Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Dzień Bezpiecznego Internetu, 2018 r.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. 

DBI 2018 obchodzony był 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie można zbudować kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Warto podkreślić, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji.
Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

Uczniów zachęcamy do udziału w dzielnicowym konkursie plastycznym na zrobienie komiksu lub zdjęcia prezentującego zasady netykiety czyli zasady kulturalnego zachowania w Internecie - regulamin konkursu

Materiały, z którymi warto się zapoznać:

 

Źródło: dbi.pl

Zebrała: K.Dzwonowska

 


 

BIAŁA SZKOŁA, Styczeń 2018

W dniach od 6 do 13 stycznia dzieci i młodzież z naszej szkoły uczestniczyły w obozie narciarskim zorganizowanym w miejscowości Murzasichle k. Zakopanego.
W bieżącym roku w imprezie wzięło udział 70 uczniów z klas I – VII. Towarzyszyła nam piękna zimowa aura. Większą część dnia spędzaliśmy na stoku, gdzie część dzieci uczyła się jeździć na nartach, a pozostali doskonalili swoje umiejętności. Odwiedziliśmy ośrodki narciarskie w Murzasichlu i Jurgowie.
Nie brakowało atrakcji także po szaleństwach na stoku. Kąpaliśmy się w basenach termalnych w Chochołowie. Niepowtarzalnych wrażeń oraz ciekawych informacji dostarczyła nam wszystkim gawęda góralska w miejscowej Izbie Regionalnej oraz wycieczka do Zakopanego połączona z wizytą w galerii sztuki.
Za rok na pewno wrócimy w to piękne miejsce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Tekst: I.Idzikowska

Zdjęcia: M.Falińska-Mrozek

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Koduj z Gigantami - bezpłatne warsztaty z programowania, II edycja

Serdecznie zapraszamy uczniów na bezpłatne warsztaty z programowania 3 i 4 lutego 2018 r. (Warszawa, ul. Żurawia 6/12 lok. 508)
Warsztaty z programowania w blokach 1- lub 1,5- godzinnych w grupach do 12 osób

Tematyka:
Klasy 1-3 szkoły podstawowej: Scratch, Kodu
Klasy 4-6 szkoły podstawowej: Scratch, App Inventor
Klasy 7 szkoły podstawowej: C#, Visual Studio

Zapisy i więcej informacji na stronie https://www.giganciprogramowania.edu.pl/koduj_z_gigantami

Tekst: K.Dzwonowska

 


 

Bal karnawałowy tuż, tuż ...

W pierwszych dniach po powrocie z ferii uczniowie klas 0-3 mają zaplanowany bal karnawałowy.
Bal prowadzony będzie przez pracowników Szkoły Tańca Wasilewski-Felska w patio w głównym budynku.
Prosimy o przygotowanie dzieciom strojów na tę zabawę.

Terminy dla poszczególnych klas:

  • Poniedziałek 29.01.2018 r.

8:30 - 10:00 - klasy I
10:30 - 12:00 - klasy 0
12:30 - 14:00 - klasy II i III (zmiana poranna)

  • Wtorek 30.01.2018 r.

14:15 - 15:30 - klasy III (zmiana popołudniowa)

W tych dniach - zajęcia wg planu lekcji.

Tekst: A.Masłocha

 


 

Bezpieczne ferie - apel klas 2

Przedstawienie dotyczące bezpieczeństwa podczas ferii i zimowych zabaw przygotowali uczniowie klasy 2a.
Młodzi aktorzy profesjonalnie wcielili się w swoje role. Piękny taniec do utworu pt. „Mam tę moc” zachwycił widownię. Uczniowie zaprezentowali również instrumentalizację do utworu Beethoven'a.
Mamy nadzieję, że po obejrzanym występie, wszyscy uczniowie zadbają o to aby ich ferie były wesołe, niezapomniane, ale przede wszystkim BEZPIECZNE.

Tekst: E.Zielińska

Zdjęcia: A.Ukleja

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

WOŚP 2018 r.

 


 

Warsztaty “Sprawdź, czy umiesz się uczyć”

Zaproszenie dla uczniów do udziału w warsztatach feryjnych “Sprawdź, czy umiesz się uczyć” - link do zaproszenia

 


 

,,MATEMATYCZNE WYSZYWANKI”

Matematyka to nie tylko żmudne rachunki i często niezrozumiałe, trudne do rozwiązania zadania tekstowe. Matematyka to również zabawa i przyjemność z jej odkrywania.
Uczniowie klasy 6E na zajęciach koła matematycznego  zapoznali się  z techniką haftu strukturalnego zwanego także haftem matematycznym. Nazywany jest tak, ponieważ wzory powstają na skutek przecinania się odcinków. Często wyszywane elementy, to figury geometryczne (trójkąty, kwadraty, kąty itp.) wykorzystywane do utworzenia kwiatów czy krajobrazów. Wyszywanie tą metodą uczy spostrzegawczości, dokładności i precyzji przy wykonywaniu pracy. Haft matematyczny rozwija także wyobraźnię przestrzenną oraz koncentrację uwagi.
Prace uczniów ozdobiły ścianę korytarza przy Sali 207.

Tekst i zdjęcia: M.Miętus

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wizyta klasy 7c w Ambasadzie Niemiec w Warszawie

24 listopada 2017r. udaliśmy się do Ambasady Niemiec w Warszawie na spotkanie z p. Joanną Janecką. Relacja ze spotkania - link

 


 

Boże Narodzenie w klasach drugich

Uczniowie klas drugich do świąt Bożego Narodzenia przygotowali się solidnie.
Pod koniec listopada uczniowie brali udział w warsztatach osikowych, na których wykonali piękne choinki. Na lekcjach wykonywali ozdoby choinkowe, lukrowali pierniczki kolorowymi lukrami, uczyli się właściwego zachowania przy stole, trenowali składanie życzeń świątecznych.
We wtorek 19 XII klasa 2d zaprosiła nas na piękne przedstawienie Jasełkowe. Przygotowania do świąt zakończyliśmy w piątek 22 XII wspólnym wyjściem do kina na film pt. “Pierwsza gwiazdka”. Po powrocie do szkoły dzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy. Uczniowie rysowali lub rozwiązywali świąteczne łamigłówki.

Tekst: A.Masłocha

Zdjęcia: P.Pikulińska, P.Szymańska, A.Ukleja, E.Zielińska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Monday the 21st. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |