Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Wakacje 2018

Życzę uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły, słonecznych i bezpiecznych wakacji, wielu wspaniałych przygód oraz szczęśliwego powrotu do szkoły :)

Administrator strony

 


 

Tydzień Integracji w SP321, 2018 r.

W tym roku Tydzień Integracji trwał od 11 do 15 czerwca.

Już wcześniej, 8.06 rozpoczęły się przesiewowe badania ortoptyczne dla uczniów zerówek i klas pierwszych. Miały one na celu wychwycenie zaburzeń widzenia obuocznego oraz ich leczenie za pomocą odpowiednio dobranych ćwiczeń. Kilka dni po badaniu każdy otrzymał wynik badania z ewentualnymi wskazówkami do dalszej pracy.

11.06 odbyły się warsztaty języka migowego. Uczestniczyły w nich klasy: 1c, 2b, 2c, 3a i 3b. Pani, która prowadziła warsztaty przekazała dzieciom podstawową wiedzę na temat osób niesłyszących i niedosłyszących oraz pokazała jak należy się zachować w obecności takiej osoby. Dzieci z zainteresowaniem w nich uczestniczyły, zadawały pytania i uczyły się niektórych słów z języka migowego.

W dniach 12.06 - 14.06  rozgrywały się turnieje w “dwa ognie” dla klas drugich i trzecich oraz w “zbijaka” dla klas pierwszych. Wybrane z klas drużyny walczyły zawzięcie, a pozostali uczniowie głośno, z przejęciem dopingowali. Wyniki są następujące:

w kategorii klas pierwszych:

 • I miejsce klasa 1d
 • II miejsce klasa 1c
 • III miejsce klasa 1a

 

w kategorii klas drugich:

 • I miejsce klasa 2b
 • II miejsce klasa 2c
 • III miejsce klasa 2a

 

w kategorii klas trzecich:

 • I miejsce klasa 3g
 • II miejsce klasa  3i
 • III miejsce klasa 3f

 

Dla zwycięzców przygotowane były złote, srebrne i brązowe medale oraz dyplomy.

14.06 przeprowadzone zostało wśród uczniów klas 4-7 głosowanie na Anioła Integracji. Uczniowie wybierali nauczyciela oraz  koleżankę lub kolegę. Aniołem Integracji została Pani Anna Wiechowska, a wśród uczniów - Julia Molenda.  

15.06 odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielami Olimpiad Specjalnych. Gościliśmy w naszej szkole dwóch zawodników oraz osobę z fundacji. Uczniowie dowiedzieli się jaka jest historia olimpiad specjalnych, oglądali medale z igrzysk oraz poznali zasady organizowania takich zawodów.

15.06 to też dzień Mistrzostw SP 321 w piłkę nożną dla klas 4-7. Uczniowie klas starszych sami tworzyli swoje drużyny i zapisywali się przez Internet. Do zawodów przystąpiło 6 drużyn (w tym jedna dziewczęca :)).

W dniach 11.06 - 13.06 uczniowie klasy 3a przygotowali kiermasz "Przez żołądek do serca!". Można tu było kupić pyszne babeczki z owocami, cukierki, pączki małe i duże, ciasteczka itp. Zebrane pieniądze w kwocie 864 zł. zostały przekazane na fundację Olimpiad Specjalnych.

Dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w przygotowaniach związanych z Tygodniem Integracji.

Tekst: P.Pikulińska, A.Masłocha

Zdjęcia: K.Dzwonowska, P.Pikulińska, M.Strankowski

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się wg. harmonogramu:

21.06.2018 r. (czwartek) sala gimnastyczna:

 • godzina 18.30 klasy 6 i 7

Uczniowie tych klas otrzymają świadectwa 22.06.2018 r. (piątek) na spotkaniu z wychowawcą o godz. 8.00

 

22.06.2018 r. (piątek):

 • godz. 8.00 - klasy 0 (sala patio)
 • godz. 8.00 - klasy 1 i 2 (sala gimnastyczna)
 • godz. 9.30 - klasy 3 (sala gimnastyczna)
 • godz. 11.00 - klasy 4 i 5 (sala gimnastyczna)

Uczniowie klas 1-5 świadectwa otrzymają 22.06.2018 r. na spotkaniu z wychowawcą po uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Komunikat Dyrektora

 

Zdjęcia z zakończenia roku klas 6-7 i 1-3

 


 

Miej wpływ na SWOJĄ OKOLICĘ

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas 7a, 7g, 7h wzięli udział w projekcie „Samorządna młodzież na Bemowie i Pradze – Północ” współrealizowanego przez Stowarzyszenie Lokalna Inicjatywa Bemowo. Uczniowie szkolili się, składali wnioski, by w ramach budżetu partycypacyjnego stworzyć miejsce przyjazne mieszkańcom Bemowa.
Z ogromną przyjemnością informujemy, że po długich zmaganiach projekt  dwóch uczniów z klasy 7h, Marcela Jeznacha i Bartosza Domżały,  pt. Turniej E-Sportowy przeszedł do głównego etapu.
Abyśmy mogli cieszyć się sukcesem uczniów naszej szkoły potrzebujemy pomocy wszystkich mieszkańców Warszawy (nie trzeba być zameldowanym, nie trzeba być pełnoletnim). Gorąco zachęcamy do głosowania.
Jak to zrobić? Są dwa sposoby:
- przez Internet – na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl – aby zagłosować trzeba mieć dostęp. Na adres e-mail przyjdzie link aktywizacyjny, który umożliwi głosowanie
- papierowo – wypełniając kartę do głosowania. Należy zgłosić się do urzędu dzielnicy, wypełnić kartę w wyznaczonym punkcie i zagłosować na wybrany projekt. Przed oddaniem karty konieczne będzie okazanie ważnego dokumentu tożsamości.
Ważne!!!
Osoba niepełnoletnia również może zagłosować. Wystarczy dołączyć zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w budżecie partycypacyjnym. W głosowaniu przez Internet rodzic lub opiekun prawny musi wypełnić swoje dane i wyrazić zgodę w formularzu elektronicznym.
Termin głosowania do 30 czerwca 2018 r.
Pomóżmy zrealizować projekt uczniów 7h  Szkoły Podstawowej nr 321. Miejmy wpływ na to, co dzieje się w okolicy.
Głosujmy na pozycję nr 1. TURNIEJ  E- SPORTOWY (447) Turniej gry: Fifa i Rocket League. Lokalizacja: Dwa Jelonki, Bemowo.

Dziękujemy!!!

Tekst: U.Pyzik

 


 

"Jak nie czytam, jak czytam", 2018 r.

W piątek 8.06.2018 r. po raz kolejny nasza szkoła czyli “Zaczytana SP321”, uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji “Jak nie czytam, jak czytam”. Pogoda nam dopisała!
Przygotowania do akcji rozpoczęliśmy kilka dni wcześniej. Uczniowie klas 4-7 wraz z wychowawcami wykonali plakaty z tytułami ulubionych książek. Uczniowie klas 1-3 rysowali swoich ulubionych bohaterów z książek. Z tych rysunków powstała w budynku naszej szkoły “Zaczytana aleja”.
Dla wszystkich uczniów klas 0-7 i nauczycieli został ogłoszony konkurs fotograficzny “Sleeveface, ubierz się w książkę”.  
Nagrody uczniowie i nauczyciele otrzymali podczas finału akcji “Jak nie czytam, jak czytam”. Wszystkie zdjęcia nadesłane na konkurs można było obejrzeć na telewizorze wystawionym w holu szkoły.
8.06.2018 r. wszyscy uczniowie klas 0-7 spotkali się na boisku szkolnym. Utworzyliśmy kształt słońca: kilka klas ustawiło się tworząc okrąg, pozostałe stanęły w rzędach będących  promieniami.
Każdy przyniósł książkę, którą czytał przez kilka minut w ciszy i skupieniu.
Wielu uczniów przebrało się za bohaterów swoich ulubionych lektur. Przy akompaniamencie piosenek związanych z bajkami i baśniami zaprezentowali swoje stroje przed publicznością. Za wspaniałe przebrania otrzymali specjalnie przygotowane na tę akcję okolicznościowe upominki: znaczki, długopisy, zakładki.
Uczniowie czytali w gronie koleżanek i kolegów. Wiedzą, że czytanie może kojarzyć się z relaksem, czasem wolnym, rozrywką, radością.
Na zakończenie można było zrobić sobie zdjęcie na “zaczytanej ławeczce” specjalnie przygotowanej w tym dniu na ten cel.
To był bardzo przyjemnie spędzony wspólnie czas. Z roku na rok coraz więcej uczniów włącza się do akcji, chętnie fotografują się z książkami - wiedzą, że czytaniem należy się chwalić.
Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i zachęcamy do dalszego czytania!

Tekst: K.Dzwonowska, A.Masłocha

Zdjęcia: D.Dziadyk-Szczepińska, K.Dzwonowska, A.Warda

film

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Tydzień Integracji 2018 r.

Plan Tygodnia Integracji:

 • 8.06 i 11.06 – przesiewowe badania ortoptyczne dla uczniów zerówek i klas pierwszych
 • 11.06  warsztaty z języka migowego dla reprezentantów klas z naszej szkoły
 • 12.06 – turniej w ,,zbijaka’’ dla klas trzecich
 • 13.06 – turniej w ,,dwa ognie’’ dla klas drugich
 • 14.06 – turniej w ,,dwa ognie’’ dla klas pierwszych
 • 11-13.06  kiermasz ,,Przez żołądek do serca!”, zebrane pieniądze zostaną przekazane na fundację Olimpiad Specjalnych
 • 14.06 – głosowanie na Anioła integracji w naszej szkole – głosujemy na anioła wśród uczniów i nauczycieli/specjalistów z klas IV - VII
 • 15.06 – spotkanie z przedstawicielami Olimpiad Specjalnych (dwa spotkania: godz. 9:00 i godz. 10:00 w patio)
 • 15.06 – Mistrzostwa SP321 w piłkę nożną dla klas IV-VII

 

Tekst: P.Pikulińska

 


 

Szachy Torwar 2018 r.

W ogólnopolskim V Turnieju Finałowym dla uczniów klas I-III biorących udział w projekcie „Edukacja przez Szachy w Szkole”, który odbył się 8 czerwca 2011 na Torwarze startowało 799 uczestników z 105 szkół. Podzieleni oni byli na 9 grup turniejowych, osobno chłopcy i dziewczynki na poziomie klas I-III.
Drużyna SP 321 miała swoich reprezentantów w 5 grupach turniejowych występując w składzie:
1. Ciemiorek Jakub kl. I d
2. Kosieradzki Mikołaj kl. I d
3. Król Mateusz kl. I d
4. Rudziński Maciej kl. I d
5. Sadowski Adam kl. I b
6. Świątkowski Eryk kl. I f
7. Kołodziejczyk Katarzyna kl. I e
8. Dobroń Martyna kl. II b
9. Iwanicki Mateusz kl. III f
10. Iwanicki Marcin kl.III f
Uczniowie, po całodziennych zmaganiach na 64 polach, wrócili z zawodów z podwójnymi srebrnymi medalami i dwoma pucharami, oraz indywidualnie Mateusz Król z brązowym medalem za III miejsce w grupie.

Klasyfikacja ogólnopolska drużyn:
Złote medale
1. SP w Staniątkach 155 punktów
2. SP nr 62 w Krakowie 153 punkty
3. SP nr 2 w Tomaszowie Lubelskim 148 punktów
Srebrne medale
4. SP 143 w Warszawie 147 punktów
5. SP 48 w Krakowie 146 punktów
6. SP 321 w Warszawie 146 punktów

Klasyfikacja szkół warszawskich "Wars i Sawa grają w szachy":
1. SP 143  w Warszawie 147 punktów
2. SP 321 w Warszawie  146 punktów
3. SP 350 W Warszawie 138 punktów
Za wygraną partię otrzymywało się 3 punkty, do pierwszej trójki i złotego medalu brakowało nam zaledwie jednej wygranej partii!

Bardzo dziękuję za pomoc w przygotowaniach i nieocenione wsparcie na miejscu:
Pani Uli Pyzik, nauczycielce bardzo zaangażowanej w projekt
Pani Annie Matysiak, jej dobrej energii wystarczyłoby jeszcze na wiele dłużej
Pani Annie Świątkowskiej
Panu Pawłowi Dobroń
Uczennicy kl. V b Sandrze Zybrant
Uczniowi kl. V b Michałowi Iwanickiemu
Uczniowi kl. VII g Piotrowi Kołodziejczyk
a przede wszystkich zawodnikom za rewelacyjną grę!
Zapraszam do obejrzenia pełnych wyników, galerii oraz filmu z zawodów na stronie klubu.

Tekst: Z.Marks

 


 

"Gramy o Złotą Piłkę"

W środę 6 czerwca wzięliśmy udział w turnieju finałowym "Gramy o Złotą Piłkę" w kategorii wiekowej 2004-2006. Mecze finałowe rozgrywane były na stadionie Legii Warszawa.
Aby zagrać w turnieju finałowym nasi zawodnicy musieli przejść przez dwie fazy eliminacji. Rozegraliśmy łącznie pięć spotkań eliminacyjnych w których czterokrotnie wygrywaliśmy. Niestety ostatni przegrany mecz zadecydował o tym, że w turnieju finałowym mieliśmy zagrać o 3 miejsce. W meczu o 3 miejsce nasi zawodnicy wygrali pewnie i zdecydowanie 12:1 z zespołem Grom Warszawa, zajmując tym samym miejsce na najniższym stopniu podium.
Pomysłodawcą i pierwszym organizatorem turnieju „Gramy o Złotą Piłkę” był Aleksander Zaranek – sędzia piłkarski, główny organizator pierwszego po II wojnie światowej meczu piłkarskiego w wyzwolonej Warszawie. W tym roku mieliśmy już 58 edycję tego najstarszego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Warszawie, w którym łącznie wystartowało ponad 100 drużyn.
Gratulacje dla chłopców, którzy tworzyli drużynę za zaangażowanie, poświęcenie i godne reprezentowanie naszej szkoły.
Skład: Domański Piotr, Rutkowski Mateusz, Modzelewski Kuba, Cudny Konrad, Szporka Filip, Kowalczyk Antek, Bachanek Michał, Klimkowski Tomek, Karpiński Kuba, Nahorski Darek
Opiekun: Damian Bartnik

Tekst i zdjęcia: D.Bartnik

link do filmu

link do zdjęć

 


 

Ogłoszenie

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 321  w Warszawie informuje, że w placówce funkcjonuje szczególny nadzór nad pomieszczeniami szkoły oraz terenem wokół niej w postaci środków technicznych umożliwiających rejestrację obrazu (monitoring).

 


 

Saturday the 21st. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |