Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

"Jak nie czytam, jak czytam", 2018 r.

Drukuj

W piątek 8.06.2018 r. po raz kolejny nasza szkoła czyli “Zaczytana SP321”, uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji “Jak nie czytam, jak czytam”. Pogoda nam dopisała!
Przygotowania do akcji rozpoczęliśmy kilka dni wcześniej. Uczniowie klas 4-7 wraz z wychowawcami wykonali plakaty z tytułami ulubionych książek. Uczniowie klas 1-3 rysowali swoich ulubionych bohaterów z książek. Z tych rysunków powstała w budynku naszej szkoły “Zaczytana aleja”.
Dla wszystkich uczniów klas 0-7 i nauczycieli został ogłoszony konkurs fotograficzny “Sleeveface, ubierz się w książkę”.  
Nagrody uczniowie i nauczyciele otrzymali podczas finału akcji “Jak nie czytam, jak czytam”. Wszystkie zdjęcia nadesłane na konkurs można było obejrzeć na telewizorze wystawionym w holu szkoły.
8.06.2018 r. wszyscy uczniowie klas 0-7 spotkali się na boisku szkolnym. Utworzyliśmy kształt słońca: kilka klas ustawiło się tworząc okrąg, pozostałe stanęły w rzędach będących  promieniami.
Każdy przyniósł książkę, którą czytał przez kilka minut w ciszy i skupieniu.
Wielu uczniów przebrało się za bohaterów swoich ulubionych lektur. Przy akompaniamencie piosenek związanych z bajkami i baśniami zaprezentowali swoje stroje przed publicznością. Za wspaniałe przebrania otrzymali specjalnie przygotowane na tę akcję okolicznościowe upominki: znaczki, długopisy, zakładki.
Uczniowie czytali w gronie koleżanek i kolegów. Wiedzą, że czytanie może kojarzyć się z relaksem, czasem wolnym, rozrywką, radością.
Na zakończenie można było zrobić sobie zdjęcie na “zaczytanej ławeczce” specjalnie przygotowanej w tym dniu na ten cel.
To był bardzo przyjemnie spędzony wspólnie czas. Z roku na rok coraz więcej uczniów włącza się do akcji, chętnie fotografują się z książkami - wiedzą, że czytaniem należy się chwalić.
Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i zachęcamy do dalszego czytania!

Tekst: K.Dzwonowska, A.Masłocha

Zdjęcia: D.Dziadyk-Szczepińska, K.Dzwonowska, A.Warda

film

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Tuesday the 5th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |