Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Warsztaty “Sprawdź, czy umiesz się uczyć”

Zaproszenie dla uczniów do udziału w warsztatach feryjnych “Sprawdź, czy umiesz się uczyć” - link do zaproszenia

 


 

,,MATEMATYCZNE WYSZYWANKI”

Matematyka to nie tylko żmudne rachunki i często niezrozumiałe, trudne do rozwiązania zadania tekstowe. Matematyka to również zabawa i przyjemność z jej odkrywania.
Uczniowie klasy 6E na zajęciach koła matematycznego  zapoznali się  z techniką haftu strukturalnego zwanego także haftem matematycznym. Nazywany jest tak, ponieważ wzory powstają na skutek przecinania się odcinków. Często wyszywane elementy, to figury geometryczne (trójkąty, kwadraty, kąty itp.) wykorzystywane do utworzenia kwiatów czy krajobrazów. Wyszywanie tą metodą uczy spostrzegawczości, dokładności i precyzji przy wykonywaniu pracy. Haft matematyczny rozwija także wyobraźnię przestrzenną oraz koncentrację uwagi.
Prace uczniów ozdobiły ścianę korytarza przy Sali 207.

Tekst i zdjęcia: M.Miętus

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wizyta klasy 7c w Ambasadzie Niemiec w Warszawie

24 listopada 2017r. udaliśmy się do Ambasady Niemiec w Warszawie na spotkanie z p. Joanną Janecką. Relacja ze spotkania - link

 


 

Boże Narodzenie w klasach drugich

Uczniowie klas drugich do świąt Bożego Narodzenia przygotowali się solidnie.
Pod koniec listopada uczniowie brali udział w warsztatach osikowych, na których wykonali piękne choinki. Na lekcjach wykonywali ozdoby choinkowe, lukrowali pierniczki kolorowymi lukrami, uczyli się właściwego zachowania przy stole, trenowali składanie życzeń świątecznych.
We wtorek 19 XII klasa 2d zaprosiła nas na piękne przedstawienie Jasełkowe. Przygotowania do świąt zakończyliśmy w piątek 22 XII wspólnym wyjściem do kina na film pt. “Pierwsza gwiazdka”. Po powrocie do szkoły dzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy. Uczniowie rysowali lub rozwiązywali świąteczne łamigłówki.

Tekst: A.Masłocha

Zdjęcia: P.Pikulińska, P.Szymańska, A.Ukleja, E.Zielińska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Dzień Jasełkowy

22 grudnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły obejrzeli część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem p. Marty Miedziewskiej, p. Anny Wiechowskiej, p. Hanny Kęczkowskiej oraz p. Ireny Latko, związaną ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.
Zebrani w sali patio mieli okazję posłuchać kolegów z młodszych klas wygrywających na fletach i dzwonkach lubiane kolędy. Następnie obejrzeli jasełka w wykonaniu klasy 7f, klas integracyjnych i innych siódmoklasistów. Na koniec zadumali się przy bożonarodzeniowej poezji deklamowanej w języku niemieckim i zasłuchali w jednej z najpiękniejszych kolęd, powstałej na początku XIX w. w Austrii "Cichej nocy" ("Stille Nacht").
Po występach uczniowie uczestniczyli również w wigiliach klasowych, a niektórzy wzięli udział w świątecznym karaoke zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski i ich opiekunów. Z pewnością ten niesamowity dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich!

Tekst i zdjęcia: M.Miedziewska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Boże Narodzenie, 2017 r.

"Gwiazdka"

W ten szczególny wieczór wigilijny,
kiedy jest już piękna choinka,
Dwanaście potraw i opłatek na stole,
Wypatrujemy na niebie migoczącego punktu. 

Wreszcie jest! Pojawia się blask,
Jasność pośród mroku,
Najpiękniejszy, wyczekany znak,
Magicznych chwil od tej pory nie będzie nam brak.

Dzięki niej, pierwszej gwiazdce,
Wszyscy razem się spotykamy.
Patrzymy z miłością i uśmiechem na to, co wokół.
I czas płynie jakby wolniej.

Jest dodatkowe nakrycie,
W tle delikatne brzmienie pięknej pastorałki.
Rozmowy, kolędy, świąteczna krzątanina,
Ale w serce czuć spokój.
Przecież najważniejsza jest rodzina!

Ten wspólny wieczór- bezcenne chwile.
Czas, by ogrzać się ciepłem domowym,
By się uśmiechnąć, pobyć razem.
Powiedzieć "dziękuję".

Nie zapomnijmy, o tym co najważniejsze.
Bądźmy razem w ten szczególny czas.

Autor: Aleksandra Milner

 


 

Cyfrowobezpieczni.pl

Nasza szkoła w bieżącym roku bierze udział w projekcie Cyfrowobezpieczni.pl. Jest to ogólnopolski projekt, skierowany do szkół przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W ramach projektu:

  • dla uczniów klas 4-7 zostały przeprowadzone warsztaty o bezpieczeństwie w Internecie,
  • odbyło się szkolenie nauczycieli podczas rady pedagogicznej,
  • nauczyciel informatyki uczestniczył w 14 godz. szkoleniu - Szkolny Mentor Bezpieczeństwa.

 

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z materiałami udostępnionymi na stronie www.cyfrowobezpieczni.pl m.in. z kursem e-learningowym oraz z poniższą prezentacją:

Prezentacja - Bezpieczeństwo cyfrowe dzieci i młodzieży

Tekst: K.Dzwonowska

 


 

Wycieczka do Muzeum Etnograficznego

W piątek uczniowie klasy 3e i 3f odwiedzili Państwowe Muzeum Etnograficzne. Uczestniczyli w warsztatach robienia ozdób świątecznych oraz w warsztatach kulinarnych. Wiele się działo tego dnia. Uczniowie wykonywali własne ozdoby świąteczne, lepili pierogi oraz zwiedzali muzealne wystawy. Własnoręczne wyrabianie ciasta, wałkowanie, lepienie sprawiło uczniom wiele frajdy i radości. Nawet największy niejadek nie mógłby się oprzeć takim pysznościom.

Tekst: W.Pikuła

Zdjęcia: W.Pikuła, A.Milner

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Uchwała Zarządu Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy: procedura składania wniosków o przyjęcie uczniów obecnych klas III i VI SP

UCHWAŁA Nr 1523/2017 ZARZĄDU DZIELNICY BEMOWO M.ST. WARSZAWY z dnia 5 grudnia 2017 r. w sprawie określenia przez Zarząd Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy terminu składania wniosków o przyjęcie uczniów obecnych klas III i VI szkół podstawowych z terenu Dzielnicy Bemowo do klas IV i VII Szkół Podstawowych: nr 362 przy ul. Czumy 8, nr 363 przy ul. Rozłogi 10, nr 364 przy ul. Andriollego 1 na rok szkolny 2018/2019 wraz z: procedurą składania wniosków, harmonogramem, wnioskiem i oświadczeniem do wypełnienia dla Rodziców.

 


 

„Obalić ludzkie mury”

Czy przyjaźń w dzisiejszych czasach przepełnionych coraz  to nowszymi technologiami, natłokiem medialnych „rewelacji”, bieganiną, zapełnianiem czasu, kłótniami i sporami dorosłych jest możliwa?
Grupa teatralna SP321 zadaje pytania i podejmuje próbę odpowiedzi na nie. Wszystko bowiem leży w ich rękach, w ich rękach leży przyszłość. Obala rosnące ludzkie mury, rozkłada je na części pierwsze, a na cegłach muru tworzy nowe hasła i z nich buduje przyjazne i dobre relacje. Do tego potrzebuje podpowiedzi i wsparcia osób dorosłych, dla których wcale nie jest to proste, jakby się mogło wydawać.
Spektakl „Obalić ludzkie mury”, który odbył się w Bemowskim Centrum Kultury pozwolił młodym wykonawcom wyrazić ich uczucia, bawić się na scenie, kreatywnie tworzyć siebie i swoje zdanie bez stresu nauki i znajomości na pamięć długich i mozolnych dialogów z dziecięcej i młodzieżowej literatury. Z dużą świadomością i dojrzałością podchodzili do pojęć takich jak przyjaźń, tolerancja, zespołowość, a także miłość.  A samo bycie w zespole na jednej scenie było dla nich niczym wspólny plac zabaw, w którym toczy się zabawa „ Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.
„Obalić ludzkie mury”
Reż. Magdalena Zaczek
Scenariusz: Aleksandra Milner, Magdalena Zaczek
Obsada:
Lena Grzegorczyk, Gabriela Kruss, Magdalena Główczak, Iga Obrębowska, Kinga Cabaj, Zuzanna Drohomirecka, Zuzanna Grabowska, Natalia Leśniewska, Anna Mizenska, Barbara Warowny, Zofia Kulińska, Monika Chrobak, Paulina Olek, Zuzanna Kosieradzka, Jagoda Ordyniec, Wiktoria Kępińska (gościnnie)

Tekst: M.Zaczek

Zdjęcia: M.Wójcik-Cymmerman

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Tuesday the 25th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |