Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Lekcja żywej biologii

Pod koniec marca w naszej szkole odbyła się lekcja żywej biologii. W dwóch spotkaniach uczestniczyli zainteresowani uczniowie z klas 4-6. Tematem przewodnim spotkań były  gady (boa tęczowy, pyton tygrysi) oraz pająki. Dzieci również miały możliwość zobaczyć skorpiona, należącego do gromady pajęczaków. Zajęcia były prowadzone przez specjalistów: arachnologa i herpetologa i składały się z trzech części. Najpierw uczniowie zostali zapoznani z najważniejszymi informacjami na temat budowy ciała, trybu życia, sposobu odżywiania oraz rozmnażania się tych zwierząt. Następnie dzieci w bezpośrednim kontakcie ze zwierzętami mogły skonfrontować zdobytą wiedzę odnośnie pokrycia ciała pająków, skóry węży czy sposobu poruszania się dzięki skurczom mięśni. Na koniec uczniowie mieli czas na zadawanie pytań. Całość spotkania dostarczyła niezapomnianych wrażeń i emocji wśród uczniów, a pamiątkowe zdjęcia uwieczniły te niezwykłe wydarzenie.

Zdjęcia: I.Idzikowska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wiosenny apel

Wiosna to upragniona pora roku. Z jej nadejścia wszyscy się cieszą. Uczniowie klasy 3 b i 3 d postanowili podzielić się tą radością i przygotowali apel, który miał być odpowiedzią na pytanie „Czy wiosna już do nas przyszła?” Odpowiedzi na to pytanie szukali uczniowie klas trzecich.

Zdjęcia: G.Wójcik, A.Małek

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

“Wielkanoc w różnych krajach Unii Europejskiej” - zajęcia w ramach projektu “Razem ciekawiej”

30.03.2017 r. w klasie Ic została przeprowadzona lekcja pokazowa “Wielkanoc w różnych krajach Unii Europejskiej” w ramach projektu “Razem ciekawiej”.
Zajęcia rozpoczęły się od ćwiczenia spostrzegawczości i pamięci wzrokowej na podstawie ilustracji związanej z Wielkanocą. Rozmawialiśmy na temat zwyczajów wielkanocnych w Polsce i w wybranych krajach Europy: w Czechach, w Portugalii, w Danii. Wskazywaliśmy na mapie miejsce Polski na kontynencie europejskim. Uczniowie dowiedzieli się, że Unia Europejska to związek niezależnych państw, które postanowiły ze sobą współpracować oraz że państwa Unii Europejskiej są niezależne, ale mają wspólną flagę i hymn.
Uczniowie układali puzzle online - palemka lub koszyk wielkanocny oraz nazwy krajów Unii Europejskiej i ich flagi. Wykorzystaliśmy zwyczaj kodowania w Danii życzeń wielkanocnych - na zajęciach uczniowie wspólnie odkodowali rysunek pisanki.
Podsumowaniem lekcji był quiz dotyczący Wielkanocy i Unii Europejskiej.
Uczniowie świetnie ze sobą współpracowali.
Lekcja była połączeniem edukacji społecznej i zajęć komputerowych. Zajęcia poprowadziły Katarzyna Dzwonowska, Anna Masłocha, Paulina Pikulińska w obecności doradców metodycznych m.st. Warszawy w zakresie historii i informatyki oraz kilku nauczycieli z warszawskich szkół. Z Biura Komisji Europejskiej - Przedstawicielstwa w Polsce otrzymaliśmy dla uczniów i nauczycieli gadżety. Niespodzianka sprawiła wiele radości.

Zdjęcia: doradca metodyczny m.st. Warszawy w zakresie historii, K.Dzwonowska

   

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Bezpłatny przejazd uczniów ZTM - wniosek do pobrania

Szanowni Państwo,
przekazujemy wniosek na darmowe przejazdy komunikacją miejską dla uczniów. Wszelkie informacje poprawnego wypełniania wniosku znajdą Państwo na stronie naszej szkoły zsp7.warszawa.pl/sp321.

Informujemy, że wnioski należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie tj. 12.04 w sekretariacie szkoły.

Wnioski można będzie pobrać bezpośrednio ze strony szkoły, Librusem bądź u wychowawcy klasy. Do każdego wniosku należy dołączyć aktualne zdjęcie o wymiarach 3,5x4,5 cm (prośba aby zdjęcia były podpisane nazwiskiem). Jeśli dziecko korzysta ze zniżek wynikających z Karty Warszawiaka, rodzic lub opiekun prawny powinien na wniosku napisać odręcznie adnotację "e-hologram". Wówczas posiadane uprawnienie do zniżki zostaną przekodowane na nową kartę.

wniosek - do pobrania

 


 

Uczniowie klasy 3d szukają wiosny

Uczniowie klasy 3 d postanowili  poszukać pierwszych oznak wiosny. Podczas spaceru w okolicach szkoły obserwowali i dokumentowali pojawiające się pierwsze kwiatki, pąki, owady, nasłuchiwali śpiewu ptaków. Zgromadzone materiały posłużyły do zorganizowania klasowej wiosennej wystawy.

Zdjęcia: A.Małek

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Bezpłatny przejazd uczniów ZTM

Szanowni Państwo,
w załączniku przekazujemy informację na temat darmowego przejazdu uczniów komunikacją miejską od września 2017 roku.
Dodatkowo ZTM informuje, że szczegółowe wytyczne oraz wniosek będzie przekazany w przyszłym tygodniu. Uzyskaną informację, przekażemy Państwu Librusem i poprzez stronę internetową szkoły zsp7.warszawa.pl/sp321 jak tylko otrzymamy informację od ZTM.

Adresy telefonów i maile osób z ZTM, z którymi można się kontaktować w sprawie bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską uczniów szkół warszawskich:
Tomasz Staniaszek    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    tel. 22 45 91 131,
Grzegorz Pupecki    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     tel. 22 45 94 217,
Anna Bieżuńska     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   tel. 22 45 94 235

załączniki - link

 


 

Finał Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "Super Trójka"

5 kwietnia 2017 roku, SP 321 po raz trzynasty gościć będzie finalistów Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „SUPER TRÓJKA”.
Naszą szkołę reprezentować będą uczniowie klasy 3f:
Maciej Urbański, Zuzia Jaroszek i Kacper Mandziuk, wychowankowie p. Elżbiety Pieńkowskiej
Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków konkursu oraz głównych bohaterów - trzyosobowe reprezentacje klas trzecich szkół podstawowych na salę patio o godz.13:00.

 


 

Z wizytą u pierwszoklasistów

23 marca grupa 0c gościła na lekcji w klasie 1c. Dzieci podczas wizyty uczestniczyły w zajęciach plastycznych, w trakcie których uczniowie z grupy zero i pierwszoklasiści razem wykonali piękną pracę z krepiny i kolorowego papieru o wiosennym temacie. Wspólna praca sprawiła dzieciom wiele radości. 

Zdjęcia: K.Szczepańska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Grupa z 0f z wizytą uczniów klasy 2e oraz grupa 0d z wizytą u uczniów klasy 2f

16 marca uczniowie klasy 2E gościli na swoich zajęciach młodszych kolegów z zerówkowej grupy 0F. Dzieci przeniosły się w zaczarowany świat bajek. Wspólne rozwiązywanie zagadek o bohaterach popularnych opowiadań dla dzieci, rozwiązywanie krzyżówki i wykonywanie pomysłowej zakładki do książki sprawiło uczniom wiele frajdy. Na zajęciach nie zabrakło też takich postaci jak Bolek i Lolek, Reksio czy Krecik. Dzieci udowodniły, że potrafią ze sobą współpracować i przy tym dobrze się bawić. Podróż w świat bajek okazał się wspaniałą przygodą.

Uczniowie klasy 2F gościli na swoich zajęciach grupę 0D.

Zdjęcia. A.Milner, W.Pikuła

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Saturday the 24th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |