Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Zajęcia pokazowe z robotyki w naszej świetlicy

Drukuj

Na początku września w godzinach porannych w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia pokazowe z robotyki. Prowadząca przekazała dzieciom informacje na temat konstrukcji różnych maszyn wykonanych z klocków Lego. Dowiedzieliśmy się, że na warsztatach dzieci konstruują, programują i testują zbudowane przez siebie roboty. Bawią się nauką, spędzają miło czas oraz uczą się jak działają maszyny. Poznają zasadę działania różnego rodzaju silników, czujników, przekładni i innych połączeń elektroniki z mechaniką.  Dzieci wykonują maszyny nie tylko z opracowanych instrukcji, ale i z własnego pomysłu łącząc swoją kreatywność z klockami i elektroniką Lego. Zajęcia z robotyki rozwijają u dzieci logiczne myślenie i wyobraźnię. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Tekst: A.Warda

Zdjęcia: nauczyciele świetlicy

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Saturday the 19th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |