Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Bal karnawałowy, 2017 r.

Bal karnawałowy już za nami. Pozwólmy sobie na chwilę wspomnień ...

Zdjęcia: Manufaktura Kadru

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie. 

 


 

Zwiedzanie kościoła seminaryjnego z przewodnikiem Towarzystwa Przyjaciół Warszawy

W sobotę 4.02.2017 r. o godz. 11:00 przedstawiciele klas piątych i szóstych pod opieką p. Marty Miedziewskiej i p. Anny Jabłonowskiej wzięli udział w zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy spacerze z przewodnikiem. Tym razem uczniowie zwiedzili kościół seminaryjny Wniebowzięcia NMP i Józefa Oblubieńca znajdujący się przy ulicy Krakowskie Przedmieście 52/54.
Spotkanie z przewodnikiem rozpoczęło się niedaleko pomnika Adama Mickiewicza. Stamtąd zwiedzający mieli doskonały widok na klasycystyczną fasadę kościoła seminaryjnego. Podziwiali szczegóły architektoniczne i poznali ich symbolikę. Potem weszli do środka świątyni, gdzie siedząc w ławkach wysłuchali krótkiego wykładu na temat historii tego pokarmelickiego gmachu. Następnie przeszli przez trzy nawy, zwracając uwagę na liczne przedstawienia aniołów (podobno jest ich tam aż 566!), przepiękne ikony, organy i zabytkowe konfesjonały.
Po zwiedzaniu kościoła uczniowie pozowali do pamiątkowych zdjęć przed pomnikiem wieszcza oraz wśród świątecznych ozdób przy placu Hoovera.

Zdjęcia: M.Miedziewska, A.Jabłonowska

  

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w dowolne zdjęcie.

 


 

"Zima w mieście 2017"

Informacje o programie "Zima w mieście 2017" znajdują się w zakładce Zima w mieście.

 


 

DBI, 2017 r.

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu będzie obchodzony 7 lutego.
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
Hasło przewodnie tegorocznych obchodów to „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Podczas zbliżającej się 13. edycji wydarzenia w Polsce organizatorzy chcą zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.

Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI szczególnie podkreślony zostanie potencjał Internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.
Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.dbi.pl

 

Materiały i przewodniki dla rodziców, opiekunów:

 


Rodziców, opiekunów dzieci zachęcamy do zapoznania się z materiałami udostępnionymi przez Dyżurnet.pl

Eksperci Dyżurnet.pl informują, że najczęstsze formy cyberprzemocy to obrażanie, podszywanie się pod kogoś, włamywanie się na konta pocztowe, portale społecznościowe, komunikatory w celu rozsyłania kompromitujących informacji, publikowanie obraźliwych, ośmieszających informacji, komentarzy, zdjęć i innych materiałów. Najnowsze badania przeprowadzone przez NASK wskazują, że prawie 60% młodych ludzi spotkało się w sieci ze zjawiskiem poniżania i ośmieszania. Wielu takich sytuacji dałoby się uniknąć gdyby rodzice w porę ostrzegli dzieci przed konsekwencjami podejmowania ryzykownych zachowań w Internecie.

Innym bardzo niebezpiecznym zjawiskiem są ryzykowne zachowania dzieci będące konsekwencją działań w sieci. Z badań NASK wynika, że 23,1% badanej młodzieży spotkało się z osobą dorosłą poznaną w Internecie! A 61,4% z nich nie poinformowało o tym fakcie rodziców. Część, co prawda, uprzedzało o tym chociaż znajomych, ale aż 28,9% nie dało znać o tym fakcie nikomu.
Wynika z tego, że nie wszystkie nastolatki zdają sobie sprawę z możliwych, niebezpiecznych konsekwencji takich spotkań, stawiając się w pozycji potencjalnej ofiary napaści seksualnej, która może być dodatkowo nagrana i umieszczona w sieci.

We wrześniu 2016 roku zespół Dyżurnet.pl rozpoczął kampanię społeczną Możesz pomóc - reaguj, zgłoś!. Ma ona zwrócić uwagę użytkowników Internetu na znaczenie odpowiedniego reagowania na pojawiające się w sieci materiały przedstawiające seksualne wykorzystywanie nieletnich lub prezentujące wizerunki dzieci w kontekście seksualnym.

Więcej o kampanii "Możesz pomóc - reaguj, zgłoś!" http://reagujzglos.dyzurnet.pl/

 

DYŻURNET.PL - RODZICU, OD CIEBIE ZALEŻY BEZPIECZEŃSTWO TWOJEGO DZIECKA
OSTRZEGAJMY PRZED CYBERPRZEMOCĄ!
ROZMAWIAJMY, ABY DZIECI NAM UFAŁY! 

 


 

Warsztaty z okazji Dnia Babci i Dziadka

W dniach 20.01 – 23.01 w klasach I odbyły się Warsztaty z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci w tym dniu wykonały dla dziadków piosenkę pt.” Kiedy babcia byłą mała” oraz taniec do którego zaprosiły dziadków. Następnie uczniowie wspólnie z babciami i dziadkami wykonali laurki.

Do dyspozycji dzieci i dziadków były 4 stanowiska:

  • Laurka z tulipanów
  • Kosz pełen kwiatków wykonany z papierowych talerzyków i wyciętych kwiatków
  • Bukiet wykonany z kartki zielonej złożonej w harmonijkę i wyciętych kwiatków
  • Rysunek wykonany świecą i farbami

Po zakończonych warsztatach dziadkowie zabierali ze sobą wykonane wspólnie z wnukami prace.

Zdjęcia: P.Archutowska, A.Ukleja, E.Zielińska

   

 


 

"Bajkowy świat teatru"

Już po raz trzeci nasza klasa uczestniczyła w warsztacie teatralnym „Bajkowy świat teatru”. Tym razem poznaliśmy teatr ruchu i plastyki. Dowiedzieliśmy się, że w pracy aktora najważniejsza jest wyobraźnia i autentyczność na scenie. Sami mogliśmy tego doświadczyć odgrywając scenki pantomimiczne do muzyki A. Vivaldiego „Cztery pory roku”. Teatr to fajna zabawa dzięki, której możemy się lepiej poznać poprzez wspólne wyrażanie siebie. Bardzo lubimy te zajęcia.

Zdjęcia: A.Małek

Galeria - link

 


 

"Policz się z cukrzycą"

Stało się już tradycją, że podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod Pałacem Kultury i Nauki nie mogło zabraknąć reprezentantów naszego środowiska szkolnego. Jak co roku spotkaliśmy się wspólnie, w mroźne styczniowe popołudnie, aby móc uczestniczyć w akcji pod hasłem „Policz się z cukrzycą”. Dochody z tej charytatywnej imprezy zostają przeznaczone na zakup pomp insulinowych dla chorych dzieci oraz kobiet w ciąży.
W biegu brali udział uczniowie, absolwenci, rodzice, nauczyciele wychowania fizycznego oraz zawodnicy i sympatycy sekcji judo szkolnego „UKS SP 321”.
Był to już 11 bieg organizowany przez WOŚP, a nasza reprezentacja brała w nim udział po raz piąty. Co roku biega nas coraz więcej. W tym roku trasę pokonała aż 40 osobowa grupa dzieci i młodzieży wraz z całymi rodzinami. Cieszy nas fakt, że w ciągu tych kilku lat wspólnych biegów udało nam się zarazić tak dużą grupę osób biegową pasją.
Co roku na cukrzycę choruje coraz więcej osób. Jest to bardzo uciążliwa choroba, która niestety dotknęła też sześciu uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku pobiegnie nas jeszcze więcej i będziemy mogli w geście solidarności i chęci pomocy, jeszcze bardziej wesprzeć tę wspaniałą inicjatywę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zdjęcie: W.Wasilewski

 


 

BIAŁA SZKOŁA - Styczeń 2017

W dniach od 2 do 8 stycznia dzieci i młodzież z naszej szkoły uczestniczyły w obozie narciarskim zorganizowanym w miejscowości Murzasichle k. Zakopanego. W bieżącym roku w imprezie wzięło udział 76 uczniów z klas II – VI. Towarzyszyła nam piękna zimowa aura. Większą część dnia spędzaliśmy na stoku, gdzie część dzieci uczyła się jeździć na nartach, a pozostali doskonalili swoje umiejętności. Odwiedziliśmy ośrodki narciarskie w Murzasichlu, Jurgowie i Kozińcu. Nie brakowało atrakcji także po szaleństwach na stoku. Kąpaliśmy się w basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej. Niepowtarzalnych wrażeń dostarczyła nam wszystkim przejażdżka saniami w zimowej scenerii okolicznych lasów oraz wycieczka do Zakopanego.
Na pewno za rok wrócimy w to piękne miejsce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zdjęcia: I.Idzikowska

 

 


Wyniki konkursu - "Najpiękniejsza Chatka z piernika"

Z radością informujemy, że w konkursie na najpiękniejszą chatkę z piernika, dzieci z klas 1-3 zajęły następujące miejsca:

I miejsce – Weronika Malczyk 3b, Dominik Szczepek 1d
II miejsce – Alicja Chychłowska 3d, Natalia Jaworska 3d, Katarzyna Chychłowska 2h
III miejsce – Weronika Obrycka 3b, Zuzanna Kozioł 3b, Bartek Zieliński i Agata Wyganowska 3d, Krzysztof Nowosad 3d, Jakub Kacprzyk 1c.

W załączonej Galerii podziwiać można nagrodzone w konkursie chatki. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za udział w konkursie, zaangażowanie i fantazję.

Zdjęcia: G.Wójcik, A.Małek

Galeria - link

 


 

Młody Naukowiec

Każdy z nas na pewno marzył choć przez chwilę o byciu naukowcem. O eksperymentowaniu, poznawaniu i odkrywaniu tego co nieznane. Uczniowie z klas drugich i trzecich mieli okazję tego doświadczyć. Kilka dni temu odwiedził ich Pan Łukasz Bach z Małego teatru, który w prosty, zabawny i humorystyczny sposób przybliżył im niektóre prawa fizyki. Podczas spotkania dzieci między innymi poznały sekrety iluzjonistów, zbudowały silnik elektryczny, odwróciły wodę do góry dnem, powstrzymały grawitację oraz dowiedziały się jak wejść do balona. A wszystko to oczywiście przez świetną zabawę pod okiem doświadczonego instruktora. Okazuje się, że aby wcielić się w rolę Młodego Naukowca nie potrzeba zbyt wiele. Dzieci były zachwycone i bardzo żałowały, że spotkanie było tak krótkie.

Zdjęcia: W.Pikuła, A.Bała

Galeria - link

 


 

Tuesday the 16th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |