na kontynencie europejskim. Uczniowie dowiedzieli się, że Unia Europejska to związek niezależnych państw, które postanowiły ze sobą współpracować oraz że państwa Unii Europejskiej są niezależne, ale mają wspólną flagę i hymn.
Uczniowie układali puzzle online - palemka lub koszyk wielkanocny oraz nazwy krajów Unii Europejskiej i ich flagi. Wykorzystaliśmy zwyczaj kodowania w Danii życzeń wielkanocnych - na zajęciach uczniowie wspólnie odkodowali rysunek pisanki.
Podsumowaniem lekcji był quiz dotyczący Wielkanocy i Unii Europejskiej.
Uczniowie świetnie ze sobą współpracowali.
Lekcja była połączeniem edukacji społecznej i zajęć komputerowych. Zajęcia poprowadziły Katarzyna Dzwonowska, Anna Masłocha, Paulina Pikulińska w obecności doradców metodycznych m.st. Warszawy w zakresie historii i informatyki oraz kilku nauczycieli z warszawskich szkół. Z Biura Komisji Europejskiej - Przedstawicielstwa w Polsce otrzymaliśmy dla uczniów i nauczycieli gadżety. Niespodzianka sprawiła wiele radości.

Zdjęcia: doradca metodyczny m.st. Warszawy w zakresie historii, K.Dzwonowska

   

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Bezpłatny przejazd uczniów ZTM - wniosek do pobrania

Szanowni Państwo,
przekazujemy wniosek na darmowe przejazdy komunikacją miejską dla uczniów. Wszelkie informacje poprawnego wypełniania wniosku znajdą Państwo na stronie naszej szkoły zsp7.warszawa.pl/sp321.

Informujemy, że wnioski należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie tj. 12.04 w sekretariacie szkoły.

Wnioski można będzie pobrać bezpośrednio ze strony szkoły, Librusem bądź u wychowawcy klasy. Do każdego wniosku należy dołączyć aktualne zdjęcie o wymiarach 3,5x4,5 cm (prośba aby zdjęcia były podpisane nazwiskiem). Jeśli dziecko korzysta ze zniżek wynikających z Karty Warszawiaka, rodzic lub opiekun prawny powinien na wniosku napisać odręcznie adnotację "e-hologram". Wówczas posiadane uprawnienie do zniżki zostaną przekodowane na nową kartę.

wniosek - do pobrania

 


 

Uczniowie klasy 3d szukają wiosny

Uczniowie klasy 3 d postanowili  poszukać pierwszych oznak wiosny. Podczas spaceru w okolicach szkoły obserwowali i dokumentowali pojawiające się pierwsze kwiatki, pąki, owady, nasłuchiwali śpiewu ptaków. Zgromadzone materiały posłużyły do zorganizowania klasowej wiosennej wystawy.

Zdjęcia: A.Małek

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Tuesday the 16th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |