Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Wakacje z książką na plaży - akcja "Jak nie czytam, jak czytam", 2019 r.

Drukuj

“Aby istnieli wielcy poeci, muszą być wielcy czytelnicy”
Walt Whitman

7 czerwca 2019 r. już po raz czwarty nasza szkoła czyli “Zaczytana SP321” wzięła udział w ogólnopolskiej akcji “Jak nie czytam, jak czytam”.
W tym roku uczniowie i nauczyciele ponownie uczestniczyli w Szkolnym Konkursie Fotograficznym “Sleeveface, ubierz się w książkę”. Nagrody zostały rozdane podczas finału akcji “Jak nie czytam, jak czytam”. Wszystkie zdjęcia nadesłane na konkurs można było podziwiać na wystawie i obejrzeć na telewizorze wystawionym w holu szkoły.
Uczniowie klasy pierwszej przygotowali wystawę pt. “Moja ulubiona książka”. Poznaliśmy tytuły, bohaterów, miejsce akcji wybranych książek a także oglądaliśmy zakładki zaprojektowane do tych dzieł.
W związku z nadchodzącymi wakacjami i panującymi upałami, podczas finału akcji przenieśliśmy się na plażę. Dominowały stroje w kolorach kojarzących się z wodą i piaskiem - niebieski i żółty, a także gadżety wakacyjne (kapelusze, okulary przeciwsłoneczne, koła ratunkowe).
Cieszyliśmy się wysoką frekwencją, ale nie rekordy były dla nas najważniejsze. Spędziliśmy wspólnie czas przy książce i dobrej zabawie. Każdy przyniósł książkę, którą czytał przez kilka minut w ciszy i skupieniu.
By wakacyjnego klimatu stało się zadość, wspólnie zatańczyliśmy zumbę.
Był to dla nas miły przedsmak nadchodzących wakacji - Wakacji z książką na plaży.
Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i zachęcamy do dalszego czytania!

Tekst: K.Dzwonowska, P.Pikulińska

Zdjęcia: K.Dzwonowska, K.Kozaczyńska, B.Ruzik

   

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Tuesday the 5th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |