Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Zawody w gimnastyce dziewcząt

Dnia 09.04 odbyły się zawody w gimnastyce dziewcząt. Osiem  dziewcząt reprezentujących naszą szkołę zmagało się w trzech konkurencjach w których każda z nich otrzymywała indywidualnie punktację, która po zakończonych zawodach liczona była w całość jako suma zdobytych punktów drużynowo. Dziewczęta rywalizowały w następujących konkurencjach:
1. Skok przez kozła
2. Układ ćwiczeń wolnych
3. Ćwiczenia równoważne na ławeczce
Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę rywalizowały z gimnastyczkami z bemowskich szkół. W zawodach wystartowały szkoły  SP 82, SP 341, SP 357. Nasza reprezentacja zaprezentowała się najlepiej zwyciężając zawody. Dziewczęta zajęły pierwsze miejsce zdobywając mistrzostwo Bemowa. Gratulacje dziewczynki !!!!
W najbliższym czasie tj. 24.04.  nasze uczennice będą reprezentowały dzielnicę Bemowo na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w gimnastyce .
Trzymamy za nie kciuki  oraz życzymy jak  najlepszego startu. Naszą reprezentacje do startu przygotowała Pani Anna Bogdańska.
Lista dziewczynek startujących w zawodach
1.  Julia Gass
2. Zofia Kośnik
3. Dominika Owczarczyk
4. Anna Florkiewicz
5. Zuzanna Jaroszek
6. Aleksandra Rybak
7. Zuzanna Oleszkiewicz
8. Hanna Włodarczyk

Tekst i zdjęcia: A.Bogdańska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

"Kompetencje na szóstkę"

Klasa 6 a wzięła udział w programie ,,Kompetencje na szóstkę’’, który został zorganizowany przez Fundację Uniwersytet Dzieci. W ramach projektu na godzinie wychowawczej zostały zrealizowane cztery scenariusze lekcji kształtujące kompetencje społeczne: ,,Jakie są moje talenty i mocne strony’’, ,,Dlaczego czasem lepiej w drużynie’’, ,,Jak zrealizować projekt? Cz. I‘’ , ,,Jak zrealizować projekt? Cz. II‘’.
Poprzez udział w programie uczniowie rozwijali kompetencje społeczne tj. kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość. Doskonalili komunikację, współpracę w grupie, nawiązywanie relacji, planowanie oraz dzielenie się zadaniami.

Dyplom - Kompetencje na szóstkę

Tekst i zdjęcia: M.Miętus

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

17.04.2018 r. - Finał konkursu "Super Trójka"

W najbliższy wtorek matematyczne asy klas trzecich z ośmiu bemowskich szkół podstawowych po raz kolejny staną do rywalizacji o miano "Super Trójki". Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów z klasy 3h!

Tekst: A.Chmiel, P.Hilla-Wszołek

 


 

17.04.2018 r. Turniej wiedzy o zdrowym odżywianiu - "Po zdrowie na Bemowie"

 


 

Mini siatkówka

Uczennice klas V-tych i VI-tych reprezentowały naszą szkołę w Mini- siatkówce. Dziewczęta wywalczyły w Mistrzostwach Bemowa III- miejsce -brązowy medal. Dziewczęta przygotowała Pani Zofia Brzezińska.
Gratulujemy naszym reprezentantkom oraz życzymy dalszych sukcesów.

Tekst i zdjęcie: A.Bogdańska

 


 

Finał konkursów związanych z Rokiem Rzeki Wisły

22.03.2018 r. odbył się finał konkursów związanych z Rokiem Rzeki Wisły.
Spotkanie rozpoczęliśmy od zabawy, w której uczestniczyli laureaci, finaliści i wyróżnieni uczniowie ze wszystkich konkursów w klasach I-VII. Uczniowie zostali podzieleni na 5 grup. Każda z grup miała za zadanie odpowiedzieć na pięć pytań i dopłynąć statkiem do Morza Bałtyckiego, mijając po drodze miasta, przez które przepływa Wisła. Zabawa wzbudziła w uczniach wiele emocji.
Następnie zostały rozdane nagrody i dyplomy w konkursach: fotograficznym “Wisła w obiektywie” dla uczniów klas IV-VII, plastycznym “Płynie, Wisła płynie” dla uczniów klas I-III, plastycznym “Obraz mojej Warszawy. Nadwiślańskie pejzaże” dla uczniów klas I-VII organizowanym przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej.

Opis działań zorganizowanych w naszej szkole w związku z Rokiem Rzeki Wisły znajdują się w zakładce Program/Projekt - 2017 Rok Rzeki Wisły

Tekst: K.Dzwonowska, A.Masłocha

Zdjęcia: K.Dzwonowska, A.Masłocha, P.Pikulińska, P.Szymańska, A.Ukleja, E.Zielińska, rodzice uczniów

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

2 kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Co roku 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Historia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu sięga 2007 roku. Twórcy dnia chcieli skierować spojrzenia społeczeństwa na potrzeby osób z autyzmem oraz umożliwić im lepszy dostęp do terapii, a także zwrócić uwagę na dyskryminację, nadużycia i izolację, z którymi spotykają się ludzie z autyzmem i ich rodziny. Symbolem dnia stała się żarówka, a kolorem – niebieski. Dlatego podczas obchodów tego święta, budynki całego świata rozświetlają się na niebiesko.

Tekst: K.Dzwonowska

 


 

Wielkanoc, 2018 r.

"Wiosenne Święta"

Coraz bliżej wiosenne święta.
Przy suto zastawionym stole spotkają się wnuczęta.
Babcia mazurka upiecze i żurek ugotuje,
Oh... jak to wszystko pysznie smakuje!
Będzie też koszyczek z zajączkiem, barankiem.
I poświęcimy pokarmy sobotnim rankiem.
W nim świąteczne smakołyki: chleb, pieprz, trochę soli,
Chrzan, wędlina i kolorowe pisanki w głównej roli.
Nie zapomnij o baziach, zielonej borowinie
I złóż świąteczne życzenia całej swej rodzinie.
Żółtego kurczaczka, jajeczka smacznego,
Spokoju, uśmiechu i dyngusa mokrego.
Wesołego Alleluja!

Autor: Aleksandra Milner

 


 

Warsztaty wielkanocne, 2018 r.

W dniach 15-16.03.2018 r. w klasach 0-3 Panie ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Nasze Ostrowy poprowadziły warsztaty wielkanocne.
Uczniowie dowiedzieli się o zwyczajach i tradycjach związanych z Wielkanocą. Następnie wykonały tradycyjne palmy, z trzciny, bukszpanu, bazi i kwiatów z bibuły.
Te wspaniałe palmy, wykonane własnoręcznie przez dzieci, będą ozdobą tegorocznych Świąt Wielkanocnych.

Tekst: K.Dzwonowska, A.Masłocha

Zdjęcia: K.Dzwonowska, A.Masłocha, P.Pikulińska, P.Szymańska, A.Ukleja, A.Zielińska, A.Nowicka

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wojewódzki Konkurs Kuratoryjny z Matematyki

Uczennica naszej szkoły Dominika Okrasa (7H) przeszła przez szkolny i rejonowy etap Konkursu Kuratoryjnego z Matematyki. W trzecim etapie, czyli w finale konkursu mogła zdobyć tytuł finalisty (zdobywając minimum 60% punktów) lub tytuł laureata (zdobywając minimum 90%). Dominika spisała się na medal i sięgnęła po tytuł finalisty Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki, który nosi miano konkursu o najwyższym stopniu trudności. Na pewno będzie to w przyszłości dla niej przepustką do wymarzonej szkoły średniej. Gratulujemy wielkiego sukcesu!

Tekst: G.Antoniak

 


 

Wednesday the 22nd. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |