Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

XXVIII Międzynarodowy Konkurs "Mathématiques sans Frontiéres" (Matematyka bez Granic) Junior

W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do XXVIII Międzynarodowego Konkursu "Mathématiques sans Frontiéres"(Matematyka bez Granic) Junior, któremu patronuje i wspiera Polskie Towarzystwo Matematyczne. Etap wstępny-wewnątrzszkolny odbył się w lutym, natomiast finał 9 marca 2017 r.
W konkursie uczestniczyły całe zespoły klasowe 6A, 6D i 6H. Uczniowie w/w klas, pracując w kilkuosobowych grupach, w ciągu 50 minut rozwiązywali dziewięć zadań, w tym jedno w j. angielskim. Konkurs miał charakter zawodów międzyklasowych, a zmaganiom matematycznym naszych uczniów przyglądał się szkolny obserwator p. K. Gajewska-Bereza.
Z racji iż to konkurs międzynarodowy, jego etap finałowy odbywał się w tym samym dniu w ponad 40 krajach świata.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki:)

Zdjęcia: A.Kawa

Galeria - link

 

 


 

Bezpieczna apteczka

Dyrekcja SP 321 serdecznie zaprasza wszystkich rodziców na wykład pt.: "Bezpieczna apteczka dla twojego dziecka", który odbędzie się 27.03.2017r. w stołówce szkolnej. Na wykładzie będzie można m.in. dowiedzieć się o lekach dostępnych bez recepty, stosowanych jako środki odurzające.

 


 

Dzień Otwarty w SP 321, 2017 r.

W czwartkowy wieczór, 9 marca w naszej szkole jak co roku odbył się tak zwany Dzień Otwarty. Gościliśmy dzieci wraz z rodzicami.

Spotkanie rozpoczęło się w sali patio, gdzie rodzice spotkali się z Dyrekcją szkoły, nauczycielami oraz specjalistami. Goście obejrzeli prezentację dzięki której mogli zobaczyć jak wygląda życie naszej szkoły na co dzień. Przedstawiona została oferta edukacyjna oraz procedura rekrutacyjna dzieci. Rodzice mogli oczywiście zadawać pytania oraz dyskutować na ważne dla nich tematy.

W czasie kiedy rodzice uczestniczyli w żywej dyskusji pociechy pod opieką nauczycieli uczestniczyły w przeróżnych zajęciach. Oferta była bardzo szeroka. Dzieci mogły obejrzeć przedstawienie przygotowane przez działające w naszej szkole koło teatralne. Na zajęciach z orgiami robiły przepiękne, kolorowe koty, biedronki oraz zakładki do książek. W czasie zajęć sportowych miały okazję się troszkę poruszać. Również zajęcia z chustą cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci mogły spróbować swoich sił na zajęciach za tablicą interaktywną a w czasie prowadzonych eksperymentów mogły poczuć się jak młodzi naukowcy. W naszej ofercie nie zabrakło zajęć szachowych oraz zabaw matematycznych. Na zakończenie zajęć dzieciaki otrzymały baloniki napełnione helem. Prezent sprawił im wiele radości. Wszystkie dzieci wyszły z naszej szkoły tego dnia w wyśmienitym humorze a na każdej małej twarzy gościł uśmiech.

Żadne drzwi w czasie Dnia Otwartego nie zostały zamknięte. Rodzice mieli możliwość zobaczyć nasze sale lekcyjne oraz porozmawiać z nauczycielami. Bardzo Państwu dziękujemy za dzisiejsze spotkanie i zapraszamy na zajęcia otwarte.

Zdjęcia: K.Dzwonowska, A.Masłocha, M.Śliwowska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Niecodzienne spotkanie

7 marca klasa 2f spotkała się z mistrzami paraolimpiady w Rio de Janeiro w 2016 roku. Gośćmi byli Adrian Castro, Wojciech Makowski oraz Marcel Jarosławski. Pierwszy z Panów zdobył brązowy medal w szabli, w kategorii indywidualnej. Drugi zaś srebrny medal w pływaniu na 100 metrów, stylem grzbietowym. Głównym punktem spotkania był dialog z uczniami. Uczniowie mogli zastanowić się co znaczą słowa: parolimpiada, integracja, czy współczucie. Zadawali pytania i żywo uczestniczyli w dyskusji. Niektórzy mogli założyć maskę szermierczą i wziąć do ręki szpadę. Nie zabrakło też rozmowy o bezpieczeństwie. Przykłady jakie podawali goście uświadomiły wszystkim, że czasami jedna chwila może zaważyć na naszym dalszym życiu. Dlatego musimy pamiętać o odblaskach, kasku oraz ochraniaczach. Spotkanie z tak wyjątkowymi gośćmi wywarło ogromne wrażenie na uczniach. Dzieci cieszyły się, że mogły gościć tak wspaniałe osoby.

Zdjęcia: W.Pikuła

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Bezpłatne zajęcia wokalne dla dzieci w wieku 7-10 lat

Wydział Kultury dla Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy zaprasza na bezpłatne zajęcia wokalne dla dzieci w wieku 7-10 lat, które odbywają się w siedzibie Bemowskiego Centrum Kultury ul. Czumy 8, sala 147 (budynek Gimnazjum nr 82). Chór Bemolki rozwija swój talent i pasję do śpiewania w każdy poniedziałek i środę w godz. 15:45-17:45. Czekamy na Twojego maila pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


 

Rekrutacja 2017/2018

Informacje dotyczące rekrutacji do szkoły do klas I i oddziałów przedszkolnych znajdują się w zakładce Rekrutacja 2017/2018

 


 

Dzień otwarty w SP321

Dyrektor Szkoły i Grono Pedagogiczne,

mają przyjemność zaprosić rodziców wraz z dziećmi – naszymi przyszłorocznymi uczniami, na Dzień Otwarty do siedziby Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 7.

Spotkanie odbędzie się 9.03.2017 r. o godzinie 18:00.

Podczas spotkania będzie można porozmawiać z Dyrekcją szkoły, specjalistami, nauczycielami oraz zwiedzić szkołę, odbędą się tzw. otwarte sale.
Dzieci, młodsze i starsze, będą mogły uczestniczyć w zajęciach sportowych, szachowych, teatralnych, plastycznych, muzycznych, matematycznych, z tablicą interaktywną, z chustą animacyjną, a także spędzić czas przy grach planszowych oraz rozwiązywaniu różnorodnych łamigłówek.

Zajęcia dla dzieci organizowane przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej 9.03.2017 r. - plan zajęć

Rodziców zapraszamy do obejrzenia lekcji poprowadzonych w klasach 1-3. Prosimy o zapisywanie się na lekcje  (link do zapisów podamy wkrótce) - plan zajęć pokazowych dla rodziców

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją o szkole – link do prezentacji o SP321.

 


 

Gorączka Złota PCK „Detektyw Grosik”

Nasza szkoła przystąpiła do akcji Gorączka Złota PCK „Detektyw Grosik”. Polega ona na zbieraniu "złotych" monet (1gr, 2gr, 5gr) w klasach: do puszek, pojemników itp. - do końca maja. Wypełnione puszki należy przekazać szkolnemu koordynatorowi. Więcej informacji w zakładce Wolontariatu.

 


 

Wiosenny Turniej Siatkówki

 

 


 

Bezpieczne ferie na śniegu i w Internecie

9 lutego 2017 roku w szkole odbyły się apele związane z bezpieczeństwem podczas ferii.

Uczniowie klasy Ic przygotowali występ dla uczniów z pozostałych klas I i oddziałów przedszkolnych.
Aktorzy przedstawili uroki i zalety zabaw zimowych na śniegu, obrazując swoje wystąpienie zimowymi rekwizytami: sankami, łyżwami, ale wskazywali również na zagrożenia związane z tymi zabawami.
Przedstawiono także krótką animację o bezpieczeństwie w sieci oraz rozdane zostały nagrody za konkurs „Rymow@nki o bezpieczeństwie w sieci”.
Aby ferie przebiegły szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów i szkoły, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Podczas apelu porządkowego dla uczniów klas drugich, uczniowie klasy 2d i 2g przypomnieli swoim kolegom i koleżankom zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Celem spotkania było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dzieci mówiły o organizowaniu kuligów, o niebezpieczeństwach w czasie zjeżdżania na sankach blisko dróg, a także przestrzegały przed ślizgawkami na jeziorach. Na zakończenie apelu dzieci wzięły udział w teście. Oczywiście wszyscy chórem udzielali poprawnych odpowiedzi. A wszystko po to, abyśmy za dwa tygodnie wszyscy wrócili do szkoły zdrowi i wypoczęci. Pamiętajmy, że nie ważne gdzie spędzamy ferie, ważne abyśmy przestrzegali tych samych zasad.

Wszystkim życzymy bezpiecznych, pięknych i niezapomnianych ferii.

Zdjęcia: K.Dzwonowska, W.Pikuła

   

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w dowolne zdjęcie. 

 


 

Tuesday the 16th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |