Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Zebrania z rodzicami w roku szkolnym 2017/2018

Szanowni Państwo,

w zakładce Rok szkolny 2017/2018 znajduje się harmonogram zebrań.

 


 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 dla klas I odbędzie się 4.09.2017 r. o godz. 9:00 w sali gimnastycznej .

Uczniowie klas II-VII spotykają się z wychowawcami w klasach. Przydział sal dla klas zostanie zawieszony 4.09.2017 r. na tablicy informacyjnej przy wejściu do szkoły.

Klasy 2a, 2b, 2c, 2d - godz. 8:00

Klasy 3a, 3b, 3h, 3i - godz. 8:00

Klasy 3c, 3d, 3e, 3f, 3g - godz. 9:30

Klasy 4 - godz. 8:00

Klasy 5 - godz. 8:00

Klasay 6 i 7 - godz. 9:00

Uczniowie klas 0, spotykają się z wychowawcami o godz. 8:00 w filii szkoły:
klasa 0a - sala 9
klasa 0b - sala 10
klasa 0c - sala 5
W tym dniu dzieci mogą przebywać w placówce w godzinach 7:00 - 18:00.
Jednocześnie informujemy, że 1.09.2017 r. dla dzieci z klas 0, w filii szkoły odbędzie się dyżur w godzinach 7:00- 18:00.

O godzinie 10.30 ksiądz proboszcz zaprasza dzieci i rodziców do kościoła na uroczystą mszę świętą z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.

Dyrekcja szkoły

 


 

Zestaw podręczników na rok szkolny 2017/2018

Dotacja na podręczniki na rok szkolny 2017/2018 – przysługuje do klas I, IV, VI i VII oraz ćwiczenia dla klasy I-VII.
Ustawa podręcznikowa zakłada, że kupione podręczniki lub materiały edukacyjne do danych zajęć edukacyjnych w danej klasie będą wykorzystywane w szkole przez co najmniej trzy kolejne roczniki uczniów.

Podręczniki, materiały edukacyjne, materiały ćwiczeniowe oraz inne materiały biblioteczne powinny być gromadzone w bibliotece szkolnej.

Rodzice pozostałych klas nie muszą kupować podręczników do klas pozostałych, ponieważ obowiązują podręczniki na 3 lata, które znajdują się na stanie biblioteki szkolnej.

Szkoła podstawowa nieodpłatnie:
1) wypożycza uczniom podręczniki (do zwrotu po 1 roku) lub materiały edukacyjne, mające postać papierową (biblioteka informuje o dacie wydawania podręczników)
2) przekazuje uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku zwrotu lub je udostępnia.

Prawo do bezpłatnego dostępu nie obejmuje podręczników do nieobowiązkowych zajęć edukacyjnych, takich jak: religia/etyka.

Szkolny wykaz podręczników na rok szkolny 2017/2018
Szkolny wykaz podręczników z religii na rok szkolny 2017/2018

 


 

Wakacje 2017

Życzę uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły, słonecznych i bezpiecznych wakacji, wielu wspaniałych przygód oraz szczęśliwego powrotu do szkoły :)

Administrator strony

 


 

Młode Ratowniczki

W czerwcowy weekend  uczennice naszej szkoły udzieliły pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie. Podczas rowerowej przejażdżki Natasza Ornoch, Maja Konisiewicz, Gaja Malec i Magdalena Lichota z klasy 4b zauważyły w okolicach placu zabaw przy kościele Matki Bożej Królowej Aniołów człowieka leżącego na ziemi. Zatrzymały się i natychmiast wezwały dorosłych. Dzięki ich szybkiej reakcji w niedługim czasie przybyła karetka pogotowia i poszkodowany otrzymał fachową pomoc.
Młode Ratowniczki brały udział w zajęciach nauki pierwszej pomocy w ramach programu Ratujemy i uczy ratować WOŚP, które od wielu lat prowadzone są w naszej szkole.
Z ogromną radością przyjęliśmy informację, że uczennice naszej szkoły zachowały się tak  odpowiedzialnie. W świecie, w którym coraz częściej słyszymy o ludzkiej obojętności, cieszy fakt, że  postawa pomocy jest jeszcze naturalnym odruchem.

Tekst: A.Jabłonowska

 


 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się wg. harmonogramu:

 1. 22.06.2017 r. (czwartek) na sali gimnastycznej:

  • Godzina 17.00 uczniowie klas 5-tych,
  • Godzina 18.15 uczniowie klas 6-tych

 Uczniowie klas 5 i 6 otrzymają świadectwa 23.06.2017r. na spotkaniu z wychowawcą o godz. 8.00

 

2. 23.06.2017r. (piątek):

  • godz. 8.00 - klasy 1 (sala patio)
  • godz. 8.00 - klasy 0 (sala gimnastyczna)
  • godz. 9.30 - klasy 4 (sala gimnastyczna)
  • godz. 11.00 - klasy 2 (sala gimnastyczna)
  • godz. 12.30 - klasy 3 (sala gimnastyczna)

Uczniowie klas 1-4 świadectwa otrzymają 23.06.2017r. na spotkaniu z wychowawcą po uroczystości zakończenia roku szkolnego.

 


 

Tydzień Integracji w 2017 r.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tegorocznych obchodów Tygodnia Integracji, który odbył się w naszej szkole w dniach 29.05-2.06.2017 r.:

 

Jednocześnie zapraszamy do zapoznania się z wieloma informacjami zawartymi w zakładce Oddział Integracyjny

Tekst: K.Dzwonowska 

 


 

Integracja na zielonej szkole

W ostatnim tygodniu maja klasy integracyjne 4c i 5f oraz klasa 4b wyjechały na zieloną szkołę do Łodzi i Uniejowa. Pierwszego dnia wszyscy uczniowie wzięli udział w warsztatach tworzenia filmów animowanych w Muzeum Animacji Se-Ma-For. Naszym uczniom nie zabrakło wyobraźni, zainspirowani historią wynalazków stworzyli filmiki pt. „Maszyna do chmur”, „Maszyna do pączków”, „Wehikuł czasu” i „Miś Edison”. Następnie poznawali historię Łodzi podczas spaceru z przewodnikiem po słynnej ulicy Piotrkowskiej. Później odkrywali tajemnice dawnej fabryki bawełny podczas warsztatów „Kuferek Poznańskiego”. Drugiego dnia zaś wszyscy świetnie bawili się i integrowali w kompleksie basenowym Termy Uniejów. Na zakończenie uczniowie mogli zmierzyć się w turnieju zręcznościowym w wiosce indiańskiej Tatanka. Wyjazd pełen był nauki i dobrej zabawy. Cieszymy się, że nasi podopieczni uczyli się współdziałania, wzajemnego szacunku, zrozumienia i wrażliwości na potrzeby innych.

Tekst: A.Jabłonowska
Zdjęcia: Buxida

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

"Czytamy w Dzień Dziecka!" - ogólnopolska akcja "Jak nie czytam, jak czytam"

1.06.2017 r. dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” czyli ustanawiania rekordu czytania w jednym momencie.
Wszyscy uczniowie spotkali się na boisku szkolnym. Dzieci były ubrane w kolory Warszawy - żółty i czerwony.
Wysłuchaliśmy fragmentu książki “Wakacje Mikołajka”. Uczestnicy akcji w ciszy i skupieniu czytali przyniesione przez siebie książki. Wielu uczniów przebrało się za bohaterów swoich ulubionych lektur. Przy akompaniamencie piosenek związanych z czytelnictwem zaprezentowali swoje stroje przed publicznością. Za wspaniałe przebrania otrzymali specjalnie przygotowane na akcję okolicznościowe znaczki.
Uczniowie klas pierwszych akcję czytania obchodzili 31.05 na szkolnym placu zabaw. Tego dnia mamy pierwszoklasistów czytały wszystkim najpiękniejsze fragmenty wybranych książek.
Akcja “Jak nie czytam, jak czytam” trwała dwa dni.
Impreza miała inicjować modę na czytanie, przekonać uczniów, że czytać można wszędzie i że czytaniem należy się chwalić.
Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i zachęcamy do dalszego czytania!

Tekst: K.Dzwonowska, A.Warda
Zdjęcia: M.Boguś, D.Dziadyk-Szczepińska, K.Dzwonowska, A.Warda, J.Szaciłło

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 

Zdjęcia: P.Pikulińska (klasy I)

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Tuesday the 25th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |