Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

12.11.2018 r. Dzień Wolny

12.11.2018 r. tj. poniedziałek jest dniem wolnym od pracy oraz zajęć dydaktyczno- wychowawczych. Szkoła tego dnia będzie zamknięta.

 


 

Światowy Dzień Chleba, 2018 r.

Chleb od tysięcy lat jest podstawowym elementem posiłków. Spełnia on również ważną funkcję w obrzędach wielu kultur. Światowy Dzień Chleba ustanowiony przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników obchodzony jest 16 października. Jego celem jest nauka jak szanować sam chleb i tych, którzy muszą na niego ciężko pracować.
W dniach 15-19.10.2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Chleba. W tych dniach odbyły się różne akcje poświęcone Światowemu Dniu Chleba.
Uczniowie z nauczycielami plastyki przygotowali plakaty, którymi udekorowane zostały szkolne korytarze. Można było zobaczyć ilustracje dotyczące wyrobu chleba oraz wystawę ziaren i zboża.
Podczas zajęć szkolnych i świetlicowych uczniowie wraz z wychowawcami robili smaczne, zdrowe i kolorowe kanapki, a także przygotowywali sałatki. Dzieci uczyły się piosenki „Mało nas do pieczenia chleba”, rozmawiali o pracy piekarza, rolnika, a także o tym jak powstaje chleb. Kilka klas było na wycieczce w piekarni.
Dziękujemy wszystkim za udział w akcji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Tekst: K.Dzwonowska

W dniu 17.10.2018 r. uczniowie z klasy IA w ramach Dni chleba odwiedziły piekarnię ,,Putka”. Panie sprzedawczynie opowiedziały dzieciom o różnych rodzajach pieczywa, które można kupić w sklepie: np.: pszenne, razowe, owsiane, ze szpinakiem itp. Obserwowaliśmy proces przygotowania surowego pieczywa i otrzymanie gotowego produktu w postaci przepysznych gorących bułeczek. Po powrocie do szkoły dzieci przygotowywały zdrowe kanapki, które zjadły ze smakiem. To były bardzo ciekawe zajęcia, za które serdecznie dziękujemy Paniom z piekarni. 

Tekst: M.Bobin

W środę na godzinie wychowawczej wyszliśmy do piekarni. Przed piekarnią spotkaliśmy samochód dowożący pieczywo i chwilę porozmawialiśmy o rodzajach pieczywa/chleba. Kto które pieczywo najlepiej lubi i dlaczego. Następnie obejrzeliśmy rodzaje pieczywa w piekarni. Każdemu uczniowi kupiłam świeżą, pachnącą kajzerkę. Wracając do szkoły uczniowie jedli kajzerki, zachwycali się kolorami jesieni. Było mnóstwo śmiechu i radości. Uczniowie stwierdzili, że była to bardzo miła lekcja.

Tekst: D.Szczepińska

Dzisiaj w klasie 7f świętowaliśmy Dzień Chleba. Na początku zebraliśmy przyniesione przez nas produkty - różne rodzaje pieczywa, np. chleb biały, razowy, ze słonecznikiem itd. Oprócz tego niemalże każdy wziął z domu coś, z czym lubi jeść kanapki. Były to: miód, dżem truskawkowy i brzoskwiniowy, ser biały, ser żółty i inne. Znalazła się nawet pasta jajeczna. Po omówieniu zebranych składników, był czas na robienie kanapek. W tym zadaniu każdy miał okazję się wykazać. Na zakończenie - z przyjemnością oddaliśmy się chwili kosztowania naszych smakołyków :)

Tekst: K.Załęska

Zdjęcia: K.Dzwonowska, A.Milner, B.Kowalska, M.Falińska-Mrozek, E.Zielińska, A.Ukleja, P.Pikulińska, A.Chmiel, P.Szymańska, K.Sowa, D.Bartnik, D.Dziadyk-Szczepińska, E.Łochowska, M.Parzych, K.Załęska, M.Miedziewska, K.Brandeburg, E.Żelazowska, B.Grzelecka, M.Bobin, A.Warda, M.Karkocha, A.Korzeniewska, W.Łukasiak, A.Kołakowska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

GEOGRAFICZNY RAJD ÓSMOKLASISTY

W dniu 14 września 2018 r. w Lesie Bemowskim został zorganizowany rajd dla  klas ósmych. Celem wycieczki było doskonalenie umiejętności orientacji na mapie oraz wiedzy przyrodniczej. Uczniowie wyposarzeni w kompasy, podążali wyznaczoną na mapie ścieżką, wykonując po drodze zadania. Na trasie nie zabrakło niespodzianek, w niektórych punktach ósmoklasiści spotykali przyrodników, którzy sprawdzali ich dotychczasowe obswerwacje. Po udzieleniu odpowiedzi uczestnicy otrzymywali informacje niezbędne, by móc ruszyć dalej.  Po dotarciu na metę ósmoklasiści otrzymali pamiątkowe długopisy oraz zakładki przyrodnicze do książek na dobry start w szkole.
Uczniowie naładowani pozytywną energią wrócili do szkoły.

Tekst i zdjęcia: K.Nowak

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wyprzedaż Garażowa, 2018 r.

Regulamin Wyprzedaży Garażowej

 


 

16 października - Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 października jest Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca. W tym roku uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny dołączyli do bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążenowo-oddechowej.
Bicie rekordu rozpoczęliśmy, razem z uczniami z całej Polski, punktualnie o godzinie 12.00, a zakończyliśmy o godzinie 12.30. Dzięki wieloletniej współpracy z Fundacją WOŚP, uczniowie znają zasady udzielania pierwszej pomocy. Wiedza ta owocuje w sytuacjach, kiedy dzieci radzą sobie z udzielaniem pomocy na miejscu zdarzenia.
Serdecznie dziękujemy uczniom klasy 6a i 6b za udział w tegorocznej akcji.

Tekst i zdjęcia: M.Falińska-Mrozek, A.Matysiak

Zapraszamy do obejrzenia filmu - link

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Zbiórka makulatury - wrzesień 2018

Szanowni Państwo,
zebraliśmy 4882,19 kg makulatury.
Zwycięska klasa 3 D za zebranie 919,52 kg, zgodnie z tradycją, otrzyma bilety do kina.
Klasy, które zajęły II i III miejsce pójdą na lody.

Największą ilość makulatury zebrały:
1 miejsce - klasa 3 D - 919,52 kg
2 miejsce - klasa 2 E - 435,73 kg
3 miejsce - klasa 4 C - 341,82 kg
4 miejsce - klasa 3 A - 311,42 kg
5 miejsce - klasa 6 G - 261,32 kg
6 miejsce - klasa 1 E - 235,02 kg

Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę i zapraszamy do udziału w kolejnej akcji, którą planujemy przeprowadzić wiosną 2019 roku.

Wyniki zbiórki makulatury - lista klas

Tekst: K.Gajewska-Bereza

 


 

Konkursy w ramach projektu "Piękna nasza Polska cała" oraz obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna nasza Polska cała" oraz obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przez naszą szkołę organizowane są dwa konkursy:

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach.

 

 


 

Zapraszamy na Wielkie Święto Programowania

Kiedy: sobota 6 października 2018 r.

Gdzie: Warszawa, wieżowiec Oxford Tower przy ul. Chałubińskiego 8, godz.: 10.00-16.00, wstęp wolny

6 października 2018 r. – warto zapisać tę datę w kalendarzu! Tego dnia rusza Europejski Tydzień Kodowania. Postanowiliśmy to uczcić.  Do wspólnej zabawy i świętowania w godz. 10-16 zapraszamy dzieci i rodziców.

Wielkie Święto Programowania to impreza organizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji, Centrum Projektów Polska Cyfrowa i NASK. Zapraszamy dzieci, opiekunów, nauczycieli wraz z uczniami – wszystkich, którzy chcą ciekawie spędzić czas.
Co, gdzie, kiedy?
Oto garść praktycznych informacji: spotykamy się w najbliższą sobotę (6 października) w budynku Oxford Tower przy ul. Chałubińskiego 8 w godz. 10-16. Nie musisz kupować biletów – wstęp na Wielkie Święto Programowania jest wolny.
Co się będzie działo?
Dzieciaki będą miały wyzwanie! Jakie? Przejść 15 stref warsztatowych, gdzie aktywnie spędzą czas bawiąc się i ucząc jednocześnie. Za udział w tych aktywnościach otrzymają pamiątkowy dyplom i upominki. Zwiedzenie wszystkich stoisk może potrwać do 1,5 godz.
Ponadto, na naszych gości czekać będą gotowe do działania roboty: przesympatyczne niebieskie kulki Dash i Dot, chętny do zaprogramowania Photon, Lofi z zestawem logicznych wyzwań, a także małe Ozoboty, które pobudzą nas do manualnych działań.
Miłośnicy „planszówek” rozwiną umiejętności programistyczne w niecodzienny sposób, a na wszystkich czekać będzie niezliczona liczba zagadek, łamigłówek oraz aplikacje mobilne do nauki kodowania.
Dodatkowo rozgrzejemy się muzycznie przy Makey Makey i poznając robotyczne tańce.
Nie zabraknie również sportowych emocji! O godz. 10:00 roboty sterowane przez dzieci wezmą udział w wielkim wyścigu o tytuł „Robota - Mistrza Polski w biegu z przeszkodami”.
Rodzicu, Ty też nie będziesz się nudził…
Przez cały czas trwania imprezy będą działały też stoiska eksperckie dla rodziców. Opiekunowie będą mogli zasięgnąć tam porad, m.in. jak wspierać swoje dziecko w cyfrowym świecie. Porozmawiamy o bezpieczeństwie w Internecie – naszym i dzieci. A ci, którzy nie mają jeszcze Profilu Zaufanego, będą mogli go założyć i potwierdzić. Dlatego pamiętaj, by wziąć dowód osobisty.

Tekst informacji: Wydział Komunikacji Ministerstwa Cyfryzacji

 


 

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła uczestniczyła w akcji VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 28 września 2018 r. pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości.
28 września  uczniowie klas IV - VIII na lekcjach matematyki zdawali egzaminy i uzyskiwali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Tekst: M.Miętus

Plakat

Licencja organizatora

 


 

Saturday the 23rd. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |