Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

"Bajkowy świat teatru"

Już po raz trzeci nasza klasa uczestniczyła w warsztacie teatralnym „Bajkowy świat teatru”. Tym razem poznaliśmy teatr ruchu i plastyki. Dowiedzieliśmy się, że w pracy aktora najważniejsza jest wyobraźnia i autentyczność na scenie. Sami mogliśmy tego doświadczyć odgrywając scenki pantomimiczne do muzyki A. Vivaldiego „Cztery pory roku”. Teatr to fajna zabawa dzięki, której możemy się lepiej poznać poprzez wspólne wyrażanie siebie. Bardzo lubimy te zajęcia.

Zdjęcia: A.Małek

Galeria - link

 


 

"Policz się z cukrzycą"

Stało się już tradycją, że podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod Pałacem Kultury i Nauki nie mogło zabraknąć reprezentantów naszego środowiska szkolnego. Jak co roku spotkaliśmy się wspólnie, w mroźne styczniowe popołudnie, aby móc uczestniczyć w akcji pod hasłem „Policz się z cukrzycą”. Dochody z tej charytatywnej imprezy zostają przeznaczone na zakup pomp insulinowych dla chorych dzieci oraz kobiet w ciąży.
W biegu brali udział uczniowie, absolwenci, rodzice, nauczyciele wychowania fizycznego oraz zawodnicy i sympatycy sekcji judo szkolnego „UKS SP 321”.
Był to już 11 bieg organizowany przez WOŚP, a nasza reprezentacja brała w nim udział po raz piąty. Co roku biega nas coraz więcej. W tym roku trasę pokonała aż 40 osobowa grupa dzieci i młodzieży wraz z całymi rodzinami. Cieszy nas fakt, że w ciągu tych kilku lat wspólnych biegów udało nam się zarazić tak dużą grupę osób biegową pasją.
Co roku na cukrzycę choruje coraz więcej osób. Jest to bardzo uciążliwa choroba, która niestety dotknęła też sześciu uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku pobiegnie nas jeszcze więcej i będziemy mogli w geście solidarności i chęci pomocy, jeszcze bardziej wesprzeć tę wspaniałą inicjatywę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zdjęcie: W.Wasilewski

 


 

BIAŁA SZKOŁA - Styczeń 2017

W dniach od 2 do 8 stycznia dzieci i młodzież z naszej szkoły uczestniczyły w obozie narciarskim zorganizowanym w miejscowości Murzasichle k. Zakopanego. W bieżącym roku w imprezie wzięło udział 76 uczniów z klas II – VI. Towarzyszyła nam piękna zimowa aura. Większą część dnia spędzaliśmy na stoku, gdzie część dzieci uczyła się jeździć na nartach, a pozostali doskonalili swoje umiejętności. Odwiedziliśmy ośrodki narciarskie w Murzasichlu, Jurgowie i Kozińcu. Nie brakowało atrakcji także po szaleństwach na stoku. Kąpaliśmy się w basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej. Niepowtarzalnych wrażeń dostarczyła nam wszystkim przejażdżka saniami w zimowej scenerii okolicznych lasów oraz wycieczka do Zakopanego.
Na pewno za rok wrócimy w to piękne miejsce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zdjęcia: I.Idzikowska

 

 


Wyniki konkursu - "Najpiękniejsza Chatka z piernika"

Z radością informujemy, że w konkursie na najpiękniejszą chatkę z piernika, dzieci z klas 1-3 zajęły następujące miejsca:

I miejsce – Weronika Malczyk 3b, Dominik Szczepek 1d
II miejsce – Alicja Chychłowska 3d, Natalia Jaworska 3d, Katarzyna Chychłowska 2h
III miejsce – Weronika Obrycka 3b, Zuzanna Kozioł 3b, Bartek Zieliński i Agata Wyganowska 3d, Krzysztof Nowosad 3d, Jakub Kacprzyk 1c.

W załączonej Galerii podziwiać można nagrodzone w konkursie chatki. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za udział w konkursie, zaangażowanie i fantazję.

Zdjęcia: G.Wójcik, A.Małek

Galeria - link

 


 

Młody Naukowiec

Każdy z nas na pewno marzył choć przez chwilę o byciu naukowcem. O eksperymentowaniu, poznawaniu i odkrywaniu tego co nieznane. Uczniowie z klas drugich i trzecich mieli okazję tego doświadczyć. Kilka dni temu odwiedził ich Pan Łukasz Bach z Małego teatru, który w prosty, zabawny i humorystyczny sposób przybliżył im niektóre prawa fizyki. Podczas spotkania dzieci między innymi poznały sekrety iluzjonistów, zbudowały silnik elektryczny, odwróciły wodę do góry dnem, powstrzymały grawitację oraz dowiedziały się jak wejść do balona. A wszystko to oczywiście przez świetną zabawę pod okiem doświadczonego instruktora. Okazuje się, że aby wcielić się w rolę Młodego Naukowca nie potrzeba zbyt wiele. Dzieci były zachwycone i bardzo żałowały, że spotkanie było tak krótkie.

Zdjęcia: W.Pikuła, A.Bała

Galeria - link

 


 

Apel świąteczny przygotowany przez klasę 2i i 2d

22 grudnia uczniowie klas drugich wzięli udział w apelu świątecznym przygotowanym przez dzieci z klasy 2d i 2i. Było wspólne kolędowanie oraz piękne bożonarodzeniowe życzenia.

Zdjęcia: A.Milner

Galeria - link

 


 

Życzenia Świąteczne - 2016

choinka

 

Szanowni Państwo,

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wielu radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości.
Kolejny zaś Nowy Rok  niech będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych zamierzeń.

 

 


 

Rezygnacja z wdrożenia systemu MASTERSZEF przez firmę SZWAJCARKA

Szanowni Państwo –
w związku z brakiem zainteresowania ze strony zdecydowanej większości rodziców/opiekunów prawnych systemem MASTERSZEF i ilością rejestracji nie przekraczającą na dzień 22.12.2016 średnio 15% nasza firma zrezygnowała z pomysłu wdrożenia w placówce systemu MASTERSZEF.
Prosimy o niedokonywanie dalszych rejestracji i nie podejmowanie prób korzystania z systemu.
Obsługa żywienia (płatności, odwołania, rozliczenia, kontakt z ajentem) w roku szkolnym 2016/2017 nadal odbywać będzie się na dotychczas obowiązujących zasadach. W celu zapoznania się z ogłoszeniami o płatnościach i jadłospisami zapraszamy Państwa na stronę www.szwajcarka.net i do tablic ogłoszeniowych w placówce.
Informujemy jednocześnie, że od 5 stycznia żadne posiłki nieopłacone nie będą przygotowywane i wydawane uczniom. Przypominany, że jedyną obowiązującą formą zgłoszenia ucznia do żywienia jest dokonanie opłaty w terminie lub dostarczenie dokumentu potwierdzającego refundację. Nasza firma zaprzestaje również prowadzenia działań windykacyjnych i przypominania o konieczności dokonania opłaty za żywienie - prowadzona będzie jedynie imienna weryfikacja uczniów, a posiłki nieopłacone nie będą wydawane od dnia następnego po upłynięciu terminu wpłat.
Pozdrawiamy Państwa serdecznie!
SZWAJCARKA Marcin Sikorski

 


 

Uczniowie kl. VIf w Muzeum Powstania Warszawskiego

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia klasa VIf wraz z wychowawczynią p. Martą Miedziewską odwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie wzięli udział w lekcji poświęconej dzieciom walczącej stolicy.
Dzięki niezwykle obrazowym opowieściom pani przewodnik na temat okupacyjnej codzienności, łatwiej było im zrozumieć, z czym musieli zmierzyć się ich rówieśnicy sprzed ponad siedemdziesięciu lat. Mogli spróbować, jak smakuje kawa z żołędzi albo obejrzeć kartki na żywność. Dowiedzieli się, czym była słynna zupa-plujka. Przede wszystkim jednak z podziwem wysłuchali historii o młodych uczestnikach walk powstańczych oraz o tych, którzy pomagali cywilom, budując barykady lub roznosząc pocztę polową. Niezwykłe wrażenie na uczniach wywarły także zgromadzone na miejscu pamiątki, a szczególnie opaski powstańców.
Przedświąteczna wizyta szóstoklasistów w jednym z najciekawszych polskich muzeów z pewnością pozostanie w ich pamięci na długo.

Zdjęcia: M.Miedziewska

Galeria - link

 


 

Prezentacja zamków

W listopadzie klasy 3b i 3d zorganizowały wspólną prezentację dotyczącą zamków Polski. Zgłębiliśmy wiedzę o zamkach z południowej i północnej części kraju. Dowiedzieliśmy się kto dane zamki zamieszkiwał i jaki charakter miała większa część z nich. 

Zdjęcia: G.Wójcik

Galeria - link

 


 

Friday the 17th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |