Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Gra miejska

24.11.2017r. uczniowie z koła historycznego i dziennikarskiego wzięli udział w grze miejskiej WARSZAWA DAMA W BIAŁO-CZERWONEJ SUKNI. Pod opieką nauczycieli Agnieszki Kossakowskiej-Lewaszow i Beaty Jankowskiej uczniowie zaliczyli osiem zadań, otrzymali dyplom i gratulacje.

Tekst i zdjęcia: B.Jankowska, A.Kossakowska-Lewaszow

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Co nowego w sporcie szkolnym!

W ostatnim czasie w naszej szkole odbył się cykl zajęć prowadzony przez siatkarzy zawodowo uprawiających tę dyscyplinę sportu. Nasi uczniowie mieli szansę poznać oraz pochwalić się swoimi umiejętnościami siatkarskimi przed m.in. przed Marcinem Nowakiem.

Marcin Nowak (ur. 17 października 1975 w Częstochowie) – polski siatkarz, grający na pozycji środkowego. Reprezentant Polski w latach 1994-2003. Olimpijczyk z Atlanty. Od 2017 roku zawodnik Iskry Warszawa.

Sukcesy klubowe
1994: Gold medal with cup.svg Mistrzostwo Polski (AZS Częstochowa)
1995: Gold medal with cup.svg Mistrzostwo Polski (AZS Częstochowa)
1996: Silver medal with cup.svg Wicemistrzostwo Polski (AZS Częstochowa)
1997: Gold medal with cup.svg Mistrzostwo Polski (AZS Częstochowa)
1998: Simple gold cup.svg Puchar Polski (AZS Częstochowa)
1999: Gold medal with cup.svg Mistrzostwo Polski (AZS Częstochowa)
2002: Silver medal with cup.svg Wicemistrzostwo Polski (AZS Częstochowa)
2003: Simple gold cup.svg Puchar Polski (KP Polska Energia Sosnowiec)
2004: Simple gold cup.svg Puchar Polski (KP Polska Energia Sosnowiec)
2005: Silver medal with cup.svg Wicemistrzostwo Polski (AZS Olsztyn)
2006: Silver medal with cup.svg Wicemistrzostwo Polski (AZS Olsztyn)
2012: Simple silver cup.svg 2. miejsce w Pucharze Challenge (AZS Politechnika Warszawska)

Sukcesy reprezentacyjne
1994: Gold medal with cup.svg Złoty medalista Mistrzostw Świata juniorów
1996: uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atlancie

Oby zajęcia z takimi osobami mobilizowały naszych uczniów do aktywności ruchowej. Ponieważ jak wiemy "sport to zdrowie", a chęci do sportu i aktywności ruchowej u naszych podopiecznych niestety coraz mniej.

Tekst i zdjęcia: A.Bogdańska

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Uroczystości w klasach 4-7 związane ze Świętem Niepodległości

99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
03.11.2017 roku delegacja uczniów z naszej szkoły pod opieką pani Agnieszki Kossakowskiej-Lewaszow i pani Beaty Jankowskiej wzięła udział w składaniu kwiatów przy Grobie Nieznanego Żołnierza z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i 92 rocznicy jego powstania.

Lekcja żywej historii w SP 321
09.11.2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcji żywej historii. Tematem lekcji było odzyskanie przez Polskę Niepodległości i Legiony Józefa Piłsudskiego.

Konkurs
Samorząd uczniowski w piątek 10.11.2017r. przeprowadził konkurs BARWY NARODOWE.
I miejsce zajęła klasa V e
II miejsce zajęły klasy IV b i VII b
III miejsce zajęła VII h

Apel
13.11.2017 roku klasy IV - VII naszej szkoły wzięły udział w apelu z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Przedstawienie przygotowała klasa VII a pod opieką pani Agnieszki Kossakowskiej - Lewaszow oraz chór pod opieką pani Anny Wiechowskiej.

Tekst: B.Jankowska

Zdjęcia: B.Jankowska, A.Kossakowska-Lewaszow

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Światowy Dzień Chleba

W dniach 16-20.10.2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Chleba.
Uczniowie z wychowawcami przygotowali plakaty i bukiety, którymi udekorowane zostały szkolne korytarze. Można było zobaczyć ilustracje dotyczące wyrobu chleba oraz wystawę ziaren i jesiennych bukietów. Bukietów, które składały się ze zboża (jęczmienia, pszenicy czy kukurydzy).
W tych dniach odbyły się różne akcje poświęcone Światowemu Dniu Chleba.
Dzieci z klas I w godzinach świetlicowych samodzielnie wykonały wesołe i zdrowe kanapki. Podczas wystawy każdy mógł podziwiać kolorowe kanapki, po czym nastąpiła wspólna degustacja.
Uczniowie klas IIIb i IIIg na świetlicy uczestniczyli w zajęciach „Bułeczki, rogaliki, precelki”, podczas których z masy solnej wykonali różne rodzaje pieczywa.
Uczniowie klas IIIc i IIId podczas zajęć świetlicowych spotkali się z przedstawicielem „Szwajcarki”, z którym rozmawiali na temat zdrowego odżywiania.
Dla wszystkich uczniów klas III przeprowadzone zostały warsztaty pszczelarskie. Podczas zajęć trzecioklasiści poznali pracę pszczelarza, robili świece, a także próbowali różne rodzaje miodów.
Uczniowie klasy IIb z wychowawcą przygotowali przedstawienie o tradycjach związanych z chlebem, na które zaprosili uczniów wszystkich klas II i III. Wśród publiczności duże zainteresowanie wzbudził „Trojak” – taniec ludowy wykonany przez uczniów klasy IIb. Mali aktorzy otrzymali gromkie brawa.
Dzieci z klas 0-II uczestniczyły w warsztatach "Od ziarenka do bochenka", przeprowadzonych przez Panie ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Nasze Ostrowy. Podczas zajęć dzieci oglądały różne rodzaje zboża i ich ziarna, poznały różne rodzaje mąki, młóciły cepami zboże, mielili mąkę na żarnach, formowali figurki (z wcześniej przygotowanego ciasta), które następnie wypiekane były w piecu. Warsztaty wzbudziły wśród uczniów wiele radości.
Chleb od tysięcy lat jest podstawowym elementem posiłków. Spełnia on również ważną funkcję w obrzędach wielu kultur. Światowy Dzień Chleba ustanowiony przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników obchodzony jest 16 października. Jego celem jest nauka jak szanować sam chleb i tych, którzy muszą na niego ciężko pracować.

Tekst: K.Dzwonowska, A.Masłocha

Zdjęcia: K.Dzwonowska, A.Masłocha, P.Pikulińska, A.Ukleja, A.Warda, P.Szymańska, P.Zielińska, M.Krzysztyniak, M.Karkocha, A.Milner

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Udział uczniów w projekcie edukacyjno-językowym, Bruksela - Londyn

W dniach 16 - 23 września 2017 roku grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w projekcie edukacyjno-językowym, związanym z wyjazdem do Brukseli i Londynu. W ramach programu zwiedzono interaktywne muzeum Parlamentu Unii Europejskiej oraz wiele miejsc historycznych Brukseli i Londynu. W czasie pobytu wielkim wyzwaniem dla dzieci był nocleg w rodzinach angielskich, wspólne z nimi posiłki i rozmowy w języku angielskim na różne tematy. W odczuciu dzieci było to wspaniałe przeżycie, które wyzwoliło silną motywację do doskonalenia znajomości języka angielskiego. Uczestnicy wyjazdu wzięli udział w quizach i zadaniach językowych Europejskiego Centrum Młodzieży, odpowiadając na pytania związane z programem wyjazdu. Najlepsze prace zostały nagrodzone książkami. Wszyscy zadowoleni szczęśliwie wrócili do domu.

Prezentacja z wyjazdu - link

Tekst: A.Piotrowska

 


 

Wycieczka do Dyniolandu

24.10.2017 r. uczniowie klas drugich byli na wycieczce w DYNIOLANDZIE.
Dzieci obejrzały interaktywny pokaz o dyni, jej historii, pochodzeniu, właściwościach zdrowotnych, zastosowaniu kulinarnym. Oglądały dyniowe kompozycje i degustowały zupę dyniową.
Odbyły też spacer po polu dyniowym, podczas którego oglądały gatunki dyń z całego świata. Porównywały ich wielkość, kolorystykę  i ciężar.
W programie była również wizyta w mini zoo, podczas której dzieci karmiły zwierzęta. Największą atrakcją cieszyły się zabawy w labiryncie oraz ...  lekcja tańca! Dzieci, pod okiem instruktora, nauczyły się  układu tanecznego i wykonały wspólny taniec.
Na pamiątkę pobytu w DYNIOLANDZIE każdy uczestnik wycieczki dostał dynię. Na zdjęciach widać, jak wspaniale wszyscy się bawili!

Tekst: A.Masłocha

Zdjęcia: K.Dzwonowska, P.Pikulińska, E.Zielińska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy „Wars i Sawa”

Bardzo miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy „Wars i Sawa”. 23 października uczniowie pod opieką nauczycieli odebrali w Centrum Nauki Kopernik powyższe wyróżnienie.
Certyfikat jest potwierdzeniem, że nasza szkoła wspiera uczniów zdolnych i realizuje innowacyjne programy. Naszym celem jest zapewnienie warunków, które sprzyjają rozwijaniu zainteresowań i talentów, podnoszenie efektów kształcenia oraz dowartościowanie uczniów uważanych dotąd za słabszych. Dowodem tego jest oczywiście nie tylko otrzymanie Certyfikatu, ale także liczne osiągnięcia w olimpiadach i konkursach.

Tekst: W.Pikuła

Zdjęcia: D.Dziadyk-Szczepińska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wyprzedaż Garażowa, 21.10.2017 r.

W sobotę, 21.10.2017 r., odbyła się w naszej szkole IV edycja Wyprzedaży Garażowej zorganizowanej przez Radę Rodziców SP 321.
Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Rodzice, uczniowie, a także osoby z zewnątrz, sprzedawali i kupowali różne towary: książki, zabawki, gry planszowe, biżuterię, breloczki, ubrania i wiele innych przedmiotów.
W kawiarence można było zjeść pyszne ciasta, ciasteczka, babeczki oraz zupę pomidorową. Dochód z kawiarenki zostanie przekazany na cel wybrany przez Radę Rodziców.

Tekst i zdjęcia: K.Dzwonowska, A.Masłocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Dzień Edukacji Narodowej, 2017 r.

Z okazji Święta Nauczycieli i Pracowników Szkoły uczniowie klasy 5b zaprezentowali zabawny i kolorowy występ. Wierszowane i muzyczno-taneczne podziękowania za cierpliwą pracę przyjęte zostały gromkimi brawami. W chłodny październikowy dzień rozgrzały gorące rytmy samby w wykonaniu naszych uczniów. Radość tego dnia została dopełniona nagrodami przyznanymi przez Dyrektora i słodkim poczęstunkiem.
Wszystkiego najlepszego!

Tekst: A.Jabłonowska

Zdjęcia: M.Miedziewska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Przyjaciele zwierząt

Wszystkie klasy trzecie uczestniczyły w spotkaniu ze strażnikiem miejskim, który poprowadził w naszej szkole zajęcia pt. „Przyjaciele zwierząt”. Na postawie prezentacji multimedialnej uczniowie poznali historię żółwia stepowego Marcina, dowiedzieli się czym różni się myśliwy od kłusownika, kto to jest przemytnik oraz na czym polega i jak wygląda przewóz zwierząt. Wspólnie zastanawiali się jakie zagrożenie niesie przewóz zwierząt egzotycznych. 

Tekst i zdjęcia: W.Pikuła

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Monday the 22nd. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |