"Chroń dziecko w sieci"

Szanowni Państwo,
w dniu 7 lutego 2017 r. w Polsce i w ponad 100 krajach na świecie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Od kilku lat nasza Szkoła również aktywnie uczestniczy w tym wydarzeniu i propaguje ideę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci . Tegoroczne hasło, jakie przyświecało obchodom to: "Razem zmieniamy Internet na lepsze". Kluczowe w tym jest słowo RAZEM, które ma podkreślać wpływ każdego z użytkowników na jakość Internetu, w szczególności pod kątem zapewnienia pozytywnych i bezpiecznych treści dla dzieci i młodzieży. Podczas konferencji została przedstawiona nowa kampania społeczna Polskiego Centrum Programu Safer Internet "Chroń dziecko w sieci". Jest ona w głównej mierze kierowana do rodziców, w celu ukazania im specyfiki zagrożeń, na jakie mogą Wasze pociechy natknąć się w sieci. Ponadto wyposaża rodziców w konkretne zasady i narzędzia, dzięki którym można ograniczyć ryzyko zetknięcia się z nieodpowiednimi dla dzieci treściami. Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegółami kampanii oraz skorzystania z dostępnych tam pomocy, byśmy RAZEM mogli propagować ideę bezpiecznego i przyjaznego Internetu.

Tekst: K.Dzwonowska, M.Bajorek

www.dzieckowsieci.pl