Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Wyprzedaż Garażowa, 2016 r.

W sobotę, 19 listopada 2016r., odbyła się w Szkole Podstawowej nr 321 kolejna - III edycja akcji Wyprzedaży Garażowej zorganizowanej przez Radę Rodziców SP 321 przy współpracy Bemowskiego Centrum Kultury.
Z roku na rok akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Rodzice, uczniowie, a także osoby z zewnątrz, sprzedawali i kupowali różne towary: biżuterię, książki, zabawki, gry planszowe, breloczki, bombki, ubrania i wiele, wiele innych przedmiotów.
W kawiarence można było zjeść pyszne ciasta, ciasteczka, babeczki czy pierogi. W ramach akcji Śniadanie daje moc, której celem jest uświadomienie, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, nauczycielki z SP nr 321 przygotowały kolorowe tortille i koreczki. Dochód z kawiarenki zostanie przekazany na cel wybrany przez Radę Rodziców.

Zdjęcia: K.Dzwonowska, B.Mielczarek

Wyprzedaż Garażowa: 2015, 2014

 


 

"Wiem, co jem" - warsztaty dla rodziców

Urząd m.st. Warszawy zaprasza rodziców na warsztaty "Wiem, co jem", które odbędą się 29 listopada 2016 r. (wtorek) w godz. 17.30-19.30, ul. Senatorska 27, sala konferencyjna (I piętro) - więcej informacji

 


 

Wycieczka 3d na lotnisko

W listopadzie klasa 3d udała się na wycieczkę na lotnisko Chopina. Na początku uczestniczyliśmy w pogadance, która odbywała się w biurowcu PLL LOT. Tam udaliśmy się w podróż na Hawaje. Dowiedzieliśmy się, jak zapakować się do drogi, co można a czego nie można zabrać ze sobą. Gdy już się spakowaliśmy otrzymaliśmy kaski i kamizelki i poszliśmy oglądać bazę techniczną, w której odbywa się przegląd samolotów. Bardzo nam się spodobało przechodzenie przez bramkę – oczywiście w celach bezpieczeństwa. Następnie busem zostaliśmy podwiezieni na terminal lotniska. Widzieliśmy tablicę lotów, nadawanie bagażu, odprawę celną. Nie mogliśmy się nadziwić ile ludzi podróżuje samolotem. Najbardziej nas poruszyła wystawy różnych zarekwirowanych przedmiotów wykonanych ze zwierząt – dywan z niedźwiedzia polarnego, portfel i buty ze skóry pytona, szczeka rekina, koralowce, gąbki. Teraz wiemy, że nie wolno do Polski przewozić tego rodzaju rzeczy. Ostatnim punktem naszej wycieczki był taras widokowy, na którym podziwialiśmy lądujące i startujące samoloty.
Wycieczka bardzo nam się podobała. Brakowało nam jednego – polecieć samolotem!

Zdjęcia: A.Małek

 


 

Udział SP 321 w spotkaniu przy Grobie Nieznanego Żołnierza organizowanym dla szkół realizujących program Varsavianistyczny

W piątek, 18 listopada, uczniowie SP nr 321, którzy uczęszczają na zajęcia koła dziennikarskiego i historycznego, wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział w uroczystości związanej z rocznicą odsłonięcia Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie i obchodami Święta Niepodległości.
Uczniowie udali się na Pl. Piłsudskiego pod opieką nauczycieli historii Agnieszki Kossakowskiej–Lewaszow i języka polskiego Beaty Jankowskiej. Organizatorem uroczystości był Oddział Nauczycielski Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Pan płk. Witold Lisowski zapoznał uczestników obchodów z historią tego wyjątkowego miejsca w stolicy, a żołnierze z Garnizonu Warszawa dokonali uroczystej odprawy warty. Delegacja ze SP nr 321 złożyła kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza i wpisała się do Księgi Pamiątkowej.
Udział w obchodach był wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu, jak również niezapomnianym przeżyciem.

Zdjęcia: A.Kossakowska-Lewaszow

 


 

Pies Czort z wizytą u drugoklasistów

Kilka dni temu klasy drugie odwiedził gość specjalny – pies Czort  wraz ze swoim opiekunem. W czasie spotkania dzieci mogły dowiedzieć się jak należy bezpiecznie obchodzić się z psem. Nauczyły się, że nie wolno zaczepiać psów i zawsze należy spytać właściciela czy można go pogłaskać. Dzieci ćwiczyły bezpieczną pozycję, która może uchronić przed niebezpieczeństwem w przypadku agresywnego psa. Ponadto dogoterapeutka wyjaśniła czym jest dogoterapia oraz opowiedziała o swojej pracy. Na zakończenie spotkania Czort zaprezentował kilka swoich sztuczek, które zachwyciły drugoklasistów. Spotkanie z Czortem wzbudziło w dzieciach wiele pozytywnych emocji i na pewno pozytywnie wpłynęło na relacje ze zwierzętami.

Zdjęcia: A.Bała, W.Pikuła

 


 

Puchar Tymbarka

W dniu 17.11.2016 reprezentacja naszej szkoły 321 w piłce nożnej odniosła spektakularny sukces i po bardzo dobrej grze awansowała do Finału Wojewódzkiego w Pucharze Tymbarku Z Podwórka Na Stadion. Jest to ostatni etap w tej kategorii wiekowej, gdzie chłopcy zmierzą się w kwietniu przyszłego roku w Ośrodku Sportowym Miętne z najlepszymi drużynami województwa w swojej kategorii wiekowej U-8. Przypomnę tylko iż Puchar Tymbarka Z Podwórka Na Stadion to największy projekt piłkarski skierowany do dzieci organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej, w którym bierze udział kilkaset drużyn w trzech kategoriach wiekowych U-8, U-10, U-12, co daje nam kilkaset tysięcy dzieci. A NASI chłopcy są w ścisłym FINALE!!! Brawa dla wszystkich chłopaków za dobrą postawę na boisku jak i za pokazanie charakteru. Teraz czekamy na finał i życzymy powodzenia naszej starszej drużynie, która bierze udział w rozgrywkach U-10.

Oto chłopcy, którzy odnieśli ten niesamowity sukces:

  1. Dzierżanowski Oskar
  2. Jarząbek Dorian
  3. Marczak Mateusz
  4. Osik Adrian
  5. Pac Krzysztof
  6. Prus Bartosz
  7. Raciński Jan
  8. Włodarczyk Antoni

 Zdjęcia: J.Kopeć

 


 

321 BAND znowu koncertuje!

Sezon koncertowy zespołu 321 BAND został oficjalnie rozpoczęty. Co prawda w zeszłym roku występowaliśmy zarówno na dużych jak i małych uroczystościach, jednak ten rok szkolny zaczęliśmy naprawdę od dużego występu.
Nasz zespół miał przyjemność wypełnić część artystyczną w czasie dyktanda o Złote Pióro Burmistrza Bemowa w ratuszu. Zaprezentowaliśmy piosenki z repertuaru Perfectu, Eneja, Sylwii Grzeszczak, a nawet zespołu Akcent. Pokazaliśmy, że nie straszny nam zarówno podkład gitarowy jak i w pełni instrumentalny. Dla części z naszego zespołu był to debiut na dużej scenie, więc tym większe brawa dla tych osób.
Bardzo dziękujemy za ciepłe przyjęcie. Dostaliśmy profesjonalną garderobę w której mogliśmy przygotować się do występu jak gwiazdy rocka. Mamy nadzieję, że udało się nam wprowadzić trochę Rock'n Rolla do tego konkursu.
Polecamy się do występów na przyszłość, nie tylko w naszej szkole, bo 321 BAND to banda świetnie śpiewających dziewczyn.

Zdjęcia: M.Boguś

 


 

Wyprzedaż Garażowa 2016 r.

plakat3 453 x 640

Więcej informacji na stronie Rady Rodziców SP 321 

Regulamin na facebooku Rady Rodziców

 


 

Obchody Święta Niepodległości w klasach trzecich

W klasach trzecich obchody związane ze Świętem Niepodległości rozpoczęły się już 8 listopada. Przedstawiciele klas trzecich wzięli udział w konkursie historycznym pt.: „Odzyskanie przez Polskę niepodległości”.
10 listopada uczniowie klasy 3 e pod kierunkiem wychowawczyni Anny Gawełdy przedstawili swoim kolegom program poetycko- muzyczny „Dla Ciebie Polsko”. Na zakończenie akademii było rozstrzygnięcie konkursu historycznego. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali książki historyczne.
To były wspaniałe lekcje patriotyzmu.

Zdjęcia: K.Dzwonowska

 


 

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości dla klas 4-6

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski.
Dzień ten przypomina o dążeniu kilku pokoleń Polaków do odzyskania, utraconej na skutek zaborów niepodległości i odzyskaniu jej po 123 latach niewoli.
Z tej okazji 10 listopada 2016 r. uczniowie z klasy 6 a i 6 h, pod kierunkiem nauczycielek: Agnieszki Kossakowskiej – Lewaszow i Anny Wiechowskiej, przygotowali akademię upamiętniającą 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie uczniowie przedstawili program poetycko-muzyczny, ukazujący wydarzenia z przeszłości Polski, dzięki którym nasza Ojczyzna odzyskała wolność. W czasie przedstawienia uczniowie mogli usłyszeć słowa przemówienia marszałka Piłsudskiego do pierwszej kompani kadrowej, które zacytowała uczennica ubrana w strój z epoki.
Podczas całej uroczystości panowała wyjątkowa atmosfera. Wszyscy uczniowie na znak szacunku i poczucia jedności narodowej mieli przypięte do piersi biało-czerwone kokardy narodowe.
Ta niecodzienna lekcja patriotyzmu pomogła docenić odwagę i poświęcenie naszych przodków w walce o niepodległość oraz przypomniała uczniom, że pielęgnowanie naszych tradycji, to patriotyzm.

Zdjęcia: A.Kossakowska-Lewaszow

 


 

Sunday the 24th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |