Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

"Jak nie czytam, jak czytam"

W piątek 8.06 ponownie zapraszamy do udziału w akcji “Jak nie czytam, jak czytam” i do przebrania się za ulubionych bohaterów z bajek, baśni, wierszy. Dla odważnych przygotowane są upominki!

Wszystkich uczniów klas 0-7 zapraszamy do udziału w konkursie: “SLEEVEFACE CZYLI UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ”.
Zadanie polega na wybraniu książki, ucharakteryzowaniu się na wzór okładki i zrobieniu zdjęcia z tą okładką.
PRZYKŁADY ZDJĘĆ dostępne są pod adresem tiny.pl/g89fs
Zdjęcia prosimy o przesłanie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 3.06.2018 r. W emailu proszę wpisać imię, nazwisko i klasę. Zdjęcia będą umieszczone w prezentacji wyświetlanej na telewizorze przy recepcji.
Spośród fotografii wybierzemy kilka najbardziej pomysłowych i efektownych, a zwycięzcy otrzymają nagrody na naszym spotkaniu 8.06.

Do zabawy zachęcamy również nauczycieli :)

Uczniowie klas 4-7 proszeni są o wykonanie spisu (w formie plakatu) tytułów swoich ulubionych książek - jedna kartka formatu A2 na klasę. Można nadać tytuł, np.: Książki, które czytamy, Książki na topie itp.
Prosimy o zrobienie zdjęć klasowych pod opieką wychowawcy z wykonanym plakatem (w bibliotece, na boisku, przy wejściu do szkoły itp.) i przesłanie zdjęcia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 8.06

Prosimy aby uczestnicy akcji 8.06 przynieśli ze sobą książki - papierowe książki :-)

Tekst: organizatorzy A.Dziedzic, K.Dzwonowska, A.Masłocha, J.Kostewicz, A.Warda

 


 

Matematyczny konkurs dzielnicowy "Geniusz"

19 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 316 odbył się drugi, finałowy etap dzielnicowego konkursu "Geniusz". Ośmiu wspaniałych matematyków reprezentowało naszą szkołę w finale, czworo zdobyło maksymalną liczbę punktów, a tym samym tytuł laureata:
Bartosz Fiszer (4A)
Oskar Rowicki (6E)
Jakub Fiszer (7H)
Jan Hynowski (7H)

Dwóch uczniów zajęło II miejsce:
Szymon Morawski (5G)
Michał Giętkowski (5A)

Gratulujemy naszym Geniuszom i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: G.Antoniak

 


 

Lekkaatletyka dziewcząt

Dnia 14.05 odbyły się indywidualne zawody w lekkiej atletyce dziewcząt o mistrzostwo szkół gimnazjalnych dzielnicy Bemowo w roku szkolnym 2017/2018. W wyniku reformy uczennice klas VII rywalizowały z uczennicami klas I gimnazjum. Nasze reprezentantki spisały się bardzo dobrze i zajęły bardzo dobre miejsca i tym samym zakwalifikowały się na szczebel warszawski.
Reprezentujące nas dziewczęta zajęły w poszczególnych konkurencjach następujące miejsca;
1. Sztafeta 4 x 100 w składzie Karolina Trautman, Iga Pająk, Weronika Ostrowska, Małgorzata Pietras II miejsce w dzielnicy Bemowo,
2. Bieg na 100m Małgorzata Pietras II- miejsce w dzielnicy Bemowo.
3. Bieg na 300m Karolina Trautman II- miejsce w dzielnicy Bemowo.
4. Skok wzwyż Iga Pająk II- miejsce w dzielnicy Bemowo.
5. Pchnięcie Kulą Agnieszka Olędzka II- miejsce w dzielnicy Bemowo.

W zawodach również startowały Jagoda Ordyniec, która zajęła IV miejsce w biegu na 100m, Weronika Ostrowska V miejsce bieg na 100m, Oliwia Krzycholik V miejsce bieg na 300m oraz Wiktoria Krychta IX miejsce bieg na 600m.

Dziewczęta osiągnęły bardzo dobre wyniki tym bardziej, że w każdej z wymienionych wyżej konkurencji przegrały z koleżankami starszymi od siebie. Jest to bardzo dobry widok na przyszłość i gwarancja poprawy wyników w przyszłym roku . Dziewczęta przygotowała Pani Anna Bogdańska.
Serdeczne gratulacje dziewczyny i powodzenia w przyszłym roku!

Tekst: A.Bogdańska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Bądź kumplem, nie dokuczaj!

Wystartowała czwarta edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj”. W tym roku twarzą akcji zostali piłkarze reprezentacji Polski - Grzegorz Krychowiak i Wojciech Szczęsny, którzy zachęcają dzieci do gry fair play i propagują koleżeńskie zachowania.
Klasa IIc przyłączyła się do kampanii i stworzyła projekt wymarzonego dnia kumpla w naszej szkole. Dzieci z dużym zaangażowaniem robiły plakaty i stworzyły w klasie konferencję prasową na temat swoich pomysłów.

Tekst i zdjęcia: P.Pikulińska, A.Masłocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Mamy kolejny sukces naszej reprezentacji dziewcząt w gimnastyce!

Pod koniec kwietnia w ramach LI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się zawody w wieloboju gimnastycznym dziewcząt. Reprezentantki naszej szkoły po wygranej na szczeblu dzielnicowym reprezentowały naszą dzielnicę. W zawodach brało udział 16 zespołów , które również reprezentowały swoje dzielnice.
Nasze dziewczęta ostatecznie zajęły VI- miejsce w Warszawie i jest to bardzo dobry wynik ponieważ w zawodach startują zespoły profesjonalnie uprawiające gimnastykę na co dzień i nie łatwo jest się z nimi mierzyć .
Zespół nauczycieli wychowania fizycznego wraz z dyrekcją składa gratulacje za tak dobry wynik!. Jednocześnie życzymy powodzenia oraz dalszych sukcesów w przyszłości.

Tekst: A.Bogdańska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Mistrzostwa SP 321 w piłce nożnej - zapisy

W związku z organizacją w naszej szkole Tygodnia Integracji zapraszamy wszystkich uczniów klas IV - VII na Mistrzostwa SP 321 w piłce nożnej!
Uczniowie tworzą zespoły max. 8 osobowe.
Zapisy trwają do 25 maja 2018 r., poprzez stronę internetową tiny.pl/g8q67
Przewidziane są nagrody dla wszystkich uczestników turnieju!
Zawody odbędą w Tygodniu Integracji (11-15 czerwca) na boisku szkolnym.
Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Organizatorzy: D. Bartnik, P. Pikulińska, A. Masłocha, K. Dzwonowska

 


 

XIV Finał Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Super Trójka”

W tym roku SP321 po raz czternasty w swoich murach gościła najlepsze drużyny klas trzecich z bemowskich szkół podstawowych na finale konkursu matematycznego „Super Trójka”.
Do rywalizacji stanęło 7 trzyosobowych zespołów trzecioklasistów, uczniów szkół nr 82, 150, 301, 316, 321, 341 i 350. W każdym z nich był lider odpowiadający za dobrą atmosferę w grupie i odbierający od sędziego głównego zadania do rozwiązania, sekretarz, który odpowiadał za prawidłowo wypełnioną kartę pracy grupy oraz sprawdzał rozwiązania u sędziego opiekuna oraz technik, którego zadaniem było zgodne z zasadami przesuwanie pionka po planszy.
Konkurs skonstruowany jest jako wielka gra planszowa w kształcie liter ST, którą uczestnicy pokonują rozwiązując zadania matematyczne o różnym stopniu trudności. Gdy rozwiążą je dobrze, przesuwają swój pionek o określoną ilość pól do przodu, jednak w przypadku pomyłki muszą swój pionek cofnąć. Oprócz zdobywania punktów za prawidłowo rozwiązane zadania muszą czasem wykonać zadania dodatkowe, np. trafić piłką do kosza, lub bramki, powiedzieć wspólnie do mikrofonu matematyczną rymowankę.
Tegoroczna rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, drużyny wykazały się niesamowitą wiedzą matematyczną, wytrwałością i wolą walki. Wszystkie zasłużyły na nagrody, którymi były zestawy gier. Każdy uczestnik otrzymał także dyplom. Po ciężkiej pracy uczestnicy i przybyli goście oglądali program artystyczny przygotowany przez tegorocznych uczestników świetlicowego konkursu „Mam talent”. Dzieci zachwycały nas muzykalnością, umiejętnościami tanecznymi, recytatorskimi i gimnastycznymi.
Zwycięzcami tegorocznej edycji, 14 edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Super Trójka” zostali uczniowie klasy 3h ze Szkoły Podstawowej nr 301, drugie miejsce zajęli uczniowie 3b ze Szkoły Podstawowej nr 82, trzecie miejsce wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 341.
Drużyna z naszej szkoły, uczniowie 3h: Jerzy Gajowiak, Ignacy Zadworny i Stanisław Zadworny zajęli czwarte miejsce. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy!
Chciałyśmy podziękować za pomoc w organizacji konkursu Panu dyrektorowi SP321 Włodzimierzowi Skarzyńskiemu, p.Katarzynie Sawickiej, p. Małgorzacie Winczewskiej, p. Marii Wołowiec, p. Lucynie Hilla, p. Katarzynie Dzwonowskiej, wychowawczyniom klas trzecich z naszej szkoły oraz koordynatorkom konkursu z bemowskich szkół podstawowych, a także pracownikom administracji SP 321.

Tekst: organizatorki P.Hilla-Wszołek, A.Chmiel

Zdjęcia: K.Dzwonowska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 

 


 

Kolejne sukcesy naszych dyslektyków!

Kwiecień był dla naszych dyslektyków czasem kolejnej edycji konkursu ortograficznego w ramach programu Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją.
Prawie setka uczniów przystąpiła do testu by wyłonić najlepiej piszących i znających zasady pisowni.
Najlepsi uczniowie z klas trzecich, czwartych, piątych i szóstych pojechali reprezentować naszą szkołę w warszawskim finale konkursu.
Zwycięzcy etapu szkolnego:

  • Klasy 3- Dawid Sobalski 3 C
  • Klasy 4- Paulina Olejarz 4 A
  • Klasy 5 - Patrycja Owczarczyk 5 A
  • Klasy 6 - Maksymilian Zbroja 6 E

 

Finał warszawski okazał się kolejnym konkursem, w którym nasi uczniowie pokazali się z dobrej strony. Wszyscy zanotowali wysokie wyniki punktowe, a Maksymilian Zbroja zdobył 2 miejsce w całej Warszawie!

W kwietniu odbył się również konkurs czytania dla drugoklasistów uczęszczających na zajęcia terapeutyczne. Szkolne eliminacje wygrali Michał Turno i Grzegorz Potrzeba z klasy 2 C.
I oni również pokazali się ze świetnej strony w czasie warszawskich finałów. Grześ zdobył drugie miejsce, a Michał wyróżnienie.
Bardzo mocno gratulujemy naszym uczniom sukcesów zarówno w etapach szkolnych jak i finałach.

Tekst: M.Boguś

 


 

„Majówka” godziny pracy sekretariatu i administracji

„Majówka” godziny pracy sekretariatu i administracji:
30 kwietnia do godz. 14.00
2 i 4 maja nieczynny

 


 

Dodatkowe zajęcia dla oddziału integracyjnego

W przyszłym roku planujemy dodatkowe zajęcia (obowiązkowe) dla oddziału przedszkolnego - integracyjnego. Zajęcia mają na celu wsparcie wszystkich dzieci w tym oddziale i będą obejmować obszary:

  1. Treningu umiejętności społecznych (emocje, radzenie sobie z nimi, reakcje na sytuacje trudne, porażki wygrane) – zajęcia te wspierają rozwój społeczny każdego dziecka i wpływają na zintegrowanie grupy.
  2. Ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne (kształtują relację z rówieśnikiem, wspomagają świadomość i orientację swojego ciała w przestrzeni, wspierają rozwój fizyczny dziecka).
  3. Zajęcia plastyczne prowadzone różnymi technikami (metoda malowania dziesięcioma palcami, tworzenie albumu autobiograficznego umożliwiającego lepsze poznanie siebie).
  4. Zabawy/ zajęcia integrujące grupę i umożliwiające tworzenie odpowiednich relacji.

 


 

Monday the 22nd. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |