Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Konkurs "Łąka się błąka"

23 lutego 2018 r. reprezentacja klas 1-3 w składzie: Nadia Szczepkowska 1a, Piotr Tyrkiel 1a, Agata Mazurek 2a, Mateusz Nowotka 2a, Julia Pełka 3f i Ignacy Zadworny 3h wzięli udział w dzielnicowym konkursie pt.,, Łąka się błąka”. Zmagania naszej drużyny dały naszej szkole II miejsce!
Naszym przedstawicielom serdecznie dziękujemy za doskonałe przygotowanie do konkursu.

Tekst i zdjęcia: P.Pikulińska

 


 

Dzielnicowe Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu dla Szkół Podstawowych Dzielnicy Bemowo

21 lutego 2018 r. w SP82 odbyły się Dzielnicowe Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu dla Szkół Podstawowych Dzielnicy Bemowo.
Uczestnicy gali obejrzeli przedstawienie pt. “Sąd nad grą komputerową”.  Uczniowie wcielili się w role: sędziego, adwokata, prokuratora, oskarżonej - gry komputerowej oraz świadków.
Celem było rozważanie kwestii dotyczącej znaczenia gier w życiu młodego człowieka.
Wniosek płynący z przedstawienia: gra komputerowa nie jest ani dobra, ani zła. Ważne jest, jak nią posługują się użytkownicy. Jeśli gracz nie zwraca uwagi na PEGI czyli informację o grupie wiekowej, dla której gra jest najbardziej odpowiednia, nie przestrzega czasu grania - to winna nie jest gra tylko sam gracz lub jego opiekunowie. Jeśli natomiast gracz nie przekracza zaplanowanego czasu gry, wybiera gry dostosowane do swojego poziomu - to gra pomoże mu się rozwinąć. Oskarżona - gra komputerowa nie została skazana, ponieważ nie mogła odpowiadać za błędy użytkowników.
Następnie zostały wręczone dyplomy i nagrody laureatom i uczniom wyróżnionym w Dzielnicowym Konkursie Multimedialnym dla klas I-VII „Bezpieczna przygoda z Internetem”. Dyplomy otrzymali również nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu.

Uczniowie klas I - III mieli za zadanie przygotować prace konkursowe w jednej z kategorii: komiks zawierający zasady netykiety lub pracę fotograficzną przedstawiająca stosowanie przez ucznia jednej z zasad netykiety.

  • W kategorii wiekowej klas I

Wyróżnienie:
Artem Kovalenko
Franciszek Bukowiński

  • W kategorii wiekowej klas II

II miejsce: Wiktor Lagierski
III miejsce: Aleksandra Szulc
Wyróżnienie:
Grzegorz Potrzeba
Julia Orgelbrand- Paśko

Zadaniem uczniów klas IV-VI było przygotowanie interaktywnej animacji w Scratch lub animacji w Edytorze Postaci przedstawiającej bezpieczne zachowania uczniów w Internecie.
II miejsce: Maksymilian Zbroja
Wyróżnienie:
Martyna Pyciarz

Zadaniem uczniów klas VII było zrobienie filmu (krótka forma dokumentalna, reportaż lub wywiad) pt. „(NIE)Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznościowych”.
II miejsce: Milena Czaplicka
Wyróżnienie:
Krzysztof Liber
Oskar Karkocha

Tekst i zdjęcia: K.Dzwonowska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Potyczki z językiem polskim

Uczennice naszej szkoły zajęły III miejsce w dzielnicowym konkursie "Potyczki z językiem polskim". Drużyna dziewcząt w składzie Julia Hynowska 7h, Zofia Matysiak 7a i Julia Dadał 6d zmagała się z meandrami języka polskiego wykonując rozmaite zadania z zakresu poprawności językowej, frazeologii, ortografii, kultury słowa.
Po zawodach uczestnicy konkursu wysłuchali minikoncertu rapera Mikołaja Mądrzyka, który opowiedział także o wykorzystaniu brzmienia i wieloznaczności języka polskiego podczas tworzenia tekstów hip-hopowych.
Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 341 im. Twórców Literatury Dziecięcej.

Tekst i zdjęcia: A.Jabłonowska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Odyseja Umysłu

25 lutego drużyna z naszej szkoły wzięła udział w eliminacjach regionalnych konkursu Odyseja Umysłu. Uczniowie klasy 3E (Basia, Zosia, Magda, Tymon, Błażej i Aleks) zaprezentowali przedstawienie "Nieziemska miejscówka". Było to nasze pierwsze spotkanie z Odyseją, ale na pewno nie ostatnie :-) Udział w tym przedsięwzięciu był świetną przygodą oraz czasem dobrej i kreatywnej zabawy :-)

Tekst: A.Milner

Zdjęcia dzięki uprzejmości Rodziców

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Przyjmowanie wniosków

Ze względów szkoleniowych w dniu 8 marca nie będą przyjmowane wnioski rekrutacyjne.
Za utrudnienia przepraszamy.

 


 

Dzień otwarty w SP 321

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 321 w Warszawie

22 lutego 2018 r. o godz. 18.00

zaprasza, rodziców wraz z dziećmi – naszymi przyszłorocznymi uczniami, na spotkanie informacyjne dotyczące rekrutacji dzieci do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2018/2019.

Podczas spotkania będzie można porozmawiać z Dyrekcją szkoły, specjalistami, nauczycielami oraz zwiedzić szkołę, odbędą się tzw. otwarte sale.
Dzieci, młodsze i starsze, będą mogły uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli szkoły.

Zajęcia dla dzieci organizowane przez nauczycieli SP 321 22.02.2018 r. - plan zajęć

Rodziców zapraszamy do obejrzenia lekcji poprowadzonych w klasach 1-3, zajęć rewalidacji indywidulanej i warsztatów grupowych dla uczniów klas 4-7. Prosimy o zapisywanie się na zajęcia, poprzez podane poniżej linki - plan zajęć pokazowych dla rodziców

21.02 - Zajęcia pokazowe dla rodziców "Bezpieczeństwo w sieci"
zapisy - https://goo.gl/forms/RU6p7BtvwZ9lei5v2

26.02 - Zajęcia pokazowe dla rodziców "Gry i zabawy z językiem angielskim"
zapisy - https://goo.gl/forms/Xm4qR735zTm8o14s2

28.02 - Zajęcia pokazowe dla rodziców "Zaułek słówek - zabawy ortograficzne"
zapisy - https://goo.gl/forms/mOGhnW6WMj9V3sbe2

1.03 - Zajęcia pokazowe dla rodziców "Usprawnianie percepcji wzrokowej i elementy treningu umiejętności społecznych"
zapisy - https://goo.gl/forms/dFVJvI2PiNge3ZQm2

1.03 - Zajęcia pokazowe dla rodziców "Techniki radzenia sobie ze stresem- warsztaty wzmacniające umiejętności emocjonalno-społeczne uczniów"
zapisy - https://goo.gl/forms/SFGcqUn1mH7CrOAx1

 

Zasady rekrutacji do klas I

Zasady rekrutacji do oddziałów przedszkolnych

 


 

III Bemowski Konkurs Fotograficzny "Zawody zatrzymane w obiektywie"

III Bemowski Konkurs Fotograficzny "Zawody zatrzymane w obiektywie" zakończył się dla naszych uczniów wielkim sukcesem. Nasza uczennica, Aleksandra Sobczyńska z klasy 5b zajęła 1 miejsce, a Pola Dejnas z 6d dostała wyróżnienie. 

Tekst i zdjęcia: D.Dziadyk-Szczepińska, J.Szaciłło

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Uczniowie pełni pomysłów

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w projekcie „Samorządna młodzież na Bemowie i Pradze – Północ” współrealizowanego przez Stowarzyszenie Lokalna Inicjatywa Bemowo. Zadaniem projektu jest aktywizowanie młodzieży i włączanie ich w życie szkoły, dzielnicy, miasta, korzystając z  mechanizmu budżetu partycypacyjnego oraz inicjatywy lokalnej. Uczniowie klas 7a, 7g, 7h przeszli kilka szkoleń, by móc napisać wnioski  i złożyć je w ramach projektu. Spośród bemowskich szkół złożono aż 19 projektów, w tym kilka z naszej szkoły. Już niedługo będzie można na nie głosować i pomóc naszej młodzieży w  realizacji własnych pomysłów na zagospodarowanie najbliższego terenu Warszawy.
Poniżej fotorelacja z debaty dla uczniów Bemowa, gdzie kilku śmiałków z klasy 7g i 7h przedstawiło swoje pomysły na zagospodarowanie miasta. Spotkanie odbyło się w MAL-u „Dwa Jelonki” przy ul. Powstańców Śląskich 44.

Tekst i zdjęcia: U.Pyzik

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Dzień Bezpiecznego Internetu, 2018 r.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. 

DBI 2018 obchodzony był 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie można zbudować kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Warto podkreślić, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji.
Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

Uczniów zachęcamy do udziału w dzielnicowym konkursie plastycznym na zrobienie komiksu lub zdjęcia prezentującego zasady netykiety czyli zasady kulturalnego zachowania w Internecie - regulamin konkursu

Materiały, z którymi warto się zapoznać:

 

Źródło: dbi.pl

Zebrała: K.Dzwonowska

 


 

BIAŁA SZKOŁA, Styczeń 2018

W dniach od 6 do 13 stycznia dzieci i młodzież z naszej szkoły uczestniczyły w obozie narciarskim zorganizowanym w miejscowości Murzasichle k. Zakopanego.
W bieżącym roku w imprezie wzięło udział 70 uczniów z klas I – VII. Towarzyszyła nam piękna zimowa aura. Większą część dnia spędzaliśmy na stoku, gdzie część dzieci uczyła się jeździć na nartach, a pozostali doskonalili swoje umiejętności. Odwiedziliśmy ośrodki narciarskie w Murzasichlu i Jurgowie.
Nie brakowało atrakcji także po szaleństwach na stoku. Kąpaliśmy się w basenach termalnych w Chochołowie. Niepowtarzalnych wrażeń oraz ciekawych informacji dostarczyła nam wszystkim gawęda góralska w miejscowej Izbie Regionalnej oraz wycieczka do Zakopanego połączona z wizytą w galerii sztuki.
Za rok na pewno wrócimy w to piękne miejsce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Tekst: I.Idzikowska

Zdjęcia: M.Falińska-Mrozek

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Friday the 16th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |