Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

„Tysiąc powodów by czytać”

Nasza szkoła startuje w konkursie EMPIKu „Tysiąc powodów by czytać”.
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w akcji. Możemy wygrać 1000 książek dla naszej Biblioteki.

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie? BYĆ tylko AKTYWNYM
Kto? WSZYSCY - uczniowie, nauczyciele, rodzice – cała szkoła, cała rodzina – babcia, dziadek, krewni, znajomi, przyjaciele, koledzy ….
Jak? Głosować CODZIENNIE w aplikacji mobilnej EMPIKU na naszą pracę plastyczną i szkołę, w dniach 24.10.2019 - 28.11.2019 r.
Klasa 7E wraz wychowawcą szykuje pracę plastyczną – ilustrację do książki „Alicja w krainie czarów” Carrolla Lewisa, której to zdjęcie będzie umieszczone na stronie Empiku.
Wygrywa? Ten kto zdobędzie najwięcej PUNKTÓW w głosowaniu. Tylko 10 szkół – laureatów.

Pełna informacja o konkursie znajduje się na stronie www Empiku, oraz w regulaminie.
Konkurs „Tysiąc powodów, by czytać” promuje akcję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

 

 


 

Lekcja matematyki na stadionie

Dnia 24.09.2019 r. klasa 6e uczestniczyła w lekcji matematyki dotyczącej obliczania procentów danej liczby prowadzonych przez dwie fantastyczne i kreatywne panie. Oprócz tego wszyscy mieli możliwość zwiedzić stadion, tzn. loże VIP, prasowe stanowiska oraz zasiąść na miejscach zawodników i trenerów czy wejść do szatni piłkarzy. Wszystko okraszone było anegdotami i ciekawostkami dotyczącymi historii tego kompleksu sportowego.

Tekst i zdjęcia: I.Dubielecka

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Zaproszenie - Ślubowanie klas I

„Niech wyrosną z Was tacy, którzy ku gwiazdom wzlecieć zapragną”
Janusz Korczak

Uczniowie klas I wraz z Wychowawcami mają zaszczyt zaprosić na uroczyste Ślubowanie,
które odbędzie się 11 października 2019 roku o godz. 9:00 w Szkole Podstawowej nr 321 w ZSP nr 7.

 


 

Europejski Dzień Języków, 2019 r.

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków, który został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku i jest świętowany we wszystkich krajach europejskich. Głównym założeniem tego święta jest promowanie bogactwa kulturowego Europy oraz motywowanie do nauki języków obcych. Nasi uczniowie z klas 4-8, pod opieką nauczycieli języków obcych, przygotowali apel mający na celu ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu. Zaprezentowali hymn Unii Europejskiej, piosenki, wiersze, rymowanki, łamańce językowe, przysłowia i krótkie dialogi w kilku językach, głównie w języku angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim, czeskim i rosyjskim. Elementy zabawy, ćwiczenia interaktywne i quizy uatrakcyjniły lekcje języków obcych. Uczennica klasy 4d przygotowała bardzo ciekawą prezentację o Hiszpanii.
Życzymy Wszystkim wytrwałości w nauce języków obcych.

Tekst: B.Maciejewska

Zdjęcia: B.Maciejewska, M.Santorek

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Mistrzostwa Bemowa w Indywidualnych Biegach Przełajowych 2019

Tradycyjnie pod koniec września w Parku Górczewska odbyły się Mistrzostwa Bemowa w indywidualnych biegach przełajowych. Do rywalizacji o tytuł najszybszego ucznia na Bemowie przystąpiło 72 biegaczy z naszej szkoły. Po zaciętej rywalizacji aż szóstka z nich stanęła na podium, a rekordowo duża grupa uczniów, bo aż 19 osób zakwalifikowało się do udziału w Mistrzostwach Warszawy rozgrywanych na Warszawskim AWF.

Nasi medaliści Mistrzostw Bemowa:
Natasza Ornoch
Bartosz Życzyński
Igor Stodulski
Alek Chmielewski
Natalia Wichrowska
Jakub Modzelewski

Osoby które zakwalifikowały się udziału w Mistrzostwach Warszawy:
Aleksandra Adamczyk
Mateusz Iwanicki
Marcin Iwanicki
Maciej Urbański
Brajan Kozłowski
Nina Włodarczyk
Natalia Rozbiewska
Bartosz Ponieważ
Ewa Sabak
Mateusz Patkowski
Aleksandra Nowicka
Jakub Durawa
Norbert Dębowski

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i za serce włożone w rywalizację.

Tekst i zdjęcia: W.Wasilewski

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Lekcja varsavianistyczna - “Utracone perły architektury Warszawy”

19.09.2019 r. uczniowie klasy 5d uczestniczyli w lekcji varsavianistycznej “Utracone perły architektury Warszawy”. 

W Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego znajdują się miniatury budynków z XVIII i XIX wieku, będących częścią historycznego, architektonicznego założenia Osi Saskiej, a które zniknęły z krajobrazu Warszawy lub zmieniły swoją formę.

Miniatury opracowano w skali 1:25 (według międzynarodowego standardu stosowanego w parkach miniatur) wraz z najdrobniejszymi szczegółami wystroju architektonicznego oraz licznymi elementami otoczenia właściwymi epoce, której odpowiada dany model. Dla poszczególnych budowli wykonane zostały liczne figurki postaci w strojach z epoki oraz pojazdów – od karoc i tramwajów konnych po samochody.

Oglądaliśmy Teatr Letni czyli tymczasową siedzibę zespołu Teatru Wielkiego, która przetrwała 69 lat. Teatr spłonął we wrześniu 1939 r. 

Podziwialiśmy imponującą, bogato zdobioną rezydencję multimilionera Leopolda Kronenberga. Pałac wzniesiony został w latach 1869-1871 za astronomiczną wówczas sumę miliona rubli w złocie. Pałac spłonął we wrześniu 1939 r.

Kamienica Kazimierza Granzowa urzekała pięknymi zdobieniami. Została zniszczona podczas Powstania Warszawskiego.

Podziwialiśmy miniaturę Gościnnego Dworu na placu Żelaznej Bramy - czyli hali targowej w kształcie kropli wody. Budowla powstała w 1841 r. była unikalna ze względu na użycie na tak dużą skalę żeliwa, jako materiału konstrukcyjnego. Gościnny Dwór spłonął od niemieckich bomb w 1939 r. 

W Parku Miniatur znajduje się Pałac Lubomirskich z placu Żelaznej Bramy. Jest to jedyny istniejący do dziś budynek prezentowany w Parku Miniatur. Rezydencja magnacka z monumentalną kolumnadą zaprojektowaną przez Jakuba Hempla w latach 1791-93. Zniszczony podczas wojny Pałac odbudowano i w 1970 roku obrócono go o 78 stopni. Może dziadkowie lub pradziadkowie naszych uczniów pamiętają to wydarzenie :)

W Parku Miniatur obejrzeliśmy historię Warszawy w miniaturze, gdzie podziwialiśmy dawną, piekną zabudowę Warszawy.

 

Tekst i zdjęcia: K.Dzwonowska

 

  

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Regulamin konkursu „63 dni chwały Powstania Warszawskiego”

Regulamin konkursu - link

 


 

Próbna ewakuacja w Szkole Podstawowej nr 321 w Warszawie

W dniu 25.09.2019 r. o godzinie 10.00 odbyła się próbna ewakuacja.
Budynek szkoły opuściło, w ciągu 6 minut, 581 uczniów (obecnych w szkole) z II - VIII oraz nauczyciele i pracownicy. Wszyscy sprawnie zajęli miejsca na boisku szkolnym w wyznaczonych sektorach, zgodnie z wcześniej opracowanym „Planem ewakuacji” na wypadek zagrożenia.
Akcja próbnej ewakuacji przebiegła szybko, sprawnie i bez zakłóceń. Wyznaczone osoby przeprowadziły kontrolę budynku, spisano liczbę uczniów w poszczególnych klasach, po czym odwołany został alarm. Zespoły klasowe pod opieką nauczycieli wróciły do sal lekcyjnych. Ewakuacja odbyła się bez udziału Straży Pożarnej.
Przebieg akcji obserwował przedstawiciel Urzędu Dzielnicy Bemowo.

Tekst: I.Idzikowska

 


 

Sprzątanie świata 2019

20-22 września to w tym roku kolejna edycja akcji ekologicznej "Sprzątanie świata". Tematem tegorocznych działań jest hasło: "nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniany". W piątek 20.09 uczniowie SP321 również włączyli się do akcji. Teren szkoły i najbliższej okolicy został posprzątany. Ale na tym nie koniec! Wciąż wzrasta świadomość dbania o środowisko i dlatego, zarówno nauczyciele jak i uczniowie, chętnie propagują wszelkiego typu akcje, które mają na celu poprawę jakości działań proekologicznych. Wspólnie dbajmy o naszą planetę :) Pierwszy krok w tym roku szkolnym zrobiony!

Tekst: A.Krzykawa

Zdjęcia: A.Krzykawa, K.Dzwonowska

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Warsztaty kulinarne w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

W środę 18 września 2019 roku klasa V g pod opieką pani Klaudii Śnieć-Dobrowolskiej i Katarzyny Sadkowskiej wybrała się na warsztaty kulinarne do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Uczniowie dowiedzieli się ,że kuchnia staropolska pełna była zagadek, kontrastów i niecodziennych połączeń smakowych.
Podczas zajęć poznali dawne smaki i tradycje, a pod okiem profesjonalnych kucharzy oraz z pomocą edukatorów kulinarnych przyrządzili dania według przepisów z pierwszych polskich książek kucharskich. Na koniec skosztowali przygotowanych potraw.

Tekst i zdjęcia: K.Śnieć-Dobrowolska

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Friday the 26th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |