Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Święto Niepodległości

Czwartek 10 listopada był w naszej szkole dniem przypominającym o Święcie Niepodległości. Na każdym poziomie klas 0-3 odbywały się apele i inscenizacje związane z tym świętem.

Uczniowie klas pierwszych obejrzeli prezentację "Historia w kolorach – Polskie symbole narodowe”, która pokazała im piękno krajobrazów Polski oraz przybliżyła początek państwa polskiego i symbole narodowe. Uczniowie śpiewali wspólnie piosenkę „Jestem Polakiem” oraz hymn państwowy. Przedstawiciele klas uczestniczyli w mini quizie o Polsce.

Podczas apelu klas drugich, uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze wydarzenia związane z walką o wolną Polskę i uroczyście odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". Nie zapomniano także przybliżyć postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Podczas apelu uczniowie obejrzeli film "Mieszkańcy spod jedenastki".

Zdjęcia: K.Dzwonowska, A.Milner, W.Pikuła

 


 

Dzień Śniadanie Daje Moc

Nasza szkoła uczestniczy w programie „Śniadanie Daje Moc”. Najważniejsze cele programu to zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
8.11.2016 r. uczniowie klas pierwszych i klasy 2i wraz z wychowawcami zorganizowali „Dzień Śniadanie Daje Moc”. Uczniowie przygotowali smaczne, kolorowe kanapki. Na wspólne śniadanie zaprosili uczniów zerówek.

Zdjęcia: P.Pikulińska, A.Bała

 


 

Spotkanie uczniów klas 3 z siatkarzami z ASZ Politechnika

W dniu 7.11 klasy 3a, 3b, 3d uczestniczyły w zajęciach sportowych prowadzonych przez siatkarzy z Politechniki Warszawskiej. Dzieci bardzo chętnie brały udział w aktywnościach proponowanych przez studentów. Stając do różnorodnych aktywności, uczniowie mogli wywalczyć  nagrody. Na koniec spotkania siatkarze zaprezentowali nam robiącą wrażenie kompilację zagrywek i odbić na boisku.

Zdjęcia: G.Wójcik, A.Małek

 


 

Europejski Tydzień Kodowania w SP 321, 2016 r.

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do obchodów Europejskiego Tygodnia Kodowania, który był obchodzony w dniach 15-23 października 2016 roku
Uczniowie klas IV-VI w programie Scratch tworzyli różne projekty, animacje m.in. projekt Akwarium.
Uczniowie klas II-III po zalogowaniu się na platformie Studio Code pisali swoje pierwsze linie kodu z Angry Birds. Jedna z drugich klas kodowała z Minecraft.
Natomiast uczniowie klas I mieli zajęcia z kodowania pod hasłem „Kodowanie na dywanie”. Uczniowie otrzymali plansze do gry, pionki, klocki ruchu: start, stop, strzałki. Zadaniem była próba dotarcia do celu, zaplanowania drogi i zapisania jej za pomocą symboli strzałek. Uczniowie mieli przy tym zadaniu dużo radości. Kolejnym zadaniem maluchów było wykonanie ćwiczeń dostosowanych do ich umiejętności i możliwości na platformie Studio Code.
20.10.2016 r. w klasie Ic została przeprowadzona lekcja przez Katarzynę Dzwonowską w obecności doradcy metodycznego m.st. Warszawy w zakresie informatyki oraz kilku nauczycieli z warszawskich szkół. Nauczycielom i uczniom lekcja bardzo się podobała. Wszyscy aktywnie w niej uczestniczyli. Dla pierwszaków było to pierwsze spotkanie z kodowaniem.

Zdjęcia: K.Dzwonowska, A.Masłocha

 


 

Lekcja w Kinotece

„Więc chodź, narysuj mój świat – jak powstają filmy animowane” to tytuł lekcji, na którą  do Kinoteki wybrali się uczniowie klasy 3 b i 3 d.  Podczas lekcji dzieci dowiedziały się, jak powstawały pierwsze filmy animowane, odkryły, na czym polega praca animatora i jak można nim zostać, przekonały się, co łączy konturówkę z filmem animowanym, zobaczyły, jak można ożywić postać z bajki. Podsumowaniem zajęć była projekcja filmu pt. „Mały książę”.

Zdjęcia: A.Małek, G.Wójcik

 


 

Poznajemy modernistyczną architekturę Warszawy

W sobotę 5.11. 2016 r. przedstawiciele klas VI f, VI b i VI c pod opieką p. Marty Miedziewskiej wzięli udział w zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy spacerze z przewodnikiem po okolicach placu Trzech Krzyży. Przy pomniku Wincentego Witosa z uwagą wysłuchali krótkiego wprowadzenia na temat modernizmu w architekturze. Zostali też zapoznani z postacią wybitnego architekta, Le Corbusiera, czołowego przedstawiciela tego stylu. Następnie przeszli od gmachu Państwowej Komisji Planowania Gospodarczego do BGK, a potem w stronę Muzeum Narodowego. Po drodze zatrzymywali się, by wysłuchać opowieści i anegdot związanych z mijanymi modernistycznymi budowlami.

Zdjęcia: M.Miedziewska

 


 

Wymysły pod Lasem

4 listopada uczniowie z klasy 1c oraz klasy 1d wybrali się na lekcje w plenerze, do lasu. Na początek dzieci brały udział w zabawie dramowej "Czas i las". Potem, podczas podchodów po lesie, dowiedziały się, jakie rośliny rosną w poszczególnych piętrach lasu, szukały darów lasu i zastanawiały się nad znaczeniem lasu dla ludzi i zwierząt. Ogromną atrakcją były zabawy na podwórku i karmienie zwierząt. Swoimi wiadomościami i spostrzeżeniami dzieci mogły pochwalić się podczas quizu. Uczniowie wykonali też prace plastyczne "Jesienny collage z lasu" - będą one pamiątką naszej wizyty w Wymysłach pod Lasem.

Zdjęcia: A.Masłocha, P.Pikulińska, P.Archutowska

 


 

Warsztaty dietetyczno – kulinarne pt. „Zielona kraina”

Co należy jeść? Jaka powinna być nasza dieta? Które owoce i warzywa zawierają najwięcej potrzebnych nam składników? Czego jeść najwięcej, a czego unikać?
Na te i inne pytania uczniowie klas IV uzyskali odpowiedzi w czasie warsztatów dietetyczno – kulinarnych pt. „Zielona kraina”.

17 i 18 października 2016r. w naszej szkole gościli dietetycy, którzy uczyli dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych. Pokazywali uczniom rodzime i egzotyczne warzywa i owoce. Tłumaczyli, że nasza dieta powinna być urozmaicona i opierać się na spożywaniu tego, co dostarcza organizmowi najwięcej witamin i składników mineralnych, dzięki którym zyskamy siły do nauki i zabawy a unikniemy otyłości.
Uczniowie mieli też okazję przygotować napój energetyczny z warzyw i owoców. Panie podały przepis, dzięki któremu można było napić się dobrego koktajlu, którego głównym składnikiem był szpinak, choć jego smaku wcale się nie czuło. Następnie uczniowie przygotowywali własną sałatkę warzywną i częstowali się nią. Na koniec dzieci obserwowały przygotowanie zdrowego, słodkiego deseru. Zajadanie się słodką niespodzianką kończyło warsztaty i spotkanie z dietetykami.
Wszystkim uczniom bardzo podobały się zajęcia, brali w nich czynny udział, zjedli też coś dobrego i zdrowego!

Zdjęcia: I.Idzikowska

 


 

1 listopada

9-11925

Takie ciche, ciche święto,
Rozjarzone świeczkami,
Dzień, w którym serce pozdrawia,
Pamięta
Tych, co rozstali się z nami.

Święto rozsnute mgliście
Nad jesiennym, zadumanym światem,
Gdy żywi zmarłym dobrą myśl wyślą,
Zmiotą z grobu zeschłe liście,
Położą kwiatek.

Autor: Hanna Łochocka 

 


 

Święto chleba

18 października 2016 roku, zgodnie z tradycją, uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w obchodach Dnia chleba. Już kilka dni wcześniej korytarze naszej szkoły zapełniły się przepięknymi pracami plastycznymi. Dzieci ze wszystkich klas przygotowały plakaty związane z pieczywem, historyjki obrazkowe "Od ziarenka do bochenka", ciekawe hasła związane z chlebem, piramidy żywieniowe oraz talerzyki ze zdrowymi pokarmami. W holu głównym oraz w budynku filii można było zobaczyć ilustracje dotyczące wyrobu chleba, fotografie młynów i piekarni. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa pieczywa, różnych przetworów oraz ziaren. Dzieci mogły skosztować wszystkich smakołyków i porównać ich smaki.
Pierwszoklasiści uczestniczyli w lekcji poprowadzonej przez panią pielęgniarkę. Rozmawiali na temat zdrowego odżywiania, higienicznego spożywania pokarmów oraz zasad zdrowego odżywiania. Uczniowie klas pierwszych i zerówek oglądali film o produkcji chleba. Chętnie rozwiązywali zagadki związane z pieczywem. Drugoklasiści i trzecioklasiści obejrzeli przedstawienie o chlebie przygotowane przez młodych artystów, uczestników koła teatralnego z naszej szkoły. Julia Hynowska odczytała swój autorski wiersz pt. „Co lepsze?”, za który została nagrodzona gromkimi brawami. Uczniowie klas starszych przygotowali zdrowe i pożywne kanapki, którymi częstowali nauczycieli i swoich kolegów. Ponadto odbyły się rozgrywki sportowe między klasami propagujące zdrowy styl życia.
Dzień chleba w naszej szkole to nie tylko atrakcje i kolorowe wystawy, to przede wszystkim nauka jak szanować sam chleb i tych, którzy muszą na niego ciężko pracować. Spędziliśmy ten dzień w miłej i przyjaznej atmosferze a nasza szkoła zapachniała smacznym, świeżym chlebkiem.

Wszystkie zdjęcia dostępne są na stronie z Galerią Zdjęć.

Zdjęcia: K.Dzwonowska, B.Jankowska, M.Karkocha, A.Masłocha, A.Nowicka, W.Pikuła, U.Pyzik, A.Warda

 


 

Sunday the 24th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |