Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Bądź kumplem, nie dokuczaj!

Wystartowała czwarta edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj”. W tym roku twarzą akcji zostali piłkarze reprezentacji Polski - Grzegorz Krychowiak i Wojciech Szczęsny, którzy zachęcają dzieci do gry fair play i propagują koleżeńskie zachowania.
Klasa IIc przyłączyła się do kampanii i stworzyła projekt wymarzonego dnia kumpla w naszej szkole. Dzieci z dużym zaangażowaniem robiły plakaty i stworzyły w klasie konferencję prasową na temat swoich pomysłów.

Tekst i zdjęcia: P.Pikulińska, A.Masłocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Mamy kolejny sukces naszej reprezentacji dziewcząt w gimnastyce!

Pod koniec kwietnia w ramach LI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się zawody w wieloboju gimnastycznym dziewcząt. Reprezentantki naszej szkoły po wygranej na szczeblu dzielnicowym reprezentowały naszą dzielnicę. W zawodach brało udział 16 zespołów , które również reprezentowały swoje dzielnice.
Nasze dziewczęta ostatecznie zajęły VI- miejsce w Warszawie i jest to bardzo dobry wynik ponieważ w zawodach startują zespoły profesjonalnie uprawiające gimnastykę na co dzień i nie łatwo jest się z nimi mierzyć .
Zespół nauczycieli wychowania fizycznego wraz z dyrekcją składa gratulacje za tak dobry wynik!. Jednocześnie życzymy powodzenia oraz dalszych sukcesów w przyszłości.

Tekst: A.Bogdańska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Mistrzostwa SP 321 w piłce nożnej - zapisy

W związku z organizacją w naszej szkole Tygodnia Integracji zapraszamy wszystkich uczniów klas IV - VII na Mistrzostwa SP 321 w piłce nożnej!
Uczniowie tworzą zespoły max. 8 osobowe.
Zapisy trwają do 25 maja 2018 r., poprzez stronę internetową tiny.pl/g8q67
Przewidziane są nagrody dla wszystkich uczestników turnieju!
Zawody odbędą w Tygodniu Integracji (11-15 czerwca) na boisku szkolnym.
Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Organizatorzy: D. Bartnik, P. Pikulińska, A. Masłocha, K. Dzwonowska

 


 

XIV Finał Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Super Trójka”

W tym roku SP321 po raz czternasty w swoich murach gościła najlepsze drużyny klas trzecich z bemowskich szkół podstawowych na finale konkursu matematycznego „Super Trójka”.
Do rywalizacji stanęło 7 trzyosobowych zespołów trzecioklasistów, uczniów szkół nr 82, 150, 301, 316, 321, 341 i 350. W każdym z nich był lider odpowiadający za dobrą atmosferę w grupie i odbierający od sędziego głównego zadania do rozwiązania, sekretarz, który odpowiadał za prawidłowo wypełnioną kartę pracy grupy oraz sprawdzał rozwiązania u sędziego opiekuna oraz technik, którego zadaniem było zgodne z zasadami przesuwanie pionka po planszy.
Konkurs skonstruowany jest jako wielka gra planszowa w kształcie liter ST, którą uczestnicy pokonują rozwiązując zadania matematyczne o różnym stopniu trudności. Gdy rozwiążą je dobrze, przesuwają swój pionek o określoną ilość pól do przodu, jednak w przypadku pomyłki muszą swój pionek cofnąć. Oprócz zdobywania punktów za prawidłowo rozwiązane zadania muszą czasem wykonać zadania dodatkowe, np. trafić piłką do kosza, lub bramki, powiedzieć wspólnie do mikrofonu matematyczną rymowankę.
Tegoroczna rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, drużyny wykazały się niesamowitą wiedzą matematyczną, wytrwałością i wolą walki. Wszystkie zasłużyły na nagrody, którymi były zestawy gier. Każdy uczestnik otrzymał także dyplom. Po ciężkiej pracy uczestnicy i przybyli goście oglądali program artystyczny przygotowany przez tegorocznych uczestników świetlicowego konkursu „Mam talent”. Dzieci zachwycały nas muzykalnością, umiejętnościami tanecznymi, recytatorskimi i gimnastycznymi.
Zwycięzcami tegorocznej edycji, 14 edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Super Trójka” zostali uczniowie klasy 3h ze Szkoły Podstawowej nr 301, drugie miejsce zajęli uczniowie 3b ze Szkoły Podstawowej nr 82, trzecie miejsce wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 341.
Drużyna z naszej szkoły, uczniowie 3h: Jerzy Gajowiak, Ignacy Zadworny i Stanisław Zadworny zajęli czwarte miejsce. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy!
Chciałyśmy podziękować za pomoc w organizacji konkursu Panu dyrektorowi SP321 Włodzimierzowi Skarzyńskiemu, p.Katarzynie Sawickiej, p. Małgorzacie Winczewskiej, p. Marii Wołowiec, p. Lucynie Hilla, p. Katarzynie Dzwonowskiej, wychowawczyniom klas trzecich z naszej szkoły oraz koordynatorkom konkursu z bemowskich szkół podstawowych, a także pracownikom administracji SP 321.

Tekst: organizatorki P.Hilla-Wszołek, A.Chmiel

Zdjęcia: K.Dzwonowska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 

 


 

Kolejne sukcesy naszych dyslektyków!

Kwiecień był dla naszych dyslektyków czasem kolejnej edycji konkursu ortograficznego w ramach programu Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją.
Prawie setka uczniów przystąpiła do testu by wyłonić najlepiej piszących i znających zasady pisowni.
Najlepsi uczniowie z klas trzecich, czwartych, piątych i szóstych pojechali reprezentować naszą szkołę w warszawskim finale konkursu.
Zwycięzcy etapu szkolnego:

  • Klasy 3- Dawid Sobalski 3 C
  • Klasy 4- Paulina Olejarz 4 A
  • Klasy 5 - Patrycja Owczarczyk 5 A
  • Klasy 6 - Maksymilian Zbroja 6 E

 

Finał warszawski okazał się kolejnym konkursem, w którym nasi uczniowie pokazali się z dobrej strony. Wszyscy zanotowali wysokie wyniki punktowe, a Maksymilian Zbroja zdobył 2 miejsce w całej Warszawie!

W kwietniu odbył się również konkurs czytania dla drugoklasistów uczęszczających na zajęcia terapeutyczne. Szkolne eliminacje wygrali Michał Turno i Grzegorz Potrzeba z klasy 2 C.
I oni również pokazali się ze świetnej strony w czasie warszawskich finałów. Grześ zdobył drugie miejsce, a Michał wyróżnienie.
Bardzo mocno gratulujemy naszym uczniom sukcesów zarówno w etapach szkolnych jak i finałach.

Tekst: M.Boguś

 


 

„Majówka” godziny pracy sekretariatu i administracji

„Majówka” godziny pracy sekretariatu i administracji:
30 kwietnia do godz. 14.00
2 i 4 maja nieczynny

 


 

Dodatkowe zajęcia dla oddziału integracyjnego

W przyszłym roku planujemy dodatkowe zajęcia (obowiązkowe) dla oddziału przedszkolnego - integracyjnego. Zajęcia mają na celu wsparcie wszystkich dzieci w tym oddziale i będą obejmować obszary:

  1. Treningu umiejętności społecznych (emocje, radzenie sobie z nimi, reakcje na sytuacje trudne, porażki wygrane) – zajęcia te wspierają rozwój społeczny każdego dziecka i wpływają na zintegrowanie grupy.
  2. Ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne (kształtują relację z rówieśnikiem, wspomagają świadomość i orientację swojego ciała w przestrzeni, wspierają rozwój fizyczny dziecka).
  3. Zajęcia plastyczne prowadzone różnymi technikami (metoda malowania dziesięcioma palcami, tworzenie albumu autobiograficznego umożliwiającego lepsze poznanie siebie).
  4. Zabawy/ zajęcia integrujące grupę i umożliwiające tworzenie odpowiednich relacji.

 


 

Wycieczka do Muzeum Sportu i Turystyki

Dnia 17.04.18r  klasa II D odbyła wycieczkę do Muzeum Sportu i Turystyki. Temat wycieczki nawiązywał do tegorocznego szkolnego projektu „Płynie, Wisła płynie”.
W muzeum uczniowie odbyli podróż szlakiem Wisły – poznali techniki orientacji w terenie oraz przypomnieli sobie geografię Polski. Dowiedzieli się jak działa kompas, jak nazywają się kierunki świata. Uczniowie zostali podzieleni na grypy i otrzymali karty pracy przedstawiające zarys mapy Polski - zadaniem dzieci było zaznaczenie za pomocą podanych współrzędnych miasta, przez które przepływa rzeka Wisła. Po odbytych zajęciach uczniowie z przewodnikiem zwiedzali muzeum.

Tekst i zdjęcia: P. Szymańska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Zawody w gimnastyce dziewcząt

Dnia 09.04 odbyły się zawody w gimnastyce dziewcząt. Osiem  dziewcząt reprezentujących naszą szkołę zmagało się w trzech konkurencjach w których każda z nich otrzymywała indywidualnie punktację, która po zakończonych zawodach liczona była w całość jako suma zdobytych punktów drużynowo. Dziewczęta rywalizowały w następujących konkurencjach:
1. Skok przez kozła
2. Układ ćwiczeń wolnych
3. Ćwiczenia równoważne na ławeczce
Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę rywalizowały z gimnastyczkami z bemowskich szkół. W zawodach wystartowały szkoły  SP 82, SP 341, SP 357. Nasza reprezentacja zaprezentowała się najlepiej zwyciężając zawody. Dziewczęta zajęły pierwsze miejsce zdobywając mistrzostwo Bemowa. Gratulacje dziewczynki !!!!
W najbliższym czasie tj. 24.04.  nasze uczennice będą reprezentowały dzielnicę Bemowo na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w gimnastyce .
Trzymamy za nie kciuki  oraz życzymy jak  najlepszego startu. Naszą reprezentacje do startu przygotowała Pani Anna Bogdańska.
Lista dziewczynek startujących w zawodach
1.  Julia Gass
2. Zofia Kośnik
3. Dominika Owczarczyk
4. Anna Florkiewicz
5. Zuzanna Jaroszek
6. Aleksandra Rybak
7. Zuzanna Oleszkiewicz
8. Hanna Włodarczyk

Tekst i zdjęcia: A.Bogdańska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

"Kompetencje na szóstkę"

Klasa 6 a wzięła udział w programie ,,Kompetencje na szóstkę’’, który został zorganizowany przez Fundację Uniwersytet Dzieci. W ramach projektu na godzinie wychowawczej zostały zrealizowane cztery scenariusze lekcji kształtujące kompetencje społeczne: ,,Jakie są moje talenty i mocne strony’’, ,,Dlaczego czasem lepiej w drużynie’’, ,,Jak zrealizować projekt? Cz. I‘’ , ,,Jak zrealizować projekt? Cz. II‘’.
Poprzez udział w programie uczniowie rozwijali kompetencje społeczne tj. kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość. Doskonalili komunikację, współpracę w grupie, nawiązywanie relacji, planowanie oraz dzielenie się zadaniami.

Dyplom - Kompetencje na szóstkę

Tekst i zdjęcia: M.Miętus

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Sunday the 21st. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |