Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Komunikat 3/2014

Drukuj

Warszawa, dnia 04 grudnia 2014 r.

KOMUNIKAT NR 3/2014
DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 321 W ZSP NR 7 W WARSZAWIE


W związku z sygnałami dotyczącymi zanieczyszczenia głów wśród dzieci przedstawiam działanie profilaktyczne Szkoły zgodnie ze stanowiskiem Głównego Inspektora Sanitarnego:

  1. przekazanie informacji wszystkim rodzicom o konieczności systematycznego sprawdzenia czystości skóry głowy i włosów u dzieci,
  2. pogadanki wychowawców, pielęgniarki w klasach,
  3. w przypadku stwierdzenia występowania wszawicy u dzieci, poinformowanie rodziców o konieczności wykonania wśród wszystkich domowników zabiegów leczniczych,
  4. w przypadku podejrzenia o występowaniu wszawicy wśród dzieci i młodzieży szkolnej, przeprowadzenie kontroli czystości wśród uczniów, których rodzice wyrazili zgodę na objęcie ich profilaktyczną opieką zdrowotną,
  5. informowanie dyrekcję placówki o skali zjawiska przez wychowawców i pielęgniarkę, natomiast rodzicom przekazanie informacji o stanie czystości włosów i skóry głowy ich dzieci oraz zalecenie przeprowadzenia koniecznych zabiegów higienicznych,
  6. w miarę potrzeby zorganizowanie działania edukacyjnego dotyczącego ww. problematyki i skierowanie do dzieci, rodziców i opiekunów,
  7. w przypadku występowania trudności w rozwiązywaniu problemu np. w rodzinach o niskim statusie socjoekonomicznym podjęcie współpracy z władzami samorządowymi (pomocą społeczną), w celu udzielenia wsparcia tym rodzinom w rozwiązaniu problemu wszawicy wśród wszystkich domowników.

W razie potrzeby, w trudnych sytuacjach (duży zasięg występowania wszawicy, przewlekłe jej występowanie, trudne do rozwiązania przypadki,), możliwość zwrócenia się o wsparcie do właściwej terenowo powiatowej stacji sanitarno epidemiologicznej.

Dyrektor Szkoły 

 


 

Sunday the 26th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |