Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Warsztaty w NBP „Był sobie pieniądz”

W styczniu klasa 5d udała się do Centrum Pieniądza NBP na warsztaty „Był sobie pieniądz”. Podczas zajęć uczniowie poznali historię pieniądza, dotarli do miejsc związanych z tą historią. Byli świadkami powstania monety oraz banknotu. Poznali trzy podstawowe funkcje NBP, a mianowicie  banku emisyjnego, banku banków oraz centralnego banku państwa. Odwiedzając „skarbiec” uczniowie rozszyfrowywali przygotowane zadania oraz własnymi siłami mogli sprawdzić jaką wagę ma sztabka złota.

Tekst i zdjęcia: A.Małek

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

Świąteczne dekoracje

W grudniu 2018 r. został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą świąteczną dekorację sali lekcyjnej. Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski, a nagrodę, wyjście do kina w Dzień Dziecka, ufundowała Rada Rodziców.
Zwycięzcami zostali uczniowie klasy 4a i 6e.
Gratulujemy uczniom oraz ich wychowawczyniom, pani Katarzynie Sowie i pani Beacie Jankowskiej.

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

Dzień Otwarty - Dzień Rekrutacji w SP 321

W piątkowy wieczór, 25 stycznia, w naszej szkole jak co roku odbył się tak zwany Dzień Rekrutacji. Gościliśmy dzieci wraz z Rodzicami.
Rodzice spotkali się z Dyrekcją szkoły, nauczycielami oraz specjalistami. Goście obejrzeli prezentację dzięki której mogli zobaczyć jak wygląda życie naszej szkoły na co dzień. Przedstawiona została oferta edukacyjna oraz procedura rekrutacyjna dzieci. Rodzice mogli zadawać pytania oraz dyskutować na ważne dla nich tematy.
W tym czasie nasi mali goście, pod opieką nauczycieli, uczestniczyli w różnych zajęciach. Oferta była bardzo szeroka. Zabawy z chustą animacyjną, zajęcia origami, plastyczne, muzyczno-taneczne, sportowe. Dzieci mogły poczuć się jak mali naukowcy podczas zajęć z doświadczeniami i eksperymentami. Można było również obejrzeć liczne prace dzieci wykonane podczas zajęć świetlicy szkolnej.
Na zakończenie maluchy otrzymały baloniki napełnione helem. Prezent sprawił im wiele radości.
Rodzice mieli możliwość zobaczyć nasze sale lekcyjne oraz porozmawiać z nauczycielami.
Bardzo dziękujemy przybyłym gościom za spotkanie.

Tekst: K.Kozaczyńska, K.Dzwonowska

Zdjęcia: K.Sikora

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

Doradztwo zawodowe w ramach działań poradni psychologiczno-pedagogicznych m.st. Warszawy

Działania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 20, ul. Powstańców Śląskich 17, w zakresie wsparcia procesu wyboru szkoły ponadpodstawowej przez absolwentów szkół podstawowych w roku szkolnym 2019/2020.

 • Indywidualne porady zawodowe w ramach Bemowskich Dni Porad Zawodowych

Na spotkanie należy umówić się w recepcji poradni (telefonicznie lub osobiście) od poniedziałku do piątku w godz.: 8:00 – 20:00 oraz soboty 9:00 – 13:00
Tel: 22 666 17 74
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Bemowskie Miasteczko Zawodów (Bemowskie Targi Edukacyjno-Zawodowe) - 04.04.2019 r.

 

http://edukacja.warszawa.pl/ksztalcenie-zawodowe/doradztwo-zawodowe/aktualnosci/20506-doradztwo-zawodowe-w-ramach-dzialan

 


 

Dzień Bezpiecznego Internetu, 2019 r.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

DBI 2019 odbędzie się 5 lutego 2019 r. pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI szczególnie podkreślony zostanie potencjał Internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Materiały, z którymi warto się zapoznać:

 

Od kilku lat nasza Szkoła również aktywnie uczestniczy w obchodach DBI i propaguje ideę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci.
Zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w Dzielnicowym Konkusie "Bezpieczna przygoda z Internetem":

 

Źródło: www.dbi.pl

Zebrała: K.Dzwonowska

 


 

Bezpieczne ferie, 2019 r.

Rozpoczęły się ferie zimowe. Oto kilka rad i wskazówek, które mogą pomóc dzieciom i rodzicom spędzić bezpiecznie ten czas.

 • Nie zjeżdżajmy na sankach w pobliżu drogi oraz zbiorników wodnych.
 • W czasie zjeżdżania zachowujmy bezpieczną odległość między sankami.
 • Nie doczepiajmy sanek do samochodu.
 • Rzucając się śniegiem nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujmy w twarz drugiej osoby.
 • Na łyżwach jeźdźmy tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgajmy się po lodzie na rzece lub stawie.
 • Nie przebiegajmy przez ulicę, nie przechodźmy w miejscach niedozwolonych.
 • Bądźmy widoczni na drodze.
 • Nie strącajmy zwisających z dachów sopli.
 • Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu.
 • Ubierajmy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze.
 • W wolnym czasie przebywajmy na świeżym powietrzu, dbajmy o aktywność fizyczną.
 • Nie zapominajmy o podstawowych zasadach higieny.
 • Unikajmy kontaktu z osobami chorymi.
 • W przypadku wystąpienia objawów choroby zgłośmy się do lekarza.

 

Tekst: K.Dzwonowska

Źródło: http://www.poznan.pl/mim/main/bezpieczne-ferie-rady-dla-dzieci-i-rodzicow,p,762,20157.html,p,762,20157.html

 


 

Międzynarodowy projekt wymiany pocztówek

W styczniu 2019 roku uczniowie klasy 5f pod opieką nauczycielki p. Emilii Leończyk wymienili korespondencję w języku angielskim ze szkołą partnerską w Hong Kongu w Chinach. Tematyka listów dotyczyła wspólnych zainteresowań uczniów. Obydwie strony miały okazję opowiedzieć o sobie, swoich rodzinach, zainteresowaniach, o tym jakie są ich ulubione dania i jakie zabytki znajdują się w Warszawie i w Hong Kongu.
Tego typu przedsięwzięcia motywują uczniów do nauki i rozwijają umiejętność posługiwania się językiem obcym. Uczą tolerancji i pozwalają na zdobycie międzynarodowych przyjaźni.

Tekst i zdjęcia: E.Leończyk

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Dzień Otwarty - Dzień Rekrutacji w SP321

 

 


 

 

Biała Szkoła, styczeń 2019 r.

W dniach od 6 do 12 stycznia dzieci i młodzież z naszej szkoły uczestniczyły w obozie narciarskim zorganizowanym w miejscowości Murzasichle k. Zakopanego. W bieżącym roku w imprezie wzięło udział 73 uczniów z klas I – VIII. Towarzyszyła nam piękna zimowa aura. Większą część dnia spędzaliśmy na stoku, gdzie część dzieci uczyła się jeździć na nartach, a pozostali doskonalili swoje umiejętności. Odwiedziliśmy ośrodki narciarskie w Murzasichlu i Jurgowie.
Nie brakowało atrakcji po szaleństwach na stoku. Kąpaliśmy się w basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej. Ciekawych informacji dostarczyło nam wszystkim spotkanie z wybitnym skoczkiem narciarskim Kubą Kotem. Kulig po pokrytych śniegiem leśnych duktach oraz wycieczka do do Zakopanego to kolejne niezapomniane przeżycia.
Za rok na pewno wrócimy w to piękne miejsce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Tekst: T.Terlecka

Zdjęcia: I.Idzikowska, D.Bartnik, D.Kotus

FILM

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Niesamowity wykład!

W grudniu gościliśmy w naszej szkole pana profesora Andrzeja Wysmołka wykładowcę z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Opowiedział on uczniom klas ósmych o zjawiskach magnetycznych, z jakimi możemy się zetknąć w przyrodzie i laboratorium. Wykład połączony był z licznymi doświadczeniami i pokazami, w których przeprowadzeniu pomagali nasi uczniowie! Najwięcej emocji budziły doświadczenia z ciekłym azotem dzięki którym przekonaliśmy się, że magnes poruszający się wewnątrz miedzianej rury schłodzonej do -196 stopni spada bardzo długo, że krótkotrwały kontakt z tak zimną substancją jak ciekły azot nie jest szkodliwy i o tym, że prawa fizyki działają nie tylko w teorii, ale i w praktyce!
Po wykładzie wielu uczniów pytało, czy pan profesor odwiedzi jeszcze naszą szkołę. Miejmy nadzieję, że mimo swoich licznych obowiązków naukowych znajdzie dla nas czas w przyszłym semestrze!

Tekst i zdjęcia: A.Chołoniewska

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Saturday the 23rd. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |